The Butterfly Button
יש לי בעל מושלם ועדיין יש משהו אחד שקשה לי איתו

שאלה מקטגוריה:

אני אישה צעירה נשואה כמה שנים עם 3 ילדים מתוקים.
יש לי בעל מושלם כשאני כותבת מושלם אני מתכוונות לכל מילה, אם זה בלימוד תורה, ביראת שמים, ובעיקר – במידות טובות. יש לו מידות טובות ברמות גבוהות מאוד לכל בן אדם ובעיקר לי לאשתו, הוא אוהב אותי דואג לי להכל ומפנק אותי בלי גבול – יש לנו זוגיות באמת מדהימה.
יש נושא אחד שקשה לי איתו ולפעמים הוא יכול גם לקלקל לנו את השלום בית באותו זמן, הנושא של קנאות של אישה לבעלה, מאוד מאוד מפריע לי שבעלי יראה נשים לא צנועות או מודרניות מאוד, או שידבר עם נשים בטלפון.
לפעמים אנחנו יכולים לצאת בשביל ליהנות, ואנחנו נהנים מכל רגע, עד שעוברת איזה אישה לא הכי צנועה, וזה פשוט מקלקל לי את המצב רוח ואני כבר לא יכולה להמשיך ליהנות, וזה פשוט הורס לנו את היציאה.
אני יודעת בשכל וגם בעלי כל הזמן אומר לי שלא מעניין אותו נשים אחרות בכלל ואני בכנות – מאמינה לו, אבל עדיין אני אומרת לעצמי 2 דברים –
א’ – אולי פתאום פעם אחת מתגבר עליו היצר וכן מעניין אותו להסתכל על אשה אחרת – וזה כמובן פוגע בי.
ב’ – גם כשאני באמת מאמינה לו שלא מעניין אותו להסתכל על נשים אחרות, מפריע לי עצם זה שהוא היה צריך לראות את המראות הלא צנועות גם אם הוא הזיז את העיניים (כי אנחנו ליטאים רגילים והבעל לא עושה שמירת עיניים מעבר לנורמה). וכן מפריע לי שיחות טלפון שלו עם נשים אחרות, כשזה יוצא אני כאילו מרגישה בתוך תוכי שהוא נהנה לדבר איתן, למרות שוב בשכל אני מאמינה שזה לא נכון.
מה שיוצא מכל זה – שאני יוצאת מתוסכלת, מכל הכיוונים, גם קשה לי עם זה ואני מרגישה שזה לא בשליטתי. וגם אחר כך יש לי מצפון שציערתי את בעלי, כי הוא רואה שקשה לי ומנסה לשכנע אותי שרק אני מעניינת אותו.
וזה קשה לי כי שוב חשוב לי להדגיש – בעלי באמת באמת בעל מיוחד ברור לי אפילו שהוא מיוחד מכל בעל אחר הוא כל כך עושה כל מה שאני רוצה ודואג לי ומפנק אותי ומתסכל אותי שאני ציערתי אותו
גם בנושא הזה הוא עושה בשבילי דברים מעבר למה שהיה רגיל כדי שיהיה לי טוב ועדיין זה מפריע לי.
אשמח לתשובה – אם יש בנושא, כי נראה לי שחבל שנושא כזה (שדרך אגב משיחות עם חברות – הבנתי שברמה נמוכה – הוא הגיוני ולכל אישה יש קנאות מסויימת לבעלה) יהרוס לי את החיים היפים שיש לנו ביחד – אני פשוט שואפת לשלמות בזוגיות.

תשובה:

שלום שואלת יקרה ומתוקה!

התחברתי לשאלה שלך מאד! היא מסמלת רגש טהור ונשי וקדום מאד שקיים עוד מימי שרה והגר, לאה ורחל ועוד נשים ש”הכניסו צרתן לתוך ביתן” וההתמודדות הייתה עבורן בלתי נסבלת.

אז ראשית, הודי לקב”ה שאת בדור כ”כ מפותח שברוך ד’ הקושי הוא מאד חיצוני ורחוק, על ”נשים” באופן כללי ולא מישהי שמסתובבת לידך?

אני חושבת שהבסיס של השאלה שלך מבטא רגש קנאה מאד בריא שקיים בהרבה נשים גם אם הן לא מודות או מכירות בו.

ממעט מאד פרטים שנתת בשאלה עולה כי השלמות מאד חשובה לך. חשוב לך לחוות קשת מאד עשירה, מדויקת ומושלמת של חוויות ורגשות, ואולי יש בך חשש או אפילו פחד ממשהו שיסדוק את התמונה הזו, את השלמות הזאת וייצור קונפליקט בסיפור שיצרת לעצמך.

אני אישית (את לא חייבת להסכים) לא מחבבת את המילה ”מושלם”. לא בעל מושלם, לא חיים מושלמים, לא ילדים מושלמים.

החיים שלמים. מדויקים. ושלם מורכב מהמון חוויות שמלמדות, מעשירות , מצמיחות ובונות אותנו.

המילה מורכבות מסמלת עבורי את אותן שטח אפור וקסום שמאפיין את רוב חיינו שבו דברים לא מוחלטים וקבועים אלא מאפשרים מרחב של בדיקה והתפתחות.

לעניינו- אין ספק שברגע שיוצאים החוצה זה אומר שאנחנו נחשפים. ויש מחיר לחשיפה. ופה בדיוק אני טוענת למורכבות. הרחוב עדיין יכול להיות מפתה ובעייתי ואני עדיין אצא לשם עם בעלי כי אילו החיים, וזה המרחב שבו אנו חיים, וזאת מורכבות,

ותפקידנו למצוא את הדרך היעילה ביותר להתנהל בתוך המורכבות הזאת (הרי לא תעלי בדעתך בגלל ”הניסיונות” שיש בחוץ לא לצאת בכלל נכון?)

זוהי רק דוגמא. סומכת עלייך שתקחי את זה עמוק יותר. אני אישית שהקנאה או הערעור שאנו חוות במפגש מול אישה לא צנועה, הוא כאמור רגש של קנאה שמקורו בחרדה שבעלי ”ימצא אחרת טובה ממני” ויעזוב אותי.

זה כמובן לא רציונלי אבל זה לא משנה כי זה מנהל אותנו חזק וכדאי לשים לב לזה ולקרוא לזה בשם שלו.

רגש שני זה חוסר ביטחון שלי עם גופי. בעלי אינו קשור לזה וגם אותה אישה לא, היא רק מעוררת אצלי חוסר ביטחון רדום שלי מול עצמי. מול הגוף שלי, הנשיות שלי, הנראות שלי.

ופה אני חושבת שיש הרבה עבודה אולי כל החיים לקבל ולאהוב את עצמנו כפי שהבורא יצר אותנו בצלמו ובדמותו. עם הפגמים ועם היופי ועם מה שפחות.

ואני לא באה להגיד שזה קל, זה ממש לא פשוט! זה עבודה יומיומית אבל מתגמלת מאין כמותה, כי ככל שאנו אוהבות עצמנו יותר, אנו חופשיות יותר, נחשקות יותר, זוהרות, מוארות ואין מי שיכול לעמוד בפני האור הזה.

אני מבטיחה לך שכאשר תהיי שמחה עם עצמך ותחושי שלמות ואהבה עצמית, זה כמו אור מסנוור עבור הבן זוג, אין דבר יותר נחשק ומושך מאישה שאוהבת את עצמה ומקרינה שמחה וחופשיות.

יכולה להיות אישה יפה מאד על פי הנתונים אבל היא כבויה ועצורה וחסרת ביטחון ואני לא יודעת כמה זה ”שווה”… עבודה כזאת היא עבודה על התודעה, על התפיסות והאמונות שלנו, מה נחשב בעינינו ”יפה”, ”נשי”, ”מושך”.. אנחנו חיות בדור עם תפיסות יופי מעוותות שהולכות ומקצינות וצריך לפתח חוסן פנימי מאד חזק כדי לא להיסחף ולשקוע בזה. עמדי מול המראה, בחני את גופך בחמלה ואהבה, הוקירי לו תודה על השליחות העצומה שהוא עושה עבורך יומיום, העריכי כל איבר ואיבר שעובד בבריאות ובהתמדה, יומיום, מבלי לבקש שכר, זכרי שהגוף הוא המשכן של הנשמה, של צלם האלוקים, הגוף הוא מקודש, הוא מקדש, ובהכרח הוא יפה מאין כמוה, יצירה אלוקית. השקיעי בבגדים יפים ומטופחים שגורמים לך להרגיש יפה ואצילית. השקיעי בעור הפנים, בקרם עם ריח אהוב, בבושם טוב, זה לא משנה אם את מתאפרת או לא, פאה או מטפחת , בגד כזה אור אחר, כל עוד זה גורם לך להרגיש יפה ונחשקת,

ההשקעה הקטנה הזו בעצמנו מחזירה את עצמה בכפל כפליים, אבל קודם כל בשביל עצמנו. עשי זאת בשביל עצמך ולא ממקום מרצה, כי בהכרח שאת תרגישי טוב עם עצמך, הבן זוג שלך יחזיר לך את אותו שדר בדיוק, כמים פנים לפנים. אם תעשי את זה ממקום של ריצוי עבורו, ייתכן ותרגישי מרוקנת ושחוקה מהר מאד ואת עלולה לפתח תחושות קורבניות מיותרות. אם את מרגישה שכל זה עוזר ועוברת תקופה וזה תקוע אצלך כחרדה ממש, אני ממליצה מאד על סדרת טיפולים קצרה בשיטת cbt שעובדת על תפיסות ואמונות ובמקביל על התנהגות ונותנת המון כלים וכח להתמודד עם מחשבות מציקות וטורדניות.

אני חושבת שהמדד לבחון את עצמנו האם זה רגש ”בריא” או כזה שפחות, הוא עד כמה המחשבה או הרגש מנהלים אותנו. כאמור, אם אישה חווה קנאה שגורמת לה להשקיע בקשר עם בעלה ונמצאת ביומיום אי שם בחלק האחורי של המוח אז הכל בסדר,

אבל אם התחושות של הפחד והחשש מלווים את היומיום, טורדים את המנוחה, גורמות לנו להתנהג או להגיב בחוסר היגיון ואיזון- כדאי להיעזר במישהו שיעשה לנו קצת סדר.

אני מאמינה מאד שד’ יהיה בעזרך, כוונתך טהורה ומכוונת לטוב ולהרבות שלום ואהבה בביתך אין לי ספק שהוא צועד איתך לאורך כל הדרך. חזקי ואמצי.

אני כאן עבור כל שאלה,

נועה

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

יורקים וצועקים עלי בשכונה שאני גרה
אני גרה אם ההורים באזור ממש דוס בירושלים ( אני רווקה) עברנו לשם לפני שנתיים ולא ידענו שכך יהיה ואין לנו מצב שוב לעבור דירה עכשיו. אני מתלבשת צנוע מאד אבל בשכונה שלנו זה נקרא לא צנוע גברים יורקים לי צועקים .לאחרונה זה קורה יותר ואין אפשרות לעשות כלום אני...
אני יודע את החומר בישיבה אבל אני לא מאמין בעצמי
אני לומד בישיבה קטנה שיעור ג יש לי עוד מעט מבחנים בישיבות גדולות ואני מרגיש שאני יודע את החומר אל לא מאמין בעצמי יש לי חששות מה יקרא אם אני יטעה בשאלות שישאלו אותי במבחן קבלה או שישראל אותי המשגיח שאלה שאני לא ידע מה לענות לו אני מפחד שאני...
בעלי לא מרוצה מהבית ומהילדים שלנו
זה נשמע כל כך בנאלי כבר שכל שאלה מתחילה בתודה גדולה…. אבל האמת שאי אפשר לדלג על זה….כי באמת מה שאתם עושים באקשיבה, זה מעל ומעבר למצופה. הן מבחינת התוכן המקצועי והרב והן מבחינת הניראות ונוחות הגישה. ה’ ישלם שכרכם! השאלה שלי נוגעת בתפר הדק שבין זוגיות להורות… אקדים לומר...
לבעלי יש התפרצויות עצבים וזה איום ונורא!
עצוב לי. אני כותבת ובוכה מבפנים. אני נשואה כשנה וחצי לאדם מאוד מורכב. מצד אחד טוב לב, אוהב אותי מאוד , דואג לי, אבא נהדר, מרים אותי כל הזמן, אדם מאוד חביב, יש בינינו אהבה מאוד מאוד גדולה. כשאנחנו בטוב אנחנו בשיא. מצד שני הוא סובל מהתפרצויות עצבים. לא אלימות...
מה המטרה שלי בחיי נישואין? למה זה שווה לי?
שלום ותודה על האופציה לשאול ולקבל תשובה מקצועית, אני בחורה חרדית מיינסטרים בת 20 ברוך ה’ חברות מתחילות להתארס, אני יודעת שבקרוב אתחיל לשמוע שידוכים ואני לא בטוחה מה אני מרגישה כלפי זה… אני לא רוצה להתחתן “כי כולם מתחתנים, אז גם אני…” – זה הדבר הכי משמעותי בחיים-להתחתן- והייתי...
אני חסרת ביטחון עצמי ובורחת למסך
תודה על האתר הזה!! אני בחורה,עבדתי במשך חצי שנה בעבודה,ולא מצאתי את עצמי שם,וב’’ה היה לי הזדמנות מצוינת לצאת ויצאתי. אני כבר שבוע בבית,בלי עבודה,וזה לא קל לי לנפש,אני רגילה להיות פעילה ועסוקה, ואני מוצאת את עצמי אלופה בלהיות ליד הפלאפון ולא מפסיקה לצפות בתוכניות,סרטונים,וואטאפ וכו (תודה לה’ שיש לי...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן