The Butterfly Button
למה אלוקים הביא עלי את החיים הקשים שלי?

שאלה מקטגוריה:

איך מבינים את החיים
נולדתי להורים מתעללים .אבא שפגע בי.אמא שהתעלמה ושניהם יחד התעללו בי נפשית ופיסית
למרות זאת למדתי אבל אני רק מוכרת בחנות
כל החיים רק נתתי
הייתי נשואה כמובן לבעל מתעלל והצלחתי להתגרש
המשפחה נידתה אותי כי אני לא מוצלחת
חברות אין
וגברים רק ניצלו אותי ואף אחד לא רצה בי מעבר
איך אני יכולה להבין מה אלוהים רוצה ממני למה הוא שונא אותי כל כך

תשובה:

שואלת יקרה.

איזו אישה חזקה את. בכמה שורות קצרות כתבת לי סיפור שלם של חיים שאין מילים לתאר כמה סבל כרוך בהם. אני מעריצה של היכולת שלך לכתוב את זה ואני מעריצה את היכולת שלך לבקש מהחיים שלך יותר.

לשאלה שלך איך אני יכולה להבין מה אלוהים רוצה ממני לצערי אני לא יכולה לענות. אני בשר ודם ואני עצמי לא תמיד מצליחה להבין מה אלוקים רוצה ממני. ולמרות שאני בטוחה בכל נפשי ומאודי שאלוקים לא שונא אותך, אין לי דרך להוכיח לך את זה ☹

ממה שאני יודעת הפגיעות החמורות שכתבת לי עליהן הן חמורות לא רק בגלל המימד הפיזי שלהן אלא גם ובעיקר בגלל הפגיעה הנפשית שהן גורמות והפגיעה זאת מתארת היא בדיוק זה- הפגיעה ביכולת שלך להאמין שאוהבים אותך. להאמין שאלוקים אוהב אותך ולאהוב את עצמך בלי קשר למידת המוצלחות שלך.

בין המילים הקשות שמתארות את הפגיעה אני קראתי גם מילים של כוחות ושל עוצמות “למרות זאת למדתי” “הצלחתי להתגרש” את מצליחה לגלות בעצמך כוחות נדירים! ואת העוצמות האלה צריך להעיר ולהחזיק.

לבד זה קשה אני יודעת. בלי משפחה ובלי חברות שיזכירו לך שיש לך כוחות ובלי מישהו שיאמר לך גם כשקשה שאת יכולה להצליח- זה כמעט בלתי אפשרי.

ולכן אני חושבת שהדבר הכי חשוב כרגע הוא למצא לך מעגל תמיכה. מעגל תמיכה שייתן לך כוחות וגם יעודד אותך לתרום אותם במקומות הנכונים.

את מה שאת עברת יש עוד הרבה בנות שעברו ואם הן יוכלו לראות אותך עם הכוחות שלך הן יקבלו ממך כל כך הרבה!

הקבוצות האלו או כל סוג טיפול אחר, הן אינן תחליף למשפחה והן לא ימחקו את מה שעברת. אבל הן יכולות להחזיק אותך ולהניע אותך לעבר היעדים שהם ‘הצלחה’ בשבילך.

מהשורות הקצרות שכתבת אני לא באמת יודעת מה מכל הטיפולים והמסגרות שמוצעים היום הכי מתאים לך ואני לא יודעת מה ניסית והצליח ומה ניסית ופחות הצליח.

אני אשמח להמליץ לך על מקומות מתאימים ולעמוד איתך בקשר עד שתמצאי אותם.

אני מאמינה שאלוקים שאוהב אותך ושאין לדעת את דרכיו יעזור לך למצא עכשיו את מסגרת התמיכה הטובה ביותר עבורך.

מרכז הסיוע הוא הגוף הישראלי שבו ניתן לקבל טיפולים פרטניים והשתתפות בקבוצת ללא עלות וניתן גם להתנדב בו ולעזור בחינוך והסברה.

את יכולה לחשוב מה יותר מתאים לך ומה יעזור לך יותר להרגיש טוב ולהחזיק בכוחות שבך. מספר הטלפון של הסניף הירושלמי הוא : 02-6232451

ישנם מקומות נוספים שעוסקים בתכניות בליווי ובהתנדבות ואם מרכז הסיוע פחות מתאים לך אני יכולה לעזור לך ומצא מרכז אחר שהוא מקצועי מספיק.

אני לא יכולה לכתוב במילים כמה את נהדרת בעיני . כל נפגעת שמצליחה להכיר את הפגיעה ולחלוק עם אחרים את הפגיעה שלה היא בעיני גיבורה.

אני מאמינה שאת יותר גיבורה ממה שאת מדמיינת ושיש בך כוחות שאין לאף פרופסורית או מנהלת מוצלחת. אני מאחלת לך שבקרוב ממש תאמיני בזה גם את.

שלך

נועם

noam.shnoor@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

כבר לא כואב לי וכבר לא זועקת לעזרה- זה סימן טוב או רע?
אני אתחיל בלי הקדמות. אני לא מכירה את עצמי לאחרונה. לא שלפני זה הייתי מחוברת אבל כן היה לי דפוס קבוע ומסויים. מאז שזוכרת את עצמי אני חיה בתודעה של סבל. כל הזמן הרגשה של סבל צער וכאב בדרגות שונות. היו לי ויש לי סיבות רציניות ומשכנעות לכך. בכול אופן...
האם לחתוך יעזור עם מה שאני מרגישה?
אני באמת כבר לא יכולה לסבול את זה אני עם פסיכולוגית כבר4 שנים ולפני שנה הייתי עם חשיבות התאבדות ומאז זה הפסיק ואני עכשיו מוצאת את עצמי חשה צורך לחתוך אני פשוט מרגישה לא קשורה, שאף אחד לא אוהב אותי ומרגישה המון עצב ואני לא מסוגלת כבר שמעתי כל כך...
מה עושים כשאין כוח לחיות?
מה עושים כשאין כח לחיות? אני מאובחנת עם פוסט טראומה מורכבת בטיפולים מתישים כואב לי הכל מאחוריי אישפוזים כואבים אני מאובחנת עם הפרעת אישיות גבולית אני קיצונית אוהבת ושונאת בצורה קיצונית אני נשואה עם ילדים ואין לי כח אני רוצה להיות האמא הכי טובה ואם לא מצליח אז לא באלי...
סובלת מחרדות וכל המשפחה סובלת איתי
יש לי חרדות נוראיות. ממה? מכל דבר! מלנסוע בדרכים מאזעקות ממחלות מכל דבר מפחיד שהחיים עשויים להציע לי:( אני נמנעת וחרדה. מסתגרת בבית. לא נוסעת. לא שמחה. כל הזמן עושה בדיקות. מדריכה את הילדים שלי מה לעשות ביום שאחרי… כל המשפחה פה סובלת יחד איתי כי אי אפשר באמת לחיות...
נחשפתי לסירטונים האיומים מה יהיה איתי?
אני אישה נשואה ואמא. מתחילת המלחמה כולם מדברים על זה שזה נורא להחשף לסרטונים המזעזעים והם צודקים.. מרגישה את זה על בשרי. אבל לא מצליחה להפסיק! יש בתוכי משהו שדוחף אותי להציץ ולראות ולהפגע מעוד סרטון מזויע מה עושים? איך עוצרים את כדור השלג האיום הזה?
מה יכול לעזור לי להתגבר על החסר הרגשי ולחיות בטוב?
קודם כל, אני רוצה להביע את תודתי העמוקה ביותר על המרחב שלא יסולא בפז שאתם מספקים לכולם. המסירות שלכם להציע את המקום הזה היא באמת יוצאת דופן. לאורך חיי חוויתי חוסר אהבה עמוק בשנים המעצבות שלי. זה השפיע עלי לאורך זמן, ובאמצעות פגישות טיפול רגשי מתמשכות, הבנתי את החשיבות של...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן