The Butterfly Button
עברתי חיים קשים מאד

שאלה מקטגוריה:

בסיעתא דשמייא :
קצת על עצמי ביקצרה: הורי חזרו בתשובה יותר נכון אבי, הוצאתי מהבית לפנימייה לבתי אבות בבני ברק מיגיל 8 עד היום לא ברור לי מה היתה הסיבה והתשובות שאני מקבל מההורים שלי ומהדודות שלי לא ברורות וגם סותרות אבל מה שאני כן יודע שאבי אדם כעסן מאוד
וגם מרים ידיים על מישפחתו אז תשובה אחת יש לי,הפנימיה היתה מורכבת מצוות שלא ידע לטפל והילדים היו מימישפחות הרוסות הורים גרושים נרקומנים ועבריינים וכמובן כל התיסבוכת המישפחתית השפיע על הילדים בקיצור הייתי בפנימייה לעברייינים מיצטיינים ואני כיבשה בן שיבעים זאבים הייתי בצער גדול סבלתי מחרדת נטישה ועוד כל מיני חרדות למיניהם ויציאות לשבת חופשה רק פעם בחודש ומישם המשכתי לישיבה שלא מרצוני כי אבא שלי אמר לי אין ישיבה לא תיכנס לבית שרפתי את הזמן שלי בישיבות היסתובבתי בהמון ישיבות כי שוב הצוות של הישיבה רק כעס ולא הבין את הנפש של התלמידים חלקם עזבו את הישיבה בגלל היחס המזלזל ואני נשארתי מאוים ומפוחד שהיו אומרים לנו בחור שיוצא לעבוד הוא יקבל שידוך גרוע כעונש משמיים ואז בגיל 23 התחתנתי דרך שידוך לך תבין מה זה האבה אחרי החתונה התחלתי להרגיש שאני כמו מרחף באוויר בתוך בועה לא מבין מה קורה מי נגד מי אישתי היתה קצרת רוח עם הילדים וגם לא היה לה סבלנות אליהם ואני הייתי צריך לתקן את כל מה שהיא היתה מקלקלת לי היה יותר סבלנות איתם כי אני יודעתי מה זה פגיע בנפש של הזולת זה לא משנה מי עומד לפני דאגתי תמיד לשמח אותם ולהרחיק אותם מאישתי ולקח לי המון זמן בערך 18 שנים להבין מה קורה איתי בינתיים דוד שלי ניפטר ואני ניכנסתי לדיכאון מיזה לא ביגלל שהוא ניפטר פשוט בהלוויה שלו כל מה שעברתי עם אישתי שם זה היתפוצץ עברתי בכי עמוק מאוד וגם חרדה ודיכאון מלווה עים מצפון הרוס קיבלתי טיפול תרופתי עכשיו ברוך השם הילדים גדלו כולם עברו את גיל 18 שניים שירתו בצבא ואחד לא קיבלו אותו עכשיו מה שקורה שאני אוהב את הילדים ותמיד האבתי אותם אבל את אישתי אני לא כ”כ אוהב אני רק יורד עליה כל הזמן
נ.ב היה לי קשה לפרט את כל התהליך כי כוח הריכוז שלי חלש אני בטוח שהחסרתי דברים או לא דייקתי בדברים אבל למעשה זה תמצית מימה שיכלתי לכתוב לפי הכוחות שלי יש גם תעויות כתיב זה לא בכוונה אבל דבר אחד יש לי בלב “כי לישועתך השם ציפינו כל היום”

תשובה:

מתמודד יקר,

כל כך קשה היה לי לקרוא את שכתבת בתמצית דמך וליבך.

קראתי שוב ושוב את שכתבת והתפעלתי בכל פעם מחדש כיצד מסוגל אתה לתמצת את כל חייך על גבי הכתב בשורות ספורות ממש, הפלא גבר כאשר ציינת את חולשתך, עובדה שלא התרשמתי ממנה כשקראתי על התמודדותך.

אני מאתגר אותך, לאחר שתקרא את תשובתי , לענות לי על השאלה היחידה שטרם נפתרה לי..

כיצד הגעת לכזו עוצמה של כח?

הרי עברת כל כך הרבה אירועים בחייך הקצרים: איבדת את עצמאותך בבית ומגיל 8 הנך בפנימיה

ביקשת לדעת את סיפור חייך וקיבלת תשובות מעורפלות, במקרה הטוב ומסולפות כשביקשתי להעמיק בהסטוריית משפחתך

אנשים, אותם ראית כמבוגרים האמונים על החינוך שלך, נתגלו כחסרי עמוד שדרה

וכסוף סוף מצאת עדנה בדמות דודך, הרי שגם אותו, לצערנו, איבדת.

ספר לי בבקשה ,אתה, כיצד התמודדת עד כה? עוצמה שכזו אינה בנמצא באופן תדיר…

ואת האמת לומר לך? האמן לי, אני מאמין בך! אני חושב שאתה אדם גיבור שפשוט לא יודע זאת.

לדעתי, מעולם לא התבוננת במראה וראית את עצמך חזק1

נכון, לא קל לך… אולם מחוסר עצמאות, יצאת לעצמאות מחשבתית ועצמאית בהליכותך.

עברת ,כפי שכתבת, מסלולים רבים בחייך, יחד עם זאת, בחרת להתמודד, גם במצבים בהם חששת שהתנהגותה של רעייתך, לכאורה, אינה תואמת את מעמדה כמבוגר משמעותי, נזכרת בהוריך /משפחתך/עברך והחלטת ש לא עוד!! אתה לא תמשיך את “מסורת” ההשפלות וההסתרות וההתנהגויות הלא ראויות ולכן היית צריך ,כפי שציינת, ‘לתקן’ את מה שלכאורה, רעייתך מקלקלת.

אני מתרשם ממך שהנך אדם מאמין, לא יתכן שהיית שורד את שעברת ללא כוח עליון שמלווה אותך בכל יום.

גם בסוף תפילת העמידה, כשאתה מסיים עם הבקשה המרטיטה: “עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו, ועל כל ישראל” אתה מסיים במילים: “ואמרו אמן”.

ממי אתה מבקש שיאמרו אמן? מאנשים סביבך? הם לא שומעים אותך. זוהי תפילה אישית שקטה שלך לריבונו של עולם… מי ישמע אותך ויענה אמן?

אז… זהו …שלא…

אתה לא לבד גם בתפילה שלך בלחש. לצידך עומדים כל הזמן שני מלאכים שתומכים בך על כל צעד ושעל ושומרים עליך …מהם אתה מבקש שיאמרו אמן. וה’אמן’ שלהם, שווה המוןןן. הם יודעים להעריך אותך בכל מצב, הם, שליחיו הנאמנים של ריבונו של עולם, מלווים אותך 24/7.

ריבונו של עולם לא משאיר אותך לבד אפילו לא לרגע. הוא מציין לך נקודות ציון משמעותיות במהלך חייך.פעמים רבות אנחנו ממש לא שמים לב אבל זו עובדה..

יש לך ילדים מקסימים, בוגרים ומשמעותיים לחייך. כיצד היית רוצה שהם יגדלו להיות אבות ובעלים? לא מגיע להם לקבל ממך דוגמא אישית? אני רוצה להאמין שאם אפגוש בחיי את בנך,מבלי לדעת שהוא בנך ואת סיפור חייך, אשמע ממנו שיש לו אבא אגדי, מלאך טוב, “אבא שלי”, כך יאמר בנך בדמעות לא מוסתרות, “אבא שלי, עבר כל כך הרבה בחיים שלו, כל כך הרבה צער וכאב ולמרות זאת ,תמיד חייך, שתק גם כשאמא התנהגה כלפיו וכלפינו בצורה לא ראויה, תמיד הבטתי בעיניו הטובות של אבא והתמלאתי בכח”

אני רוצה להאמין שכך כל בן שלך יאמר עליך לאשתו ולילדיו.

אני רוצה לספר לך סיפור אישי שחויתי אותו ממש לפני כמה שבועות:

ידיד יקר שלי,אדם צעיר, שהיה חולה שנים רבות במחלה הארורה, נפטר.

לוויתי אותו לדרכו האחרונה יחד עם מאות ידידיו ומעריציו לבית החיים ועמדתי ליד מיטתו מקשיב להספדים הרבים של בניו,מכיריו ומוקיריו..

אחד מהבנים,אותו אני מכיר כשקט ומופנם גם בשגרה,ספוג התמודדויות, קשיים, אכזבות ותקוות, עמד מעל מלבן האבן עליו הונחה גופתו עטופת הטלית של אביו, ראיתי אותו מחפש את המילים הנכונות לומר במשך כמה דקות. הוא ניסה לומר משהו ושתק, התחיל והפסיק. כך ממש חמש דקות או יותר. השתיקה איימה לפוצץ את הקירות.

ואז, לאחר מאמצים רבים, הוא הצליח להוציא מהפה רק כמה מילים: “אבא יפה שלי, אני חולה עליך, היית הכל בשבילי,אוהב אותך תמיד”

בכיתי. קינאתי. התפללתי בליבי שגם אחרי מותי מי ממשפחתי יאמרו מילים אלו אחרי.

אתה בדרך הנכונה. עברת כל כך הרבה!!! כעת ,זה הזמן לאסוף את עצמך ולראות את חייך ,בכל מחיר ובכל דרך באמצעות משקפי התקווה.

אינני מכיר את העבר של רעייתך, יתכן וגם לה קשה. חשוב שתגבשו יחד זמן איכות משותף ובעיקר זמן כנות.

אתם מתעתדים בעז”ה להתבגר יחד. זה הזמן להתחיל לאסוף את השברים ולעודד חשיבה חיובית וכנה מחוץ לקופסה. מהר מאוד אי”ה הילדים יתחתנו והבית שלכם יתמלא בנכדים אותם אתם ,אתה ורעייתך תגדלו באהבה, לא כמו הצורה שאתה גדלת.

עשה הכל כדי לא לשחזר את התקופה אותה אתה רוצה לשכוח וממנה להתנתק.

ברוך ה’ ,כיום קיימות הרבה אפשרויות להתמודדות. ציינת שהיית מטופל בעבר בתרופות כלשהן, כל הכבוד. ריבונו של עולם נתן לשליחיו,הרופאים הנאמנים, מגוון אפשרויות לא מזיקות להתמודדות טובה יותר עם כעסים וחרדות. משפחה שלמה של תרופות קלות ומשפיעות מקבוצת ה- ssri ,אני ממליץ לך לבדוק אותן עם הרופא שלך ולקבל את המלצתו בעניין.

מובן שטיפול תרופתי ללא שיחות מעצימות יהיה פחות אפקטיבי, אני ממליץ לך למצוא איש מקצוע ,יועץ/פסיכולוג או אפילו חבר יקר ואיש חכם איתו תשוחח על בסיס קבוע מתוך רצון לפתור ולהוציא החוצה את הכאב.

חשוב שתמצא לעצמך זמנים שהם רק שלך, בהם תמצא בית כנסת קרוב, או מקום לימוד, תאתר מקום ישיבה משלך, מקום ישיבה שתמיד תוכל לחזור ולשבת דווקא שם, בחר לך ספר שקרוב ללבך ותאסוף לך דקות יקרות של לימוד תורה איכותי. שים לב, כל דבר שתקרא ותלמד שם ,הוא לימוד תורה איכותי.גם ספר של סיפורי צדיקים שימלא את ליבך בגעגוע לזמנים אחרים וטובים.

חשוב שתראה בבית שאתה יוצא ללימודים, נסה לחייך כמה שיותר. גם לעצמך.( אם מישהו יחשוב שאינך חש בטוב, שלח אותו אלי..)

חשוב לי שתרשום על לוח לבך משפט חשוב, אותו אמר אדם יקר ביום הולדתו האחרון לחייו בשנת 1997, יהודי חילוני מתקופת השואה שאפילו לא ידע שהוא יהודי, עד שהגרמנים הארורים הזכירו לו זאת באמצעות גירוש לגטו.

אותו יהודי, רופא במקצועו, שרד את השואה בדרך לא דרך. איבד את כל משפחתו, אשתו וילדיו וראה אלפי אנשים חזקים מסביבו שנשברו ונהרגו.

“אפשר ליטול מאיתנו כמעט את הכל..את בריאותינו, את רכושנו, כבודינו,את חירותנו וגם את היקר לנו

חוץ מדבר אחד:

את החופש להחליט איך להגיב למצבי החיים שלנו. אנחנו אדונים על גורל ולא קורבנותיו”

אני מאחל לך הצלחה אמיתית בחייך. מגיע לך להיות מלא בעשייה חיובית ובאושר

אשמח להמשיך ולתמוך בעז”ה בשמחה

ישראל

yisraelav@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

כיצד אוכל תמיד להיות שמח וחזק?
מקווה שלא אראה כמוזר בעינכם,אך באמת אשמח לקבל תשובה מעמיקה ומחכימה…אז כך: כמו שציינתי לעיל,לגבי החיים עצמם – זכיתי להגיע לאמצע (42.5),והם כידוע עוברים במהירות הבזק,ואני לא הטיפוס המתרפס…אני תמיד מנסה להפיק מהם את המיטב – למרות כל הקשיים הרבים שיש לכולנו,בעקבות האפיזודות המורכבות בחיינו. זה בגדול,ובקטן יותר – למרות...
דיכאון וכל מה שבא עם זה…
איבדתי את סבתא שלי לפני כשנה, מאז החיים שלי השתנו . המוות שלה עירער אותי נפשית וזה הגיע עם סיפור עצוב, היא היתה חולה מאוד הרבה שנים וגרה בחו”ל, ההורים שלי לא הסכימו שנטוס לשם והייתי מאוד קרובה אליה, דברתי איתה ימים ולילות בטלפון. היא היתה בוכה לי ומתחננת שאבקש...
מה עושים כשאין כוח לחיות?
מה עושים כשאין כח לחיות? אני מאובחנת עם פוסט טראומה מורכבת בטיפולים מתישים כואב לי הכל מאחוריי אישפוזים כואבים אני מאובחנת עם הפרעת אישיות גבולית אני קיצונית אוהבת ושונאת בצורה קיצונית אני נשואה עם ילדים ואין לי כח אני רוצה להיות האמא הכי טובה ואם לא מצליח אז לא באלי...
ראש השנה עבר נורא אז מה יהיה עם יום כיפור?
קשה לי ממש המחשבה שיום כיפור הולך להגיע. ראש השנה עבר עלי גרוע. נרדמתי ולא התעוררתי לתפילה לא הספקתי להתארגן ,הרגשתי כל החג תחושה של הפוך מחג..המשפחה שלי לא תורנית מה שהביא שלא היתה פה אוירה מתאימה בכלל ליום הדין.. ואני מדברת בעדינות.. בכללי אני מרגישה גרוע עם עצמי, שומעת...
כשנדמה שאי אפשר ליפול יותר אלוקים מוכיח לי אחרת
מאז שהייתי ילד עברתי ייסורים לא שגרתיים אני בן 26 ומרגיש בן 70 ממש צרה רודפת חברתה ולא אני לא מפונק ולא מדבר על כסף או דברים שמעסיקים בני נוער אני מדבר על דברים קשים שהמעט שכן ידעו מה אני עובר פשוט היו בהלם שדברים כאלה קורים. עם זאת אני...
בלגן בחיים - בבית בחברה ובלב...
אני בת 18 וחצי הכל התחיל לפני לפני שנה וחצי כשאחותי שאיתי בחדר התחילה לסור מהדרך . הרגשתי שאם אני רוצה לשמור על עצמי אני צריכה לצאת מהחדר אז עברתי לישון בסלון כי לא היה לי חדר אחר ואחותי הגדולה (אחרת)לא הסכימה שאעבור להיות איתה בחדר וכמובן שזה היה ממש...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן