The Butterfly Button
רגשות לבחור שלא עוברים לי

שאלה מקטגוריה:

שלום
תודה רבה על האתר המושלם הזה!!
אני שאלתי אותך פעם כבר שאלה ואני רוצה להמשיך אותה קצת…
יש לי בעיה מאד ספציפית בתוך כל הדבר הכללי הזה, של רגשות חזקים לאנשים.. בעיה שמטרידה אותי ממש!
אני אתחיל מזה שאני מעריכה, ממש מעריצה בחור שאין לי שום קשר איתו אבל יוצא לי לראות אותו באקראי הרבה פעמים באיזור מגוריי..
לא דבר זמני, זה משהו כבר המון המון זמן…
אולי כבר 3 שנים. בשנה האחרונה זה התחזק.
חשוב לי להדגיש אני לא מעריכה אותו בגלל חיצוניות או משהו…
אני מרגישה שאני מעריכה אותו פנימית בגלל אישיות שאני רואה בו, מידות, וכו…
כבר שאלתי ואני יודעת שזה רגשות של גיל הנעורים. הידלקות. גם את כתבת לי שזה הגיוני וסביר לאהוב מישהו
אפילו שזה לא הדדי.
אבל הבעיה פה שאני מרגישה
א. זה לא עובר (3 שנים ומעלה)
ב. זה רגשות ממש חזקים לפעמים (אפילו הייתי אומרת מעיקים)
ג. אני חושבת עליו המוןן
ד. אני מפחדת מאד שזה ימשך עוד הרבה זמן. ועוד מעט אני בשידוכים…
פשוט פרסתי לך הכל על השולחן
אני יכולה להאריך ולספר אבל אני חושבת שזה יהיה מיותר.
אני באמת מעריכה אותו! באמת!
ואוקי זה גיל כזה ואין לי בעיה עם זה בכלל!
אבל אני מרגישה אישית שזה יצא קצת מפורפורציה. אני לא חושבת שגם אפילו שאני בגיל הנעורים אני אמורה להגיע להערצה של בן אדם עד כדי כך!!
אני חושבת עליו במשך השבוע סתם כך.
אבל גם חשוב לי להדגיש זה מחשבות שמציקות לי כי אני מפחדת שאני כל כך הרבה חושבת עליו.
אני חושבת עליו ואז אני אומרת לעצמי אבל למה? למה את חושבת עליו כל כך הרבה? זה לא טוב בכלל!!
הבעיה היא איך אני מפחיתה או מפסיקה לחלוטין עם המחשבות האלה?
איך אני יורדת מבן אדם?
נכון אני מעריכה אותו, אבל אני מרגישה שזה לא טוב לי לא לעכשיו ולא לאחר כך.
אבל בכל זאת אני מעריכה אותו. (דילמה)
וזה לא קשור לטיפול רגשי! אני לא חושבת בכלל!
נראה לך זה הגיוני שבן אדם נמצא בראש לי כל כך הרבה?
את כתבת אולי זה תלות רגשית?
אגב שאלת אם יש לי סיבה מודעת לזה…
חשבתי על זה קצת
ואני חושבת שאני מעריכה בו דברים נגיד התלהבות מתפילה התלהבות מלימוד. שאני ממש נהנת מזה…
אולי זה קשור?
אני לא יודעת
רק שהענין הזה מעיק עלי מאד!
מקווה שלא הארכתי יותר מידי…
תודה רבה רבה!!!!!!!
מעריכה את זה מאד!!!

תשובה:

שואלת יקרה

אני קוראת את שאלתך, ומעריכה מאוד את הכנות העצמית שלך והרצון שלך לעזור לעצמך. את מתמודדת עם עולם הרגשות בגיל המאתגר-גיל ההתבגרות, וטוב שאת פונה להתייעץ.

אני מקווה לסייע בתשובתי בע”ה.

אז את מתארת כהמשך לשאלה הראשונה, שהנטייה ל”התאהבות” פוגשת אותך מול בחור. אני מבינה שזה קצת מלחיץ אותך זה שהמחשבות הן בתדירות גבוהה והרגשות בעוצמה רבה, זה לא עובר ומה יהיה הלאה?! איך מוציאים אותו מהראש?! אני יכולה להבין את המועקה כי את לא יודעת מה לעשות עם כל המחשבות והרגשות הללו וזה מעמיס מבפנים.

אני שמחה שתשובתי הקודמת סדרה לך קצת את הדברים, גיל ההתבגרות והלגיטימיות לעוצמה הרגשית וטוב שאת מקבלת את עצמך במצב הזה אבל גם רוצה לפתור את עניין המועקה וההתעסקות התמידית. ואפשר להבין זאת לגמרי ,זה רצון בריא אפילו.

וקודם כל חשוב לנסות לא להילחץ מהמצב. וחשוב שתתני לנפש את הקצב שלה לשחרר את אותו בחור.

אני מזמינה אותך לקחת נשימה עמוקה. ולקבל את עצמך עם התכונה הנפלאה של חברותיות ורגש רב. זה כוח אדיר שיש לך ותוכלי בע”ה לזהות בהמשך החיים את המקומות שהכוח הזה יסייע לך בתפקידך בעולם ובע”ה בבית שתבני. וכן, כתבתי לך בעבר שזה תואם את גיל ההתבגרות. זו עדיין דעתי בעניין .

יכול להיות שהוא פשוט מצא חן בעינייך גם ברמה החיצונית, זה טבעי ובריא בגיל התבגרות להתעניין בבני המגדר השני, ז”א בנות מתעניינות בבנים ולהפך. במגזר החרדי הגבולות מאוד ברורים, ולא תמיד יש מקום ועם מי לדבר על הרגשות הללו, לכן טוב שכתבת. ובכל מקרה, אין לך מה לעשות עם כל הרגשות האלו בגיל הזה ולכן אני יכולה להבין את המועקה שאת חשה בגלל המצב.

אני מבינה שאת לא בקטע של טיפול וזה בסדר, לכל אדם יש הסתכלות שונה על טיפול. והכל תלוי באיזו מידה זה פוגע באיכות החיים שלך. רק אציין שייתכן שבשיחה טיפולית יכולת יותר לפתוח את הנושא ואולי להבין למה דווקא הוא “נתקע” לך בראש, מה מצאת בו כלכך. אולי זה גם יוכל לעזור לך לשחרר אותו.

כתבת שאת מעריכה אותו ואת ההתלהבות שלו והמידות שאת רואה בו, ואלו גם סיבות מספיקות בשביל להתאהב בשלב ראשוני. אגב, בשאלתך הראשונה תארת בפירוט את הנטיה החברתית שלך והעוצמות הרגשיות החזקות, ולאחת כמוך עשוי להיות גם צורך לחוות רגשות ולהתחבר עם אנשים שמביעים רגשות. ויכול להיות שזה כל הסיפור של למה הוא לא יוצא לך מהראש.. יכול להיות שהוא מצא חן בעינייך גם חיצונית וגם בגלל שהוא משדר רגש בעבודת השם, ומה שמצאת בו הוא בעצם- הבעה רגשית.

ואולי יש פה עוד קצת מעבר , לא תמיד אנחנו מודעים להכל, אולי בשיחה ניתן יותר להבין. אבל נשמע משאלתך שפחות חשוב לך להבין למה זה קורה, ואת מסתפקת בהשערות שכתבת, ואת יותר רוצה למצוא דרך לשחרר אותו.

אז אתייחס לדברים מהמקום הזה של- תכלס איך לשחרר אותו?!

הנפש שלנו בנויה בצורה כזו שהמחשבות שלנו משפיעות על איך שנרגיש ועל דרכי הפעולה שלנו. ולכן, לפעמים יהיה נכון במצב כשלך לנסות לעבוד על המחשבה אך לפעמים הדרך היא להתנתק לגמריי . ואסביר. אני רוצה להציע לך שתי דרכים- מעשה ומחשבה.

1. מעשה- תשמעי הוא נמצא לך מול העיניים כל הזמן, ראית בו דברים שמצאו חן בעינייך ברמה המודעת- כמו עבודת השם וכו’. ויש גם דברים שהם מהתת מודע- כמו צרכים רגשיים שלך, שכנראה את מרגישה מילוי במקומות הללו מעצם המחשבה עליו..וזה בסדר גמור.. אבל כל עוד זה המצב קשה מאוד יהיה לשחרר אותו. ונוצרה פה תלות רגשית עד כדי אכזבה אם את לא רואה אותו במקרה.

במצב של תלות רגשית, ההצעה הראשונה והטובה ביותר- לנתק מגעים לחלוטין עם “מושא האהבה”, ז”א עם האדם שכלכך ממלא לך את המחשבות. להתרחק. ולא לחפש אותו במקומות שראית אותו באקראי. זה עשוי לכאוב ולהרגיש כמו סוג של אובדן. ואני יודעת שהוא עדיין יהיה במחשבות כי זה לוקח זמן. אבל זה צעד חשוב . מה שנקרא “רחוק מהעין רחוק מהלב”. חשוב שתחזקי את הקשרים עם חברות ושתהיה לך איזושהי תמיכה תוך כדי הצעד הזה.

האם זה צעד מעשי מבחינתך?

אפשר יהיה אולי בהמשך לבדוק את האפשרות שתפגשו לשידוך , וכמובן רק כשתחליטי לצאת לשידוכים והכל בשיתוף ההורים שיבררו מראש והכל כמו שידוך חדש לחלוטין, ואז אם תפגשו , ואם זה יתאים ויתקדם אז מזל טוב! ואם לא, אז אולי זה גם יעזור קצת לשחרר אותו.

2. מחשבה- לא להלחם במחשבות עליו. אבל כן לחשוב יותר עלייך, זה גם שלב בחיים של חיפוש עצמי, של “מי אני ומה אני רוצה לעתיד” . ברמה האישית, המקצועית ובע”ה בהמשך גם בנושא השידוכים.

מבנה המוח של האדם הוא שבכל רגע נתון לכל אדם יש אפשרות לחשוב רק על משהו אחד , ואם באותו רגע חשבת על הבחור אז לא חשבת על משהו אחר… בואי ננסה מהמקום הזה קצת לשחרר אותו.. את הבחור שמסתובב לך בראש יותר מדי וקצת מסחרר אותך..

אז לסיכום- מה שיכול לסייע:

1.לא להלחץ מהמצב. 2. מעשה- להתרחק. 3.מחשבה- לחשוב יותר על עצמך. למלא את עולמך יותר בחוויות ותכנים שאת אוהבת ושיתנו לך הרגשה טובה. שני המהלכים הללו יחד אמורים לעזור. וחשוב שתהיי בסביבה תומכת של חברות, ועיסוקים שאת אוהבת. ואם מגיעה לך מחשבה עליו, תתני לה לחלוף אל תלחמי בה. ותנסי להסיט את המחשבה או המעשה באותו רגע למשהו אחר.

וכמובן- הדבר האחרון והוא הראשון- לשתף את בורא עולם בכל הרגשות שלך!! אני לא יודעת מהי רמת הקשר שלך איתו, אבל זו הזדמנות טובה לשבת מדי פעם ולספר לבורא עולם על רגשותייך באופן כללי, וגם על התמודדות הזו שיסייע לך בע”ה.

מצרפת לך פה קישורים לשתי שלום עליהן השבתי באתר, פרטתי בשאלות אלו דרכי התמודדות נוספות, אני ממליצה לך לקרוא שם.

1. איך אפשר לזהות אם קשר הוא תלותי? – אקשיבה (akshiva.co.il)

2. לא מצליחה להשתחרר מבחורים שפגשתי בעבר – אקשיבה (akshiva.co.il)

אני מאחלת לך בע”ה שתמצאי את הדרך הנכונה לך להתמודד,

לכל שאלה את מוזמנת לפנות בשמחה,

בהערכה רבה

טליה נ

talyawork@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

בזיונות !!!!!!!
תודה מראש,אז ככה…בקצרה: נפשי העדינה מרוסקת לחלוטין,אני שבר כלי ממש,מכיוון ש-ללא גוזמה…”פגעו” בי אנשים,ועדיין,במשך כל חיי (43),וגם פוגעים לחינם כביכול…ואני בסה”כ בנאדם…ואני יודע ומאמין,שהכל משמיים,בצדק,ולטובה,ולכאורה להפגע זו בעצם גאווה סרוחה מצידי,ואני מסכים! כי אין רע יורד מן השמיים כידוע…ועלינו לקבל באהבה,ואני מוחל לכולם,והלוואי שגם ימחלו לי!! ואני גם מודע למעלת...
כיבוד הורים של אמא נרקסיסטית הוא אפשרי?
לי ולאמי מעולם לא היו יחסים טובים. היא מה שמגדירים היום, הייתה הורה נרקסיסטית. כל חיי למדתי לרצות אותה וכשלא עשיתי זאת חשתי אשמה ומצפון עצומים, גם אם הדברים לא קשורים בה בכלל. לפני כעשר שנים היא פיתחה הפרעה פרנואידית ובה היא חושבת שאבא שלי ואח שלי פוגעים בה (מעולם...
אחרי לידה ראשונה
ילדתי לפני 4 חודשים. מאז הלידה מרגישה ירידה רוחנית. קשה לי להתפלל קשה לי עם הכיסוי ראש בבית וצניעות בבית תפילות ןברכות.. מרגישה שזה בגלל הקושי להתנהל עם תינוק. אני כאילו קצת כועסת על ה’ על האתגר למרות שיש לי הרבה על מה להודות. זה שונה מהחיים של לפני הלידה....
אמונה, חוסר ביטחון וסוף העולם
אני אישה בשנות הארבעים נשואה ואמא. תמיד הייתי דתיה וב- 3 שנים האחרונות התחזקתי יותר יחד עם בעלי. לפני כשנתיים הייתי צריכה לעבור ניתוח גדול, ובעלי לקח על עצמו כיפה. ואני בהחלטה פזיזה של הרגע, לקחתי על עצמי כיסוי ראש! זה משהו שבחיים לא חשבתי שאקפיד כי המראה החיצוני והטיפוח...
דברתי רע על חבר ומרגיש רע עם זה
רוצה לשתף במשהו שקרה לי שלשום ולשאול על זה. התקשר אלי איזה קרוב משפחה לשאול ולברר אצלי על אחד הבחורים בשיעור שלי לצורך שידוכים. אני אישית לא סובל את הבחור הזה, היה לי איתו דברים ממש קשים ניסיתי להתחמק מלתת תשובה ולענות כמו פוליטיקאי ״מסביב״ אבל אז פשוט התפוצצתי וליכלכתי...
העיפו אותי מהסמינר ואני כעת בחברה בעיתית
אני בת 14 והייתי בתחילת שנה בסמינר חרדי מאד העיפו אותי הייתי בבית איזה 4 חודשים ואז הלכתי לסמינר מאד פתוח כאילו הבנות מגיעות מבתים מאד פתוחים המשפחה שלי מאד דוסית ולאמא שלי לא היה מושג כמה זה פתוח ואני תאמת מרגישה שאם אני רוצה להיכנס לחברה שם אני צריכה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן