The Butterfly Button
ערך הגשמה עצמית מול משפחה

שאלה מקטגוריה:

שלום רב,
אני בהתלבטות קשה שצפה במיוחד עכשיו לפני שאני מחליטה מה ללמוד. קיים בי רצון לעשות דברים גדולים ומשמעותיים ויש לי כיוון לעבודה בתחום התקשורת.
הבעיה היא שזה תחום מאוד קשה, שעם כל התרומה שלו (אם בכלל אצליח להגשים את המטרה שלי), בקושי נמצאים בבית. ואני פוחדת שזה יפגע בחיי המשפחה שלי לעתיד.
אבל אני לא רוצה למצוא את עצמי מתחרטת בעתיד וחושבת מה היה אם…. ואני חוששת שלא אמצא תחום אחר שאני רוצה כל כך. ובכלל, איך אהיה דוגמא עבור הילדים שלי בעתיד אם לא אהיה אמא שעושה את מה שהיא מאמינה בו?
אני רוצה לתרום לעם ישראל בדרך שמתאימה לי, וכרגע זה מה שאני רוצה. אני לא רוצה להרגיש שבזבזתי את הכישרון שלי ושאהיה מדוכאת מזה.
רציתי לדעת מה הגישה הנכונה כשאני מתכוונת להכריע בנושא.

תודה מראש ויום טוב

תשובה:

אלייך יקרה,

קראתי את השאלה שלך וראיתי כמה את שקולה ואחראית: מנסה לעשות את הטוב ביותר ולשקלל את כל הנתונים האפשריים כדי לבנות לעצמך עתיד טוב ויציב.

ברור לך שכעת חשקה נפשך בלימודים מסוימים, שאין בהם כל בעיה הלכתית, אבל את חוששת שזה יהיה על חשבון ילדייך העתידים לבוא בע”ה.

השאלה היא מה התפקיד שלך כרגע, האם כיום עלייך לוותר על אושרך ועל פרנסה עתידית כי אולי בעתיד זה ימנע ממך להיות יותר בבית?

האם נכון מצידך לעשות חישובים כאלה?

הקב”ה רוצה שניקח אחריות על האושר שלנו, ושנעשה זאת בגבולות ההלכה. (להרבה אנשים קשה לקחת אחריות על אושרם, הרבה יותר קל להיות אומלל ולהאשים את הנסיבות… הרבה יותר קל להיגרר למציאות של: “אני לא מצליחה ומאושרת כי הקרבתי הכל למען הילדים עוד לפני שהם נולדו”, דבר שאת נמנעת ממנו וכל הכבוד לך על זה!)

זה נכון שעלינו לחשוב על העתיד, אבל עלינו לחיות את ההווה ולעשות בתמימות ובאמונה את אשר מצווה עלינו, ו”מצווה גדולה להיות בשמחה” זה כרגע מה שמצווה עלייך.

את מצהירה פה בצורה ברורה שכרגע הלימודים הללו יספקו לך אושר וסיפוק,

ולכן אני חושבת שעלייך ללכת וללמוד אותם.

לגזור על עצמך שנים של אכזבה בלי שום ביסוס הלכתי זה בטח לא הדבר הרצוי ואני לא רואה מי ירוויח מזה. קראי את הפיוט “אשת חיל” וראי שמדובר שם על מי ש”קמו בניה ויאשרוה” למרות שבהחלט שלחה ידיה בכישור, אבל כל העת הייתה יראת השם ולכן היא תתהלל.

מה יהיה בעתיד? פתרונות אינספור יכולים לצוץ, ובכלל שוק העבודה כל הזמן משתנה וייתכן מאד שתוכלי לנווט את לימודייך למקום שבו כן תוכלי להיות בע”ה אמא נוכחת מאד.

כשקראתי את השאלה שלך נזכרתי בדברי הנביא על חזקיהו המלך, שראה ברוח קודשו שיצאו ממנו בנים שאינם מהוגנים ומאחר ולא רצה להוסיף לעם ישראל אנשים כאלו נמנע מלהתחתן,

הנביא ישעיהו בא אליו בתוכחה חמורה מאד על זה, וגם כאשר חזקיהו נימק את בחירתו ישעיהו ענה לו: “מה שאתה מצווה עליך לעשות ומה שטוב לפני השם הוא יעשה”.

עלינו לעשות את המעשה הנכון לפי הנתונים כעת, עם מה שיקרה בעתיד – נתמודד בעזרת השם בבוא העת.

מאחלת לך המון הצלחה,

יעל

yaelrotenberg2@gmail.com>

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

חלוקת התפקידים בזוגיות לא נראית לי הוגנת
ראשית תודה על אתר שעונה בדיוק על מה שצריך הציבור החרדי ופותר הרבה ספקות פנימיים . ומכאן לשאלתי: חשוב לי להדגיש שאני מסתכלת על העולם בעיניים של צדק ושויון ולכן יש לי שאלה שלא ברורה לי . לפני דור או שניים היה ידוע שהתפקיד של האישה זה לבצע את צרכי...
אני ראויה להיות אמא אם אין לי כוח לילדים שלי?
אני נשואה ואמא ל4 ילדים בגילאי,2 8,6,4 . הנישואים שלנו ב”ה טובים אנחנו מאוד אוהבים אחד את השניה והזוגיות שלנו טובה . אני הולכת לכתוב דברים קשים אז סליחה מראש. אני מרגישה לפעמים שאני מצטערת שהבאתי 4 ולא הסתפקתי ב2 לדוגמא . אני מרגישה שהם מעמסה מעליי ואני עוברת גם...
אני לא מרגישה שאני רוצה להתחתן... יש לי בעיה?
אני בחורה דתיה חזקה, כך שבציבור שלנו כבר יחסית מקובל שבנות יתחתנו בגיל הזה(לצורך העניין כבר יותר מחצי מהכיתה שלי התחתנה…). הבעיה היא שתמיד הרגשתי שונה מאותן הבנות… כאשר כולן היו קושרות מטפחות, מקוות ומייחלות להקים משפחה זוגיות כבר מגיל קטן, אני לא הרגשתי את זה, הרגשתי שאני קטנה מידי,...
עד מתי לגור אצל ההורים?
היי, אני בת 26 רווקה וגרה עדיין אצל ההורים. לאחרונה קשה לי שאמא שלי מביעה יותר מידי את דעתה על החיים שלי, שמכתיבה לי מטלות לי מה שנוח לה ולא תמיד מעניין אותה אם קשה/פחות נוח לי עכשיו. אני מודעת לזה שהיא אמא שלי או שזה הבית שלה ואני אמורה...
למה אין לי בחירה על עצמי כאישה?
שאלה חשובה לי: ילדתי לפני חצי שנה, הרב שלנו התיר לי רק שנה למנוע. האמת שמאד קשה לי ,המעבר, להיות לאמא , להיות רק סביב התינוק , בלי זמן לטפל בבית לבשל , לעבוד בעסק , כאחת שלפני עשתה, ופעלה , והרוויחה ,בבת אחת להיות בבית ,( כן , גם...
הערכה עצמית נמוכה מסביבה קרובה
אשמח לשתף ויותר מאשמח לתשובה שתיתן לי מעט מנוחה כי אני משקיעה הרבה במציאת פתרון להבין ולעזור לעצמי. מאז שאני ילדה הייתה לי הערכה לא חיובית לגבי עצמי הנובעת מטעויות שעשיתי בילדותי (לא דרמתי) וכתוצאה מאלו הסביבה הקרובה (המשפחה) גרמה לי לחשוב שאולי אני לא הכי.. לא הכי חכמה, לא...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן