The Butterfly Button
להצטלם לפרסומת זה רע?

שאלה מקטגוריה:

היי שלום, שאלה לי אליכם , אני יודע שלעיתים התשובה ביהדות היא “ככה” ואנו כיהודים מאמינים בני מאמינים חייבים ומצווים ללכת בדרך זו, אך שאלתי היא  מדוע במגזר החילוני, גבר שמצטלם לפרסומות (דוגמן בלע”ז) הרי הוא כתובת לשידוכים… (בחורות בלע”ז) ומשא”כ בעולמם של חרדים, בחור שרק מעיז להצטלם לפרסומת כלשהן הריהו מנודה וכל שכן בשידוכים מאן דכאר שמיה,

תשובה:

שלום לך שואל יקר.

ראשית הרשה לי להגיד לך שמראה חיצוני יפה זה מתנה, מאד נעים להסתכל על אנשים יפים, ואנשים יפים יכולים לנצל את המתנה הזאת לטובתם, כיון שבדרך כלל אנשים אוהבים להיות בחברתם של אנשים יפים, ולכן יש להם נתוני פתיחה טובים יותר בחיים מאשר אנשים לא יפים. אז יופי לך שאתה כנראה יפה, אבל עוד יותר יופי לך שאת מנסה להבין טוב יותר את המציאות בה מתנהלים חייך. וטורח וכותב שאלות ומחפש תשובות.

עולם השידוכים בכל חברה משקף את הערכים של החברה. ולכן אם בחברה מסיומת מראה חיצוני הוא דבר מאד חשוב, הרי שכאנשים יחפשו בני זוג, זה יהיה אחד הדברים הכי ראשוניים ברשימה, וכמובן שאנשים עם מראה חיצוני מאד טוב יקבלו הרבה הצעות. כפי שכתבתי מראה חיצוני יפה זאת מתנה, אבל זה בעיקר העטיפה של האדם זה לא האדם עצמו. אחרי זה מגיעה האישיות של האדם, המידות שלו והדעות שלו.

בחברה החרדית לשמחתנו (ועוד רגע אני אסביר מדוע) מראה חיצוני הוא דבר חשוב כמובן, שהרי אסור להתחתן עם משהו שלא נראה יפה בענייך, אבל הוא דבר פחות חשוב מדברים אחרים. מדוע?:

כאשר אנשים באים לקשור את גורלם עם אדם ולהתחתן איתו הם חושבים על החיים, על עתיד משותף, על חינוך ילדים משותף, ולכן הם מסתכלים מעבר למראה החיצוני.

הם מסתכלים על תכונות האופי שלו, כיון שתכונות האופי שלו יכתיבו את ההתנהגות שלו. אין קשר בין איך שהאדם נראה לבין איך שהוא מתנהג, ולכן ליופי יש פחות משקל בחברה שלנו.

בחברה שלנו בודקים דברים אחרים, כגון תכונות אופי, שאיפות, ודברים שקשורים יותר לעצם החיים עצמם.  ולכן כשאנשים מחפשים בני זוג הם בעיקר מחפשים דברים שקשורים לעצם החיים, בכדי שיוכלו להקים בתים יציבים וטובים.

ועכשיו לעצם השאלה שלך:

בעולם החילוני מראה חיצוני הוא מאד חשוב. אנשים מחפשים בני זוג שנראים טוב, שמצטלמים טוב, התדמית החיצונית מאד מאד חשובה, והחשיבה לעומק על הקמת בית והבאת ילדים וחינוכם פחות חשובה. לפחות בגילאים הצעירים שאז אנשים באמת בוחרים בני זוג לפי המראה החיצוני. כיוון שהם מחפשים את הערכים שהחברה שלהם מכתיבה, וזה ערכים חיצונים. ולכן דוגמנים ודוגמניות בחברה הזאת יהיו מאד נחשקים, כיון שיש להם מעלה מאד מבוקשת.

בחברה הדתית זה בדיוק הפוך. כאשר אדם עוסק במראה החיצוני שלו, או כאשר בן אדם “מדגמן”, ברמה מסיומת הוא אומר אני מזדהה מאד עם המראה החיצוני שלי, המראה החיצוני שלי הוא דבר מאד חשוב וכו’.

כך שאם מישהו מחפש בן זוג שמתעסק עם הרבדים העמוקים יותר של האישיות הוא מקבל מסר: ‘זה אדם שלא מתאים לי, כיון שאני ממש מחפש ההפך מחיצוניות’. ולכן אצלינו כאשר משהו מתפרסם כדוגמן, יתכן שיהיו הרבה אנשים שיגידו: ‘אם מראה חיצוני זה הדבר הכי חשוב לו, אז זה לא מתאים לי’.

כיון שרוב השידוכים אצלינו נעשים על ידי גוף שלישי, אני חושבת שאם באמת אתה אדם שחיצוניות הוא לא הדבר הכי חשוב לך הרי אתה צריך להגיד את זה לחברים ולמכרים שלך.

להראות טוב ויפה כמו כל בחור, אבל לא זה הנושא הכי חשוב בשבילך (אלא אם כן הוא חשוב, ואז תדגיש את זה, כיון שאתה מחפש התאמה עם משהי שמעריכה את הדברים שחשובים לך).

ובכלל חשוב לדעת. הרבה פעמים הזיווג של האדם מתעכב והאדם חושב זה בגלל זה, זה בגלל האחר, אבל באמת זה משמים, אנחנו לא יודעים מדוע מישהו אחד מתחתן בגיל צעיר ובקלות מבלי שהיה צריך לעבור סבל, ומישהו אחר צריך להמתין ולחכות. על האדם לעשות את ההשתדלות המתאימה: לדבר עם שדכנים, לדבר עם חברים, לבקש שיציעו לו שידוכים ואז להתפלל שבאמת יגיע האדם הנכון, ושהוא יזכה להיות האדם הנכון, וכך יכול להקים בית טוב ויציב ונאמן בישראל. ושיהיה לו אושר ושמחה.

מאחלת למצוא מהר בת זוג טובה וישרה בעלת מידות טובות שהערכים שלה ושלך יהיו מתאימים ותקימו בית של אהבה ושמחה במהירות ובקלות.

בברכה

נחמה

mnmyyms@gmail.com

.

 

 

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

אני מחפשת דבר שלא קיים?....
אני בחורה חרדית, קצת פתוחה, בגיל השידוכים, שאמורה להתחיל לדעת איך היא רוצה שהבית שלה יהיה ויראה, איזה בעל היא רוצה.. הבעיה היא שאני לא יודעת מה אני רוצה מעצמי. בהתחלה היו לי הגדרות מאד ברורות מה אני רוצה, מה אני מחפשת ואיזה בית אני שואפת להקים. ואז שהתחלתי יותר...
מה המקום של התלבטויות אחרי האירוסין?
בן 29 ממשפחה דתית גדלתי כדתי לאומי ובשנים האחרונות התחזקתי בדת והתפיסה שלי יותר נוטה לכיוון החרדי או החרדלי,קובע עיתים ומבין את החשיבות של לימוד תורה וכן רוצה שהילדים ילמדו במסגרות יותר תורניות ולא דתיות לאומיות. מבחינת לבוש אני מתלבש בסיגנון הרגיל מכנסיים או גינסים וטי שירט סולידים כיפה שחורה...
מה צריך להרגיש כשנפגשים?
יש לי שאלה שמעסיקה אותי מאד בנושא שידוכים השאלה היא: מה צריך להרגיש. כולם אמרו לי כשזה יגיע את תדעי. ולא. אני לא יודעת. אם נחמד לי זה נקרא שאני מרגישה? האם לחשוב עליו יום למחרת זה נקרא להרגיש? או שאחרי הפגישה צריך להיות פרפרים וכו? אני פשוט לא יודעת...
מתלבטת לגבי הבחור - האם יש בינינו פערים?
אני בת 26. חרדית בחורה ביישנית ומעט מופנמת. יצאתי לשידוכים בגיל מאוחר כי סיימתי סמינר בתחושה מאד מבולבלת – מי אני, מה אני מחפשת? חיפשתי את עצמי מאד. אפשר לומר שמצאתי. בשביל הרקע: גדלתי בבית פתוח אבל עד רמה מסויימת (רואים סרטים, שומעים מוזיקה ישראלית / לועזית), אבל הרוח וההלכה...
אכזבה עמוקה משידוך שירד
אני בחור ישיבה כבר תקופה ארוכה בשידוכים , נחלתי אכזבות רבות במהלך הבירורים פגישות וכו’. אבל בימים האחרונים קרה משהו ששבר את ליבי לגמרי, נפגשתי עם בחורה כמה פגישות, ופעם ראשונה שנהניתי מכל רגע, היתה זרימה, התחברתי, וכך גם היא נתנה את התחושה, שהיא נהנתה וכו’, לפני כמה ימים קבענו...
נעלמה לי המשיכה אחרי שהתחזקתי מהנפילות
אני בחור כבן 22 התמודדתי בעבר בנסיונות קשים של צניעות אחרי כל פעם שראיתי ברחוב מה שהו זה גרם לי להיכשל על בסיס יום יומי, עד שקראתי איזה ספר שפתחתי שסידר לי את הראש וגרם לי לחשוב ולהפסיק לקשר בין מה שרואים ברחוב לבן המעשים שנכשלים אח”כ, וככה יצאתי מזה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן