The Butterfly Button
האם אני בן אדם שמח?

שאלה מקטגוריה:

הי!!!
תודה על הכל…
כבר כמה חודשים שנכנסתי למצב שאני כל הזמן שואלת את עצמי האם אני בנאדם שמח?? האם אני בנאדם עם שמחת חיים? האם אני עם חוש הומור?
כל הזמן שאני יוצאת עם אנשים אני בוחנת את עצמי האם אני יכולה לענות כן לכל הנ״ל. זה מכניס את עצמי למצב עוד יותר קשה שאני כל הזמן בוחנת את עצמי.
וגם לא הבנתי למה פתאום אני שואלת את עצמי את השאלות האלו? למה פתאום זה עלה לי?
אני שואלת את עצמי ולא יודעת מאיפה זה בא. ואני חייבת לרדת מזה כי זה מתסכל ומכניס אותי לסטרס … כי אני אומרת לעצמי שאני בלי חוש הומור ושמחה.
אוקי , איך אני יודעת אם יש לי את התכונות הללו? או איך אני משתחררת מהביקורת הזו כלפי?
עכשיו שאני חושבת על זה אולי זה קרה שיצאתי עם בחור לכמה פגישות וכל הזמן הרגשתי שאולי אני מדברת יותר מידי עמוק כל הזמן ושאני לא מצחיקה גם. ואולי מאז אני מרגישה כך כי אולי אני בלי חוש הומור .
בכל אופן אני במצב קשה כי אני שמה על עצמי תעלומה קשה . חיבת לצאת מהתסבוכת הזאת במהרה !
אשמח לעזרה.
תודה ענקית
חיה

תשובה:

שואלת יקרה שלום לך

“האם אני בן אדם שמח?” – איזו שאלה יפה את שואלת, שאלה שמעידה על מודעות, התבוננות, ורצון להכיר את עצמך טוב יותר.

את מספרת שהשאלה לגבי עצמך עלתה לך אחרי פגישות עם בחור.

אני חושבת שאחד הדברים החשובים שקורים לנו במפגש עם אחרים- זו ההזדמנות לפגוש את עצמנו, ולהכיר את עצמנו בנקודות וזוויות שלא שמנו לב אליהן לפני כן.

עצם הגילוי, וההיכרות עם תכונה חדשה – יכולים להעלות בנו הרבה תחושות, זו יכולה להיות תחושת הפתעה, זו יכולה להיות תחושת בלבול, זו יכולה להיות מבוכה, זו יכולה להיות אכזבה, ועוד ועוד….

כל התחושות האלה הן מובנות וטבעיות לגמרי, דמייני לך אדם שמעולם לא הביט במראה, ויום אחד פגש את דמותו לראשונה. זו חוויה עוצמתית שתציף אצלו הרבה רגשות, חלקם סותרים…

גם ברובד המופשט יותר, של תכונות אופי- אנחנו עוברים פעמים רבות במהלך החיים רגעים כאלו, של גילוי חדש על עצמנו.

כך שהתסבוכת שאת מרגישה שאת נתונה בה- היא טבעית לגמרי.

השאלות הבאות שמתעוררות באופן טבעי, היא – האם אני מרוצה ממה שאני רואה במראה? האם הייתי רוצה לשנות את זה? האם הייתי רוצה שאחרים יראו בי משהו אחר ממה שהם רואים בי עד עכשיו?

את מעמידה זה מול זה- מצד אחד עומק, ומצד שני- שמחת חיים, צחוק והומור, ושואלת – האם יש בי את התכונות האלו, או לחילופין – איך אני משתחררת מהביקורת על כך שאין בי את התכונות האלו?

אז ראשית, עומק היא תכונה נהדרת ומיוחדת. תראי איך העומק שלך מאפשר לך לחשוב, לנתח, להביע את עצמך בצורה כל כך בהירה ומדויקת.

אני מזמינה אותך לשבת עם עצמך, ולכתוב לעצמך מה טוב בזה שאת עמוקה ואולי גם רצינית – מה העומק הזה מאפשר לך, איפה הוא תורם לך בחיים – בינך לבין עצמך ובינך לבין אחרים? מה היית מפסידה אם לא היה לך את התכונה הזו?

אחרי שתחשבי על השאלות האלו, ייתכן שתרגישי שאת לא זקוקה לחיזוק של צדדים אחרים, ואת מרגישה שלמה עם האופי הזה.

ייתכן גם שתרגישי שעל אף היופי והמיוחדות של העומק שלך, את כן רוצה לחזק גם צדדים אחרים, בלי להמעיט בחשיבות וביופי של האופי שלך כפי שהוא עכשיו…

אם כך, ייפתח בפנייך עוד פרק במסע הגילוי העצמי המופלא, ושאלות חדשות יצוצו- מה זה אומר להיות עם שמחת חיים? מה זה אומר הומור וצחוק? האם – סתם בשביל הדוגמא- זה אומר לנהל שיחות קלילות ומבודחות בלי להיכנס לנושאי עומק? האם זה אומר ”לקחת את החיים בקלות”? או שעבורך שמחת חיים והומור יכולים להוות תבלין שמוסיף טעם טוב למתכון של החיים?

כך או כך, דרך יפהפיה מחכה לך, דרך ששמורה עבור המתעמקים, המתבוננים, המבקשים להכיר את עצמם טוב יותר.

רציתי להוסיף לך עוד תובנה מעניינת ששמעתי מד”ר טל בן שחר שהוא מומחה לאושר הוא אומר שהאושר הוא כמו שמש, אם נסכל עליה נסתנוור ולא נוכל לתפקד אבל אם נסתכל על תוצאותיה נהנה מאד.

אם נחפש כל הזמן את האושר, האם אני בן אדם שמח? האם אני שמחה עכשיו? האם אני מאושרת? זה כמו להסתכל בשמש עצמה, אבל אם נסתכל (ובעיקר נרגיש ונחווה) על החיים שלנו, על העשיה, על הקשרים, על החוויה, נוכל להנות מתוצאות האושר.

אני כאן, אם תרצי לשתף בכל שאלה או מחשבה שתעלה לך,

אסתי ש.

Esti05484@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

נפילות בעניינים שבקדושה-יש מה לעשות עם זה?
אני בחור ישיבה בתקופת שידוכים לא קצרה ולא קלה, הכל אצלי רגיל, אני ברוך ה’ יושב ולומד ויחסית שמור, אבל יש בעיה אחת שמעיקה עליי ולא נותנת לי מנוחה – שוב ושוב אני נופל בעניינים שבקדושה שוב ושוב כך שכל החלטה שאני מקבל בנושא הזה וכל גדר שאני מציב לעצמי...
להתחיל שידוכים בתקופה שאני עם קשרים אחרים?
אשמח לעזרה וייעוץ, מקווה שזו הכתובת הנכונה. אני ב”ה בחורה חרדית בת 20, מיינסטרים פלוס, בעיני החברה והמשפחה שלי, נחשבת לבחורה חזקה (או צדיקה) אולי יותר מהרגיל. לצערי בחודשים האחרונים נחשפתי לפורומים בהם תקשרתי עם גברים בנושאים שונים, ככה שגם כיום אני בקשרים “ידידותיים” עם כמה. (כמעט רק בצ’אטים, לא...
כדאי/אפשר להיות פתוחה יותר בשידוכים?
שלום רב ותודה רבה על האפשרות לשאול קודם כל! אני בחורה חרדית בת 25 ומתקשה בשידוכים כי אני כנראה מיוחדת… אני לא אומרת את זה כיתרון. למרות שאני חברותית וכולם אוהבים אותי בלב אני מרגישה זרות ובדידות כמעט בכל מקום כי בכל מקום אני שונה וחריגה בנוף… האמת שאני חושבת...
איך הגעתי לגיל הזה ואני גרושה ללא ילדים?
תודה על כל העזרה שלכם ..ועל התשובות החכמות והיפות . שהייתי בת 26 התארסתי עם בחור שאחרי האירוסין התייחס אליי נורא . ואז ביטלתי. בגיל 29 התחתנתי עם בחור אחר, ואז הסתבר שהיה חולה נפש ולקח כדורים פסיכיאטריים קשים והתייחס אליי מזעזע והתגרשתי. כיום אני בת 34 גרושה בלי ילדים....
אני ספרדיה והוא בחור חסיד זה יכול לקרות ביננו?
אני בקשר עם בחור חסיד ואני בחורה ספרדיה מכירים ועכשיו מדברים על חתונה כן כיף לנו כן שומרים עלינו אבל מהצד שלי אני מפחדת ולכן לקחנו הפסקה של חודש לא מדברים אני לא יודעת מה לעשות אני מפחדת לאבד אותו מצד אחד מצד שני זה לשנות את החיים שלי לגמרי...
איך לשכוח בחור מהעבר?
קודם כל תודה ענקית על עצם קיומכם! תודה על ראיית הצורך והענקת האפשרות להיעזר ולקבל אוזן קשבת (גם אם אוזן ווירטואלית ;). האפשרות לשתף באנונימיות היא כל כך חשובה ונחוצה בתחומים רבים, והעזרה שלכם יכולה להציל נפשות כפשוטו. ועכשיו לענייננו, אני נמצאת שנתיים בתקופת השידוכים. במהלך התקופה הספקתי לחוות כמה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן