The Butterfly Button
התנגשות בין בעלי לעבודה שלי

שאלה מקטגוריה:

אני בת 40 נשואה מזה כ 20 שנים +4 בנים. מתגוררת בחיפה.
נמצאת כחצי שנה במקום עבודה נח טוב ומתגמל. עובדת כמזכירה.
לעיתים רחוקות (אחת לשבוע מקסימום) הבוס מתקשר לנייד שלי , לרוב בשעות העבודה (עד 15:00) ותמיד בעניני עבודה.
לבעלי זה מפריע מאד והוא מבקש להפסיק.
מאז שביקש אני מתלבטת , לא רוצה לפגוע בבוס ולא בבעלי , מה עוד שכל השיחות ענייניות ואין משהו אישי.
מציינת שתמיד אני מדברת על הענין עם בעלי , ולעולם לא מסתירה.

מה עושים ?

עזרתכם בבקשה.

תשובה:

שלום וברכה, יקרה.

קראתי את שאלתך פעם, פעמיים ושלוש. וניסיתי לדלות פרטים שמעט יפוגגו את הערפל. נותרתי עם הרגשה תמוהה, משהו, ואשתף אותך בכך.

את מתארת שיחות טלפון בשעות העבודה, לעיתים רחוקות, שיחות קונקרטיות וענייניות- והדבר מפריע לבעלך.

תיארת תמונת רקע מעומעמת למדי, המתומחרת בעיקר במספרים טכניים (גיל, מס’ שנות נישואין, מס’ ילדים). מצד שני היה חשוב לך לציין זאת.

כעובדת- הבוס יכול בהחלט להתקשר אלייך בשעות העבודה. זה נורמטיבי ומקובל. במקרים דחופים- לגיטימי שירים אלייך טלפון לשיחת בירור קצרה גם מעבר לשעות העבודה המקובלות.

אינני יודעת מה טיבו של בעלך, אולם אם הדבר מטריד אותו, כדאי שנבדוק מהו. לא ציינת אם עבדת קודם לכן, ובאיזו מתכונת, האם מדובר היה במעסיק או במעסיקה.

לא הבהרת אם בעלך עובד, האם בחברה מעורבת, והאם תחת מעסיק או מעסיקה, כך שבהיעדר פרטים בסיסיים קשה לנו להבין מה כל כך לא מוצא חן בעיניו שיחות הטלפון הללו.

טכנית, אפשר לסכם עם הבוס שבמקרים דחופים ומעבר לשעות העבודה תעדיפי לקבל שאלות במייל ולא באופן טלפוני, או שתגבילי את שעות המענה שלך- דבר שמקובל בכל עבודה.

אבל אני מרגישה שיש כאן משהו אחר שמפריע לבעלך, והשיחות של הבוס הן יותר כיסוי, אולם חסרים לי הרבה פרטים התמונה, בכדי שאוכל להצביע על משהו ספציפי.

יתכן והוא לא מכיר מציאות שכזו, וחושש לך ולמערכת היחסים ביניכם. במקרה שכזה כדאי לשבת ולהבהיר את הנתונים. כדאי אולי לדבר על רמקול כל שיוכל להיות מאזין פסיבי והדבר ירגיע את חששותיו.

יכול להיות שהצורה בה את עונה לטלפון מציקה לו. אולי ההתלהבות והמהירות בה הבוס שלך נענה, גורמת לו להשוואה בלתי נמנעת ומעמידה אותו בעמדה נחותה.

לפעמים שיחות טלפון יכולות לקטוע שיחה זוגית, וההרגשה היא שנכנס ורם נוסף לתמונה, דבר שבעלך לא שש שיקרה…

יכולות להיות אפשרויות נוספות, אבל עד שלא נשמע מבעלך מה באמת מציק לו- נוכל רק להפריח אפשרויות.

ככלל שמתאים לכל מקום, ובוודאי לצומת הרגישה שלך- הידברות. לפעמים בקשה של אחד נשמעת מאיימת, רק שהוא התכוון למשהו אחר לחלוטין.

למה שלא תבררי את הנושא מול בעלך? ככה, בפשטות, על כוס קפה ועוגה טוב? אני מבינה שהשיחות מהבוס שלי מאד מציקות. אשמח להבין למה.

יתכן ותשמעי תשובה שתתמיה אותך לחלוטין. אולי הוא חושש שהוא נתקל רק במדגם של מספר השיחות, או שאכן יש שיחות רבות, רק שאת לא ערה לכך…

הייתי ממליצה לך לשאול לדעתו- איך הוא רוצה או מצפה שתתמודדי במערכת בין בעל ובוס. מה הוא מציע לעשות. תפני את הכדור למגרש שלו. יתכן והוא יבין שהמציאות לא כ”כ מאיימת.

לא לברוח מההרגשה שלו, אלא לפרק אותה ביחד. להבין מה מציק בה, וכיצד מתמודדים איתה. אני מאמינה שתופתעי.

בהצלחה רבה-

תמי

tammy171986@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

אני לא מרגישה שאני רוצה להתחתן... יש לי בעיה?
אני בחורה דתיה חזקה, כך שבציבור שלנו כבר יחסית מקובל שבנות יתחתנו בגיל הזה(לצורך העניין כבר יותר מחצי מהכיתה שלי התחתנה…). הבעיה היא שתמיד הרגשתי שונה מאותן הבנות… כאשר כולן היו קושרות מטפחות, מקוות ומייחלות להקים משפחה זוגיות כבר מגיל קטן, אני לא הרגשתי את זה, הרגשתי שאני קטנה מידי,...
לשתף בזוגיות בסערות שעוברות עלי?
ממש תודה על התשובות באתר, ניכר שהצוות כאן מקצועי ומבין בתחומו! הקדמה שאולי פחות נצרכת: ב”ה ארוסתי ואני נתחתן עוד חודשיים. לא מזמן קרה שהיה לי יום עם תחושת תסכול גדולה מאוד מכל מיני דברים שהצטברו, דיברתי עם ארוסתי היא שאלה אותי מה שלומי ואז פשוט הבכי התפרץ… שיתפתי. יום...
מה יהיה עם הזוגיות שלנו?
אני בת 27 . אני ובעלי נשואים 7 שנים ויש לנו 2 ילדים מתוקים .. מתחילת הנישואים היו קשיים . בהתחלה הוא היה מסור וקשוב וניסה לעשות הכל כדי שיהיה לי טוב . אני כנראה לא הייתי בשלה לנישואין והיה לי מאוד קשה עם השינויים שהנישואין הביאו איתם ונתתי לו...
פערים שהולכים וגדלים ביני לבין אשתי
כבר תקופה ארוכה שמפריע לי משהו בזוגיות שלנו שלי ושל אשתי. אז קצת רקע על הזוגיות שלנו :יש לנו זוגיות יחסית טובה אני מגדיר את זה הכי טובה, כי בשבילי זה טוב. אנחנו הורים ל-2 תכף לשלושה ברוך ה’, שנינו בערך באותו גיל התחתנו לפני 10 שנים, סך הכל הפערים...
בעלי נהיה קיצוני ומחמיר מדי בשבילי
חוזרת בתשובה, בת 27 ובעלי בן גילי. הכרתי אותו לפני החזרה בתשובה כשהוא היה גוי.. אני באה ממשפחה חרדית עם רקע של כפייה וקיצוניות בילדות, אבא שלי ביד אחת אחז את ספר הזוהר וביד השניה היה מכה אותי ללא רחם על כך שברחתי מהבית בלי גרביים, יצאתי בשאלה כי רציתי...
אשה כעסנית ותוקפנית- האם להתגרש ממנה?
נשוי בשנית מזה 7 שנים , ללא ילדים משותפים ילדה אחת , שלה . אשתי מתגלה כאדם חרדתי , נוירוטי , חסרת סבלנות באופן קיצוני , מתבטאת הרבה פעמים בכעס ותוקפנות . בשל המצב הקיים , הרבה מהתגבות שלה מוקצנות . אציין רק ששנינו דתיים , אני בא מבית הרבה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן