The Butterfly Button
מה צריך להרגיש כשנפגשים?

שאלה מקטגוריה:

יש לי שאלה שמעסיקה אותי מאד בנושא שידוכים
השאלה היא: מה צריך להרגיש.
כולם אמרו לי כשזה יגיע את תדעי. ולא. אני לא יודעת.
אם נחמד לי זה נקרא שאני מרגישה?
האם לחשוב עליו יום למחרת זה נקרא להרגיש?
או שאחרי הפגישה צריך להיות פרפרים וכו? אני פשוט לא יודעת כנראה מה זה להרגיש!!!
אשמח מאד אם תוכלי לענות לי
תודה מראש

תשובה:

שלום לך יקירה,

השאלה שלך חשובה מאוד,

את בעצם שואלת מה את אמורה להרגיש בפגישות, וכיצד תדעי שזהו הרגש הנכון. את גם מוסיפה ושואלת האם את צריכה להרגיש “פרפרים” או שמא מספיקה הרגשת נעימות.

לרבים יש חלום שההכרות עם בן זוגם תהיה כזאת שתביא לתחושה מידית חזקה וברורה, מעין בת קול פנימית, שלא תותיר ספק באשר להחלטה הקשה ביותר בחיים.

אולי ההחלטה היחידה שבה מאפשרים לאדם לבחור את קרוביו. הוא הרי לא בוחר את הוריו ולא את אחיו ואפילו לא את ילדיו, אבל כן בוחר את בן הזוג או בת הזוג.

וכמו שכולנו רואים ויודעים לא רק שבחירה הזו אינה פשוטה אלא שהרבה פעמים היא גם נתפסת כטעות שגורמת לצער רב עד לפירוק החבילה.

כלומר גם רגש ברור (הכולל פרפרים בבטן )לא מבטיח חיים משותפים טובים ותקינים, אז מה כן יבטיח… ואיך נדע?!

בהחלטות רבות בחיינו אנו משתפים את השכל והרגש. עם השכל אנו בודקים את הנתונים את ההתאמה של המוצר לצרכים שלנו, לתקציב שלנו, למיקום ולזמן שבו אנו נתונים, ולאחר מכן אנו בודקים בכלי הרגש אם אנו מתחברים אליו, אם הוא יוצר הרמוניה בתוכנו אם הוא מוסיף או גורע מאתנו.

כך אנחנו נגשים להחלטות כמו קנית בית, ריהוט, חפצים בגדים ועוד. כך אנחנו גם בוחרים מקום עבודה ומקום לימודים.

תארי לך שאדם היה הולך לחפש בית, בודק את הנתונים ואחר כך אומר: נכון הנתונים מתאימים אך אין לי פרפרים בבטן אני לא קונה אותו.

נכנס למקום עבודה בוחן אותו וגם כאשר המשכורת מתאימה ושעות העבודה נוחות והבוס אדם הגון והחברה מתאימה הוא אומר: “נכון הכל טוב אבל אני לא מרגיש פרפרים אז לא אלך על זה”.

מסתבר שבכל ההחלטות כבדות המשקל אנחנו נותנים הרבה יותר מקום לשכל מאשר לרגש ודווקא בהחלטה הקשה מכולם אנחנו מבקשים לכאורה יותר להרגיש מאשר לבחון את ההתאמה.

ברוב המחקרים עולה כי זוגיות שמושתת על קווי אופי דומים, ערכים ואמונות משותפות, יש יותר סיכויים לשרוד מאשר לזוגיות שנשענה על ריגוש והתלהבות ראשונית אבל עדיין הרוב יחפשו את הריגוש והוא יהווה אמת המבחן לא פחות ואולי יותר ממבחני ההתאמה.

לפי מה שאת מספרת את פגשת בחור שלכאורה ענה על הדרישות שלך,( (יש לי סגנון ספציפי והוא היה בין ההצעות הבודדות שבאמת ענה על כל ההגדרות )היה לך נחמד אתו, תכונות האופי והסגנון היו בהתאמה. הרגשת אפילו קרבה חזקה (כמו חברה טובה) תוך זמן קצר. גלית אצלו מידות טובות (מצרך נדיר) אך רצית להרגיש כלפיו יותר.

כפי שציינת בחוכמה רגש הוא דבר שיכול להתעורר בצורה חדה אך גם יכול להתפתח באיטיות.

בנתונים כמו אלה שציינת היה מקום לתת לו להתפתח וגם אם הוא היה ממשיך להופיע כהרגשה טובה ונעימה וחברית, כאשר כל הנתונים האחרים חיוביים זה בהחלט יכול להספיק כדי להתקדם.

יש הרבה סיבות למה אנחנו מחפשים “פרפרים” בבטן, בפגישות. אחת מהן היא הקושי לקבל את ההחלטה הזאת בלי דחיפה פנימית או חיצונית.

ככל שהאדם בוגר ובשל יותר הוא דווקא מבין את “הסיכון “שבקשירת קשר נישואין והוא מחפש את האישור “העליון” לקשר הזה.

למרבה האבסורד האישור היותר תקף הוא התאמה ולו יכולנו לזקק את כל מה שמסביב כדי לדייק בהתאמה בדעות, תכונות, מידות, סגנון, רקע חינוכי, ערכים משותפים, הרגלים דומים, היינו יכולים לגשת לקשר הזה ביתר ביטחון שהוא יהיה אכן בר קיימא.

הרגשה טובה, נעימה וחברית, רצון להתראות יותר להכיר ללמוד על הזולת, רצון לשתף אותו בחוויות כאלה ואחרות, הן בהחלט מדד נוסף להצלחת הקשר .

לצערי אני מכירה קצת יותר מדי רווקים ורווקות שלא חשו מספיק והחמיצו פעם אחר פעם הזדמנויות טובות ואפילו נפלאות לבניית בית.

לסיכום אפשר לומר כי אם קיים רגש נעים וחברי וכל שאר הנתונים מעידים על התאמה מלאה, כדאי מאוד להמשיך להיפגש.

אם יש התאמה ואין כלל רגש נעים או קיימת אפילו דחיה, אין צורך להמשיך.

פרפרים בבטן זה דבר נחמד שמבטא התלהבות אך אין הוא מדד להצלחה בנישואין, כשהוא קיים לצד כל שאר הנתונים- זו מתנת שמיים, אך לא כולם זוכים בה בשלב הזה. לעיתים דווקא בגללה ההחלטה פחות רציונלית וכשהפרפרים עפים- מתחרטים.

מאחלת לך הצלחה רבה, בהמשך.

לאה פ.

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

מה המטרה שלי בחיי נישואין? למה זה שווה לי?
שלום ותודה על האופציה לשאול ולקבל תשובה מקצועית, אני בחורה חרדית מיינסטרים בת 20 ברוך ה’ חברות מתחילות להתארס, אני יודעת שבקרוב אתחיל לשמוע שידוכים ואני לא בטוחה מה אני מרגישה כלפי זה… אני לא רוצה להתחתן “כי כולם מתחתנים, אז גם אני…” – זה הדבר הכי משמעותי בחיים-להתחתן- והייתי...
האם הנפילות שלי בגדר הנורמלי? זה בעיתי להתחיל כך שידוכים?
תודה רבה רבה על האתר הנדיר באיכותו ובסוגו, אתם עושים עבודת קודש מדהימה! יישר כוחכם! אני בחור ישיבה ליטאי מאחת הישיבות הטובות בארץ (בהמשך תבינו למה זה רלוונטי). כבר שנים שאני נופל בצפייה במראות אסורות באינטרנט, סרטים, סרטונים תמונות וכו’. זה התחיל לאט בגיל מאוד צעיר (12 כמדומני) והמשיך לאט...
אני לקראת שידוכים ודואגת מאד
שלום וברכה לצוות האתר המדהים הזה, אין לי מושג מי המקימים שלו אבל אני מקווה שהם מודעים לזכויות העצומות שלהם. יש נושא שמטריד אותי כבר הרבה מאוד זמן ואני לא יודעת למה רק עכשיו חשבתי לשאול כאן… עד עכשיו רק דנתי בזה עם חברות ולא מספיק לעומק. העניין הוא כזה:...
האם כשאתארס אצליח להיות יותר שמחה?
גמרתי סמינר מהמצוינים בארץ. כיום עובדת מעט במשרה חלקית. גרה בבית שלא קל לשהות בו. כבר כחצי שנה בשידוכים. רב החברות שלי נשואות. פעם היו אומרים עלי שאני בת שמחה. כיום אני רוב הזמן בעצבות, מרגישה שהחיים קשים. בימים שלא הולך טוב בעבודה אני מרגישה בזבוז בעולם, למה לחיות סתם...
אם אצא ללימודי מקצוע זה יתקע את השידוכים שלי?
אני לומד בישיבה ליטאית נחשבת ובזמן האחרון הרגשתי תחושת מיצוי וחוסר סיפוק ורצון להוציא את היכולות שלי בתחומים נוספים והחלטתי בשיתוף עם ההורים לצאת ללימודים להשלים בגרויות ואני מאד שמח עם ההחלטה ורוצה את זה אבל הפחד הגדול הוא שידוכים כי הורגלתי וחונכתי בממסד לחשוש משידוכים (גם אם לא אומרים...
רוצה להתחתן אבל מפחדת להתנתק מהבית ומההורים
יש לי בעיה מצד אחד אני רוצה להתחתן ומצד שני אני ממש מפחדת להתנתק מהבית ומההורים אף פעם לא ישנתי מחוץ לבית ותמיד הייתי עם ההורים שלי בקשר מאד קרוב לא נעים להגיד אבל אני מפחדת לישון בלי שאני יודעת שהם בבית אני אוהבת ממש להיות קרובה אליהם ומפחדת מנישואין...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן