The Butterfly Button
שוב פעם נפלתי בסרטים הנוראיים האלו

שאלה מקטגוריה:

לפני תקופה ארוכה עשיתי פילטר סינון לאינטרנט ומאז הפסקתי לראות את התכנים הבעיתיים שהייתי רואה
. ככה כמה חודשים ”נקיים” ורגועים מבחינה מסוימת. לא יכול להגיד שהייתי ממש רגוע כל הזמן הזה אבל בגדול זה היה הרבה יותר טוב.
שבוע שעבר, תוך כדי חיפוש נושא מסוים פתאום צץ אפשרות של אתר שאמור להיות חסום לי
והייתי כ”כ בטוח במליון אחוז שזה לא יפתח אלא יופיע על המסך ”חסום. אין גישה” שלחצתי על זה בשביל לראות את ההודעה הזאת. מה לעשות ובדיוק, משום מה, זה ”לא עבד”, האתר כן נפתח. אמרתי לעצמי זה מוזר למה זה לא נחסם אבל כנראה שמשהו השתבש והמערכת לא זיהתה בעמוד השער כאתר שכזה, אבל אם אנסה ללחוץ על הסרט עצמו וודאי שזה יזהה ויעצור. לחצתי על אחד מהסרטים, ואבוי, זה מאפשר כניסה וצפייה. סיימתי עם הסרט ההוא וניסיתי עוד אחד. בטח שם זה יזהה. אבל גם שם זה נפתח. עברתי לאתר אחר, אולי הבעיה באתר הספציפי הזה אבל באתר אחר זה כבר כן ייחסם. אז זהו שלא. בסופו של יום מצאתי עצמי אחרי גלישה וצפייה בלמעלה מחמישה עשר סרטים מיניים נוראיים עם לפחות שעה צפייה במצטבר.
מאז ועד עכשיו אני בחיפוש מטורף אחרי עוד סרט טוב ועוד ועוד. דבר שהחזיר אותי חודשים ושנים אחורה. וגם אשתי היקרה לא כ”כ מצליחה להבין מה קורה לי פתאום ולמה הפכתי לבלתי סובלני ולבלתי נסבל. היא כמובן מקווה שזה גל שחולף. וגם אני. דווקא היום אמרתי לעצמי עד כאן וחזרתי לבדוק למה הפילטר לא עובד והם אכן החזירו אותו. אלא שמאז בשעות האחרונות אני מסתובב עם תחושה של החמצה ופספוס. ולמה שמתי את זה.
והנה עכשיו בגלל זה אני לא יכול לראות עוד כמה סרטים כאלה ממש לא יודע איך להמשיך ואיך להתנהל מול זה. כי מצד אחד אני יודע בשכל שככה עדיף גם בשביל העולם הבא שלי וגם בשביל העולם הזה שלי.. חיים יותר רגועים, יותר סבלנות לעצמי ולסביבתי, יותר ריכוז בגמרא, ובכלל, כל הרגשת הטוהר והנקיות, הרוגע והשלווה. באופן יחסי כמובן אבל גם משהו . אז איך בדיוק אני משתחרר מזה בלי ”לתת לזמן לעשות את שלו”. אלא כאן ועכשיו. להפסיק לחפש, להפסיק לחשוב ולהפסיק להתאבל על מה שאני לא יכול כבר לעשות שם.

תשובה:

שלום לך איש יקר מאוד.

אני מאוד מעריך את השיתוף והרצון הכנה להתקדם, זו באמת התמודדות רצינית ומשמעותית מאוד בדורנו ועדיין חסר הרבה ידע וניסיון איך להתמודד איתה באופן נכון.

א.

חסימה היא כלי מבורך ומאוד יעיל אבל הוא מאוד מוגבל. לפעמים אפשר לחסום תכנים אבל אי אפשר לחסום רצונות.

אני רוצה להציע כאן כיוון מסוים, אני לא יודע אם הוא יתאים לך או לא אבל בכל מקרה זאת דרך ישרה לכל יהודי.

הדחף לראות תכנים מפוקפקים ובמיוחד מה שכתבת על תחושת החמצה אם לא ראיתי משהו, יש לכך סיבה, זה לא בא סתם ובמיוחד לאברך יקר כמוך.

קשה לי לדעת מרחוק מה הסיבה אבל סביר להניח שזה בא לספק איזה שהוא צורך שחסר לך, מה הוא בדיוק אותו צורך רק אתה יכול לדעת, לחשוב האם יש משהו בחיים שאת מרגיש חסר ואיך אתה יכול למלא את החיסרון בדרכים כשרות.

מומלץ מאוד לערוך רשימה איזה דברים בחיים אתה מרגיש טוב איתם ואיזה פחות ואיך ניתן להגיע להרגשה טובה בהם, למשל איך להגיע להרגשה טובה בלימוד, כך בכל דבר בחיים חשוב לחוות הרגשה טובה, היכן שחסרה הרגשה טובה שם יש צורך שלא מסופק. כל דבר כזה הוא יכול להיות משמעותי בשבילך.

כמובן שהזוגיות עם אשתך היא מקום מרכזי להשקיע בו לתת ולקבל קשר משמעותי על כל רבדיו, בסופו של דבר זה מביא להרגשה טובה הרבה יותר, לעולם של חיבור ואהבה אמיתית, במקום עולם של זרות.

מי שמרגיש סיפוק בדרך טובה בדרך כלל אין לו סיבה לחפש אותה בדרך לא טובה. מצד התאווה זה מספק את כל הצרכים האפשריים שיש.

כתבתי רק אפשרות אחת והיא הכי מצויה, אבל יכול להיות שחסר לך משהו אחר, מנוחה או חברה או כל דבר אחר, כך שהסיפוק שלו ירגיע אותך ולא תצטרך לחפש סיפוקים במקום זרים.

כאשר כל הצרכים הרוחניים והגשמיים יבואו על סיפוקם יהיה הרבה יותר קל להרגיש את הרגשת הטוהר והנקיות שאתה כותב עליה.

ב.

אבקש את סליחתך מראש, אבל ככל שידוע לי גם מבחינה פסיכולוגית יש דחפים שאנחנו רוצים לעשות אותם במציאות אבל אין סיכוי שנעשה אותם בגלל פחד או בושה או כל סיבה אחרת לכן הרבה יותר קל לצפות בתכנים שמראים לנו את התשוקות הכי אפלות שלנו, כך אפשר לברוח מהמציאות אל עולם הפנטזיה.

חשוב להפריד כאן את הרצונות האפלים שהם לא רצונות אמיתיים ואין בהם שום צורך, לבין הבריחה לעולם של דמיון.

הרצונות האפלים הם דברים שלא מתאימים ליהודי טוב, אם תתבונן בתוך עצמך תראה שאתה לא באמת צריך אותם וכמו שכתב כתבת.

לעומת זאת להיכנס לעולם של דמיון, לעיתים קרובות יכול להיות חשוב ובריא ואפשר לעשות אותו בדרכים כשרות כמו לקרוא ספר מתח או לראות סרט עם תכנים ראויים. זה יכול לשחרר את הצורך והדחף לצפות בתכנים אסורים.

ג.

עוד נקודה חשובה מאוד, אם באמת קיבלת החלטה שזה לא מתאים לך, תאמין בעצמך שאתה מסוגל להילחם נגד היצר הזה. כל נסיון שבא לאדם באים אתו יחד גם את הכוחות לעמוד מולו, גם אם זה נראה לפעמים בלתי אפשרי, זה חלק מהשכנוע של היצר לומר שאי אפשר להתגבר.

דבר נוסף, במלחמה צריך אסטרטגיה ותוכנית פעולה איך להתמודד, למשל איך לא להיות עם המחשב לבד או איך למצוא דרך לחסום. בנוסף תמיד צריך תוכנית חילופית אם התוכנית הראשונה תיפול וגם להכיר בעובדה שבכל מלחמה יש גם כישלונות.

מצד שני צריך להעצים את ההצלחות, לא להתעלם משום הצלחה גם מההצלחה הקטנה ביותר כי כל הצלחה ולא משנה כמה זמן היא מחזיקה מעמד, היא מראה את הרצון האמיתי שלך.

כך אפשר להתמודד עם התחושות של ההחמצה יותר טוב, כמה שיותר תגדיר לעצמך מי אתה ומי אתה רוצה באמת כך יהיה לך יותר קל להתמודד עם רצונות שהם בעצם זרים לך, כי תוכל להכיר שלא אתה הוא מי שרוצה אלא היצר מכניס לך רצונות שלא מתאימים לך באמת.

לסיכום: תבדוק טוב מה חסר לך, מה אתה רוצה ואיך אתה יכול למלא את הרצונות האמיתיים שלך, לקבל החלטות, כך לא יהיה מקום לרצונות שזרים לך וכך תחושת ההחמצה תלך ותעלם.

במאמר המוסגר: לפעמים ישנם מקרים שנדרשת התערבות מקצועית בהתמכרות, במקרים של חוסר תפקוד בגלל הצפייה בסרטים , שים לב אם ככה זה אצלך.

באהבה רבה

יוסי ב.

Bili23364@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

נפילות בעניינים שבקדושה-יש מה לעשות עם זה?
אני בחור ישיבה בתקופת שידוכים לא קצרה ולא קלה, הכל אצלי רגיל, אני ברוך ה’ יושב ולומד ויחסית שמור, אבל יש בעיה אחת שמעיקה עליי ולא נותנת לי מנוחה – שוב ושוב אני נופל בעניינים שבקדושה שוב ושוב כך שכל החלטה שאני מקבל בנושא הזה וכל גדר שאני מציב לעצמי...
למצוא חזרה טעם בחיים אחרי הנפילות
לפני שאשאל את השאלות שלי אני רוצה לתת רקע קטן על חיי: אני בן 17, נולדתי בחו”ל ועשיתי את עליה שלי בגיל 10, חייתי במשפחה דתית. תמיד הייתה לי יצר חזק . זה עם טלפון לא מסונן וזה נותן התמכרות בגיל 11-12 לתוכנים לא צנועים. תמיד רציתי להפסיק אבל המאמצים...
האם הנפילות שלי בגדר הנורמלי? זה בעיתי להתחיל כך שידוכים?
תודה רבה רבה על האתר הנדיר באיכותו ובסוגו, אתם עושים עבודת קודש מדהימה! יישר כוחכם! אני בחור ישיבה ליטאי מאחת הישיבות הטובות בארץ (בהמשך תבינו למה זה רלוונטי). כבר שנים שאני נופל בצפייה במראות אסורות באינטרנט, סרטים, סרטונים תמונות וכו’. זה התחיל לאט בגיל מאוד צעיר (12 כמדומני) והמשיך לאט...
התחתנתי, ועדיין הקב"ה רוצה עבודה כ"כ קשה?...
שלום. אני רוצה לשאול שאלה, אע”פ שבאתר יש תשובה דומה, זה לא סיפק אותי כ”כ. אני נשוי קצת יותר מחצי שנה. וב”ה לצערי הגדול, כל פעם שיש לי אפשרות, מחשב עם רימון הגנה גבוהה (אפילו שם! לא הכל חסום…), או ח”ו דברים יותר גרועים, אני נופל ונופל ונופל. אציין, אני...
יש לי נקיפות מצפון שאני גולשת באינטרנט בזמן העבודה
אני עובדת בהייטק. נחשבת לעובדת מוערכת. אבל יש ענין שטורד רבות את מנוחתי ואינני מעזה לשתף איש: במסגרת שעות העבודה אני מוצאת את עצמי שעות רבות מבזבזת בגלישה באתרי חדשות, מייל, רשתות חברתיות ותוכניות מענינות כמו הידברות וכו. (האינטרנט מסונן ואי אפשר בלעדיו לגמרי בעבודה) קשה לי להתרכז במשימות ובכל...
אם אני בונה אתרים באינטרנט אני מכשילה?
אני בחורה בת 20 לומדת באחד הסמינרים הטובים ביותר בירושלים לומדת במסלול גרפיקה. אחד מהדברים שאנחנו לומדות במסלול זה לבנות ולעצב אתרים לאנשים. בלימודי קודש אנחנו לומדות כמה הטכנולוגיה היא מסוכנת וכמה היא ממכרת בין היתר כמה היא אסורה. מה שקרה שנוצר לי ולחברותי דיסוננס נורא גדול בין מה שאנחנו...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן