The Butterfly Button
עבודה עם גברים שגורמת לי לחששות

שאלה מקטגוריה:

אני מרגישה רגשות אשמה כלפי עצמי.
לפני כחצי שנה התחלתי לעבוד בחברה חרדית שאומנם שומרת על כללי הצניעות אך בהחלט יש הרבה שיחות עבודה בין הגברים והנשים.
אני לא עבדתי בעבר בעבודה שדרשה ממני שיחות עם גברים וכעת אני נדרשת לבצע לא מעט שיחות כאלה. לפעמים בצוות ופעמים בפגישות יחידניות עם דלת פתוחה. מה שקרה לי זה שאני כבר חלמתי פעמיים על אחד מאנשי הצוות , ובחלום היה מעשה רומנטי ונגיעה.
אני נשואה באושר ואמא ל3 ילדים קטנים וממש מזועזעת מעצם המחשבה. מאז כל פעם שיש לי שיחה עם אותו איש אני קצת חוששת שיתפתח משהו, וזה ממש לא מה שאני רוצה.
הוא עצמו גרוש ומאוד נחמד….
אני לא רוצה לעזוב את העבודה ואין לי אפשרות להתרחק ממנו, הפגישות שלנו לא כל יום, אלא פעם בשבוע בערך. מה לעשות?

תשובה:

שואלת יקרה שלום לך

אני קוראת את השאלה שלך ושומעת אישה ערכית שמחויבת עמוקות לקדושת הנישואין שלה, ושמה לעצמה גבולות ברורים כדי לשמור על עצמה.

את מתארת רגשות אשמה בעקבות חלום, שממשיכים ללוות אותך ולהציב לך סימני שאלה על ההתנהלות היומיומית שלך.

אני רוצה לחלק את התשובה שלי לשניים,

התשובה הקצרה היא, שחלומות לא בהכרח קשורים לרצונות שלנו. אנחנו הרי חולמות חלומות מפחידים, מלחיצים, מוזרים או סתם לא קשורים למציאות שלנו, האם זה אומר שאנחנו רוצות את כל מה שקורה בהם?

חלומות הם תערובת מורכבת של תכנים ודמיונות שהמוח רוקח עבורנו, ואין סיבה לחוש רגשות אשמה בגלל חלום, כל עוד בפועל ההתנהגות שלך היא לפי מה שאת מאמינה ורוצה בו.

התשובה הארוכה היא, שאני מציעה לך לנסות לחשוב על הסיבה שהחלום הזה הגיע, ועל המשמעות הגדולה שאת מייחסת לו.

הרי את אומרת בעצמך שאת נשואה באושר ואין שום סיבה לחשוב שהחלום משקף רצון שלך. אבל כפי שהזכרתי בקצרה בחלק הראשון של התשובה, חלומות יכולים לשקף דברים שאנחנו בלחץ וחרדה מהם.

את מתארת את הגבולות ששמת לך -את מנהלת שיחות ענייניות בנוגע לעבודה, ועם דלת פתוחה כך שלא נוצרת סיטואציה שבה את ביחידות עם קולגה.

הגבולות האלו נהדרים, והם נועדו לעזור לך לשמור על הערכים שאת מאמינה בהם.

השאלה היא מה קורה אחרי ששמת את הגבול. המטרה של הגבול היא לאפשר לך לנוע בתוכו בחופשיות.

תחשבי על מרפסת גבוהה. אם לא יהיו גדרות, את לא תאפשרי לילדים שלך לצאת לשם לבד, וגם כשהם שם, הם ואת תהיו כל הזמן עסוקים בלהיזהר לא ליפול. אבל מה קורה במרפסת עם גדר? במקרה כזה הילדים שלך ירוצו, יסעו בבימבות חופשי, ולא יעסיקו את עצמם בכלל בשאלה האם יש או אין גדר. היא שם וזהו. אם אחרי ששמנו גדר אנחנו עדיין מעסיקות את עצמנו בפחד שמא נעבור אותה, אז בשביל מה בכלל שמנו אותה?….

ברגע שהגדרת לעצמך בצורה ברורה שאת משוחחת עם גברים לא ביחידות, ובלי לגלוש לשיחות בנושאים אינטימיים, כאלה שלא היית מנהלת עם קולגה אישה, או כאלה שלא היית מרגישה בנוח לשתף בהם אחר כך אנשים שקרובים אלייך – אז את יכולה לנשום לרווחה. יש לך גדר שמגינה עליך, עכשיו את יכולה לנוע בחופשיות, וגם אם השיחה עם הקולגה התחילה בענייני דיומא, אין בכך משום פסול כל עוד לא נוצרת ביניכם קירבה אישית מיוחדת.

יש לך אינטואציות נשיות בריאות, יש לך גדר ברורה ששמת לעצמך, והכי חשוב – יש לך ערכים חיוביים וחשובים שאת מאמינה בהם והולכת לאורם.

אני חושבת שיש לך את כל הכלים שיאפשרו לך לעבוד בצורה נעימה, רגועה ומכבדת לסביבתך, בלי להיות עסוקה באשמה וחששות.

בהצלחה גדולה לך

אסתי

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

איך למנוע התקררות רוחנית באקדמיה?
אני מתחילה שנה הבאה לימודי תואר ושמעתי מסביבי הרבה קולות בנושא. הקול שהכי צף היה כל הנושא של התקררות רוחנית. המורה שלי אמרה שאחותה אמרה שהמקום אליו אני הולכת נותן לגיטמציה להתקררות רוחנית, והאמת, אני רואה בעצמי, אחוזים גדולים של בנות יוצאות הרבה יותר פתוחות. והבנתי שהשאלה היא ” איך...
מה הסיכוי שלי למצוא עבודה אם לא למדתי ליבה?
לפעמים, ברגע של תסכול, אני זורק לאבא שלי משפט חצי בצחוק חצי ברצינות: “למה לא שלחת אותי לבית הספר שלומדים בו ליבה?”. אבא, כרגיל, לא נשאר חייב ועוקץ בחזרה: “נו באמת, אם היית צריך עזרה בלוח הכפל, אתה חושב שזה היה עוזר אם הייתי שולח אותך למקום שמלמדים בו ליבה?...
בעלי לא מרוצה מהבית ומהילדים שלנו
זה נשמע כל כך בנאלי כבר שכל שאלה מתחילה בתודה גדולה…. אבל האמת שאי אפשר לדלג על זה….כי באמת מה שאתם עושים באקשיבה, זה מעל ומעבר למצופה. הן מבחינת התוכן המקצועי והרב והן מבחינת הניראות ונוחות הגישה. ה’ ישלם שכרכם! השאלה שלי נוגעת בתפר הדק שבין זוגיות להורות… אקדים לומר...
לבעלי יש התפרצויות עצבים וזה איום ונורא!
עצוב לי. אני כותבת ובוכה מבפנים. אני נשואה כשנה וחצי לאדם מאוד מורכב. מצד אחד טוב לב, אוהב אותי מאוד , דואג לי, אבא נהדר, מרים אותי כל הזמן, אדם מאוד חביב, יש בינינו אהבה מאוד מאוד גדולה. כשאנחנו בטוב אנחנו בשיא. מצד שני הוא סובל מהתפרצויות עצבים. לא אלימות...
מה המטרה שלי בחיי נישואין? למה זה שווה לי?
שלום ותודה על האופציה לשאול ולקבל תשובה מקצועית, אני בחורה חרדית מיינסטרים בת 20 ברוך ה’ חברות מתחילות להתארס, אני יודעת שבקרוב אתחיל לשמוע שידוכים ואני לא בטוחה מה אני מרגישה כלפי זה… אני לא רוצה להתחתן “כי כולם מתחתנים, אז גם אני…” – זה הדבר הכי משמעותי בחיים-להתחתן- והייתי...
אני חסרת ביטחון עצמי ובורחת למסך
תודה על האתר הזה!! אני בחורה,עבדתי במשך חצי שנה בעבודה,ולא מצאתי את עצמי שם,וב’’ה היה לי הזדמנות מצוינת לצאת ויצאתי. אני כבר שבוע בבית,בלי עבודה,וזה לא קל לי לנפש,אני רגילה להיות פעילה ועסוקה, ואני מוצאת את עצמי אלופה בלהיות ליד הפלאפון ולא מפסיקה לצפות בתוכניות,סרטונים,וואטאפ וכו (תודה לה’ שיש לי...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן