The Butterfly Button
האם לחתוך יעזור עם מה שאני מרגישה?

שאלה מקטגוריה:

אני באמת כבר לא יכולה לסבול את זה אני עם פסיכולוגית כבר4 שנים ולפני שנה הייתי עם חשיבות התאבדות ומאז זה הפסיק ואני עכשיו מוצאת את עצמי חשה צורך לחתוך אני פשוט מרגישה לא קשורה, שאף אחד לא אוהב אותי ומרגישה המון עצב ואני לא מסוגלת כבר שמעתי כל כך הרבה אנשים שאומרים שזה עוזר ולמרות שאני מפחדת מדם אני כבר חושבת על מצב ומדמיינת שאני אחתוך אני פשוט רוצה תשובה כנה שאני לא אלך בדרך האל חזור ופשוט בלי שיענו לי שלחתוך זה לא פיתרון וכל החרטא שאנשים חושבים שהם עוזרים והם באמת לא, אני רוצה פעם אחת תשובה כנה, האם לחתוך יעזור לי עם מה שאני מרגישה?

תשובה:

שלום שואלת יקרה.

דבר ראשון תודה שפנית ושאת שאלה שנדרש אומץ לשאול אותה. לחשוף את המחשבה ואת המשיכה לעשות מעשה שמנוגד לאינסטינקט בסיסי- להכאיב לעצמך ועוד לראות דם שאת פוחדת ממנו.

כתבת שאת בטיפול ואני מניחה שיש סיבות לטיפול הזה והן חלק מהסיבות שגורמות לך לרצות לחתוך את עצמך. כי כשהנפש והגוף, כל אחד בנפרד ושניהם יחד, לא יכולים להכיל כאב פנימי, אז לחתוך נשמע כמו רעיון טוב.

או כשיש כל כך הרבה גירויים פנימיים וחוסר יכולת להכיל אותם, לחתוך נשמע כמו רעיון שיעזור לגוף להתמודד עם העומס.

לענות לשאלה האם זה יעזור, זה מסובך. כי לחתוך אולי לפעמים מקל על עומס התחושות ורמת הכאב. ואני כמובן לא מתכוונת כאן לאקט אובדני. אבל בטווח הרחוק- הוא עושה נזק עצום. תחשבי על זה כמו סמים או כמו כל דרך שהיא עוזרת הרגע, אבל משלמים עליה מחירים גבוהים בהמשך.

כי הסיבה שבגללה את רוצה לחתוך לא תשתנה אם תחתכי. הכאב שיש לך והצורך שלך לנוח ממנו, לא יעלם עם השריטות והדם.

את הצמיחה מתוך שבר עושים בתהליך ארוך שלפעמים נראה שאין לו סוף ולפעמים הוא מידי מידי כואב שמרגישים שאי אפשר להחזיק יותר, אבל הפעולה הזאת לא תקדם אותה.

אני משתדלת לענות לך בכנות הכי גדולה שיש- אני מבינה את הצורך, את הגאולה המובטחת במעט זמן של הקלה. אבל אני יודעת שזאת תהיה הקלה זמנית. לכן אני ממש מבקשת שאם את יכולה, נסי למצא כלים אחרים לוויסות- ריצה, שחיה, ריקוד, שיעור איגרוף- כולם יכולים לאפשר ויסות והרגעה בלי לפגוע בעצמך ולהסתכן.

אני מניחה ומקווה שאת משתפת את הפסיכולוגית שלך בהתמודדות הזאת ואולי יחד, מתוך היכרות רבת שנים, תמצאו רעיונות שיתאימו למי שאת ולאופי שלך ויאפשרו לך את מה שאת זקוקה לו.

מאחלת לך למצא את הדרך הנכונה שתביא מנוחה לנפש ולגוף.

ושוב, מעריכה מאוד את השיתוף והשאלה

שלך

נועם

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

כבר לא כואב לי וכבר לא זועקת לעזרה- זה סימן טוב או רע?
אני אתחיל בלי הקדמות. אני לא מכירה את עצמי לאחרונה. לא שלפני זה הייתי מחוברת אבל כן היה לי דפוס קבוע ומסויים. מאז שזוכרת את עצמי אני חיה בתודעה של סבל. כל הזמן הרגשה של סבל צער וכאב בדרגות שונות. היו לי ויש לי סיבות רציניות ומשכנעות לכך. בכול אופן...
האם לחתוך יעזור עם מה שאני מרגישה?
אני באמת כבר לא יכולה לסבול את זה אני עם פסיכולוגית כבר4 שנים ולפני שנה הייתי עם חשיבות התאבדות ומאז זה הפסיק ואני עכשיו מוצאת את עצמי חשה צורך לחתוך אני פשוט מרגישה לא קשורה, שאף אחד לא אוהב אותי ומרגישה המון עצב ואני לא מסוגלת כבר שמעתי כל כך...
מה עושים כשאין כוח לחיות?
מה עושים כשאין כח לחיות? אני מאובחנת עם פוסט טראומה מורכבת בטיפולים מתישים כואב לי הכל מאחוריי אישפוזים כואבים אני מאובחנת עם הפרעת אישיות גבולית אני קיצונית אוהבת ושונאת בצורה קיצונית אני נשואה עם ילדים ואין לי כח אני רוצה להיות האמא הכי טובה ואם לא מצליח אז לא באלי...
סובלת מחרדות וכל המשפחה סובלת איתי
יש לי חרדות נוראיות. ממה? מכל דבר! מלנסוע בדרכים מאזעקות ממחלות מכל דבר מפחיד שהחיים עשויים להציע לי:( אני נמנעת וחרדה. מסתגרת בבית. לא נוסעת. לא שמחה. כל הזמן עושה בדיקות. מדריכה את הילדים שלי מה לעשות ביום שאחרי… כל המשפחה פה סובלת יחד איתי כי אי אפשר באמת לחיות...
נחשפתי לסירטונים האיומים מה יהיה איתי?
אני אישה נשואה ואמא. מתחילת המלחמה כולם מדברים על זה שזה נורא להחשף לסרטונים המזעזעים והם צודקים.. מרגישה את זה על בשרי. אבל לא מצליחה להפסיק! יש בתוכי משהו שדוחף אותי להציץ ולראות ולהפגע מעוד סרטון מזויע מה עושים? איך עוצרים את כדור השלג האיום הזה?
מה יכול לעזור לי להתגבר על החסר הרגשי ולחיות בטוב?
קודם כל, אני רוצה להביע את תודתי העמוקה ביותר על המרחב שלא יסולא בפז שאתם מספקים לכולם. המסירות שלכם להציע את המקום הזה היא באמת יוצאת דופן. לאורך חיי חוויתי חוסר אהבה עמוק בשנים המעצבות שלי. זה השפיע עלי לאורך זמן, ובאמצעות פגישות טיפול רגשי מתמשכות, הבנתי את החשיבות של...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן