The Butterfly Button
איך אני משתחררת ממנו?

שאלה מקטגוריה:

שלום וברכה.
לפני כשנה נפגשתי עם בחור שמאוד מאוד מצא חן בעיני.
היו לו מידות טובות- התחשבות, כבוד ושימת לב לשני. תכונות שאני מאוד מעריכה.
ומצד שני, היתה לנו הבנה מדהימה אחד כלפי השני, עד כדי כך שבמהלך הפגישות יצא לנו מס’ פעמים
להשתמש באותם מילים ואותם הבעות כדי לתאר משהוא. הרגשתי כאילו אני מכירה אותו שנים, אפילו טוב יותר ממי שבאמת מכיר אותו. (יש לציין שסה”כ עשינו 4 פגישות….)
הרגשתי שגם הוא מבין אותי מצוין אפילו בלי מילים.

כשהכרתי אותו הרגשתי מה זה לאהוב ולרצות משהוא באמת. בדיוק כמו שמתארים. הרגשתי שאני מוכנה לסבול כל דבר בשבילו. שאני מוכנה לקבל אותו כמו שהוא ולהתנהג כלפיו ברגישות ובכבוד.

לצערי הקשר נגמר בגלל שהיה לו ממש קשה להחליט והרב שלו אמר לו שאם הוא לא מצליח להחליט בפגישה הרביעית, אז לא להמשיך.
יש לציין שהרב אח”כ אמר שאם הוא היה יודע שמדובר בי, הוא היה ממריץ אותו דווקא להחליט חיובי כי הוא אמר שבהחלט יכול להיות מתאים.

היה לי כמובן מאוד קשה לקבל את זה. באותה תקופה שיצאנו הרגשתי שלווה ואושר פנימיים, הרגשתי שמצאתי את שלי ושאני לא מוכנה לחפש אחד אחר וכשהקשר נגמר הרגשתי שמשהו מת לי, (או בי, לא יודעת להחליט)

הלכתי לרב שלנו וסיפרתי לו את זה, והרב אמר לי להוציא אותו מהראש שלי, אז ממש ניסיתי לעשות זאת:
לקבל על עצמי מה שה’ עשה באמונה. להאמין שזה לטובתי, לנסות לצאת מזה חזקה יותר וללמוד מה הייתי יכולה לעשות טוב יותר בפעם הבאה.
אבל תכלס, לא מצליחה להפסיק לרצות אותו. כמה שאני מבינה שאולי בסופו של דבר לא היה כדאי לי בכלל לרצות אותו מלכתחילה מסיבות מסוימות. הלב שלי לא מוכן לקבל את זה. ואני מוצאת את עצמי מרבה לחשוב עליו.
מאז שזה ירד היו עוד שלושה בחורים שרצו להגיע איתי לשלב של הצעת נישואין, אבל עם אף אחד לא הרגשתי את אותה הרגשה של שלמות בבחירה כמו שחשתי אתו (יש לציין שגם אצלו היו לי התלבטויות אבל הרגשתי שאני יכולה להמשיך למרות זאת כי אצלו מצאתי הבנה אמיתית והבחנה מדוייקת של מה באמת אני מרגישה וחושבת. לא מצאתי את זה אצל אף אחד אחר)

רציתי לדעת אם אוכל לקבל ממכם הדרכה איך אפשר להשתחרר מזה ולהצליח להוציא אותו מהראש,
ואולי גם איזה עצה איך להצליח ליצור הרגשה של הבנה עם בחור אחר.

ממש תודה רבה ענקית על היכולת לפנות לכתובת כלשהי בשאלות שכאלו!
תזכו למצוות!

תשובה:

שלום לך יקרה,

חווית שברון לב, וזו חוויה קשה מאד.

השאלה הראשונה והבסיסית היא: האם ניסית להחזיר את השידוך? האם הבחור מעוניין ויכול להיפגש איתך שוב? נסי לדבר עם השדכנ/ית ולשמוע אם זה רלוונטי.

במידה ולא, אז יש תחושה חזקה של חוסר אונים. הקושי אכן גדול ויש לכבד את הכאב, להבין אותו, ולדעת שזכותך לכאוב וזה לא מראה עלייך שום דבר שלילי (ההפך! היכולת להתמסר היא דבר ראוי וחשוב!). אני מציעה לך לקרוא תשובה מהאתר שלנו בנושא ההתמודדות עם פרידה https://akshiva.co.il/%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%99/%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%9E%D7%AA%D7%92%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%9C-%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%93%D7%94-%D7%9B%D7%95%D7%90%D7%91%D7%AA/

כדי להתקדם בתהליך השחרור אני ממליצה לך:

  1. לכתוב את הכאב. תכתבי ‘מכתב’ כנה לאותו בחור (כמובן שאל תשלחי את המכתב!!! עשי את זה כיומן אישי, אבל צורה של מכתב לפעמים עוזרת לנו להבין יותר טוב את היחס שלנו לאותו אדם).
  2. לדמיין את התמונה העתידית. אם בטוח שהשידוך הזה כבר לא יחזור, אין טעם לנסות לדמיין את עתידך איתו. נסי, למרות הקושי, לדמיין את התמונה של ביתך העתידי, עם מישהו אחר. זה לא יהיה קל, אבל בע”ה זה יועיל.
  3. לשתף את האנשים הנכונים. טוב עשית שפרקת קצת אצלינו, ב”אקשיבה”. בדקי האם יש בסביבתך עוד דמות אמינה שיכולה להכיל את הענין הזה מתוך שמירה על הדיסקרטיות שלך.
  4. להתחזק באמונה. הרבה אנשים שהתחתנו מתוך אהבה ענקית והתלהבות אדירה זה מזה חוו משברים, ולפעמים דווקא אנשים שלקח להם זמן לרצות זה את זה – התחתנו וזכו לזוגיות מדהימה. נסי להתחזק באמונה שכל מה שהקב”ה עושה – לטובתנו, גם אם בחושים האנושיים שלנו קשה להבין את זה.
  5. להאמין בעצמך. להאמין שמי שלא רוצה אותך – הפסיד, ולדעת שאת בע”ה תצליחי לבנות בית מדהים חזק ושמח עם מי שהקב”ה קבע לך.
  6. להבדיל בין ‘רחמים עצמיים’ לבין: ‘כבוד לתהליך האישי’. חובה עלייך לתת כבוד והכלה לתהליך הלא פשוט שאת עוברת. עם זאת זכרי ש’רחמים עצמיים’ הם גם בזבוז זמן וגם מקטינים אותך בעיני עצמך. ומותר לך לכאוב וכאמור – חובה עלייך לתת מקום לכאב. אבל נסי להמנע ככל האפשר מלחצות את הגבול הדק בין :’הכלה וכבוד לעצמי’ שזה דבר מבריא לבין ‘רחמים עצמיים’ שזה ההפך מהבראה.
  7. לזכור שדרך הסדקים יכול להיכנס אור. אמנם לבך עדיין שבור אבל שימי רק לב שבחוץ יש אור, והמון. תפקידך הוא להקפיד לא לחסום, לא למנוע מהאור החיצוני להיכנס ולחדור מבעד לסדקים. כי האור הזה יכול להיות מרפא מאד.
  8.  את עוברת משהו לא פשוט, אין ספק בך. חשוב מאד לדעת שהדברים הקשם האלו הם הם אלו שמצמיחים אותנו להיות אנשים איכותיים באמת, אנשי מעלה. כשהכל הולך חלק וזורם וקל אין כמעט מקום לגדילה אישית, כמעט ואין תפילה מעומק הלב והנשמה, כשאתה עובר משהו קשה הלב שלך נהיה פתוח לאחרים, אתה מבין אנשים במצבים רגישים, אתה נהיה חומל, מבין, מרגיש.
  9. אז נכון, כולנו רוצים חיים קלים בלי נסיונות, אבל היי הניסיונות עושים אותנו גדולים, את לא אותו בן אדם לפני ואחרי, צמחו בך תובנות רגישויות דקויות ותחושות שלא היו בך קודם. תתבונני בהם, תחבקי אותם, ותתפללי לטוב.

מאחלת לך שבקרוב מאד תרגישי בע”ה שאת משלימה את הענין, משחררת אותו והוא יהיה רק זיכרון עמום, ואפילו – מצמיח.

יעל

yaelrotenberg2@gmail.com

 

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

מותר לי לבחור ולא לרצות אחרים? לקחת מקום לעצמי
אני חונכתי לא להיות דעתנית. אני נורא חכמה וכולם מחמיאים לי על זה. אני תמיד מתקפלת ולא מביאה את עצמי אולי זה בגלל החינוך אבל הרבה בגלל שאני מפחדת אולי מעין הרע או לקחת מקום. להיות כנועה להיות זהירה. לבדוק מה נכון. לא להגיב באימפולסיביות. אני לא כמו גרושה דעתנית...
אני ספרדיה והוא בחור חסיד זה יכול לקרות ביננו?
אני בקשר עם בחור חסיד ואני בחורה ספרדיה מכירים ועכשיו מדברים על חתונה כן כיף לנו כן שומרים עלינו אבל מהצד שלי אני מפחדת ולכן לקחנו הפסקה של חודש לא מדברים אני לא יודעת מה לעשות אני מפחדת לאבד אותו מצד אחד מצד שני זה לשנות את החיים שלי לגמרי...
איך לשכוח בחור מהעבר?
קודם כל תודה ענקית על עצם קיומכם! תודה על ראיית הצורך והענקת האפשרות להיעזר ולקבל אוזן קשבת (גם אם אוזן ווירטואלית ;). האפשרות לשתף באנונימיות היא כל כך חשובה ונחוצה בתחומים רבים, והעזרה שלכם יכולה להציל נפשות כפשוטו. ועכשיו לענייננו, אני נמצאת שנתיים בתקופת השידוכים. במהלך התקופה הספקתי לחוות כמה...
בזיונות !!!!!!!
תודה מראש,אז ככה…בקצרה: נפשי העדינה מרוסקת לחלוטין,אני שבר כלי ממש,מכיוון ש-ללא גוזמה…”פגעו” בי אנשים,ועדיין,במשך כל חיי (43),וגם פוגעים לחינם כביכול…ואני בסה”כ בנאדם…ואני יודע ומאמין,שהכל משמיים,בצדק,ולטובה,ולכאורה להפגע זו בעצם גאווה סרוחה מצידי,ואני מסכים! כי אין רע יורד מן השמיים כידוע…ועלינו לקבל באהבה,ואני מוחל לכולם,והלוואי שגם ימחלו לי!! ואני גם מודע למעלת...
כיבוד הורים של אמא נרקסיסטית הוא אפשרי?
לי ולאמי מעולם לא היו יחסים טובים. היא מה שמגדירים היום, הייתה הורה נרקסיסטית. כל חיי למדתי לרצות אותה וכשלא עשיתי זאת חשתי אשמה ומצפון עצומים, גם אם הדברים לא קשורים בה בכלל. לפני כעשר שנים היא פיתחה הפרעה פרנואידית ובה היא חושבת שאבא שלי ואח שלי פוגעים בה (מעולם...
מה המטרה שלי בחיי נישואין? למה זה שווה לי?
שלום ותודה על האופציה לשאול ולקבל תשובה מקצועית, אני בחורה חרדית מיינסטרים בת 20 ברוך ה’ חברות מתחילות להתארס, אני יודעת שבקרוב אתחיל לשמוע שידוכים ואני לא בטוחה מה אני מרגישה כלפי זה… אני לא רוצה להתחתן “כי כולם מתחתנים, אז גם אני…” – זה הדבר הכי משמעותי בחיים-להתחתן- והייתי...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן