The Butterfly Button
איך לממש את המתנות שקבלתי מה'?

שאלה מקטגוריה:

שלום וברכה,
אני נערה חרדית בת 17, וכבר הרבה זמן אני חושבת ומתעסקת עם עתיד המקצוע שלי.
אלוקים נתן לי הרבה מתנות.
מאז שאני קטנה כולם אומרים לי כמה אני יפה, ומלאת חן
תמיד כשאני באתי למקום חדש היו מתלהבים עלי. אני חס וחלילה לא באה להתגאות או להשתחצן. אני מאד מודעת לכך שזה מתנות מה’ וזה לא אני עשיתי את זה או משהו.
אני גם מאד מוכשרת במשחק. מאז שאני קטנה הייתי מציגה ומשחקת בהצגות והופעות של בית הספר או בדברים קטנים.
תמיד היא לי חלום להיות שחקנית.
הייתי בטוחה שלא תהיה לי בעיה. ילדה יפה, מתוקה ושחקנית מוכשרת.
אבל גדלתי והנה אני רואה ש- הופה, יש בעיה.
במעט הסרטים וההופעות של הציבור החרדי- השחקניות חילוניות ברוב המקרים ובכלל לא מחפשים שחקניות מהמגזר החרדי. וקשה מאד למצוא איך להיכנס לשוק המשחק.
זה היה לי מאד קשה, הייתי רואה סרטים והופעות והיה לי ממש קשה לראות אחרות מציגות ואני, שאני כל כך אוהבת לשחק- לא.
אני הרבה פעמים הייתי שומעת או רואה שחקניות צעירות חילוניות או סלבריטאיות בגיל שלי שפשוט היה להן איך להגיע לזה בגיל צעיר.
בציבור החרדי עולם המשחק והחיצוניות כל כך פחותים שאין איך לממש את הכשרונות.
פעם הייתי חושבת שאם הייתי ילדה חילוניה הייתי יכולה מגיל קטן להיכנס לעולם המשחק. בתור ילדה חרדית- זה ממש לא קרה.
אז אני שואלת את עצמי- למה?
למה ה’ נתן לי את המתנות האלו אם אני לא יכולה לעשות אתן כלום???
טוב, ברור שאני לא אוותר עליהן גם אם אני לא אעשה אתן כלום. אבל אם אפשר גם לממש את הכשרונות והמתנות הללו- למה אני לא יכולה?
למה אני צריכה לחיות ובעתיד לעבוד בדברים אחרים שכשיש לי ברוך השם מתנות מופלאות שהייתי יכולה לעשות איתן הרבה דברים?
אני יודעת שהיופי הוא בשביל הבעל וכו וכו, אבל למה אני צריכה גם להסתיר את היופי שלי? אם אני יפה וכו, אבל למה ה’ ברא נשים יפות ומהממות אם אין להן איך לממש את זה?
תודה רבה.

תשובה:

שואלת יקרה שלום לך,

כל כך נהניתי לקרוא את השאלה שלך, את מעלה שאלה כל כך יפה וחשובה

את מספרת על המתנות שה’ חנן אותך בהן – יופי, חן וכשרון משחק, ומספרת על כך בטבעיות ובביטחון, והקשר שלך לבורא עולם מאד חי ומתבטא דרך השאלה- את מציבה את השאלה ויחד עם זאת מביעה נאמנות ומחויבות לערכים הפנימיים שלך, סולם הערכים שלך יציב וברור לך.

את שואלת- למה ה’ נתן לי את המתנות האלה אם אין לי דרך לממש אותן.

אני רוצה להציע לך שני כיוונים, הראשון הוא – האם יש דרך לממש מבחינה מקצועית את היופי? והשני הוא – מהו מימוש?

אז לגבי הכיוון הראשון,

יופי, חן ומשחק הם תכונות שהן אכן מתנה. אני חושבת שכל מתנה שאנחנו מקבלים מבורא עולם היא לא רק הדבר בעצמו אלא גם המעגלים והתחומים הנוספים שעליהם הוא משפיע.

אני אתן דוגמא אחרת, אדם שקיבל הצלחה כלכלית ומשופע בכסף, המתנה שלו במילה אחת היא ”כסף”, אבל גם אם כל החנויות סגורות ואין לו איך להשתמש בכסף כרגע – לכאורה אין לו איך להשתמש במתנה שלו, אבל אם נסתכל על עוד תחומים, כסף יכול להשפיע על מידת מעורבות חברתית ויכולת השפעה, הוא יכול להשפיע על היכרות וקשרים עם אנשים מרחבי העולם, הוא יכול להשפיע על האישיות של האדם, ועוד ועוד.

מה שאני מציעה לך לעשות, זה לנסות לחשוב על איזה עוד תחומים ותכונות – המתנות שלך יכולות להשפיע?

אפשר לנסות לחשוב על מקצועות שבהם יופי וכישרון דרמטי יכולים לתרום, ואפשר מהכיוון השני- לנסות לחשוב איזה עוד כלים ויכולות פיתחת בתוכך בזכות היופי וכישרון הדרמה, ובאיזה מקצועות הכלים האלו יכולים לבוא לידי ביטוי.

אתן לך דוגמא אחת, לא בטוח שתתחברי אליה אבל אולי היא תפתח לך פתח למחשבה, הייתה לי מורה עם כישרון דרמה נדיר, וכל שיעור אצלה היה פשוט חוויה בלתי נשכחת. היא אמנם לא הייתה שחקנית, אבל הביאה לידי ביטוי את כשרון המשחק שלה בפני ”קהל הצופות” – התלמידות שלה.

הכיוון השני שאני רוצה להציע, הוא- מהו מימוש?

בחשיבה העכשווית יש קשר מאד הדוק בין עבודה לבין מימוש עצמי, והשאיפה של הרבה אנשים היא להביא לידי ביטוי בעבודה את הכישרון הבולט שלהם, או את השאיפה הכי גדולה שלהם.

זו תפיסה ראויה, אבל נראה לי שיש לצידה מקום לתפיסה נוספת, כזו שאומרת- את המימוש שלי אני אביא לידי ביטוי בתחביבים שלי, בשעות הפנאי שלי, ועבודה היא בסה”כ עוד תחום בחיים שאני לא מצפה בהכרח שהוא יהיה המימוש העיקרי שלי, ואולי אפילו להפך- אני לא רוצה לקחת את ”ציפור הנפש” שלי ולהפוך אותה לעבודה, כי עבודה אוטומטית תהפוך אותה למחויבות, לעול, למשהו עם מתח. (אם תרצי אשלח לך במייל קישור למאמר שמדבר בדיוק על הנושא הזה).

אני מכירה הרבה נשים שבמקצוע העיקרי שלהן עובדות בעבודות יחסית טכניות או שכלתניות, ובשעות הפנאי שלהן מציירות, משוררות, משחקות משחקים ספורטיביים, וגם מציגות:)

לבסוף, שוב, אם תרצי, אוכל לעזור לך ליצור קשר עם נשים חרדיות חובבות משחק, שתוכלנה לתת לך ידע מנסיונן, האם יש דרך להביא לידי ביטוי כעבודה או כתחביב את המתנות המופלאות שה’ חנן אותך בהן.

אם תרצי להמשיך לשוחח אני כאן, esti05484@gmail.com

בהערכה ובהצלחה,

אסתי

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

2 תגובות

 1. לא נכון,היום בתי הספר למשחק בציבור החרדי
  כמו פסיפס,מלכות וכו
  הם ברמה גבוהה מאד!
  וחוץ מזה תתחילי,אח”כ שתכנסי לעומק הלימודים
  תוך כדי תלמדי עוד הרבה,
  להיות שחקנית זה עבודה לא קלה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

אני חסרת ביטחון עצמי ובורחת למסך
תודה על האתר הזה!! אני בחורה,עבדתי במשך חצי שנה בעבודה,ולא מצאתי את עצמי שם,וב’’ה היה לי הזדמנות מצוינת לצאת ויצאתי. אני כבר שבוע בבית,בלי עבודה,וזה לא קל לי לנפש,אני רגילה להיות פעילה ועסוקה, ואני מוצאת את עצמי אלופה בלהיות ליד הפלאפון ולא מפסיקה לצפות בתוכניות,סרטונים,וואטאפ וכו (תודה לה’ שיש לי...
עבודה עם גברים שגורמת לי לחששות
אני מרגישה רגשות אשמה כלפי עצמי. לפני כחצי שנה התחלתי לעבוד בחברה חרדית שאומנם שומרת על כללי הצניעות אך בהחלט יש הרבה שיחות עבודה בין הגברים והנשים. אני לא עבדתי בעבר בעבודה שדרשה ממני שיחות עם גברים וכעת אני נדרשת לבצע לא מעט שיחות כאלה. לפעמים בצוות ופעמים בפגישות יחידניות...
אמונה, חוסר ביטחון וסוף העולם
אני אישה בשנות הארבעים נשואה ואמא. תמיד הייתי דתיה וב- 3 שנים האחרונות התחזקתי יותר יחד עם בעלי. לפני כשנתיים הייתי צריכה לעבור ניתוח גדול, ובעלי לקח על עצמו כיפה. ואני בהחלטה פזיזה של הרגע, לקחתי על עצמי כיסוי ראש! זה משהו שבחיים לא חשבתי שאקפיד כי המראה החיצוני והטיפוח...
ההתחזקות שלי היא אמיתית או שהיא רק בשביל למצוא אישה?
אני בן 27 חילוני, אני מגיע מרקע מסורתי בבית ושנות חיי המוקדמות קצת דתי אפילו. אמא שלי הגיעה מבית דתי ומאוחר יותר בחייה שחררה מעט מהקשר לדת, הכוונה שהיום אינה שומרת שבת אך עדיין אוכלת כשר צמה בכיפור מכשירה בפסח וכרגיל. לפני כחצי שנה טסתי להודו, ופגשתי שם המון אנשים...
מאז שהתאזנתי אני פחות צדיק
לפני שלש שנים כשהתחלתי ישיבה גדולה הייתי בתקופה מאד לא מאוזנת בחיים שלי לילות בלי שנה סטרס גדול לחץ בעבודת השם בתפילה ובלימוד. היה נורא קשה המון לחץ ובילבול, מאז התאזנתי עשיתי תהליך עם עצמי ונרגעתי אבל מה שאני מרגיש שעבודת השם שלי כבר פחות טובה מאז שנרגעתי התפילות פחות...
חייבים לבחור זרם מסויים?
שלום לכם ותודה רבה על ההיענות העמוקה והרחבה, לפני פחות משנה זכיתי תודה להשם, לחזור בתשובה כשאני לוחם בצבא. כיום עדיין משרת ובעזרת השם כשאסיים השנה אני רוצה להיכנס לישיבה וללמוד תורה באופן מסודר וביישוב הדעת ולהקים בית יהודי כשר ולעסוק וללמוד תורה כמה שרק אפשר. מרגיש לי שאם אני...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן