The Butterfly Button
תכלית החיים-היא מציאות או בלוף?!

שאלה מקטגוריה:

שלום,רצוני לדעת-בכלליות,מה באמת הטעם/הרצון,לחיות בדור שפל כזה? ועם כל כך הרבה צרות בכלל ובפרט,למי מאיתנו נותרה עדיין תקווה…שיום אחד באמת יהיה לנו טוב?! חוץ מאותם טיפשים/תמימים/’חסיד שוטה’… ואולי אכן הבורא פשוט נטש אותנו…? שהרי באופן אישי,כמה כבר אלוקים אוהב אותי?? בעוד ש-בעוונותיי הרבים גרמתי לו להתרחק ממני עד לאין שיעור,ומה גם שאין שום תיקון…אין שום עצה…אין שום פיסת אופטימיות בעיניי…כי אין כאן פשוט כלום!! כולנו מיועדים מראש,לאבדון נצחי ללא פשרות!! קשה לי,ואני נכשל בכל דבר גשמי ו/או רוחני,וכמעט איני מצליח בכלום!!!! חרדי או חילוני…זה לא העניין,אלא-האם יש בכלל טעם להתעורר מחר בבוקר???? ואגב-אני עדיין לא נואש לגמרי…אך-כן הייתי מעוניין לקבל תשובה מקצועית ככל הניתן,תודה.

תשובה:

בס”ד

 

שלום לך

ראשית קבל את התנצלותי על הזמן הארוך שנאלצת להמתין עם שאלה כל כך בוערת ומציקה, מכל מילה ומילה במכתב הקצר ניכרת סערת הנפש בה אתה נמצא, הקושי, התסכול, האכזבה והביקורת שמלווה אותך, הביקורת שמדרדרת אותנו הרבה פעמים פנימה, לתוך היאוש, לתוך העצבות, לתוך החידלון וחוסר האונים.

בא נעזוב רגע את הדור ונדבר עליך. פתחת את שאלתך בשאלה שמעסיקה את האנושות מראשיתה – תכלית ומשמעות החיים. אתה שואל בכותרת האם היא מציאות או בלוף. צמא – הוא אמת או בלוף? האם אתה זקוק לעיין בספר מחקר או מסמך שיאשר לך את תחושת הצמא? כמובן שלא. כשאתה לא שותה – אתה צמא. באותה מידה בדיוק בני האדם – לפחות האנשים העמוקים והרגישים שבהם מצאים לפשר, למשמעות, לסיבה. אפשר לומר שזה המניע הגדול ביותר של האנושיות, הצמא והרעב לפשר, חיים שיצדיקו את עצמם. אנשים המציאו את הגלגל ואת החללית כבשו את הקוטב הצפוני ואת הירח רק בגלל שהם ניסו להגיע, לעשות משהו שיצדיק את הקיום שלהם. וכמו כל האנשים הגדולים גם אתה מתלבט בשאלה הזו – בשביל מה חיי, ומה המשמעות שלהם.

זכינו ונולדנו יהודים, וממה שאני מבין אפילו דתיים, זכינו להיוולד עם התשובות ביד, תשובות שמיליארדים של אנשים מחפשים כל חייהם, ולתשובות הללו קוראים אמונה, תורה ומצוות, ערכים ומסורות שממלאים את חיינו. זה לא מובן מאילו, זה כבר סיבה להתמלא בגאווה שמחה ותקווה. אתה נמצא בנקודה מתקדמת מאוד במסלול המפרך הזה של מציאת פשר לחיים והגשמתם.

כמובן שבתוך המסגרת הכללית מאוד לכל אדם יש את המסלול האתגר וממילא המשמעות הפרטית שלו. לכל אדם אתגר שונה, כלים שונים, יעד שונה. אבל יש מכנה משותף שכולל כמה הנחות יסוד.

א. מישהו ברא אותנו – לתוך המסלול המדויק שלנו. יש תכלית מדויקת להוויה שלנו.

ב. המישהו הזה אוהב אותנו אהבה עזה, דואג לנו ומלווה אותנו בכל רגע ורגע מחיינו.

ג. מכיוון שהוא נתן לי יעד הוא בוודאי מצייד אותי בכלים להגיע אילו, ביכולות, בכוחות. היעד הזה הוא מאוד אישי ואיננו בר השוואה, יכול להיות שקבלתי אתגרים קשים מאוד, ניסיונות, ובהתאם להם גם היעד שלי – יכול להיות שההתגברות וההצלחה הקטנה ביותר הם המשמעות שלי, גם אם בהרבה זירות אחרות ובהשוואה לאחרים אני מרגיש נכשל – אני בעצם מצליח מאוד.

האתגר שכולם אבל כולם מתמודדים אתו זה לחיות נכון – לפי הערכים והרצונות שלנו, לכולם קשה, למי יותר ולמי פחות, כולם לפעמים מצליחים ולפעמים לא. יש כמובן קשיים אתגרים וניסיונות שונים. יש צורת הסתכלות שליליות ביקורתיות שצריך להפטר ממנה, למצוא דרכים חדשות להתמודד לטפס מחדש להצליח.

אתה מתאר התמודדות קשה מאוד, וחוסר הצלחה בתחומים שונים, גשמיים ורוחניים.

ראשית – אתה מוזמן ליצור איתי קשר, דרך האתר או באופן אישי ולשתף אותי בדברים ללא צורך להתבייש או להסתיר. דאגה בלב איש ישיחנה, ויותר קשה לענות על דברים מעורפלים. עד אז אני יכול להבטיח לך כמה דברים.

לא משנה מה עשית או לא עשית לא משנה מה אתה מרגיש אות חושב על עצמך היום תמיד יש דרך להתרומם, להתגבר, להתחיל מחדש, או אפילו להמשיך הצלחות כבירות שהצלחת ואתה אפילו לא מודע אליהם או מבטל אותם מרוב עיסוק בשלילי.

אני גם מבטיח לך שאלוהים לא התייאש ממך, לא עזב אותך ולא וויתר אליך, אתה תופתע לגלות כמה הוא איתך דווקא בזמנים הללו, אם רק תדע להתסכל ולזהות את הדברים הנכונים.

התשובה היא מאוד כללית כי הפניה שלך כללית

אתה יותר ממוזמן ליצור איתי קשר ב net.tfz@gmail.com

בהצלחה רבה – נתנאל

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

אני אגיע לגהנום?
לאחרונה התחלתי לחשוש מאוד מכך שאגיע לגיהינום. אני חייב להבין כמה דברים-נכון שבסוף אף אחד לא באמת יודע מה זה, אני יודע שכל תיאורי האש וכו זהו מקור נוצרי ואצל היהודים זהו עונש יותר רוחני. אבל חייב לשאול- אני בסך הכל בן אדם שומר מצוות-אוכל כשר, מניח תפילין בבוקר, לא...
לא מרגיש סיפוק בכלום
אני לא יודע מה יש לי. אני אשמח לתמצת את השאלה – אין לי סיפוק במעשיי. למה ? הלוואי שהייתי יודע. אני בעל תשובה, ברוך השם זכיתי לחזור בתשובה ולעלות מעלה מעלה במעלות התורה והיראה, סיימתי הרבה מסכתות ברוך השם עושה זיכוי הרבים גדול שומר את הברית + את העיניים...
עקרון הסיבתיות - הסיבה הראשונית
אני לא יודע עד כמה אתם עוסקים בתחומי פילוסופיה כאלה אבל אשמח לשמוע את דעתכם בעניין, רציתי לשאול בנוגע לעקרון הסיבתיות. פילוסופים רבים טענו שעיקרון הסיבתיות לא נובע מהניסיון אלא מהתבונה ולכן אמור להיות שייך בכל מצב ומקום ואם כך משליכים זאת על הסיבה הראשונית ליקום וחוקי הטבע וכד’ ומגיעים...
עד מתי כל הניסיונות האלה?
אני בן 20, לפני 10 שנה אמא שלי חלתה למשך כשנתיים והבריאה ב”ה ,לפני 5 שנים אבא שלי חלה במחלה בערך שנה והבריא ב”ה ומאז היו עוד כמה סבבים.. ושבוע שעבר בן דוד שלי חייל נהרג במלחמה ואחרי כמה שעות אחותי היה לה הפלה, בראש אני יודע שהכל לטובה, אבל...
איזה ערך יש לאמונה שאסור לשאול עליה שאלות?
רציתי לשאול בנוגע לאיסור המובא בהלכה של קריאה בספרי מינים. לא פעם אנשים רוצים לבדוק את אמונתם ולכן מעיינים בצידו השני של המיתרס ולא דרך פילטר של אתרי חזרה בתשובה וכד’ (שהרי לא תמיד יודעים אם מביאים את הצד השני בצורה אמיתית ומדוייקת). ולא ברור לי, אם ההלכה מבקשת מהאדם...
איך אפשר להאמין שהכל לטובה?
רציתי לשאול. קודם כל רציתי להודות לה’ על בית משפחה ילדים אוכל בגדים כסף וכל מה שהיה נותן לי תודה על הבריאות אפילו שלפעמים יש לי זריקות או כדורים. רציתי רק לשאול. “כשם שמודים על הטוב יש להודות על הלא טוב” כי הכל לטובתנו. את זה הבנתי כבר. אבל זה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן