מאת:

התפרסם בתאריך:

18/06/2016

ארוסי יכול להיות בעל טוב?

שאלה מקטגוריה:

שלום,
יש לי התלבטות רצינית בקשר לארוס שלי.
הרבה פעמים אני מוצאת את עצמי יוצאת מן הדעת איתו, מתרגזת מאוד, פרצי זעם, תסכול, אני מרגישה שאין לי עם מי לדבר, כשאני באה אליו ומסבירה מה אני מרגישה אני מקבלת יחס צונן, הרבה פעמיים הוא יעצום עינים תוך כדי שאני מדברת, לא יצור קשר עין או לפעמיים פשוט יפנה גב ויגיד שהוא מקשיב, אני מאוד נפגעת מהשפת גוף הזו ואו מתעצבנת מאוד או פשוט נכנעת מלהמשיך לדבר.
הוא אדם רגיש מאוד, הוא נפגע בקלות (לא רק ממני) ויש תחושה שהוא במגננה מתמדת, כשאני מתלוננת על משהו זה מיצר אצלו תחושה שהוא לא מספיק וזה תוקע את השיחה.
לפני כחצי שנה התארסנו, הלכנו יחד לקנות טבעת כי הוא לא יכל להחליט לבד וחשש לטעות ולא ממש היתה הצעה רשמית, אבל כך הוחלט והתארסנו אך מאז לא מתקדם שום דבר, הוא טוען שאנחנו רבים כל הזמן ואני מאיימת שניפרד אז איך אפשר להתקדם ואני טוענת שאני מדברת על פרידה כי אני לא מרגישה שהקשר מתקדם ושהוא לא נראה מעוניין בו גם אם הוא לא אומר כלום- המעשים שלו לא מראים שהוא מעוניין.
הוא המון שעות בטלפון שלו או על המחשב, רואה סרטונים, הוא מגיע הביתה ונכנס לחדר עם סרטון, אוכל מול סרטון, וזה נראה שהוא מעדיף את זה ככה שהתקשורת מעיקה לו.
כיום חצי שנה לאחר שהתארסנו ועדיין אין תאריך לחתונה ואני מרגישה שאולי כדאי שזה לא יקרה, אני באמת צריכה בן זוג שיחיה איתי, שירצה לדבר, לעשות דברים בעולם האמיתי ולא רק מול המחשב, שלא יחשוש לדבר..
אובדת עצות

תשובה:

שלום לך יקרה

קוראת את תאורייך ומנסה לחיות את הכאב, התסכול , האכזבה והבלבול- והם מצויים שם במלא עוצמתם. ואת באומץ יודעת לקרוא להם בשם, וברגש נפלא לזהות אותם.

מתוך אחריות את לא מוכנה לטאטא אותם תחת השטיח למרות שהם קשים וכואבים. רוצה להתעמת איתם ומוצאת את עצמך: אובדת עצות- אכן.

לכאורה, הינה אולי סוף סוף ואת אינך צעירה כ"כ תזכי לחוות יציבות, שיכות, מרגוע.

איזה דבר קסום נחשק ונפלא

אך… וכאן מגיע האך הגדול:  זה נראה כ"כ רחוק… או אולי אפילו נראה שכדאי להרחיק את המועד…

אנסה בשורות הבאות לעשות סדר בדברים ומקווה שאגע במקומות הנכונים למרות שברור לי שהתמונה שבידי מצומצמת ודלילה מול מסכת החיים הארוכה שאת חווה ומימילא יתכן ןאפספס נקודות משמעותיות ותמיד יהיה מקום להבהרה נוספת ולליבון נוסף אם תרצי.

לפי התמונה שמצטיירת בעיני, את חווה מבן זוגך שוב ושוב אכזבה, את חשה שהוא איננו מסוגל/ מעוניין למלא את הצרכים שלך, להיות שותף, קשוב, ובכל אופן את לא מוותרת, מנסה להיתפס ב… במה בעצם?

אולי בחלום של איך היא זוגיות עבורך? ואז טוב שתשאלי את עצמך האם יש הלימה בין החלום הנכסף שלך לבין חלומו שלו?

אולי בזיכרון מתוק של התחושות הראשונות בקשר הזה , בהתאהבות הראשונה ביניכם? ושוב אולי תוכלי לברר עם עצמך האם מושא האהבה שלך תואם את הגבר שעומד כרגע ממולך?

אולי מקנן בך איזשהו חלום אלום, תקווה נכספת שבבוא היום ותהיו נשואים הקשר יתהדק, ההבנה תגדל והאהבה תכסה על כל פשע…? האם יש סימוכין לחלום זה? האם יש הגיון מעבר לתקווה?

אם התשובות לשאלות הללו הן שליליות אולי זה הזמן לעמוד מול המציאות הבלתי מחמיאה, לקבל עוז ולומר די! אני לא מעוניינת בקשר שפוגע בי. וכפי שאזרת אומץ לכתוב את הדברים לשיים אותם תוכלי לאזור כוח ולהקשיב לקול שלך!!!

אך אם את יכולה לענות לפחות על חלקם בחיוב

הייתי מציעה לך לערוך פשוט מאזן של רווח מול הפסד.

אילו פונקציות יוכל בן זוגך למלא ואילו לא יוכל למלא – לא מתוך חלום לשינוי עתידי גם לא מתוך זיכרון עבר מתוק אלא מתוך קריאת המפה העכשווית!!!

בכל בחירה קיים מימד של ויתור מול רווח , מה שאנחנו צריכים להבטיח לעצמינו שהרווח יהיה גדול יותר מהויתור. או במילים אחרות יהיה שווה לנו לוותר בשביל…

ואז לאחר שקלול כזה מגיע זמן ההשלמה כלומר אני יודעת שויתרתי על… ואין לי מה להתחרט ולבכה על כך כי כל זה היה שווה לי בשביל…

אני יודעת שקל לכתוב דברים כאלה וקשה מאוד מאוד לעבדם בחיי המעשה ולכן אני ממליצה לך אולי לעשות זאת מול חברה טובה, מול דמות תומכת.

מאחלת לך המון הצלחות בהמשך בחירת דרכך

ומצאי מרגוע וטוב

יעל

 

[email protected]

 

 

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן