The Butterfly Button
להצטלם לפרסומת זה רע?

שאלה מקטגוריה:

היי שלום, שאלה לי אליכם , אני יודע שלעיתים התשובה ביהדות היא “ככה” ואנו כיהודים מאמינים בני מאמינים חייבים ומצווים ללכת בדרך זו, אך שאלתי היא  מדוע במגזר החילוני, גבר שמצטלם לפרסומות (דוגמן בלע”ז) הרי הוא כתובת לשידוכים… (בחורות בלע”ז) ומשא”כ בעולמם של חרדים, בחור שרק מעיז להצטלם לפרסומת כלשהן הריהו מנודה וכל שכן בשידוכים מאן דכאר שמיה,

תשובה:

שלום לך שואל יקר.

ראשית הרשה לי להגיד לך שמראה חיצוני יפה זה מתנה, מאד נעים להסתכל על אנשים יפים, ואנשים יפים יכולים לנצל את המתנה הזאת לטובתם, כיון שבדרך כלל אנשים אוהבים להיות בחברתם של אנשים יפים, ולכן יש להם נתוני פתיחה טובים יותר בחיים מאשר אנשים לא יפים. אז יופי לך שאתה כנראה יפה, אבל עוד יותר יופי לך שאת מנסה להבין טוב יותר את המציאות בה מתנהלים חייך. וטורח וכותב שאלות ומחפש תשובות.

עולם השידוכים בכל חברה משקף את הערכים של החברה. ולכן אם בחברה מסיומת מראה חיצוני הוא דבר מאד חשוב, הרי שכאנשים יחפשו בני זוג, זה יהיה אחד הדברים הכי ראשוניים ברשימה, וכמובן שאנשים עם מראה חיצוני מאד טוב יקבלו הרבה הצעות. כפי שכתבתי מראה חיצוני יפה זאת מתנה, אבל זה בעיקר העטיפה של האדם זה לא האדם עצמו. אחרי זה מגיעה האישיות של האדם, המידות שלו והדעות שלו.

בחברה החרדית לשמחתנו (ועוד רגע אני אסביר מדוע) מראה חיצוני הוא דבר חשוב כמובן, שהרי אסור להתחתן עם משהו שלא נראה יפה בענייך, אבל הוא דבר פחות חשוב מדברים אחרים. מדוע?:

כאשר אנשים באים לקשור את גורלם עם אדם ולהתחתן איתו הם חושבים על החיים, על עתיד משותף, על חינוך ילדים משותף, ולכן הם מסתכלים מעבר למראה החיצוני.

הם מסתכלים על תכונות האופי שלו, כיון שתכונות האופי שלו יכתיבו את ההתנהגות שלו. אין קשר בין איך שהאדם נראה לבין איך שהוא מתנהג, ולכן ליופי יש פחות משקל בחברה שלנו.

בחברה שלנו בודקים דברים אחרים, כגון תכונות אופי, שאיפות, ודברים שקשורים יותר לעצם החיים עצמם.  ולכן כשאנשים מחפשים בני זוג הם בעיקר מחפשים דברים שקשורים לעצם החיים, בכדי שיוכלו להקים בתים יציבים וטובים.

ועכשיו לעצם השאלה שלך:

בעולם החילוני מראה חיצוני הוא מאד חשוב. אנשים מחפשים בני זוג שנראים טוב, שמצטלמים טוב, התדמית החיצונית מאד מאד חשובה, והחשיבה לעומק על הקמת בית והבאת ילדים וחינוכם פחות חשובה. לפחות בגילאים הצעירים שאז אנשים באמת בוחרים בני זוג לפי המראה החיצוני. כיוון שהם מחפשים את הערכים שהחברה שלהם מכתיבה, וזה ערכים חיצונים. ולכן דוגמנים ודוגמניות בחברה הזאת יהיו מאד נחשקים, כיון שיש להם מעלה מאד מבוקשת.

בחברה הדתית זה בדיוק הפוך. כאשר אדם עוסק במראה החיצוני שלו, או כאשר בן אדם “מדגמן”, ברמה מסיומת הוא אומר אני מזדהה מאד עם המראה החיצוני שלי, המראה החיצוני שלי הוא דבר מאד חשוב וכו’.

כך שאם מישהו מחפש בן זוג שמתעסק עם הרבדים העמוקים יותר של האישיות הוא מקבל מסר: ‘זה אדם שלא מתאים לי, כיון שאני ממש מחפש ההפך מחיצוניות’. ולכן אצלינו כאשר משהו מתפרסם כדוגמן, יתכן שיהיו הרבה אנשים שיגידו: ‘אם מראה חיצוני זה הדבר הכי חשוב לו, אז זה לא מתאים לי’.

כיון שרוב השידוכים אצלינו נעשים על ידי גוף שלישי, אני חושבת שאם באמת אתה אדם שחיצוניות הוא לא הדבר הכי חשוב לך הרי אתה צריך להגיד את זה לחברים ולמכרים שלך.

להראות טוב ויפה כמו כל בחור, אבל לא זה הנושא הכי חשוב בשבילך (אלא אם כן הוא חשוב, ואז תדגיש את זה, כיון שאתה מחפש התאמה עם משהי שמעריכה את הדברים שחשובים לך).

ובכלל חשוב לדעת. הרבה פעמים הזיווג של האדם מתעכב והאדם חושב זה בגלל זה, זה בגלל האחר, אבל באמת זה משמים, אנחנו לא יודעים מדוע מישהו אחד מתחתן בגיל צעיר ובקלות מבלי שהיה צריך לעבור סבל, ומישהו אחר צריך להמתין ולחכות. על האדם לעשות את ההשתדלות המתאימה: לדבר עם שדכנים, לדבר עם חברים, לבקש שיציעו לו שידוכים ואז להתפלל שבאמת יגיע האדם הנכון, ושהוא יזכה להיות האדם הנכון, וכך יכול להקים בית טוב ויציב ונאמן בישראל. ושיהיה לו אושר ושמחה.

מאחלת למצוא מהר בת זוג טובה וישרה בעלת מידות טובות שהערכים שלה ושלך יהיו מתאימים ותקימו בית של אהבה ושמחה במהירות ובקלות.

בברכה

נחמה

mnmyyms@gmail.com

.

 

 

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

אם אצא ללימודי מקצוע זה יתקע את השידוכים שלי?
אני לומד בישיבה ליטאית נחשבת ובזמן האחרון הרגשתי תחושת מיצוי וחוסר סיפוק ורצון להוציא את היכולות שלי בתחומים נוספים והחלטתי בשיתוף עם ההורים לצאת ללימודים להשלים בגרויות ואני מאד שמח עם ההחלטה ורוצה את זה אבל הפחד הגדול הוא שידוכים כי הורגלתי וחונכתי בממסד לחשוש משידוכים (גם אם לא אומרים...
רוצה להתחתן אבל מפחדת להתנתק מהבית ומההורים
יש לי בעיה מצד אחד אני רוצה להתחתן ומצד שני אני ממש מפחדת להתנתק מהבית ומההורים אף פעם לא ישנתי מחוץ לבית ותמיד הייתי עם ההורים שלי בקשר מאד קרוב לא נעים להגיד אבל אני מפחדת לישון בלי שאני יודעת שהם בבית אני אוהבת ממש להיות קרובה אליהם ומפחדת מנישואין...
מחפש את עצמי אחרי כמה שנים בישיבה
אני בחור מתחזק כבר 5 שנים לומד בישיבה והתחזקתי מאוד וכרגע אני נמצא במצב שאני לא הולך לישיבה ומחפש את עצמי כי דיי נמאס לי מהישיבה ואני רוצה לעשות דבר שיתן לי סיפוק וייתן לי פרנסה כי ללמוד כל היום זה דבר שמקשה עליי מנטלית כי אני לא מאמין בזה...
הבחור הזה באמת בעייתי?
יצאתי עם בחור חכם ועמוק מאוד במשך תקופה (בערך 10 פגישות כולל שיחות טלפון רבות והתכתבויות ארוכות) במהלך הפגישות הבחור העלה נושא בעייתי מאוד שבו הציג את עצמו כחוקר דתי, שבו בגישה שלו לדת היא קצת שונה מהרגיל והוא אפילו עושה דברים משונים בתהליך הזה. לא נבהלתי משום אמרה או...
מרגישה שאני יותר חזקה ממנו מבחינה רוחנית
היי אני בת 22 יוצאת עם בחור בגיל 26 בחור ממש טוב חמוד מעניין חכם יש כמה דברים שמפריעים לי בפגישה הראשונה הוא אמר הרבה דברים שהיתי בשוק והיה לי ממש מוזר תחביבים ומשפטים מוזרים שהוא אמר אבל גם הרמה הרוחנית מפריע לי מאד הוא עובד רוב היום ולומד תואר...
האם יתאים לי בחור שמתנדב במד"א?
אני בחורה בת 21 בשידוכים, ואני מקבלת הרבה הצעות על בחורים שמתנדבים במד”א, אני עצמי בלימודי סיעוד (אחיות) ובגלל זה יש הרבה אנשים שמורידים על זה בשידוכים ואני מבינה אותם לחלוטין, אבל כשמגיעה הצעה של בחור שבמד”א זה מסריח לי, אני ישר חושבת מה יש לבחור רווק לחפש במד”א במיוחד...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן