The Butterfly Button
אני לא כמו שאני נראית

שאלה מקטגוריה:

אני חוזרת בתשובה מזה כמה שנים. למדתי במדרשות, התחזקתי מאד. נהייתי אדם טוב יותר ברמה הכללית.
יש הרבה תחומים שאני משתפרת אבל קשה לי מאד מאד בנושא הצניעות.
בחזות שלי אני נראת אדם דתי. אבל בתוכי אני מרגישה לא מספיק טובה. אני חוטאת באינטרנט ולפעמים גם במגע עם אנשים שהייתי איתם בקשר בעבר..
אני לא מצליחה להשתחרר מזה.. אני מצליחה תקופה ואז זה חוזר. ומצליחה תקופה יותר ארוכה כמו שנה ואז כשמבטלים לי שידוכים או שאני לא מצליחה להיות כמו שאני רוצה..אני שוב חוזרת לאיזה חודש לחברה החילונית ולשטויות.
אני רוצה להיות טובה. באמת..
לא יודעת איך …

תשובה:

שלום לך כותבת יקרה,

במקום שבעלי תשובה עומדים, באמת אין שום אפשרות לעמוד. וכנראה את, מקרוב ממש, רואה ומרגישה את זה. גם את הקושי העצום של שינוי ההרגלים, וכמובן את כאב החריקות כשלא הכל הולך כמו שתכננת ודמיינת, ואולי אפילו היו שטחים כבושים-דברים שעד היום הצלחת לעשותם שמשתחררים לך לפעמים, וזה מאוד מתסכל.

את כותבת שיש הרבה תחומים שאת משתפרת, וזה נפלא. ופתאום, מגיעה תקופה של ריקנות, ושוב נראה שההתחזקות מתרופפת, והערכים מאבדים מזוהרם לטובת… שטויות.

אז קודם כל, תתעודדי, את טובה, באמת טובה, לא רק ‘רוצה להיות’, עובדה, את מתייעצת ומחפשת איך אפשר להיות יותר, ולכבוש עוד תחומים.

תשובה, היא מלשון ‘לשוב’ (ולא כמו שחושבים מענה על שאלה וממילא ‘חזרה בשאלה’ ), חוזר בתשובה, פשוט שב אחור, עושה פרסה וחוזר למקורו.

לא ברגע אחד הוא חוזר, וגם לא בשש שנים, אלא בדרך ארוכה ויפה שהיא כולה מהמורות ופיתולים, וכן, גם הסתובבויות לא רצוניות אחורה, אל המקום הנמוך ממנו הוא הגיע.

אבל הוא עדיין כל הזמן בדרך חזרה.

יתכן ששמעת את הביטוי ‘אין עברה מכבה מצווה’. גם אם אדם נכשל, המצוות שלו עדיין נותרות על עומדן.  אז תהיי רגועה ששום דבר לא הולך לריק .

מעבר לכך, מכיוון שהדרך הזו היא באמת מאוד לא פשוטה, ממליצה המשנה, לכל אדם הרוצה להיות טוב יותר ‘עשה לך רב, וקנה לך חבר’. מאוד כדאי שיהיו שותפים נאמנים לדרך הזו.

רב, מדריך, מורה, חונך או כל איצטלה אחרת. אדם שבכוחו לתת כיוון אמיתי, לייעץ באופן צמוד ופרטני, לפי האדם, המקום והעניין. מישהו שראייתו רחבה יותר ואובייקטיבית וממילא העצות שלו יכולות להיות ענייניות ויעילות.

ולא רק רב, אלא גם ‘חבר’. אחד הדברים הקשים לאדם הוא הבדידות. אדם זקוק לסביבה תומכת, לכתף להישען ולאוזן קשבת. פעמים רבות כאשר אנו פורקים תסכולים או לבטים באוזני אדם קרוב, הבעיה נפתרת מאליה או מצטמצמת.

הבנתי מדברייך שאת בשידוכים, ואני מאחלת לך שתמצאי את האדם המתאים בקלות בעזרת השם.

ובינתיים, אפשר לחפש דמויות נוספות בעלות תוכן ומשמעות, שאמנם אינן ממלאות מקומו של בן זוג. אבל בהחלט יכולות לתת טעם ולעודד. גלישות לא רצויות באינטרנט וקשרים לא מוצלחים, הם פעמים רבות תוצאה של בדידות רגשית.

חברה טובה היא במידה מסוימת בבואה של רצונותי וסולם הערכים שלי, והידידות הזו יכולה לסייע בהגדרת זהות דתית. שהיא סוגיה המעסיקה אנשים רבים ולא כל שכן חוזרים בתשובה.

 

למעשה מה שתיארת שאת חווה קורה לכל אחד מאיתנו. כל אדם יודע חטאי עצמו, את הפנימיות שלא תמיד מבהיקה כמו החיצוניות שאנו עוטים על עצמינו,

אנחנו משתדלים ורוצים להיות טובים יותר גם מבפנים וזו עבודת חיים, זה לא משהו שיגמר כל עוד אנו כאן ובחרנו להיות אנשים שרוצים לגדול ולעשות טוב.

מאחלת לי וגם לך הצלחה במסע החיים הזה.

 

אם ישנם דברים מסוימים שתרצי לשתף.

אני כאן.

בינתיים הרבה הצלחה וכוח!

שירה.

hazmanyakar@gmail.com

 

 

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

מה המקום של התלבטויות אחרי האירוסין?
בן 29 ממשפחה דתית גדלתי כדתי לאומי ובשנים האחרונות התחזקתי בדת והתפיסה שלי יותר נוטה לכיוון החרדי או החרדלי,קובע עיתים ומבין את החשיבות של לימוד תורה וכן רוצה שהילדים ילמדו במסגרות יותר תורניות ולא דתיות לאומיות. מבחינת לבוש אני מתלבש בסיגנון הרגיל מכנסיים או גינסים וטי שירט סולידים כיפה שחורה...
מה צריך להרגיש כשנפגשים?
יש לי שאלה שמעסיקה אותי מאד בנושא שידוכים השאלה היא: מה צריך להרגיש. כולם אמרו לי כשזה יגיע את תדעי. ולא. אני לא יודעת. אם נחמד לי זה נקרא שאני מרגישה? האם לחשוב עליו יום למחרת זה נקרא להרגיש? או שאחרי הפגישה צריך להיות פרפרים וכו? אני פשוט לא יודעת...
מתלבטת לגבי הבחור - האם יש בינינו פערים?
אני בת 26. חרדית בחורה ביישנית ומעט מופנמת. יצאתי לשידוכים בגיל מאוחר כי סיימתי סמינר בתחושה מאד מבולבלת – מי אני, מה אני מחפשת? חיפשתי את עצמי מאד. אפשר לומר שמצאתי. בשביל הרקע: גדלתי בבית פתוח אבל עד רמה מסויימת (רואים סרטים, שומעים מוזיקה ישראלית / לועזית), אבל הרוח וההלכה...
אכזבה עמוקה משידוך שירד
אני בחור ישיבה כבר תקופה ארוכה בשידוכים , נחלתי אכזבות רבות במהלך הבירורים פגישות וכו’. אבל בימים האחרונים קרה משהו ששבר את ליבי לגמרי, נפגשתי עם בחורה כמה פגישות, ופעם ראשונה שנהניתי מכל רגע, היתה זרימה, התחברתי, וכך גם היא נתנה את התחושה, שהיא נהנתה וכו’, לפני כמה ימים קבענו...
נעלמה לי המשיכה אחרי שהתחזקתי מהנפילות
אני בחור כבן 22 התמודדתי בעבר בנסיונות קשים של צניעות אחרי כל פעם שראיתי ברחוב מה שהו זה גרם לי להיכשל על בסיס יום יומי, עד שקראתי איזה ספר שפתחתי שסידר לי את הראש וגרם לי לחשוב ולהפסיק לקשר בין מה שרואים ברחוב לבן המעשים שנכשלים אח”כ, וככה יצאתי מזה...
איך אפשר להמשיך להאמין שזה יגיע?
רווקה בת 32. אני כבר לא מסוגלת לעמוד בביקורות או בכלל ״להגן על עצמי״ מפניהן. אני מרגישה שלא נשארה לי טיפה של הערכה עצמית או כבוד עצמי בעיקר מצד המשפחה והסביבה. והאמת,שאני בכלל לא צריכה את הביקורת הזאת,כי אני עושה את זה נפלא בעצמי! נעשיתי אטומה. גם אם יש הצעה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן