The Butterfly Button
יש לי חרדה חברתית?

שאלה מקטגוריה:

שלום ,

אני בת 27 רווקה ,בשידוכים מלא כל הזמן .
לאחרונה גיליתי שאני לא ממש אוהבת להיות בחברה
במיוחד בעידן הקורונה לא מתגעגעת לאף אחד ולא מעונינת להיפגש עם אפחד .
מעדיפה כל היום להיות סגורה בחדרי בלי לצאת בכלל .
חברות שלי לא מבינות מה קורה לי למה אני מסתגרת מתחמקת מהם ולא רוצה לשתף במה שאני חווה ,הם מנסות לדובב אותי ,”להעניש” וכל מה שאפשר ,לאחרונה נדבקה אלי חברה היא פשוט לא מוותרת לי סוחטת ממני דברים שכל חברה בשמחה משטפת כמו טלפון ,פרטי משפחה או סתם יציאות לבלוי ,לפעמים אני נכנעת קצת כי כבר לא נעים לי סרב לה ולסנן אותה.
חשוב לציין שאין לי פחד מקהל אני ידועה ככזאת שתעלה על במה ותדבר חופשי בקהל גדול .וגם החברות נהנות מאוד מחברתי ,ומבקשות מאווד את השתתפותי וכשזה קורה אני זורמת איתם ומתנהלת כרגיל .
אך תמיד אני מעדיפה להיות לבד יותר ולא עם החברה …
לאחרונה התחיל לעלות לי שאלות שאולי זה בעצם המוקש שלי בשידוכים ,ואיך אפשר להתחבר בכלל לבחור כשאני מעדיפה להישאר בלעדיו ורק מחכה שנפרד?

אשמח לתשובתכם המחכימה !
תודה רבה !!

תשובה:

שלום לך בחורה יקרה.

קראתי את מכתבך שמעתי את הצער והבהלה שתוקפת אותך כשאת מנתחת את מצבך.

שולחת לך חיבוק חם ומבין.

זה לא קל להיות בחורה רווקה בגילך בציבור החרדי, זו התמודדות רצינית שמכסה את כל שעות היום, נכנסת לכל פוזה אפשרית וחודרת לכל סיטואציה בחיים כמעט..

רווקות היא סטאטוס שמחייב הרבה כוחות נפש להתמודדות יומיומית.

כשאני אומרת את המשפטים האחרונים אין בליבי רחמים עליך אלא הערכה, את מתמודדת. זה אתגר.

זו מציאות עדינה ומורכבת שחשוב מאד שתתני עליה את הדעת.

חשבת פעם מה דורשת ממך הפוזה הזו של להיות מלא זמן בשידוכים? כמה אנרגיה את משקיעה במרוץ החיים בשביל לשדר שהכל מעולה ואת ממש מרגישה טוב?

כמה פעמים את מסתרקת מתאפרת ומתאימה עקבים בשביל להראות מושלם?

זה מעייף.

מאד מאד מאד.

חשבת על זה? נתת לזה מקום בליבך? יש לך אזן קשבת שמוכנה פשוט להקשיב לתיסכול, לשפוט לעודד לדחוף, בלי לייעץ, פשוט להקשיב. (מסתבר שממש לא פשוט…)

הקורונה חייבה אותנו לבלום.

לא היו חריגות.

כולנו נעצרנו.

והעצירה הזו העצימה בתוכך את הכמיהה לשקט, לרוגע נפשי למקום שבו את לא חייבת להיות מישהו שמצפים ממנו להיות משהו מסוים. היא נתנה לך הפוגה מחיי העקבים והתסרוקות. היא אפשרה לך להיות עם עצמך ואולי גם להרגיש .

זו מתנה נהדרת.

לפעמים גם מבהילה.

כי זה כ”כ חדש, אנחנו לא רגילים לעצור, להתכנס, לשבת עם עצמנו שעות ארוכות בלי מחויבות ולהקשיב לתחושות הבטן ולרגשות הלב.

וללב יש מחסן של סיפורים לספר לנו, יכול להיות שהוא מבקש ממך להפסיק קצת עם פוזה מסוימת, יתכן שהוא מבקש ממך למצוא סוג אחר של חברות שמקשיבות יותר ונותנות יותר מקום לאמת הפנימית, יכול להיות שהוא פשוט רוצה רק אתנחתא ומקום לבכות על הבדידות והקשיים.

ואולי סתם הוא מבקש הפוגה מכל ההצגות שהוא נדרש להציג?

את התשובה למה שליבך חפץ רק את תוכלי לענות לעצמך, בהתבוננות קשובה אליו, בהבנה , בלי שיפוטיות, בכבוד למה שאת מרגישה.

ובלי בהלה. אם הוא מבקש עוד קצת שקט תכבדי אותו, תכבדי את הצורך של עצמך.

ובנוגע לשידוכים, לא ציינת האם תמיד את מרגישה שאת רק רוצה לברוח מהבחור או שזו תחושה שהתחילה כעת?

אם זו תחושה שמלווה אותך מאז ומתמיד , הייתי ממליצה לך לפנות לדמות מקצועית כדי למצוא את הסיבה לתחושת החנק שאת מתארת.

אם זה רק זמני, אולי תקחי קצת הפוגה של חודשיים משידוכים ובינתיים תרפי, תבדקי את עצמך מבפנים מה עושה לך טוב ומה גורם לך לתחושה של חנק.

יש לי עוד שאלות שהייתי רוצה לשאול אותך, האם בבית את מתפקדת? האם את עדיין שומרת על מקום העבודה? האם יש לך תחומי עניין אחרים שאת מוצאת בהם טעם?

אם התשובות הן שליליות ואת חווה חוסר טעם ועניין בחיים בכלל, כדאי שתפני לדמות מקצועית שתשלול דיכאון.

אם התשובות הן חיוביות ואת מוצאת טעם ועניין במסגרות אחרות, קבלי את עצמך ,הגדירי וכבדי את מה שטוב עבורך.

אנחנו מורגלים מגיל צעיר לעשות התאמות בין מה שאנו אוהבים לבין מה שהחברה מצפה מאיתנו, ההתאמות הללו הן כמו מסכות, יפה מבחוץ מציק מבפנים. יכול להיות שבגילך את מואסת במסכה הזו של הבת החברותית שחיי חברה מעסיקים אותה ומחפשת למצוא את מה שאת באמת אוהבת ומתענינת, וזה מקסים, כ”כ מקסים לבוא לשידוכים כשאת יודעת טוב יותר על עצמך ומביאה יותר מדויק את עצמך. זה עוזר לך לדיק גם מה את מחפשת בבן הזוג ומה במיוחד ובהדגשה את תחפשי בבן הזוג שיכבד אותך כפי שאת ובלי צורך בהצגות שקשה לשאת אותן בחיים.

מקווה שהועלתי לך,

ומאחלת לך הצלחה ביציאה מהקורונה וחזרה לשגרה מותאמת ומיטיבה עבורך.

בשורות טובות.

אסתי

5381293@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

שופטת את עצמי דרך העיניים של אחרים
אני בחורה בת 21 ואני חושבת שיש לי מלא מעלות הבעיה שלי שאני לא מעריכה את עצמי נכון מאז ומתמיד נתנו לי את ההרגשה שאני לא בסדר וכך אני עד היום חושבת שלילי על עצמי איך אוכל לחיות את החיים שלי דרך העיניים שלי ולא דרך העינים של האחר ואוכל...
אני מיותר בעולם?
נהנתי מאוד לקרוא את תשובותיכם המחכימות והמפורטות ואף למדתי מהן. מציגה את שאלתי בפשטות בלי הקדמות. אני לא רואה את עצמי ייחודית או משמעותית בשום תחום. לא הקמתי משפחה. אין לי הרבה קשרים משמעותיים. העבודה שלי די טכנית. גם בעבודת ה’ אני בינונית. בנוסף יש לי התמודדויות וקשיים (כמו לכולם)....
לצערי נכשלתי פעמיים בטסט ולצערי זה שבר אותי נפשית ועשה לי משבר באמונה
ראשית אני רוצה ממש להודות לכם על האתר המדהים הזה וכן על האפשרות לשאול שאלות באופן אנונימי!! לפני כמה חודשים התחלתי ללמוד נהיגה , ב”ה הלימוד היה מעולה והגעתי למצב שאני רגע לפני טסט וב”ה הייתי מאוד מוכן ואני והמורה שלי היינו בטוחים שאעבור טסט ראשון והאמת שגם אני ממש...
הערכה עצמית נמוכה מסביבה קרובה
אשמח לשתף ויותר מאשמח לתשובה שתיתן לי מעט מנוחה כי אני משקיעה הרבה במציאת פתרון להבין ולעזור לעצמי. מאז שאני ילדה הייתה לי הערכה לא חיובית לגבי עצמי הנובעת מטעויות שעשיתי בילדותי (לא דרמתי) וכתוצאה מאלו הסביבה הקרובה (המשפחה) גרמה לי לחשוב שאולי אני לא הכי.. לא הכי חכמה, לא...
הקמת בית - חוששת שזה גדול עלי.
שלום לאקשיבה היקרים! תודה רבה על האתר המדהים והמחכים. אני בחורה בשידוכים (בת 21) מאד רוצה להתחתן ולהקים בית בעז”ה יתברך העניין הוא שאני מרגישה שזה גדול עלי, בכללי אני מרגישה שהמורכבויות והקשיים שהחיים מזמנים הם אלף מידות מעלי. מעל כוחות הנפש שלי. אני מסתכלת סביבי, רואה חברות ומכרות שבכזה...
מה צריך להרגיש כשנפגשים?
יש לי שאלה שמעסיקה אותי מאד בנושא שידוכים השאלה היא: מה צריך להרגיש. כולם אמרו לי כשזה יגיע את תדעי. ולא. אני לא יודעת. אם נחמד לי זה נקרא שאני מרגישה? האם לחשוב עליו יום למחרת זה נקרא להרגיש? או שאחרי הפגישה צריך להיות פרפרים וכו? אני פשוט לא יודעת...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן