The Butterfly Button
לא נהנית מהפגישות ולא יודעת איך להחליט אם הבחור מתאים לי

שאלה מקטגוריה:

אני בתקופת שידוכים, ויצא לי להפגש עם כמה בחורים, אבל אני מרגישה שיש לי איזה שהיא חסימה, אני מתייחסת לפגישות כאל מטלה שצריך לבצע, ולא נהנת מהן, אני לא מחכה בכליון עניים לפגישות, ובמהלך הפגישה מרגישה שכבר בא לי להגיע הביתה, ולכן אפילו אם יש בחור שיכול להתאים אני מרגישה שאני מתפללת שהוא יגיד את הלא כיאני לא רוצה גם להגיד לא ולהוריד סתם.
בכללי אני לא יודעת מה לעשות, ואיזה שאלות לשאול את עצמי כדי לדעת אם הבחור נכון ומתאים בשבילי, ואיך להתחבר יותר במהלך הפגישות?

תשובה:

שלום לך שואלת יקרה,

השאלות והחוויה שאת מציפה הן חלק בלתי נפרד מהמסע בדרך לבניית הבית. תקופת השידוכים שכרוכה בשאלות הגורליות האלו שמנית, רק מלמדת על כובד המשקל שמונח על כתפיכם. אתם שצריכים לקחת את ההחלטה מי יהיה בן הזוג הראוי להקמת הבית. בואי נאמר את זה בצורה הכי פשוטה וכנה – ההחלטה הזו מפחידה. כן, היא מפחידה בגלל המימד הגורלי שלה. בגלל ההשלכות שלה. בגלל ההילה המסתורית שאופפת אותה. הרי לו היינו יודעים מה צופן העתיד עם אותו בן הזוג, ההחלטה הייתה קלה מאוד. ההחלטה הזו היא בסופו של יום, ההימור הגדול של חייך. יחד עם זאת, ״לא בשמיים היא״.

טוב מאוד עשית שהחלטת לשתף את שעובר עלייך. טוב שחלקת איתי את הפחד הזה ואת מה שהוא מביא אתו. את הפחד שאולי מונע ממך להתמסר לשאיפה המקסימה של הקמת הבית. היטבת לתאר את החסימה שאת מרגישה שעומדת בדרכך. את הבלם שאת לא מצליחה לשחרר. כל אלו בוודאי שלא תורמים הרבה להרגשה הטובה, ורק מעצימים את האתגר. מעניקים לו גוון עכור יותר וממלאים את ליבך בחוסר האונים שאת אולי מרגישה במפגש עם עולם השידוכים.

הפחד כל כך חמקמק וערמומי. הוא מופיע בכל מיני הסוואות. מסתתר מאחורי מחשבות ורעיונות לא מקדמים. הוא יכול להופיע בדמותו של ההיגיון ולספר לך – כמה הפגישה משעממת, כמה הגיוני להוריד את הבחור, ועוד. הוא שעומד בדרכך ומונע ממך להסכים לחוות את הרגע ולהיות נוכחת. להיות מרצונך בשידוכים. לרצות את זה, לחפש את זה, לבקש את זה.

הפחד גורם לנו להיעצר, להימנע. המגננה הטובה ביותר של הפחד היא הימנעות. אנחנו מוצאים את עצמנו נמנעים במקום בו אנחנו חוששים מההשלכות של מעשינו. הפחד כנראה גורם לך להסתגר. לנטרל את הרגש, או כמו שתיארת ״אני מתייחסת לפגישות כאל מטלה שצריך לבצע״.

אז מה עושים עם הפחד הזה? קודם כל אנחנו חייבים לקרוא לו בשמו האמיתי. להסיר מעליו את כל התחפושות שהוא עוטה על עצמו. תסכימי להודות שאת פוחדת, ותגלי שזה הכי הגיוני ומתבקש. תחבקי את הפחד., תחווי אותו. אחרי שתשלימו זה עם נוכחותו של זו, תהי פנויה יותר לברר עם עצמך מה מפחיד אותך. שאלי את עצמך האם את חוששת מקשר זוגי? האם חווית חוויות שמעצימות את הפחד להתחתן? איזו זוגיות ראית בחייך? אחרי שתסמני את מוקדי הפחד, העבודה תהיה קלה בהרבה.

באשר לשאלות ששאלת בסוף, אני אצמצם את שתי התשובות לתמה אחת – החוויה. אחרי שבררת עם עצמך שהדברים החשובים באמת נמצאים בקשר, ״תזרקי את השכל״ ותני לרגש להוביל אותך. הדברים החשובים הן בעיקר המידות של הבחור וההשקפה המשותפת (שגם כאן יש מקום למשחק). אחרי שבדקת ומצאת שאלו נמצאים שם, פשוט תיהני. תחווי את הביחד שלכם. תני לרגשות שלך לשחק תפקיד מרכזי. כמובן שכדי להגיע למצב כזה תצטרכי לחשוב באיזה אקלים וסביבה תצליחי להיפתח ולהתמסר. אם קשה לך עם פורמליות, אז תשברי אותה. תחשבי על פורמטים אחרים שיאפשרו לך להיות משוחררת. אולי משחק יחד, טיול, טלפונים בין הפגישות, ועוד. השתדלי למצוא לעצמך את המרחב בו תוכלי לשחק ולנוע בחופשיות, וליהנות.

בסופו של דבר, המיועד לך יהיה האדם שתרגישי טוב בחברתו. יהיה זה מי שיכבד אותך, שייתן לך הרגשה נוחה, שיקבל אותך כמו שאת. הזוגיות שאני מאחלת לך, היא כזו בה תוכלי להצמיח כפנים, להתפתח ולעוף יחד למקומות נפלאים.

מאחלת לך שלא תפחדי לפחד. שתצליחי לחוות את הקשר שלך עם המיועד לך בצורה בהירה וחדה כל כך, שלא תשאיר מקום לספקות.

בהצלחה,

דבורה ב.

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

מה צריך להרגיש כשנפגשים?
יש לי שאלה שמעסיקה אותי מאד בנושא שידוכים השאלה היא: מה צריך להרגיש. כולם אמרו לי כשזה יגיע את תדעי. ולא. אני לא יודעת. אם נחמד לי זה נקרא שאני מרגישה? האם לחשוב עליו יום למחרת זה נקרא להרגיש? או שאחרי הפגישה צריך להיות פרפרים וכו? אני פשוט לא יודעת...
מתלבטת לגבי הבחור - האם יש בינינו פערים?
אני בת 26. חרדית בחורה ביישנית ומעט מופנמת. יצאתי לשידוכים בגיל מאוחר כי סיימתי סמינר בתחושה מאד מבולבלת – מי אני, מה אני מחפשת? חיפשתי את עצמי מאד. אפשר לומר שמצאתי. בשביל הרקע: גדלתי בבית פתוח אבל עד רמה מסויימת (רואים סרטים, שומעים מוזיקה ישראלית / לועזית), אבל הרוח וההלכה...
אכזבה עמוקה משידוך שירד
אני בחור ישיבה כבר תקופה ארוכה בשידוכים , נחלתי אכזבות רבות במהלך הבירורים פגישות וכו’. אבל בימים האחרונים קרה משהו ששבר את ליבי לגמרי, נפגשתי עם בחורה כמה פגישות, ופעם ראשונה שנהניתי מכל רגע, היתה זרימה, התחברתי, וכך גם היא נתנה את התחושה, שהיא נהנתה וכו’, לפני כמה ימים קבענו...
נעלמה לי המשיכה אחרי שהתחזקתי מהנפילות
אני בחור כבן 22 התמודדתי בעבר בנסיונות קשים של צניעות אחרי כל פעם שראיתי ברחוב מה שהו זה גרם לי להיכשל על בסיס יום יומי, עד שקראתי איזה ספר שפתחתי שסידר לי את הראש וגרם לי לחשוב ולהפסיק לקשר בין מה שרואים ברחוב לבן המעשים שנכשלים אח”כ, וככה יצאתי מזה...
איך אפשר להמשיך להאמין שזה יגיע?
רווקה בת 32. אני כבר לא מסוגלת לעמוד בביקורות או בכלל ״להגן על עצמי״ מפניהן. אני מרגישה שלא נשארה לי טיפה של הערכה עצמית או כבוד עצמי בעיקר מצד המשפחה והסביבה. והאמת,שאני בכלל לא צריכה את הביקורת הזאת,כי אני עושה את זה נפלא בעצמי! נעשיתי אטומה. גם אם יש הצעה...
נפילות,שידוכים, רווקות. בדידות.
אני רווק בן 25. ליטאי שעבר מסלול דיי קלאסי בעולם הישיבות- חיידר ישיבה קטנה וישיבה גדולה. התמודדתי -כמו כל בחור בגילאי ההתבגרות – עם הענין של הנפילות, ועם רגשות האשם הכל כך קשות שבאות אח”כ, ועם היצר וההורמונים הבלתי -פוסקים. התמודדתי. לא הייתי אומר באיזה פרישות יתירה. היו הרבה נפילות,...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן