The Butterfly Button
יש לי בעל מושלם ועדיין יש משהו אחד שקשה לי איתו

שאלה מקטגוריה:

אני אישה צעירה נשואה כמה שנים עם 3 ילדים מתוקים.
יש לי בעל מושלם כשאני כותבת מושלם אני מתכוונות לכל מילה, אם זה בלימוד תורה, ביראת שמים, ובעיקר – במידות טובות. יש לו מידות טובות ברמות גבוהות מאוד לכל בן אדם ובעיקר לי לאשתו, הוא אוהב אותי דואג לי להכל ומפנק אותי בלי גבול – יש לנו זוגיות באמת מדהימה.
יש נושא אחד שקשה לי איתו ולפעמים הוא יכול גם לקלקל לנו את השלום בית באותו זמן, הנושא של קנאות של אישה לבעלה, מאוד מאוד מפריע לי שבעלי יראה נשים לא צנועות או מודרניות מאוד, או שידבר עם נשים בטלפון.
לפעמים אנחנו יכולים לצאת בשביל ליהנות, ואנחנו נהנים מכל רגע, עד שעוברת איזה אישה לא הכי צנועה, וזה פשוט מקלקל לי את המצב רוח ואני כבר לא יכולה להמשיך ליהנות, וזה פשוט הורס לנו את היציאה.
אני יודעת בשכל וגם בעלי כל הזמן אומר לי שלא מעניין אותו נשים אחרות בכלל ואני בכנות – מאמינה לו, אבל עדיין אני אומרת לעצמי 2 דברים –
א’ – אולי פתאום פעם אחת מתגבר עליו היצר וכן מעניין אותו להסתכל על אשה אחרת – וזה כמובן פוגע בי.
ב’ – גם כשאני באמת מאמינה לו שלא מעניין אותו להסתכל על נשים אחרות, מפריע לי עצם זה שהוא היה צריך לראות את המראות הלא צנועות גם אם הוא הזיז את העיניים (כי אנחנו ליטאים רגילים והבעל לא עושה שמירת עיניים מעבר לנורמה). וכן מפריע לי שיחות טלפון שלו עם נשים אחרות, כשזה יוצא אני כאילו מרגישה בתוך תוכי שהוא נהנה לדבר איתן, למרות שוב בשכל אני מאמינה שזה לא נכון.
מה שיוצא מכל זה – שאני יוצאת מתוסכלת, מכל הכיוונים, גם קשה לי עם זה ואני מרגישה שזה לא בשליטתי. וגם אחר כך יש לי מצפון שציערתי את בעלי, כי הוא רואה שקשה לי ומנסה לשכנע אותי שרק אני מעניינת אותו.
וזה קשה לי כי שוב חשוב לי להדגיש – בעלי באמת באמת בעל מיוחד ברור לי אפילו שהוא מיוחד מכל בעל אחר הוא כל כך עושה כל מה שאני רוצה ודואג לי ומפנק אותי ומתסכל אותי שאני ציערתי אותו
גם בנושא הזה הוא עושה בשבילי דברים מעבר למה שהיה רגיל כדי שיהיה לי טוב ועדיין זה מפריע לי.
אשמח לתשובה – אם יש בנושא, כי נראה לי שחבל שנושא כזה (שדרך אגב משיחות עם חברות – הבנתי שברמה נמוכה – הוא הגיוני ולכל אישה יש קנאות מסויימת לבעלה) יהרוס לי את החיים היפים שיש לנו ביחד – אני פשוט שואפת לשלמות בזוגיות.

תשובה:

שלום שואלת יקרה ומתוקה!

התחברתי לשאלה שלך מאד! היא מסמלת רגש טהור ונשי וקדום מאד שקיים עוד מימי שרה והגר, לאה ורחל ועוד נשים ש”הכניסו צרתן לתוך ביתן” וההתמודדות הייתה עבורן בלתי נסבלת.

אז ראשית, הודי לקב”ה שאת בדור כ”כ מפותח שברוך ד’ הקושי הוא מאד חיצוני ורחוק, על ”נשים” באופן כללי ולא מישהי שמסתובבת לידך?

אני חושבת שהבסיס של השאלה שלך מבטא רגש קנאה מאד בריא שקיים בהרבה נשים גם אם הן לא מודות או מכירות בו.

ממעט מאד פרטים שנתת בשאלה עולה כי השלמות מאד חשובה לך. חשוב לך לחוות קשת מאד עשירה, מדויקת ומושלמת של חוויות ורגשות, ואולי יש בך חשש או אפילו פחד ממשהו שיסדוק את התמונה הזו, את השלמות הזאת וייצור קונפליקט בסיפור שיצרת לעצמך.

אני אישית (את לא חייבת להסכים) לא מחבבת את המילה ”מושלם”. לא בעל מושלם, לא חיים מושלמים, לא ילדים מושלמים.

החיים שלמים. מדויקים. ושלם מורכב מהמון חוויות שמלמדות, מעשירות , מצמיחות ובונות אותנו.

המילה מורכבות מסמלת עבורי את אותן שטח אפור וקסום שמאפיין את רוב חיינו שבו דברים לא מוחלטים וקבועים אלא מאפשרים מרחב של בדיקה והתפתחות.

לעניינו- אין ספק שברגע שיוצאים החוצה זה אומר שאנחנו נחשפים. ויש מחיר לחשיפה. ופה בדיוק אני טוענת למורכבות. הרחוב עדיין יכול להיות מפתה ובעייתי ואני עדיין אצא לשם עם בעלי כי אילו החיים, וזה המרחב שבו אנו חיים, וזאת מורכבות,

ותפקידנו למצוא את הדרך היעילה ביותר להתנהל בתוך המורכבות הזאת (הרי לא תעלי בדעתך בגלל ”הניסיונות” שיש בחוץ לא לצאת בכלל נכון?)

זוהי רק דוגמא. סומכת עלייך שתקחי את זה עמוק יותר. אני אישית שהקנאה או הערעור שאנו חוות במפגש מול אישה לא צנועה, הוא כאמור רגש של קנאה שמקורו בחרדה שבעלי ”ימצא אחרת טובה ממני” ויעזוב אותי.

זה כמובן לא רציונלי אבל זה לא משנה כי זה מנהל אותנו חזק וכדאי לשים לב לזה ולקרוא לזה בשם שלו.

רגש שני זה חוסר ביטחון שלי עם גופי. בעלי אינו קשור לזה וגם אותה אישה לא, היא רק מעוררת אצלי חוסר ביטחון רדום שלי מול עצמי. מול הגוף שלי, הנשיות שלי, הנראות שלי.

ופה אני חושבת שיש הרבה עבודה אולי כל החיים לקבל ולאהוב את עצמנו כפי שהבורא יצר אותנו בצלמו ובדמותו. עם הפגמים ועם היופי ועם מה שפחות.

ואני לא באה להגיד שזה קל, זה ממש לא פשוט! זה עבודה יומיומית אבל מתגמלת מאין כמותה, כי ככל שאנו אוהבות עצמנו יותר, אנו חופשיות יותר, נחשקות יותר, זוהרות, מוארות ואין מי שיכול לעמוד בפני האור הזה.

אני מבטיחה לך שכאשר תהיי שמחה עם עצמך ותחושי שלמות ואהבה עצמית, זה כמו אור מסנוור עבור הבן זוג, אין דבר יותר נחשק ומושך מאישה שאוהבת את עצמה ומקרינה שמחה וחופשיות.

יכולה להיות אישה יפה מאד על פי הנתונים אבל היא כבויה ועצורה וחסרת ביטחון ואני לא יודעת כמה זה ”שווה”… עבודה כזאת היא עבודה על התודעה, על התפיסות והאמונות שלנו, מה נחשב בעינינו ”יפה”, ”נשי”, ”מושך”.. אנחנו חיות בדור עם תפיסות יופי מעוותות שהולכות ומקצינות וצריך לפתח חוסן פנימי מאד חזק כדי לא להיסחף ולשקוע בזה. עמדי מול המראה, בחני את גופך בחמלה ואהבה, הוקירי לו תודה על השליחות העצומה שהוא עושה עבורך יומיום, העריכי כל איבר ואיבר שעובד בבריאות ובהתמדה, יומיום, מבלי לבקש שכר, זכרי שהגוף הוא המשכן של הנשמה, של צלם האלוקים, הגוף הוא מקודש, הוא מקדש, ובהכרח הוא יפה מאין כמוה, יצירה אלוקית. השקיעי בבגדים יפים ומטופחים שגורמים לך להרגיש יפה ואצילית. השקיעי בעור הפנים, בקרם עם ריח אהוב, בבושם טוב, זה לא משנה אם את מתאפרת או לא, פאה או מטפחת , בגד כזה אור אחר, כל עוד זה גורם לך להרגיש יפה ונחשקת,

ההשקעה הקטנה הזו בעצמנו מחזירה את עצמה בכפל כפליים, אבל קודם כל בשביל עצמנו. עשי זאת בשביל עצמך ולא ממקום מרצה, כי בהכרח שאת תרגישי טוב עם עצמך, הבן זוג שלך יחזיר לך את אותו שדר בדיוק, כמים פנים לפנים. אם תעשי את זה ממקום של ריצוי עבורו, ייתכן ותרגישי מרוקנת ושחוקה מהר מאד ואת עלולה לפתח תחושות קורבניות מיותרות. אם את מרגישה שכל זה עוזר ועוברת תקופה וזה תקוע אצלך כחרדה ממש, אני ממליצה מאד על סדרת טיפולים קצרה בשיטת cbt שעובדת על תפיסות ואמונות ובמקביל על התנהגות ונותנת המון כלים וכח להתמודד עם מחשבות מציקות וטורדניות.

אני חושבת שהמדד לבחון את עצמנו האם זה רגש ”בריא” או כזה שפחות, הוא עד כמה המחשבה או הרגש מנהלים אותנו. כאמור, אם אישה חווה קנאה שגורמת לה להשקיע בקשר עם בעלה ונמצאת ביומיום אי שם בחלק האחורי של המוח אז הכל בסדר,

אבל אם התחושות של הפחד והחשש מלווים את היומיום, טורדים את המנוחה, גורמות לנו להתנהג או להגיב בחוסר היגיון ואיזון- כדאי להיעזר במישהו שיעשה לנו קצת סדר.

אני מאמינה מאד שד’ יהיה בעזרך, כוונתך טהורה ומכוונת לטוב ולהרבות שלום ואהבה בביתך אין לי ספק שהוא צועד איתך לאורך כל הדרך. חזקי ואמצי.

אני כאן עבור כל שאלה,

נועה

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

אני לא מרגישה שאני רוצה להתחתן... יש לי בעיה?
אני בחורה דתיה חזקה, כך שבציבור שלנו כבר יחסית מקובל שבנות יתחתנו בגיל הזה(לצורך העניין כבר יותר מחצי מהכיתה שלי התחתנה…). הבעיה היא שתמיד הרגשתי שונה מאותן הבנות… כאשר כולן היו קושרות מטפחות, מקוות ומייחלות להקים משפחה זוגיות כבר מגיל קטן, אני לא הרגשתי את זה, הרגשתי שאני קטנה מידי,...
לשתף בזוגיות בסערות שעוברות עלי?
ממש תודה על התשובות באתר, ניכר שהצוות כאן מקצועי ומבין בתחומו! הקדמה שאולי פחות נצרכת: ב”ה ארוסתי ואני נתחתן עוד חודשיים. לא מזמן קרה שהיה לי יום עם תחושת תסכול גדולה מאוד מכל מיני דברים שהצטברו, דיברתי עם ארוסתי היא שאלה אותי מה שלומי ואז פשוט הבכי התפרץ… שיתפתי. יום...
מה יהיה עם הזוגיות שלנו?
אני בת 27 . אני ובעלי נשואים 7 שנים ויש לנו 2 ילדים מתוקים .. מתחילת הנישואים היו קשיים . בהתחלה הוא היה מסור וקשוב וניסה לעשות הכל כדי שיהיה לי טוב . אני כנראה לא הייתי בשלה לנישואין והיה לי מאוד קשה עם השינויים שהנישואין הביאו איתם ונתתי לו...
שופטת את עצמי דרך העיניים של אחרים
אני בחורה בת 21 ואני חושבת שיש לי מלא מעלות הבעיה שלי שאני לא מעריכה את עצמי נכון מאז ומתמיד נתנו לי את ההרגשה שאני לא בסדר וכך אני עד היום חושבת שלילי על עצמי איך אוכל לחיות את החיים שלי דרך העיניים שלי ולא דרך העינים של האחר ואוכל...
אני מיותר בעולם?
נהנתי מאוד לקרוא את תשובותיכם המחכימות והמפורטות ואף למדתי מהן. מציגה את שאלתי בפשטות בלי הקדמות. אני לא רואה את עצמי ייחודית או משמעותית בשום תחום. לא הקמתי משפחה. אין לי הרבה קשרים משמעותיים. העבודה שלי די טכנית. גם בעבודת ה’ אני בינונית. בנוסף יש לי התמודדויות וקשיים (כמו לכולם)....
פערים שהולכים וגדלים ביני לבין אשתי
כבר תקופה ארוכה שמפריע לי משהו בזוגיות שלנו שלי ושל אשתי. אז קצת רקע על הזוגיות שלנו :יש לנו זוגיות יחסית טובה אני מגדיר את זה הכי טובה, כי בשבילי זה טוב. אנחנו הורים ל-2 תכף לשלושה ברוך ה’, שנינו בערך באותו גיל התחתנו לפני 10 שנים, סך הכל הפערים...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן