The Butterfly Button
האם יתאים לי בחור שמתנדב במד"א?

שאלה מקטגוריה:

אני בחורה בת 21 בשידוכים, ואני מקבלת הרבה הצעות על בחורים שמתנדבים במד”א, אני עצמי בלימודי סיעוד (אחיות) ובגלל זה יש הרבה אנשים שמורידים על זה בשידוכים ואני מבינה אותם לחלוטין, אבל כשמגיעה הצעה של בחור שבמד”א זה מסריח לי, אני ישר חושבת מה יש לבחור רווק לחפש במד”א במיוחד כשהוא בחור ישיבה, אני מבינה שיש כאלה שאצלם זה מגיע מרצון להתנדב ולעזור אבל למה דווקא בזה?
בחורים שמתנדבים במד”א עם כל הכבוד שלי אליהם ובאמת שיש לי כבוד לחסדים שהם עושים – אבל לצערנו לא כולם מגיעים לשם עם מחשבות כשרות והרבה פעמים מדובר בבחורים שמחפשים את האקשן או (ופה הדילמה שלי) כאלה שמחפשים את הקשר עם הבנות ואת ההווי ואת הכיף ומרגישים שזה מגניב (בעצם הולכים אחרי היצרים והתאוות שלהם וכולנו יודעים שהם לא פשוטים בכלל, והיצרים הגבריים יותר יצריים ומחפשים תאוות מהיצרים הנשיים).
מציקה לי המחשבה שמאד הגיוני שבאחת הקריאות הבחור הגיע ללידה, או לבחורה צעירה במצב מסוים….
אני חושבת שההבדל ביננו זה שאני לומדת את זה כמקצוע והבחור מתנדב, זה לא משהו שהוא מקצוע או משהו כזה ולכן כן הייתה הבחירה ללכת דווקא לזה למרות שאפשר למצוא משהו יותר מתאים לבחור ישיבה, בנוסף אני בחורה והוא גבר הראשים שלנו עובדים שונה ואני חושבת שלנו יש יותר מסוגלות לעבוד נטו ממקצועיות מבלי מחשבות שונות ולא כשרות.
אחד הבחורים שהציעו לי ביררנו עליו והוא לא נמצא בתחנה אלא הוא יוצא ישר לקריאות והוא יוצא פעם ב… לדוגמא שבוע, והוא תמיד יוצא רק עם חברים – ככה שאין איתו בנות,
אבל במקרה של מטופלת? האם זה לעניין?
אשמח בבקשה לשמוע האם אני צודקת בכיוון החשיבה שלי, מה יכולות הסיבות לבחור ישיבה רווק ללכת למד”א, ואיך לדעת אם זה באמת מגיע אצלו ממקום תמים וכשר שרוצה להיטיב או שמא זה מעורב בעוד מניעים נסתרים….אבקש לקבל תשובה ממשיב ולא ממשיבה.
תודה רבה על הכל
אפרת

תשובה:

שלום וברכה!

ראשית אברך אותך שאכן תצליחי בלימודיך ותמצאי את השידוך הראוי והמתאים לך בזמן המתאים.

אני מבין מתוך שאלתך שאת מבינה את מי שלא ניגש לשידוך של בחורה שלומדת סיעוד ויכול להיות שכוונתך שהאינטראקציה עם צוותי רפואה באירוע, במשמרת בבתי חולים וכדו’ יכולה להיות בעייתית לפעמים.

אכן יש שחוששים מזה, ויש כאלה שסומכים על הבחורה שהינה מודעת לבעיות שעלולות להיווצר מזה ובהתאם לכך היא פועלת כשורה.

אני הייתי לוקח את אותה מסקנה כלפי ההתנדבות במד”א עם הסתייגות.

ישנם בחורים שלא נוח להם או שלא מתאים להם, כל אחד מהסיבה שלו לשבת כל הזמן וללמוד בישיבה. ולכן הם לא רוצים סתם לבזבז את הזמן ואת השנים הללו והם בוחרים כל מיני אפיקים.

בהתחשב בזה שהם בחורי ישיבות ולימודי מקצוע אלו לימודים שמוציאים אותם בדרך כלל מהעולם ומההווי הישיבתי על כל המשתמע מכך, המנעד הוא מצומצם: יש שבכל זאת לוקחים את הסיכון והולכים ללמוד תארים, אבל יש שעובדים עבודות מזדמנות, ויש שהולכים להתנדב בכל מיני פעילויות.

ההתנדבות לפעמים מגיעה מרצון אמיתי לעזור לסייע לנצרכים, או אנשים שסתם אוהבים את תחום הבריאות וכדו’

אבל כמו שאת מרמזת ויש הרבה אמת בתחושה הזו, יש כאלה שההתנדבות נובעת משעמום או ממקום יותר גרוע. וזו בעיה גדולה כי אפשר להגיע לידי הרבה מקרים לא רצויים כפי שתיארת בטוב טעם את ההבדלים בין היצר הגברי ליצר הנשי.

את בעצמך נתת פתרונות כיצד ניתן לבדוק את המניע, למשל מה הגבולות של הבחור ביחס למטופלת, האם הוא נמצא במשמרות עם בנות. וגם אם הוא נמצא איך השפה שלו, איך השיח שלו עם המתנדבות ועם שאר הבנות שמסתובבות שם.

חשוב להדגיש יש מתנדבים טובים במד”א, אבל יש הרבה (מתוך בירור שעשיתי) שאכן הם לא מתאימים למה שאתה מחפשת. לכן אני מציע לא לשלול על הסף הצעה כזו, אבל לבדוק מאוד טוב ולסמוך על החושים שלך אם את מזהה נורות אדומות.

יש גם כל מיני סניפים, יש סניפים יותר טובים ויש פחות, צריך לבדוק כל מקום ובכל קבוצה לגופה.

רעיון נוסף לבירור: האם יש לאותו בחור רב או דמות רוחנית תורנית שהוא מתייעץ איתה, אם יש, זה כבר מראה על רצינות וגם זו כתובת לבירור יותר ספציפי. אם אין, זה מעלה קצת חשש.

אסכם כך: בחור שלא מוצא את עצמו בישיבה, הברירות הם מאוד מצומצמות. ההתנדבות לא תמיד מגיעה מתוך מקום שלילי וגרוע, אבל יש צדק בזה שבמקומות כאלה יש רבים שמטרת התנדבותם אינה התנדבות גרידא.

ולכן גם כשהם יוצאים לקריאה, יש כאלה שפועלים בצורה מקצועית מתוך רצון ועזרה בלי כוונות אחרות, אבל יש כאלה לצערנו שלא…

לכן לא לשלול, אבל בהחלט לבחון היטב כל מקרה, להתייעץ לגבי כל בחור לגופו, לברר את הסביבה התורנית שלו, האם הוא מחובר לדמויות תורניות וכדו’.

מקווה שהצלחתי לעשות קצת סדר ואסיים בברכה שתמצאי את הזיווג המתאים והראוי לך בקלות

צבי ג

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

מה המטרה שלי בחיי נישואין? למה זה שווה לי?
שלום ותודה על האופציה לשאול ולקבל תשובה מקצועית, אני בחורה חרדית מיינסטרים בת 20 ברוך ה’ חברות מתחילות להתארס, אני יודעת שבקרוב אתחיל לשמוע שידוכים ואני לא בטוחה מה אני מרגישה כלפי זה… אני לא רוצה להתחתן “כי כולם מתחתנים, אז גם אני…” – זה הדבר הכי משמעותי בחיים-להתחתן- והייתי...
האם הנפילות שלי בגדר הנורמלי? זה בעיתי להתחיל כך שידוכים?
תודה רבה רבה על האתר הנדיר באיכותו ובסוגו, אתם עושים עבודת קודש מדהימה! יישר כוחכם! אני בחור ישיבה ליטאי מאחת הישיבות הטובות בארץ (בהמשך תבינו למה זה רלוונטי). כבר שנים שאני נופל בצפייה במראות אסורות באינטרנט, סרטים, סרטונים תמונות וכו’. זה התחיל לאט בגיל מאוד צעיר (12 כמדומני) והמשיך לאט...
אני לקראת שידוכים ודואגת מאד
שלום וברכה לצוות האתר המדהים הזה, אין לי מושג מי המקימים שלו אבל אני מקווה שהם מודעים לזכויות העצומות שלהם. יש נושא שמטריד אותי כבר הרבה מאוד זמן ואני לא יודעת למה רק עכשיו חשבתי לשאול כאן… עד עכשיו רק דנתי בזה עם חברות ולא מספיק לעומק. העניין הוא כזה:...
האם כשאתארס אצליח להיות יותר שמחה?
גמרתי סמינר מהמצוינים בארץ. כיום עובדת מעט במשרה חלקית. גרה בבית שלא קל לשהות בו. כבר כחצי שנה בשידוכים. רב החברות שלי נשואות. פעם היו אומרים עלי שאני בת שמחה. כיום אני רוב הזמן בעצבות, מרגישה שהחיים קשים. בימים שלא הולך טוב בעבודה אני מרגישה בזבוז בעולם, למה לחיות סתם...
אם אצא ללימודי מקצוע זה יתקע את השידוכים שלי?
אני לומד בישיבה ליטאית נחשבת ובזמן האחרון הרגשתי תחושת מיצוי וחוסר סיפוק ורצון להוציא את היכולות שלי בתחומים נוספים והחלטתי בשיתוף עם ההורים לצאת ללימודים להשלים בגרויות ואני מאד שמח עם ההחלטה ורוצה את זה אבל הפחד הגדול הוא שידוכים כי הורגלתי וחונכתי בממסד לחשוש משידוכים (גם אם לא אומרים...
רוצה להתחתן אבל מפחדת להתנתק מהבית ומההורים
יש לי בעיה מצד אחד אני רוצה להתחתן ומצד שני אני ממש מפחדת להתנתק מהבית ומההורים אף פעם לא ישנתי מחוץ לבית ותמיד הייתי עם ההורים שלי בקשר מאד קרוב לא נעים להגיד אבל אני מפחדת לישון בלי שאני יודעת שהם בבית אני אוהבת ממש להיות קרובה אליהם ומפחדת מנישואין...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן