The Butterfly Button
כצד אפשר לבנות משמעת עצמית?

שאלה מקטגוריה:

שלום רב,
אני רוצה לשאול. כצד אפשר לבנות משמעת עצמית?
אני כל כך הרבה פעמים בחיים מחליטה החלטה ולא עומדת בה.
זה מאוד מציק לי כי אני אדם שמאוד רוצה להתקדם בחיים. ואני מרגישה שכשאין שליטה עצמית אז מפספסים בסיס חשוב להתקדם. גם ברוחני וגם בגשמי.
מה ניתן לעשות??
תודה רבה

תשובה:

שואלת יקרה שלום לך,

ראשית רציתי להגיד לך שממש נהניתי לקרוא את השאלה שלך, פשוט כיף להכיר דרך השאלה מישהי שמה שעומד בראש מעייניה זה רצון כנה להתקדמות בחיים.

משמעת עצמית היא אכן מפתח חשוב בחיים כדי להתקדם, והיא באמת אתגר ענק שאני חושבת שכל מי שנמצא על מסלול של התקדמות לתהליכים בחיים- מוצא את עצמו מתמודד עם האתגר הזה.

אני חושבת שאפשר לחלק את ההתמודדות לשני חלקים, החלק הראשון הוא שלב קבלת ההחלטה, והחלק השני הוא שלב העמידה בהחלטה.

לגבי החלק הראשון, הרבה פעמים כשאנחנו מקבלים החלטות בחיים, יש תחושה של הארה ושל אנרגיה גדולה ורצון לתפוס המון בבת אחת. הרגעים האלה הם באמת רגעים יפים, אבל טיבם לחלוף, ובהמשך הדרך, כשהמימוש של הרצונות, והעשייה בפועל היא מתישה- לא תמיד התחושה הזו ממשיכה ללוות אותנו.

לכן, אני חושבת שחשוב מצד אחד באמת להפוך את הרגע של ההתעלות והשאיפה למעשה, אבל בד בבד עם זה להיזהר לא לנסות לתפוס מרובה, אלא באמת להגדיר לעצמך שלבים מעשיים ומדורגים, שיהיה אפשר לעמוד בהם לאורך זמן.

לגבי החלק השני, גם אם קיבלנו החלטה ישימה – עדיין השיגרה, העיסוקים, ומירוץ החיים הם מכשולים לא קלים. כדי להתגבר עליהם, אפשר לגייס עוד עזרים.

לדוגמא, לתגמל את עצמנו על עמידה בהחלטות – נניח אם ההחלטה היא בתחום של ללמוד קורס מסוים שחשוב לך, להחליט שאחרי עמידה במטלות – תצ’פרי את עצמך במשהו שמהנה אותך.

עוד אפשרות היא לנסות להפוך את המשימות עצמן לכרוכות בחוויה נעימה. למשל אם ההחלטה היא להיכנס לכושר, או נניח להתנדב במקום מסוים- לעשות את זה עם חברה טובה יכול לשלב את המשימה עם חוויה, וכך ליצור אצלך מוטיבציה לעמוד בה.

אפשרות נוספת היא לשתף את הסביבה בהחלטה שקיבלת על עצמך, ולבקש חיזוקים ועידודים. אין כמו מנת מוטיבציה ועידוד מאנשים קרובים כדי להזרים רעננות וחידוש.

אם זה מתאים לך, שמעתי על מיזמים דרך הרשת, שאת יכולה לבחור משימה שאת רוצה לעמוד בה, ואת מקבלת מידי פעם תזכורות וטיפים למייל שמעודדים ומתזכרים אותך בקשר למשימה.

מאחלת לך בהצלחה גדולה,

אסתי.

esti05484@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

שופטת את עצמי דרך העיניים של אחרים
אני בחורה בת 21 ואני חושבת שיש לי מלא מעלות הבעיה שלי שאני לא מעריכה את עצמי נכון מאז ומתמיד נתנו לי את ההרגשה שאני לא בסדר וכך אני עד היום חושבת שלילי על עצמי איך אוכל לחיות את החיים שלי דרך העיניים שלי ולא דרך העינים של האחר ואוכל...
אני מיותר בעולם?
נהנתי מאוד לקרוא את תשובותיכם המחכימות והמפורטות ואף למדתי מהן. מציגה את שאלתי בפשטות בלי הקדמות. אני לא רואה את עצמי ייחודית או משמעותית בשום תחום. לא הקמתי משפחה. אין לי הרבה קשרים משמעותיים. העבודה שלי די טכנית. גם בעבודת ה’ אני בינונית. בנוסף יש לי התמודדויות וקשיים (כמו לכולם)....
לצערי נכשלתי פעמיים בטסט ולצערי זה שבר אותי נפשית ועשה לי משבר באמונה
ראשית אני רוצה ממש להודות לכם על האתר המדהים הזה וכן על האפשרות לשאול שאלות באופן אנונימי!! לפני כמה חודשים התחלתי ללמוד נהיגה , ב”ה הלימוד היה מעולה והגעתי למצב שאני רגע לפני טסט וב”ה הייתי מאוד מוכן ואני והמורה שלי היינו בטוחים שאעבור טסט ראשון והאמת שגם אני ממש...
הערכה עצמית נמוכה מסביבה קרובה
אשמח לשתף ויותר מאשמח לתשובה שתיתן לי מעט מנוחה כי אני משקיעה הרבה במציאת פתרון להבין ולעזור לעצמי. מאז שאני ילדה הייתה לי הערכה לא חיובית לגבי עצמי הנובעת מטעויות שעשיתי בילדותי (לא דרמתי) וכתוצאה מאלו הסביבה הקרובה (המשפחה) גרמה לי לחשוב שאולי אני לא הכי.. לא הכי חכמה, לא...
הקמת בית - חוששת שזה גדול עלי.
שלום לאקשיבה היקרים! תודה רבה על האתר המדהים והמחכים. אני בחורה בשידוכים (בת 21) מאד רוצה להתחתן ולהקים בית בעז”ה יתברך העניין הוא שאני מרגישה שזה גדול עלי, בכללי אני מרגישה שהמורכבויות והקשיים שהחיים מזמנים הם אלף מידות מעלי. מעל כוחות הנפש שלי. אני מסתכלת סביבי, רואה חברות ומכרות שבכזה...
תקועה בשידוכים ומסובכת במשפחה והרבה כעסים על העולם
לפני הכל, רוצה להודות לכם על הזמן שאתם מקדישים. אין מילים, לא מובן בכלל. תודה! אז כך, עוברת תקופה ארוכה קשה מאוד. לא רוצה להישמע מתלוננת, אבל כבר אין לי כוחות ולא יודעת לשים את האצבע על הבעיה. אני לא יודעת להגדיר מה הבעיה מרוב בלבול וייאוש. קצת עלי: רווקה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן