The Butterfly Button
מה מניע אותי לרצות להתחתן?

שאלה מקטגוריה:

שלום וברכה, אני בגיל השידוכים עוד מעט ורציתי לשאול שאלה…..אם אני כנה עם עצמי….כל הרצון העיקרי שלי כרגע להתחתן נובע מהרצון לאהבה לחום ולמגע….בסמינר כל הזמן מדברים על כל הנישואין כאל עבודת ה’ והתכלית להגיע לשלמות ולתפקיד שלנו בחיים-וזה נותן הרגשה ממש נוראית….מה?!אני כ”כ רדודה שזה מה שמעניין אותי?אני כן רוצה להרגיש כמה הנישואין חשובים להשלמת התפקיד?איך אני מכניסה את זה להבנה ולרצון שלי???תודה רבה!!!

תשובה:

שואלת יקרה מאוד,

השאלה שלך יקרה כל כך וחשובה כל כך שבעיני הקטנות, היה מן הראוי להעלות אותה למודעות של בנות רבות.

אני כל כך מבינה את הכמיהה הרוחנית, התשוקה והגעגוע לחיות ולהנשא מתוך אידיאל נשגב, טמיר וקדוש של קדושת החיים והגשמתם התכליתית- עבודת השם שבהם ואת תחושת הפער מול הרצון הבסיסי, הפשוט, (כמה פשוט..) של הכמיהה לקשר זוגי, למגע לאהבה.

האם אכן הדברים סותרים?

האם אכן רק את כזו מגושמת וירודה שהראש שלך מונח בתשוקה אנושית פשוטה תחת מקומו הנכון, לכאורה -נשואין למען עבודת השם ומיצוי החיים?

לכשהגיע משה רבנו לסנה הבוער, בעת הוטלה עליו השליחות העצומה להוציא את עמנו ממצריים, ממ”ט שערי טומאה ולהביאם למעלתם הנשגבת- קבלת עול מלכות שמים ומתן תורה הוא מקבל שלושה סמנים אל העם.

הראשון שבהם היה הנחש.

משה רבנו זורק את מטה האלוקים וזה האחרון הופך לנחש.

משה רבנו נבהל.

האם זהו מטה אלוקים או שמא נחש- הוא יצר הרע? איך זה שמטה האלוקים נושא בחובו נחש?

“אחוז בזנבו”, מצווה אותו האלוקים- גייס אותו אליך.

זהו הסוד, יקירתי.

ואהבת את השם אלוקיך..בכל לבבך- אומרים חז”ל- בשני יצריך.

היהדות, התורה הקדושה, להבדיל אלף אלפי אלפים מהנצרות, לצורך העניין, אינה דוגלת בהתנזרות.

היא אינה מחפשת אחר קדושים מעונים שחיים באיזשהו עולם אידיאלסטי רעיוני מנותק מהיותם בני אדם, בני אנוש, קרוצי חומר.

התורה מבקשת מאתנו לעבוד את בוראנו בשני יצרינו, כלומר לא לנתק את החלק הארצי הפשוט שלנו, להתעלם ממנו ולקמפרס אותו כי אם לקדש אותו על ידי תיחומו לגבולות, זמן ומקום, היתר ואיסור על פי ראיית התורה.

כן. בתוך מטה האלוקים יש גם נחש אבל משה רבנו מחזיק בזנבו ושולט בו, מכוון אותו.

ובכן,

באשר לשאלתך-

ראשית קשה לי לתייג תשוקת אשה לבעלה כדבר נמוך כיוון שבעיני יש בו רצון קדוש וחלק גדול בעבודת השם של האשה. קשר וחיבור בין אשה לבעלה כומס סוד של עבודה מופלאה, של אהבה עמוקה ונבנית של תשתית בניין הבית.

לא לשווא שיר השירים העולה על הכתובים בקדושתו נכתב כמהות קשר מופלא ורב געגועים בין דוד לרעייתו וזו אינה הראיה היחידה מהמקורות.

לו נקח את הרעיון העמוק של נשואים למען עבודת השם ונפרוט אותו לפרוטות,

האם לא נמצא שם את נתינת הלב של אשה לבעלה כאש תמיד שיתכן ובניצוץ שהבעיר אותה היו מעורבים רגשות פשוטים של כמיהה לאהבה וקשר.

האם לא נמצא עבודה, ארוכת טווח ושנים, של העמקה בקשר בין איש לאשתו עד הגיעם לדיוק אופטימלי זה עבור זו?

האם אין זה חלק מעבודת השם?

האם עבודת השם, בתכלית שלה אינה מבקשת להתפשט עד למעשים הקטנים ביותר של חיי המעשה, הארציים, של קשר, של חיבור?

נפלא שיש בך את התחושות האלה!

זכית להרגיש אותן וזו בדיוק הסיבה שתוכלי להצית את אותה אש, לעגון אותה במחויבויות ההלכה ולבנות אותה לנר תמיד שלא יכבה לעולם- ועד ומה שחשוב- להיות אשה נפלאה לבעלך.

תכלית דבר, יקרה,

הרעיונות אינם סותרים. הרצון שלך לקשר, למגע ואהבה אינם סותרים את הרעיון הרוחני, הם משרתים אותו, מהווים לו מרכבה משוכללת, מעשירים אותו והולכים אתו בכפיפה אחת. ולעיתים יהיו הם העבודה בעצמה. עבודת השם בעצמה.

ראוי לך לשמוח יקרה,

לשמוח עבורך ועבור בעלך לעתיד, בעז”ד,

על שאת מחוברת לחלקיך השונים, תרכובת האדם, שאת כמהה לעשות את הנכון והישר וחזקה שמתוך המקום הזה, הקשוב לנפש ולנשמה גם יחד תזכי בעזרת השם לבנות בית שהשם ישמח בו. כזה שרגליו מונחות בארץ ובעזרת קדושם על ידי ההלכה ראשו יגיע השמימה ומלאכים יעלו וירדו בו.

בהערכה לכנותך המתוקה ולאדם שאת,

מתפללת להצלחתך,

דקלה

bar.dikla.g@gmail.com>

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

תגובה אחת

  1. שאלה יפה וחשובה.
    תשובה מדוייקת ומרגיעה- תודה.
    נזכרתי שמישהי אחרי ההדרכה שלפני החתונה אמרה לי שלא התחדש לה כלום, חוץ מהקדושה, שזה היה חסר לה ממש….
    באמת נקודה חשובה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

אני מחפשת דבר שלא קיים?....
אני בחורה חרדית, קצת פתוחה, בגיל השידוכים, שאמורה להתחיל לדעת איך היא רוצה שהבית שלה יהיה ויראה, איזה בעל היא רוצה.. הבעיה היא שאני לא יודעת מה אני רוצה מעצמי. בהתחלה היו לי הגדרות מאד ברורות מה אני רוצה, מה אני מחפשת ואיזה בית אני שואפת להקים. ואז שהתחלתי יותר...
מה המקום של התלבטויות אחרי האירוסין?
בן 29 ממשפחה דתית גדלתי כדתי לאומי ובשנים האחרונות התחזקתי בדת והתפיסה שלי יותר נוטה לכיוון החרדי או החרדלי,קובע עיתים ומבין את החשיבות של לימוד תורה וכן רוצה שהילדים ילמדו במסגרות יותר תורניות ולא דתיות לאומיות. מבחינת לבוש אני מתלבש בסיגנון הרגיל מכנסיים או גינסים וטי שירט סולידים כיפה שחורה...
מה צריך להרגיש כשנפגשים?
יש לי שאלה שמעסיקה אותי מאד בנושא שידוכים השאלה היא: מה צריך להרגיש. כולם אמרו לי כשזה יגיע את תדעי. ולא. אני לא יודעת. אם נחמד לי זה נקרא שאני מרגישה? האם לחשוב עליו יום למחרת זה נקרא להרגיש? או שאחרי הפגישה צריך להיות פרפרים וכו? אני פשוט לא יודעת...
מתלבטת לגבי הבחור - האם יש בינינו פערים?
אני בת 26. חרדית בחורה ביישנית ומעט מופנמת. יצאתי לשידוכים בגיל מאוחר כי סיימתי סמינר בתחושה מאד מבולבלת – מי אני, מה אני מחפשת? חיפשתי את עצמי מאד. אפשר לומר שמצאתי. בשביל הרקע: גדלתי בבית פתוח אבל עד רמה מסויימת (רואים סרטים, שומעים מוזיקה ישראלית / לועזית), אבל הרוח וההלכה...
אכזבה עמוקה משידוך שירד
אני בחור ישיבה כבר תקופה ארוכה בשידוכים , נחלתי אכזבות רבות במהלך הבירורים פגישות וכו’. אבל בימים האחרונים קרה משהו ששבר את ליבי לגמרי, נפגשתי עם בחורה כמה פגישות, ופעם ראשונה שנהניתי מכל רגע, היתה זרימה, התחברתי, וכך גם היא נתנה את התחושה, שהיא נהנתה וכו’, לפני כמה ימים קבענו...
נעלמה לי המשיכה אחרי שהתחזקתי מהנפילות
אני בחור כבן 22 התמודדתי בעבר בנסיונות קשים של צניעות אחרי כל פעם שראיתי ברחוב מה שהו זה גרם לי להיכשל על בסיס יום יומי, עד שקראתי איזה ספר שפתחתי שסידר לי את הראש וגרם לי לחשוב ולהפסיק לקשר בין מה שרואים ברחוב לבן המעשים שנכשלים אח”כ, וככה יצאתי מזה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן