The Butterfly Button
בעלי לא רוצה שאעבוד באינטרנט

שאלה מקטגוריה:

אני אימא ל5 ואשת אברך. אני עצמאית ועובדת קשה אבל מצבינו הכלכלי די קשה וסוף כל חודש שאנו יושבים על החשבונות אנו נכנסים לדכדוך מסוים קשה לנו לסיים את החודש ואני ממש מרגישה חנוקה .לחשוב לפני כל הוצאה לחשב מה בדיוק לקנות וכמה… קשה לי כך אף פעם לא ראיתי את עצמי כך
בכל מקרה ניסיתי לחפש הכנסה נוספת ומהירה והגעתי לרעיון כלשהוא של עבודה קלה ונוחה מהבית במחשב. ואפשר להגיע בה להכנסה מכובדת מאוד.
זה נראה לי משהו שיכול להתאים לי ולעזור לנו.
בעלי לא מתלהב בכלל מכיון שזה עבודה שמחייבת אינטרנט ובכלל זה מסחר באינטרנט.
הוא גם ספקטי מאוד לגבי הריוחיות.
אני בררתי הרבה ואפשר להרוויח מאוד יפה עם מעט ההשקעה
אני מאוד רוצה לעשות את הקורס ולעבוד בזה
אני רוצה לשמוע דעת תורה בעניין.

תשובה:

שלום לך שואלת יקרה,

קוראת את התשובה שלך ומהנהנת בהזדהות. כמה קשה לחיות בחנק!

כבר היום את עובדת, משתדלת לפרנס את ביתך, אך הצרכים רבים כל כך והקומץ אינו משביע.

את מתפקדת בכמה זירות, עובדת, מטפלת בילדים שהרית וילדת, מתחזקת בית, והלחץ הכלכלי בוודאי לא מקל עלייך להתמודד.

אני קוראת בין השורות את הגישה האחראית שלך להתמודדות – יושבת על החשבונות מדי חודש, ולא מנסה להתחמק כמו אנשים רבים, מצטמצמת כשאין ברירה, ויחד עם זאת לא נשארת ב’אין’ אלא תרה אחרי אפשרויות נוספות. אשת חיל.

את מגדירה “זה משהו שיכול להתאים לי ולעזור לנו”. בטח גם את שמה לב למשהו מעניין במשפט הזה.

זה יעזור לכם, לשניכם, להתפרנס יותר ברווח. אז גם בעלך אמור לשמוח, לא? למה בעצם זה לא קורה?

אולי בגלל החלק הראשון שאומר ‘זה מתאים לי’. אולי זהו פתרון שמתאים לך, ומאיזושהי סיבה פחות מתאים לו.

נראה לי שהדבר הכי מיתמם שאני יכולה להגיד לך עכשיו זה ‘לפי ההלכה הוא חייב לפרנס אותך, הוא כתב לך את הכתובה, אז תני לו את האחריות, ואל תלכי לפרנס בדרך שלא מקובלת עליו’.

אני חושבת שזו אמירה מעצבנת בכל קנה מידה.

כי את ואני (ובוודאי גם הוא) יודעות וזוכרות שבעצם העול הזה לא היה אמור להיות שלך, אבל העול הזה כאן, והוא מציאות חיים.

ואם מחר תראי בגד מהמם במחיר מדהים בסוף עונה, ולא תוכלי אפילו לשקול לקנות אותו, כנראה שזה לא ממש יעזור לך שזה לא העול שלך. כי המציאות אומרת שזה כן.

זה מרגיש לא הוגן כלפייך לתת לך להמשיך לסחוב את כל העול הזה, ולא לאפשר לך לחפש דרכים שיקלו את משאו.

אז מה, מצאת איזה רעיון. רעיון שמן הסתם שמעת עליו הרבה דברים טובים, ונשמע לך שהוא מתאים לך בנתוני החיים הנוכחיים שלך, חוץ מדבר אחד קטן.

השותף שלך לחיים, זה שבעצם ההנהגה של הבית נמצאת אצלו, לא אוהב את הרעיון. זו עבודה דרך האינטרנט, וזה מרתיע אותו.

אז מה בעצם קורה עכשיו?

ההשערה שלי היא, שעל כל פריט שהשארת במדפי ה’סופר’ בשבוע האחרון אמרת לעצמך ‘אם הוא רק היה מאפשר לי לקחת את העבודה הזו…. אוף!’, ומן הסתם האמירה הפנימית הזו לא תורמת לאושר ללבלב ביניכם.

מה שאני מציעה לך לעשות, זה לנסות לברר עם בעלך מה מרתיע אותו ברעיון הזה.

נימקת את הסירוב במשפט אחד ‘כי זה באינטרנט’.

מה מאיים עליו בזירת האינטרנט?

‘אינטרנט’ זאת מילה עם קונוטציות מאיימות, אבל כל אחד נרתע מדברים אחרים. הוא חושש שתמצאי לך מקורות עניין וסיפוק במחוזות אחרים? הוא מפחד על חינוך הילדים? הוא לא רוצה להכניס מחשב הביתה? הוא לא רוצה שתהיי בקשר עם כל מיני אנשים ברחבי העולם?

לא יודעת אם חשבת על זה, אבל יכול להיות שהוא לא רוצה שאת תכניסי אינטרנט הביתה, כי הוא פוחד שהוא עצמו ימצא את עצמו נסחף אחריו יותר מדי. גם זו אפשרות.

אני מציעה שבשלב ראשון תנסו להגדיר יחד מה חשוב לכל אחד מכם.

למה את כל כך רוצה את העבודה הזו (נתת כמה נימוקים כבר במכתבך) ולמה הוא מתנגד לה.

עם דיון ומחשבה מתאימה, אולי תוכלו למצוא נוסחה שתענה על הצרכים של שניכם.

אם מה שמאיים על בעלך זה הרעיון שיהיה לכם אינטרנט בבית, אולי יתאים לך פתרון של השכרת עמדת מחשב במשרד עם שותפות (פתרון שנפוץ מאד בעולם). אם מאיים עליו שתגלשי באתרים שונים, אולי הפתרון המתאים הוא סינון וחסימה שתהיה מקובלת על שניכם.

נסו לדבר ביניכם, להבהיר יותר מה מרתיע אותו ולמה, ואחרי שתגדירו יחד את הבעיה, יש סיכוי בס”ד שתמצאו לה גם פתרון.

לסיום, פנית לאתר שלנו כי ביקשת דעת תורה.

אני לא חושבת שאני יכולה להציע דעת תורה, בשום קנה מידה שהוא.

מה שכן ניסיתי להציע כאן זה קצת פרקטיקה ואינטואיציה נשית. אלו הכלים שקיבלנו כדי להתמודד עם האתגרים שלנו, נשים ורעיות. מקווה שתמצאי בהם תועלת, ואשמח להרחיב גם במייל באופן פרטני, אם תחושי צורך.

בהצלחה!

דבורה.

Growing.up.women@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

2 תגובות

 1. כרגיל, תשובה שקולה ואחראית, עם מבט רחב וכולל.

  רק רציתי להוסיף שבנוגע לרווחיות שדרך האינטרנט, מסתבר שזה משהו כמו אמזון, וזה אכן יכול להיות רווחי מאוד, אבל מי שחושב שהוא יכול לעשות את זה “מהצד” על פי רוב הוא טועה, בפרט אם זו אשה.

  ובהקשר למה שרמזה המשיבה בקצרה, שהבעל מפחד מסיכון של עצמו, אכן זה דבר מאוד אפשרי, ולפעמים כמה שהאדם יותר מנותק ופחות מתמצא בדברים כאלה, כאשר זה ידיע לידו, הוא לא יוכל לשלוט על זה, כי הוא אף פעם לא ניסה ותירגל, ומהר מאוד יכול למצוא עצמו בעברי פחת ועל פי תהום או כבר בתוכו. ובנקודה הזו מוטב להיות חכמים מראש ולא לצעוק על לשעבר, וזה שהוא מפחד מזה, זה לא אומר שבאמת הוא מוגן מזה.

  נותר לסיים בברכה:
  בהצלחה רבה, פרנסה בשפע, ונחת מהילדים לשניכם.

 2. אין סיבה מוצדקת להכניס אינטרנט פרוץ לבית
  הרבה חשבו אחרת והיום מצטערים על כך כולל אני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

יש לי נקיפות מצפון שאני גולשת באינטרנט בזמן העבודה
אני עובדת בהייטק. נחשבת לעובדת מוערכת. אבל יש ענין שטורד רבות את מנוחתי ואינני מעזה לשתף איש: במסגרת שעות העבודה אני מוצאת את עצמי שעות רבות מבזבזת בגלישה באתרי חדשות, מייל, רשתות חברתיות ותוכניות מענינות כמו הידברות וכו. (האינטרנט מסונן ואי אפשר בלעדיו לגמרי בעבודה) קשה לי להתרכז במשימות ובכל...
אם אני בונה אתרים באינטרנט אני מכשילה?
אני בחורה בת 20 לומדת באחד הסמינרים הטובים ביותר בירושלים לומדת במסלול גרפיקה. אחד מהדברים שאנחנו לומדות במסלול זה לבנות ולעצב אתרים לאנשים. בלימודי קודש אנחנו לומדות כמה הטכנולוגיה היא מסוכנת וכמה היא ממכרת בין היתר כמה היא אסורה. מה שקרה שנוצר לי ולחברותי דיסוננס נורא גדול בין מה שאנחנו...
מה המקום של אשמה ביחס לנפילות?
ראיתי הרבה פעמים בכל מיני ספרים שכשאדם נופל אז לפני הנפילה הוא צריך להילחם ולנסות וכן’ אבל אחרי הנפילה הוא צריך להאמין שזה משמיים ושאלתי איך זה מסתדר עם זה שהכל בידי שמיים חוץ מיראת שמים? וכל הבחירה הנתונה ביד האדם ואגב אשמח מאוד להתייעץ אם מישהו תורני בנושא הזה...
התחתנתי ועדיין יש לי ניסיונות...
אני נשוי טרי חודש פלוס וכבר קרה לי פעמים תוך השבוע אחרון רצון חזק להכנס לאתרים עם דברים אסורים אין לי מושג מה אני מחפש שם בבית יש לי אשה יפה מאוד טובה חכמה נעימה לא מבין למה זה ככ חזק הנטיה. והכי חשוב לי לדעת האם אם אני לא...
יש בעיה בלצפות בסדרות?
אני רואה כמעט כל ערב פרק או שניים מסדרות, אני נהנית לראות זה משחרר אותי בסוף יום ואני אפילו מחכה לזה. רציתי לשאול: זה דבר חיובי? מצד אחד זה משחרר אותי וכיף לי ואני עושה את זה אחרי יום עמוס בעשיה, מצד שני לפעמים יש לי ממש מצפון מרגישה שאולי...
הסמארטפון והמסכים משתלטים לנו על החיים!
רציתי לשאול ככה.. אני נשואה פלוס 3 יש לי סמארטפון וגם לבעלי… יש לי מחשב נייד לצורך עבודה בבית שכשהוא לא בעבודה הילדים צופים בו ביוטיוב בתכנים שאני מאשרת להם כמובן. או משחקים בפלפון של בעלי אם הוא בבית.. מאדדדדד מפריע לי שזה כמעט הדבר היחיד שהם עושים בבית פלפון...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן