The Butterfly Button
האם אני בן אדם שמח?

שאלה מקטגוריה:

הי!!!
תודה על הכל…
כבר כמה חודשים שנכנסתי למצב שאני כל הזמן שואלת את עצמי האם אני בנאדם שמח?? האם אני בנאדם עם שמחת חיים? האם אני עם חוש הומור?
כל הזמן שאני יוצאת עם אנשים אני בוחנת את עצמי האם אני יכולה לענות כן לכל הנ״ל. זה מכניס את עצמי למצב עוד יותר קשה שאני כל הזמן בוחנת את עצמי.
וגם לא הבנתי למה פתאום אני שואלת את עצמי את השאלות האלו? למה פתאום זה עלה לי?
אני שואלת את עצמי ולא יודעת מאיפה זה בא. ואני חייבת לרדת מזה כי זה מתסכל ומכניס אותי לסטרס … כי אני אומרת לעצמי שאני בלי חוש הומור ושמחה.
אוקי , איך אני יודעת אם יש לי את התכונות הללו? או איך אני משתחררת מהביקורת הזו כלפי?
עכשיו שאני חושבת על זה אולי זה קרה שיצאתי עם בחור לכמה פגישות וכל הזמן הרגשתי שאולי אני מדברת יותר מידי עמוק כל הזמן ושאני לא מצחיקה גם. ואולי מאז אני מרגישה כך כי אולי אני בלי חוש הומור .
בכל אופן אני במצב קשה כי אני שמה על עצמי תעלומה קשה . חיבת לצאת מהתסבוכת הזאת במהרה !
אשמח לעזרה.
תודה ענקית
חיה

תשובה:

שואלת יקרה שלום לך

“האם אני בן אדם שמח?” – איזו שאלה יפה את שואלת, שאלה שמעידה על מודעות, התבוננות, ורצון להכיר את עצמך טוב יותר.

את מספרת שהשאלה לגבי עצמך עלתה לך אחרי פגישות עם בחור.

אני חושבת שאחד הדברים החשובים שקורים לנו במפגש עם אחרים- זו ההזדמנות לפגוש את עצמנו, ולהכיר את עצמנו בנקודות וזוויות שלא שמנו לב אליהן לפני כן.

עצם הגילוי, וההיכרות עם תכונה חדשה – יכולים להעלות בנו הרבה תחושות, זו יכולה להיות תחושת הפתעה, זו יכולה להיות תחושת בלבול, זו יכולה להיות מבוכה, זו יכולה להיות אכזבה, ועוד ועוד….

כל התחושות האלה הן מובנות וטבעיות לגמרי, דמייני לך אדם שמעולם לא הביט במראה, ויום אחד פגש את דמותו לראשונה. זו חוויה עוצמתית שתציף אצלו הרבה רגשות, חלקם סותרים…

גם ברובד המופשט יותר, של תכונות אופי- אנחנו עוברים פעמים רבות במהלך החיים רגעים כאלו, של גילוי חדש על עצמנו.

כך שהתסבוכת שאת מרגישה שאת נתונה בה- היא טבעית לגמרי.

השאלות הבאות שמתעוררות באופן טבעי, היא – האם אני מרוצה ממה שאני רואה במראה? האם הייתי רוצה לשנות את זה? האם הייתי רוצה שאחרים יראו בי משהו אחר ממה שהם רואים בי עד עכשיו?

את מעמידה זה מול זה- מצד אחד עומק, ומצד שני- שמחת חיים, צחוק והומור, ושואלת – האם יש בי את התכונות האלו, או לחילופין – איך אני משתחררת מהביקורת על כך שאין בי את התכונות האלו?

אז ראשית, עומק היא תכונה נהדרת ומיוחדת. תראי איך העומק שלך מאפשר לך לחשוב, לנתח, להביע את עצמך בצורה כל כך בהירה ומדויקת.

אני מזמינה אותך לשבת עם עצמך, ולכתוב לעצמך מה טוב בזה שאת עמוקה ואולי גם רצינית – מה העומק הזה מאפשר לך, איפה הוא תורם לך בחיים – בינך לבין עצמך ובינך לבין אחרים? מה היית מפסידה אם לא היה לך את התכונה הזו?

אחרי שתחשבי על השאלות האלו, ייתכן שתרגישי שאת לא זקוקה לחיזוק של צדדים אחרים, ואת מרגישה שלמה עם האופי הזה.

ייתכן גם שתרגישי שעל אף היופי והמיוחדות של העומק שלך, את כן רוצה לחזק גם צדדים אחרים, בלי להמעיט בחשיבות וביופי של האופי שלך כפי שהוא עכשיו…

אם כך, ייפתח בפנייך עוד פרק במסע הגילוי העצמי המופלא, ושאלות חדשות יצוצו- מה זה אומר להיות עם שמחת חיים? מה זה אומר הומור וצחוק? האם – סתם בשביל הדוגמא- זה אומר לנהל שיחות קלילות ומבודחות בלי להיכנס לנושאי עומק? האם זה אומר ”לקחת את החיים בקלות”? או שעבורך שמחת חיים והומור יכולים להוות תבלין שמוסיף טעם טוב למתכון של החיים?

כך או כך, דרך יפהפיה מחכה לך, דרך ששמורה עבור המתעמקים, המתבוננים, המבקשים להכיר את עצמם טוב יותר.

רציתי להוסיף לך עוד תובנה מעניינת ששמעתי מד”ר טל בן שחר שהוא מומחה לאושר הוא אומר שהאושר הוא כמו שמש, אם נסכל עליה נסתנוור ולא נוכל לתפקד אבל אם נסתכל על תוצאותיה נהנה מאד.

אם נחפש כל הזמן את האושר, האם אני בן אדם שמח? האם אני שמחה עכשיו? האם אני מאושרת? זה כמו להסתכל בשמש עצמה, אבל אם נסתכל (ובעיקר נרגיש ונחווה) על החיים שלנו, על העשיה, על הקשרים, על החוויה, נוכל להנות מתוצאות האושר.

אני כאן, אם תרצי לשתף בכל שאלה או מחשבה שתעלה לך,

אסתי ש.

Esti05484@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

אני מחפשת דבר שלא קיים?....
אני בחורה חרדית, קצת פתוחה, בגיל השידוכים, שאמורה להתחיל לדעת איך היא רוצה שהבית שלה יהיה ויראה, איזה בעל היא רוצה.. הבעיה היא שאני לא יודעת מה אני רוצה מעצמי. בהתחלה היו לי הגדרות מאד ברורות מה אני רוצה, מה אני מחפשת ואיזה בית אני שואפת להקים. ואז שהתחלתי יותר...
מה המקום של התלבטויות אחרי האירוסין?
בן 29 ממשפחה דתית גדלתי כדתי לאומי ובשנים האחרונות התחזקתי בדת והתפיסה שלי יותר נוטה לכיוון החרדי או החרדלי,קובע עיתים ומבין את החשיבות של לימוד תורה וכן רוצה שהילדים ילמדו במסגרות יותר תורניות ולא דתיות לאומיות. מבחינת לבוש אני מתלבש בסיגנון הרגיל מכנסיים או גינסים וטי שירט סולידים כיפה שחורה...
מה צריך להרגיש כשנפגשים?
יש לי שאלה שמעסיקה אותי מאד בנושא שידוכים השאלה היא: מה צריך להרגיש. כולם אמרו לי כשזה יגיע את תדעי. ולא. אני לא יודעת. אם נחמד לי זה נקרא שאני מרגישה? האם לחשוב עליו יום למחרת זה נקרא להרגיש? או שאחרי הפגישה צריך להיות פרפרים וכו? אני פשוט לא יודעת...
מתלבטת לגבי הבחור - האם יש בינינו פערים?
אני בת 26. חרדית בחורה ביישנית ומעט מופנמת. יצאתי לשידוכים בגיל מאוחר כי סיימתי סמינר בתחושה מאד מבולבלת – מי אני, מה אני מחפשת? חיפשתי את עצמי מאד. אפשר לומר שמצאתי. בשביל הרקע: גדלתי בבית פתוח אבל עד רמה מסויימת (רואים סרטים, שומעים מוזיקה ישראלית / לועזית), אבל הרוח וההלכה...
אכזבה עמוקה משידוך שירד
אני בחור ישיבה כבר תקופה ארוכה בשידוכים , נחלתי אכזבות רבות במהלך הבירורים פגישות וכו’. אבל בימים האחרונים קרה משהו ששבר את ליבי לגמרי, נפגשתי עם בחורה כמה פגישות, ופעם ראשונה שנהניתי מכל רגע, היתה זרימה, התחברתי, וכך גם היא נתנה את התחושה, שהיא נהנתה וכו’, לפני כמה ימים קבענו...
נעלמה לי המשיכה אחרי שהתחזקתי מהנפילות
אני בחור כבן 22 התמודדתי בעבר בנסיונות קשים של צניעות אחרי כל פעם שראיתי ברחוב מה שהו זה גרם לי להיכשל על בסיס יום יומי, עד שקראתי איזה ספר שפתחתי שסידר לי את הראש וגרם לי לחשוב ולהפסיק לקשר בין מה שרואים ברחוב לבן המעשים שנכשלים אח”כ, וככה יצאתי מזה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן