The Butterfly Button
לא נהנית מהפגישות ולא יודעת איך להחליט אם הבחור מתאים לי

שאלה מקטגוריה:

אני בתקופת שידוכים, ויצא לי להפגש עם כמה בחורים, אבל אני מרגישה שיש לי איזה שהיא חסימה, אני מתייחסת לפגישות כאל מטלה שצריך לבצע, ולא נהנת מהן, אני לא מחכה בכליון עניים לפגישות, ובמהלך הפגישה מרגישה שכבר בא לי להגיע הביתה, ולכן אפילו אם יש בחור שיכול להתאים אני מרגישה שאני מתפללת שהוא יגיד את הלא כיאני לא רוצה גם להגיד לא ולהוריד סתם.
בכללי אני לא יודעת מה לעשות, ואיזה שאלות לשאול את עצמי כדי לדעת אם הבחור נכון ומתאים בשבילי, ואיך להתחבר יותר במהלך הפגישות?

תשובה:

שלום לך שואלת יקרה,

השאלות והחוויה שאת מציפה הן חלק בלתי נפרד מהמסע בדרך לבניית הבית. תקופת השידוכים שכרוכה בשאלות הגורליות האלו שמנית, רק מלמדת על כובד המשקל שמונח על כתפיכם. אתם שצריכים לקחת את ההחלטה מי יהיה בן הזוג הראוי להקמת הבית. בואי נאמר את זה בצורה הכי פשוטה וכנה – ההחלטה הזו מפחידה. כן, היא מפחידה בגלל המימד הגורלי שלה. בגלל ההשלכות שלה. בגלל ההילה המסתורית שאופפת אותה. הרי לו היינו יודעים מה צופן העתיד עם אותו בן הזוג, ההחלטה הייתה קלה מאוד. ההחלטה הזו היא בסופו של יום, ההימור הגדול של חייך. יחד עם זאת, ״לא בשמיים היא״.

טוב מאוד עשית שהחלטת לשתף את שעובר עלייך. טוב שחלקת איתי את הפחד הזה ואת מה שהוא מביא אתו. את הפחד שאולי מונע ממך להתמסר לשאיפה המקסימה של הקמת הבית. היטבת לתאר את החסימה שאת מרגישה שעומדת בדרכך. את הבלם שאת לא מצליחה לשחרר. כל אלו בוודאי שלא תורמים הרבה להרגשה הטובה, ורק מעצימים את האתגר. מעניקים לו גוון עכור יותר וממלאים את ליבך בחוסר האונים שאת אולי מרגישה במפגש עם עולם השידוכים.

הפחד כל כך חמקמק וערמומי. הוא מופיע בכל מיני הסוואות. מסתתר מאחורי מחשבות ורעיונות לא מקדמים. הוא יכול להופיע בדמותו של ההיגיון ולספר לך – כמה הפגישה משעממת, כמה הגיוני להוריד את הבחור, ועוד. הוא שעומד בדרכך ומונע ממך להסכים לחוות את הרגע ולהיות נוכחת. להיות מרצונך בשידוכים. לרצות את זה, לחפש את זה, לבקש את זה.

הפחד גורם לנו להיעצר, להימנע. המגננה הטובה ביותר של הפחד היא הימנעות. אנחנו מוצאים את עצמנו נמנעים במקום בו אנחנו חוששים מההשלכות של מעשינו. הפחד כנראה גורם לך להסתגר. לנטרל את הרגש, או כמו שתיארת ״אני מתייחסת לפגישות כאל מטלה שצריך לבצע״.

אז מה עושים עם הפחד הזה? קודם כל אנחנו חייבים לקרוא לו בשמו האמיתי. להסיר מעליו את כל התחפושות שהוא עוטה על עצמו. תסכימי להודות שאת פוחדת, ותגלי שזה הכי הגיוני ומתבקש. תחבקי את הפחד., תחווי אותו. אחרי שתשלימו זה עם נוכחותו של זו, תהי פנויה יותר לברר עם עצמך מה מפחיד אותך. שאלי את עצמך האם את חוששת מקשר זוגי? האם חווית חוויות שמעצימות את הפחד להתחתן? איזו זוגיות ראית בחייך? אחרי שתסמני את מוקדי הפחד, העבודה תהיה קלה בהרבה.

באשר לשאלות ששאלת בסוף, אני אצמצם את שתי התשובות לתמה אחת – החוויה. אחרי שבררת עם עצמך שהדברים החשובים באמת נמצאים בקשר, ״תזרקי את השכל״ ותני לרגש להוביל אותך. הדברים החשובים הן בעיקר המידות של הבחור וההשקפה המשותפת (שגם כאן יש מקום למשחק). אחרי שבדקת ומצאת שאלו נמצאים שם, פשוט תיהני. תחווי את הביחד שלכם. תני לרגשות שלך לשחק תפקיד מרכזי. כמובן שכדי להגיע למצב כזה תצטרכי לחשוב באיזה אקלים וסביבה תצליחי להיפתח ולהתמסר. אם קשה לך עם פורמליות, אז תשברי אותה. תחשבי על פורמטים אחרים שיאפשרו לך להיות משוחררת. אולי משחק יחד, טיול, טלפונים בין הפגישות, ועוד. השתדלי למצוא לעצמך את המרחב בו תוכלי לשחק ולנוע בחופשיות, וליהנות.

בסופו של דבר, המיועד לך יהיה האדם שתרגישי טוב בחברתו. יהיה זה מי שיכבד אותך, שייתן לך הרגשה נוחה, שיקבל אותך כמו שאת. הזוגיות שאני מאחלת לך, היא כזו בה תוכלי להצמיח כפנים, להתפתח ולעוף יחד למקומות נפלאים.

מאחלת לך שלא תפחדי לפחד. שתצליחי לחוות את הקשר שלך עם המיועד לך בצורה בהירה וחדה כל כך, שלא תשאיר מקום לספקות.

בהצלחה,

דבורה ב.

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

האם כשאתארס אצליח להיות יותר שמחה?
גמרתי סמינר מהמצוינים בארץ. כיום עובדת מעט במשרה חלקית. גרה בבית שלא קל לשהות בו. כבר כחצי שנה בשידוכים. רב החברות שלי נשואות. פעם היו אומרים עלי שאני בת שמחה. כיום אני רוב הזמן בעצבות, מרגישה שהחיים קשים. בימים שלא הולך טוב בעבודה אני מרגישה בזבוז בעולם, למה לחיות סתם...
אם אצא ללימודי מקצוע זה יתקע את השידוכים שלי?
אני לומד בישיבה ליטאית נחשבת ובזמן האחרון הרגשתי תחושת מיצוי וחוסר סיפוק ורצון להוציא את היכולות שלי בתחומים נוספים והחלטתי בשיתוף עם ההורים לצאת ללימודים להשלים בגרויות ואני מאד שמח עם ההחלטה ורוצה את זה אבל הפחד הגדול הוא שידוכים כי הורגלתי וחונכתי בממסד לחשוש משידוכים (גם אם לא אומרים...
רוצה להתחתן אבל מפחדת להתנתק מהבית ומההורים
יש לי בעיה מצד אחד אני רוצה להתחתן ומצד שני אני ממש מפחדת להתנתק מהבית ומההורים אף פעם לא ישנתי מחוץ לבית ותמיד הייתי עם ההורים שלי בקשר מאד קרוב לא נעים להגיד אבל אני מפחדת לישון בלי שאני יודעת שהם בבית אני אוהבת ממש להיות קרובה אליהם ומפחדת מנישואין...
מחפש את עצמי אחרי כמה שנים בישיבה
אני בחור מתחזק כבר 5 שנים לומד בישיבה והתחזקתי מאוד וכרגע אני נמצא במצב שאני לא הולך לישיבה ומחפש את עצמי כי דיי נמאס לי מהישיבה ואני רוצה לעשות דבר שיתן לי סיפוק וייתן לי פרנסה כי ללמוד כל היום זה דבר שמקשה עליי מנטלית כי אני לא מאמין בזה...
הבחור הזה באמת בעייתי?
יצאתי עם בחור חכם ועמוק מאוד במשך תקופה (בערך 10 פגישות כולל שיחות טלפון רבות והתכתבויות ארוכות) במהלך הפגישות הבחור העלה נושא בעייתי מאוד שבו הציג את עצמו כחוקר דתי, שבו בגישה שלו לדת היא קצת שונה מהרגיל והוא אפילו עושה דברים משונים בתהליך הזה. לא נבהלתי משום אמרה או...
מרגישה שאני יותר חזקה ממנו מבחינה רוחנית
היי אני בת 22 יוצאת עם בחור בגיל 26 בחור ממש טוב חמוד מעניין חכם יש כמה דברים שמפריעים לי בפגישה הראשונה הוא אמר הרבה דברים שהיתי בשוק והיה לי ממש מוזר תחביבים ומשפטים מוזרים שהוא אמר אבל גם הרמה הרוחנית מפריע לי מאד הוא עובד רוב היום ולומד תואר...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן