The Butterfly Button
נפילות בעניינים שבקדושה-יש מה לעשות עם זה?

שאלה מקטגוריה:

אני בחור ישיבה בתקופת שידוכים לא קצרה ולא קלה, הכל אצלי רגיל, אני ברוך ה’ יושב ולומד ויחסית שמור, אבל יש בעיה אחת שמעיקה עליי ולא נותנת לי מנוחה – שוב ושוב אני נופל בעניינים שבקדושה שוב ושוב כך שכל החלטה שאני מקבל בנושא הזה וכל גדר שאני מציב לעצמי קורסים כמו מגדל של קלפים ברגע שבו מגיע הניסיון, רוב הפעמים שאני מגיע לידי ניסיון אני לצערי נופל, אני מרגיש נשלט ע”י כוח שחזק יותר מכל רצון שקיים בי ושזה הרבה למעלה מכוחותיי, אני מודע היטב לחומרת הדברים, אני גם מצליח כיום אחרי הרבה עבודה עצמית וסייעתא דשמיא לא ליפול לייאוש ודכדוך אחרי הנפילה, אבל את הצער והכאב אי אפשר לטשטש ולהעלים, אני ממש אובד עצות איך אני ממשיך מכאן, אני תוהה לעצמי המון האם יש בכלל דרך להביא את עצמי למצב של שליטה עצמית ודחיית סיפוקים בסיסית בעניינים האלו, אשמח מאד לתשובה בנושא הכאוב הזה בייחוד שבוודאי לצערנו זו שאלה שרבים רבים מתייסרים בה, תודה רבה על האתר ועל האופציה לקבלת יעוץ חינמי בצורה אנונימית לחלוטין.

תשובה:

שלום לך בחור יקר.

שאלתך היא שאלת רבים, אך כל אדם שואל מתוך כאב ומצוקת נפשו, ואני מעריך אותך על הכנות ועל השיתוף.

ניכר מדבריך כי טוב וחכם אתה, ויודע אתה בתוככי תוכך את התשובה. אך כמו כולנו בתחומים רבים, אנו נשלטים על ידי כוחות הילדות והנערות, על ידי תפיסות שונות שנוסדו בנו בעבר ובהווה. ואנו זקוקים נואשות לאיש זר שיקשיב, שישמע, שיתחבט איתנו, ושייתן שיקוף מענה ובטחון לרגשותינו. אין דבר חשוב מזה.

*

כואב אני עימך את כאבך ואת טלטלות נפשך המיוסרת בעניין הזה. ומנסה יחד איתך למצא שביל או דרך שתוביל אותך החוצה אל האור, אל האושר, אל השקט ואל השלווה.

אתה בחור צעיר לימים, והלב שלך שואף רוצה ומשתוקק הרבה מאוד. זו התקופה היפה של החיים.

אתה לומד כהוגן ומצליח ב”ה. הודו לה’ כי טוב.

כעת אתה מחפש שידוך הגון כערכך, בחורה טובה שתבין אותך, שתבין לליבך, שתדע לנפשך, שתגשים את משאלותיך. וכמובן שאתה תהא טוב לה ומתאים לה.

תקופת שידוכים היא תקופה שאינה קלה, הלב עולה ויורד מעלה ומטה, תקווה וייאוש מתחלפים להם זה בזה באבחה של רגע.

הלב לעיתים נוסק לגבהים בתקווה, בתפילה, בדמעות, בהתרגשות, בדמיון עז חי וגועש. אך לפתע פתאום משהו חורק, משהו כושל, וברגע אחד הכול מתרסק לבוץ ולעפר, ואז אתה מוצא את עצמך מתבוסס בדם העצב והצער, היגון והייאוש, בבכי ובסערת נפש. אלו הם החיים, כולנו נמצאים שם, או שהיינו שם, במקום הזה.

אך טבעי הוא, שבגילך ובמצבך בחפיפה אחת עם גבהות הלב, גם היצרים מוצאים להם ביטוי אלים חזק ועוצמתי. יחד עם התקוות באות התאוות.

ככה זה תמיד, כוח החיים הוא חזק ולופת מאין כמוהו. כוח החיים הוא אדיר, ומסוגל לחולל את כל מה שבני האדם מחוללים כאן בעולם, עד כדי כך עוצמתו של הכוח הזה.

*

צר לי לבשר לך, אך אני שמח לעשות זאת – זאת לא חולשה לקרוס כמו מגדל קלפים מול כוח החיים הנפלא והנורא הזה. ממש לא חולשה, אתה אדם חזק ובריא ב”ה, ואם היית מספר לי סיפור אחר, או אז הייתי דואג מאוד.

אתה צריך להודות לה’ יתברך שחנן אותך בכוחות איתנים וכבירים. ועד כמה שלך זה נשמע כעת גרוע, דע לך באופן חד משמעי, שקריסתך מול הכוח הזה שבנפשך, מוכיחה בוודאות שניתנו בידך כוחות טובים ועוצמתיים ליצור ולבנות הרבה מאוד, ובעתיד הלא רחוק בעז”ה הם יבואו לידי ביטוי בבניית בית נאמן בישראל, בנתינה באהבה, ובמציאת סיפוק ועשייה בחיים.

אל תקבל החלטות, זנח את העיסוק בדבר הנפלא הזה, זה ייטיב עימך, ובסך הכללי ימעיט את המקרים שבעיניך נחשבים ככישלונות וכחולשה.

*

אתה תוהה לעצמך האם יש בכלל דרך אחרת.

ודאי שיש, אך היא לא דרך של שליטה עצמית ודחיית סיפוקים, ממש לא.

מי שרוצה לרדת במשקל, אינו צם. ואם הוא צם, הוא מזיק לעצמו. מי שרוצה לרדת במשקלו, אוכל דברים אחרים.

אם אתה רוצה דרך אמיתית, צייר לעצמך מצב שבוא אתה קם מידי בוקר ליום שבו יש לך תעסוקה שחלמת עליה כל הלילה, וכעת אתה קם על מנת לבצע אותה.

הדרך ארוכה להגיע לשם, אך אם תציב את השלט הזה מולך, כמורה דרך, ובכדי להגיע אליו – שם תהא מנוחתך.

זאת הדרך היחידה והנרצית כדי להתמודד בכוח החיים, למלאות אותם בעשייה, עשייה אמיתית מליאת תוכן תשוקה וחיבור.

*

מובטחני בך, שתמצא את בת זוגתך מהר בעיתו ובזמנו. לאחר מכן תקים את ביתך באהבה וביראה, ותמלא את עצמך בעשייה מתאימה לנפשך, או אז תראה רגיעת מה בנפשך הסוערת, והיא תשקוט על שמריה בבטחה.

מקווה שעזרתי ולו במעט

בהצלחה

דוד ברנהולץ

DAVID924803@GMAIL.COM

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

נפילות בעניינים שבקדושה-יש מה לעשות עם זה?
אני בחור ישיבה בתקופת שידוכים לא קצרה ולא קלה, הכל אצלי רגיל, אני ברוך ה’ יושב ולומד ויחסית שמור, אבל יש בעיה אחת שמעיקה עליי ולא נותנת לי מנוחה – שוב ושוב אני נופל בעניינים שבקדושה שוב ושוב כך שכל החלטה שאני מקבל בנושא הזה וכל גדר שאני מציב לעצמי...
להתחיל שידוכים בתקופה שאני עם קשרים אחרים?
אשמח לעזרה וייעוץ, מקווה שזו הכתובת הנכונה. אני ב”ה בחורה חרדית בת 20, מיינסטרים פלוס, בעיני החברה והמשפחה שלי, נחשבת לבחורה חזקה (או צדיקה) אולי יותר מהרגיל. לצערי בחודשים האחרונים נחשפתי לפורומים בהם תקשרתי עם גברים בנושאים שונים, ככה שגם כיום אני בקשרים “ידידותיים” עם כמה. (כמעט רק בצ’אטים, לא...
כדאי/אפשר להיות פתוחה יותר בשידוכים?
שלום רב ותודה רבה על האפשרות לשאול קודם כל! אני בחורה חרדית בת 25 ומתקשה בשידוכים כי אני כנראה מיוחדת… אני לא אומרת את זה כיתרון. למרות שאני חברותית וכולם אוהבים אותי בלב אני מרגישה זרות ובדידות כמעט בכל מקום כי בכל מקום אני שונה וחריגה בנוף… האמת שאני חושבת...
איך הגעתי לגיל הזה ואני גרושה ללא ילדים?
תודה על כל העזרה שלכם ..ועל התשובות החכמות והיפות . שהייתי בת 26 התארסתי עם בחור שאחרי האירוסין התייחס אליי נורא . ואז ביטלתי. בגיל 29 התחתנתי עם בחור אחר, ואז הסתבר שהיה חולה נפש ולקח כדורים פסיכיאטריים קשים והתייחס אליי מזעזע והתגרשתי. כיום אני בת 34 גרושה בלי ילדים....
אני ספרדיה והוא בחור חסיד זה יכול לקרות ביננו?
אני בקשר עם בחור חסיד ואני בחורה ספרדיה מכירים ועכשיו מדברים על חתונה כן כיף לנו כן שומרים עלינו אבל מהצד שלי אני מפחדת ולכן לקחנו הפסקה של חודש לא מדברים אני לא יודעת מה לעשות אני מפחדת לאבד אותו מצד אחד מצד שני זה לשנות את החיים שלי לגמרי...
איך לשכוח בחור מהעבר?
קודם כל תודה ענקית על עצם קיומכם! תודה על ראיית הצורך והענקת האפשרות להיעזר ולקבל אוזן קשבת (גם אם אוזן ווירטואלית ;). האפשרות לשתף באנונימיות היא כל כך חשובה ונחוצה בתחומים רבים, והעזרה שלכם יכולה להציל נפשות כפשוטו. ועכשיו לענייננו, אני נמצאת שנתיים בתקופת השידוכים. במהלך התקופה הספקתי לחוות כמה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן