The Butterfly Button
אשתי מדי צנועה וסגורה בשבילי

שאלה מקטגוריה:

אני אברך חסידי שאשתי מאוד יר”ש ומאוד צנועה (ובשבילי זה מידי), בעבר היה יועץ שפתח אותה קצת בהתנהגות הזוגית אך זה רק היה לתקופה קצרה שלאחריה אמנם המשיכה אבל רק כמו שכפאה שד, גם בנושא הלבוש שלה בבית וגם בנושא כל ההתנהגות שאני כמה ליותר אהבה שתתבטא בין השאר גם במגע וכו’, בעבר היו דברים שהסכימה אך לאחמ”כ חזרה להתנהגות הקודמת הדברים ממש יצרו הרבה מתח בבית וכמה שביקשתי ממנה לבוא לקראתי או רק שנלך יחד לייעוץ היא לא מוכנה בשום אופן ללכת לייעוץ וכשאני מדבר איתה על הנושא בעבר הגיבה שאני אעשה מה שאני רוצה אבל לא קשור אליה ולאחמ”כ כששוחחתי איתה בהרחבה היא רק בכתה או שאמרה שתחשוב כך מס’ פעמים. מה אפשר לעשות?

תשובה:

שלום רב!

אתה מתאר מציאות זוגית מורכבת ולא פשוטה: אתה מעוניין שהיא תשתנה, והיא איננה מעוניינת להשתנות, אתה רוצה ממנה יותר אהבה שתתבטא במגע ועוד, והיא איננה מעוניינת לספק לך את זה.

אתם הולכים לייעוץ וזה עדיין לא משתנה, אתם משוחחים על הכל והיא עדיין מסרבת, ובכל זאת אתה בוחר להישאר איתה ולחפש אצלה את האהבה אותה אתה מבקש.

התעקשות זו שלך לפנות פנימה ולבקש את האהבה הרצויה לך בתוך הקשר הינה חשובה ואף קדושה: הן התשוקה היא יסוד הכל, ושמירתה במסגרת הברית הזוגית היא יסוד חיי הקדושה ובניין המשפחה והחיים – שמירת הברית.

הסירוב מצידה שוב ושוב לספק לך את זה איננו קל בוודאי, אולי אפילו מכאיב.

ברצוני להזמין אותך להעמיק להתבונן על המתרחש ביניכם.

נדמה שיש שני דברים שמפריעים לך, הפוגשים זה את זה במקרה: האחד הוא הפער ביניכם מבחינת אורח החיים, והשני הוא מצב האינטימיות שלכם.

אתה מתאר כי אינך אוהב את אורח החיים הצנוע שאשתך בוחרת בו. מסקרן לדעת מה אינך אוהב ומדוע זה מפריע לך?

עם זאת, בסופו של דבר זוהי הבחירה שאותה עלינו לקבל: עד כמה אנו רוצים להישאר עם בן או בת הזוג שלנו אף אם הם רואים דברים אחרת וחיים אחרת מאיתנו, אולי אפילו שלא בצדק? תהיה אשר תהיה התשובה על כך, בכוחה לתת לך זווית מבט ברורה ומוחלטת מכאן ואילך.

הזוהר רואה את הניגודים של הזכר והנקבה לא כדבר מקרי אלא כדבר מכוון: כאשר שני ניגודים נפגשים כל אחד מהם נהיה מתוק יותר זה בזכות זה, העולם נהיה מתוק יותר, הצאצאים שלהם מתוקים יותר. הדבר אמור על כל נישואין באשר הם המורכבים מזכר ונקבה, אך גם ביחס לכל איש ואישה וכל זוג וזוג, על הניגודים והשונויות היחודיים להם.

ממבט ראשון דברים אלו אינם מתקבלים על הדעת. מדוע טוב ביותר עבורנו לחיות עם השונה? אין זה יותר טוב שכל אחד יהיה מה שהוא? ועם זאת, הזוהר סבור שהשוני הוא דבר מכוון.

במידה ואנו בוחרים לקבל את השוני, אנו מגלים כי קיבלנו מתנה גדולה, והיא היכולת לאהוב את בת זוגנו כפי שהיא.

אולם העמקה בדברים אלו יכולה לקחת אותנו מעבר לקבלה, אל מתנה גדולה עוד יותר: סקרנות אמיתית בבת זוגנו. סקרנות זו בכוחה לקחת אותנו מעבר לעצמנו, להכיר דברים שמחוצה לנו, ובסופו של דבר ממש להמתיק אותנו, כדברי הזוהר.

ופה אנו מגיעים לדבר השני שמפריע לך שהוא מצב יחסי האישות ביניכם. אתה מבקש יותר אהבה במגע, יותר אינטימיות פיזית, יותר תשוקה, אך אשתך איננה מוכנה לקחת בכך חלק. דבר זה אומר דרשני: מדוע היא איננה מעוניינת בכך? מה מונע ממנה להיפתח לאינטימיות איתך בדרך שאתה משתוקק אליה? מעניין להכיר את הצד שלה בנושא.

אתה מתאר כי היא בוכה לפעמים כאשר אתה פונה אליה בנידון, מעניין לדעת מה בדיוק גורם לה לבכות?

אם תבחר לקבל אותה כמו שהיא ואף להסתקרן בעמדותיה וברצונותיה, בטוחני כי יחול שינוי לטובה ביחסה אליך, כמו גם בחייך שלך.

כל טוב ובשורות טובות,

חיים ב.

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

גיליתי שבעלי מתמודד נפש
אני נשואה שנה אחרי הכרות קצרה. לא ידעתי שבעלי מתמודד נפש. כעת אני לא יודעת איך להתמודד עם זה. יש לו התפרצויות, התמכרות ועוד. יש רגעים שממש רע לי איתו. לא רוצה להתגרש ולהפקיר אותו רק בגלל שיש לו בעיות נפשיות מצד שני מה אני יכולה לעשות? -השאלה קוצרה כדי...
לא מתקדם בקשר מחשש להחליט
אני לא חרדי האומנם אבל אני צריך תשובה אמיתית אני צריך תשובה אמיתית לצד היגיון ואמונה אני בזוגיות כבר שנה יש לציין שאנחנו לא נשואים אני שמתי לעצמי זמן יעד לזוגיות כדי להחליט להקים בית אני לא סמכתי על עצמי בהתחלה לכן נתתי לעצמי זמן להחליט זמן להכיר את הצד...
אשתי מדי צנועה וסגורה בשבילי
אני אברך חסידי שאשתי מאוד יר”ש ומאוד צנועה (ובשבילי זה מידי), בעבר היה יועץ שפתח אותה קצת בהתנהגות הזוגית אך זה רק היה לתקופה קצרה שלאחריה אמנם המשיכה אבל רק כמו שכפאה שד, גם בנושא הלבוש שלה בבית וגם בנושא כל ההתנהגות שאני כמה ליותר אהבה שתתבטא בין השאר גם...
קושי עם שמירת שבת מול בעלי והילדים
אני נשואה ויש לנו ב”ה שני ילדים בני 10 ו12 חזרתי בתשובה ממש לאחר נישואי ולבעלי ממש קשה עם זה. יש לנו הרבה ויכוחים סביב הנושא בכלל ובעיקר בכל מה שקשור לשמירת שבת וחגים. ב”ה הילדים שומרים שבת ככל יכולתם כבר כמה שנים. וזה נושא שעוד יותר מעלה כעסים ,גם...
איך מפרקים נישואים שיש ילד בתמונה?
אני ואשתי נשואים כבר מעל שנה יש לנו ילד בתמונה ומאז שהגיע לעולם אשתי לא מתייחסת אלי יפה, זה מתבטא בדיבור קולני בחוסר סבלנות אלי, כבר המון פעמים ריבים שלנו הגיעו לשיחות על גירושים , ונראה שאנחנו כבר בחצי הדרך לשם, אני יודע עמוק בתוכי שאם לא היה ילד בתמונה...
בעלי מסתיר ממני
אני נשואה כבר מספר שנים הזוגיות שלנו טובה. אני אוהבת ומעריכה את בעלי. הוא אדם מכובד בקהילה שלנו ובאמת טוב לנו. לאחרונה גיליתי שבעלי מסתיר ממני משהו משמעותי מעברו. כשניסיתי לשוחח איתו על כך, הוא נמנע מלשתף אותי בפרטים וטען שהוא מטפל בעניין בעזרת גורם מקצועי. אני מתלבטת כיצד להגיב....

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן