The Butterfly Button
מי תרצה בחור כמוני?

שאלה מקטגוריה:

גיליתי את האתר הזה רק היום..אולי היה מוטב שהייתי מכיר אותו לפני כמה שנים ..
אולי אז זה יכל להיות משמעותי מאוד עבורי..אני אפילו לא יודע איפה להתחיל …
אני בחור בן 26 שעבר משבר לפני כמה שנים ובעצם נמצא בו עד היום בפן מסויים ..זה התחיל בפחד מדבר מסויים
שהתגלגל לעוד משבר שנמשך בערך עד השנה ..והצלחתי ללמוד לחיות עם המשבר הזה ועם הקושי שנובע ממנו
ואז ..עד שהצלחתי סוף סוף קצת להתמודד קצת להוריד ממני את העול בא לו פחד חדש , משבר חדש ..
אני אפילו מתבייש לכתוב ממה הפחד ..יש לי פחד מבדיקה שעברתי למרות שבדיעבד כמו שסברתי לכתחילה לא היה בה שום צורך ..היום אני מפחד על הפן הבריאותי ..ממש במשך חצי שנה אני חי כמעט יום יום בפחד פשוט פחד שלפעמיים משתק אותי..גורם לי לא להתפלל ולא לעשות כלום ..לא שבמשך השנים עשיתי משהו ….
הסיפור שלי הוא מאוד ארוך אז אני לא יודע איך לפרט אותו אבל אני אנסה ..משברים  שלקחו ממני הרבה כוחות נפשיים ..כל הזמן הזה לא עשיתי כלום עם עצמי לא עבודה ..לא ישיבה…פשוט כלום..סמכתי על הנס ..
היום אני יושב בגיל 26 ..חולם על חתונה , על אישה , על חיים בעצם..ואני פשוט לא יודע מאיפה להתחיל..
ואני שואל את עצמי ..איך אפשר להתחיל לצאת לחיים בכלל?..אפילו תעודת בגרות אין לי ..מי תרצה מישהו כזה?
היו לי בעבר 2 חברים טובים שגם איתם ניתקתי את הקשר הרבה לפני המשבר הראשון..
היום אני פשוט לבדי..חוץ מהמשפחה שלי ..בלי חברה..בלי עבודה..בלי מקום מסודר..פשוט יושב ולא יודע איך להתחיל מה לעשות ..והחרדות והפחדים נמשכים ..בקיצור ..על הפנים..
אני חושב שאם לפני כמה שנים הייתי כותב את כל זה ..הייתי כותב יותר בצער ובכאב ..
למדתי פשוט להתגבר עם השנים..אני רוצה לצאת מזה לצאת מהבוץ הזה ..בן 26 ואין לי כלום
והחלום הכי גדול שלי זה ..למצוא מישהי …להתחתן..אבל שוב מי תרצה אותי?
סתם יושב ופשוט לא עושה כלום..וגם שאני בא לנסות לעשות משהו ..זה פשוט לא מצליח ..
תודה רבה על האוזן הקשבת ..אשמח לעזרה .. :/

תשובה:

בס”ד

שלום לך,

קראתי את פנייתך כמה פעמים ובכל פעם חשתי יותר ויותר את עומק העצב שאתה חש. קיוויתי שאוכל להתנתק מעט מהתחושה הזו כדי שאצליח לכתוב לך מילים של תקווה ועידוד מילים מחבקות ומאירות שאתה כה זקוק להן, אבל העצב הזה מתגבר ומתגבר…

ויחד עם התחושות הללו אני מרגיש זרמים של תעצומות נפש בלתי רגילות שאתה מצליח להעביר אלי ולחזק אותי, אני מרגיש כי שיחה עמך, שהות במחיצתך עשויה לגרום גם לאדם המדוכדך ביותר לתפוס את עצמו בידיים ולהתמודד, היכולת שלך להתרומם פעם אחר פעם, היכולת שלך ללמוד מהמשברים ולתעל אותם לבניית האישיות שלך מפעימה!

נכון, אתה מרגיש כי חייך מפוספסים, אין לך מקצוע, אתה לא רואה את בת הזוג באופק, אבל תחשוב לרגע איזה מפעל חיים עשית פה, אין לך מקצוע אולי אבל יש לך אישיות, אין לך כלים אקדמיים אבל יש לך את כלי המעשה להתמודד מול הנחשולים ולצלוח בבטחה את ים החיים הסוער, אילו הייתי צריך לבחור כמעסיק בין מי שהשכיל לבין מי שהתמודד ומתמודד ברי לי כי הייתי מעדיף את המתמודד, יש לך יכולות שאין לזולתך – אלו שעברו את מסלול החיים ה’נורמטיבי’.

אתה מתאר חוויה ממש קשה, משבר רודף משבר וכשאתה מרגיש שהמשברים החיצוניים כבר בשליטה משהו בפנים מתערער והופך להיות לבעיה שמשתקת את היכולת שלך לעשות משהו.

לא ניתן לאבחן במדויק קושי נפשי בצורה של התכתבות ובמיוחד לא כאשר תולדות חייך ומה שעברת עדיין אינם ידועים לי ואולם, אם אכן כפי שאתה מתאר יש לך חרדה קבועה מפני מחלות כל שהן, ואם אתה חש מיחושים פיזיים שונים ומשונים הגורמים לך לחרדות יתכן ואתה סובל מהפרעה נפשית הנקראת היפוכונדריה.

תהליך ההתפתחות של היפוכונדריה אכן מתרחש בעקבות חוויות חיים קשות ומורכבות שאצל חלק מהאנשים הם גורמים לדיכאון ואצל חלק להיפוכונדריה שמהווה מגן מפני שקיעה לדיכאון. התהליך הנפשי המוביל לכך מורכב אבל יש בו הגיון פנימי מעוות.

היכולת להקל את התופעה שאתה מתאר בעזרת טיפול נפשי, דורשת דיוק רב בקביעת סוג הטיפול המתאים, וכדאי לבחון קודם לכן היטב את מכלול הקשיים עמהם אתה מתמודד ושעימם התמודדת על מנת שתוכל להעזר ולשקם את חייך, לממש את ייעודך ולהקים משפחה לתפארת.

יתכן ואינך סובל מהיפוכונדריה אלא ממחשבות כפייתיות אשר אף הן עשויות להתפתח בעקבות מצבי דחק מתמשכים.

כך או כך, עצם הפנייה שלך מעודדת כי היא מראה שאתה מודע למצבך, שאתה יודע בתוכך שאפשר וצריך לחיות אחרת, אתה גם יודע להצביע על המקורות להתפתחות ההפרעה ממנה אתה סובל ולפיכך ברגע שתתמסר לטיפול תצליח להיחלץ מהמצב הנפשי הלא פשוט הזה.

סבורני כי באם תיעזר בטיפול, תוכל גם תוכל להניע תהליכים חדשים, לחוש יצירתי, למצוא תעסוקה המתאימה לכישוריך וכמובן את בת זוגך הממתינה לך מאז הוכרזתם משמים כבני זוג ארבעים יום קודם יצירתך.

אם תרצה להתכתב ולפרט מעט יותר אודות המשברים שעברת ואודות אפשרויות הטיפול אשמח לנסות ולהיות לעזר,

 

בתפילה מעומק לב להצלחתך,

 

אליעזר

Elitova10@gmail.com

 

 

 

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

תגובה אחת

 1. שלום רב,
  אני גם עברתי משבר נפשי מאד קשה, ואני יכול להעיד שמה שכתב המשיב בתשובה שלו נכון בהחלט.
  המשבר הנפשי גרם לי להתמודד והיום אני אדם הרבה יותר חזק נפשית ומאמין בעצמי ובקב”ה ממה שהייתי לפני המשבר.
  ואני עברתי שנים בהוסטל ובדיור מוגן ופסיכולוגיים, והיום ברוך ה’ אחריי 11 שנה במחלת הסכיזופרניה אני נשוי ויש לנו תינוק בריא בן 11 חודש.
  ישתבח הבורא.
  כך שבאמת לא צריך להבהל ממשברים נפשיים, זה רק ניסיון שה’ עושה לאדם כדי לקרב אותו ולחזק אותו.
  צריך רק רצון חזק להבריא ואמונה בה’ וכמו שהמשיב כתב ללכת לטיפול וגם למצוא עבודה ומסגרת שתתאים.
  שנה טובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

גיליתי שבעלי מתמודד נפש
אני נשואה שנה אחרי הכרות קצרה. לא ידעתי שבעלי מתמודד נפש. כעת אני לא יודעת איך להתמודד עם זה. יש לו התפרצויות, התמכרות ועוד. יש רגעים שממש רע לי איתו. לא רוצה להתגרש ולהפקיר אותו רק בגלל שיש לו בעיות נפשיות מצד שני מה אני יכולה לעשות? -השאלה קוצרה כדי...
נפילות בעניינים שבקדושה-יש מה לעשות עם זה?
אני בחור ישיבה בתקופת שידוכים לא קצרה ולא קלה, הכל אצלי רגיל, אני ברוך ה’ יושב ולומד ויחסית שמור, אבל יש בעיה אחת שמעיקה עליי ולא נותנת לי מנוחה – שוב ושוב אני נופל בעניינים שבקדושה שוב ושוב כך שכל החלטה שאני מקבל בנושא הזה וכל גדר שאני מציב לעצמי...
לא מתקדם בקשר מחשש להחליט
אני לא חרדי האומנם אבל אני צריך תשובה אמיתית אני צריך תשובה אמיתית לצד היגיון ואמונה אני בזוגיות כבר שנה יש לציין שאנחנו לא נשואים אני שמתי לעצמי זמן יעד לזוגיות כדי להחליט להקים בית אני לא סמכתי על עצמי בהתחלה לכן נתתי לעצמי זמן להחליט זמן להכיר את הצד...
אשתי מדי צנועה וסגורה בשבילי
אני אברך חסידי שאשתי מאוד יר”ש ומאוד צנועה (ובשבילי זה מידי), בעבר היה יועץ שפתח אותה קצת בהתנהגות הזוגית אך זה רק היה לתקופה קצרה שלאחריה אמנם המשיכה אבל רק כמו שכפאה שד, גם בנושא הלבוש שלה בבית וגם בנושא כל ההתנהגות שאני כמה ליותר אהבה שתתבטא בין השאר גם...
קושי עם שמירת שבת מול בעלי והילדים
אני נשואה ויש לנו ב”ה שני ילדים בני 10 ו12 חזרתי בתשובה ממש לאחר נישואי ולבעלי ממש קשה עם זה. יש לנו הרבה ויכוחים סביב הנושא בכלל ובעיקר בכל מה שקשור לשמירת שבת וחגים. ב”ה הילדים שומרים שבת ככל יכולתם כבר כמה שנים. וזה נושא שעוד יותר מעלה כעסים ,גם...
איך מפרקים נישואים שיש ילד בתמונה?
אני ואשתי נשואים כבר מעל שנה יש לנו ילד בתמונה ומאז שהגיע לעולם אשתי לא מתייחסת אלי יפה, זה מתבטא בדיבור קולני בחוסר סבלנות אלי, כבר המון פעמים ריבים שלנו הגיעו לשיחות על גירושים , ונראה שאנחנו כבר בחצי הדרך לשם, אני יודע עמוק בתוכי שאם לא היה ילד בתמונה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן