The Butterfly Button
קשה לי עם כל הנושא של בורא עולם

שאלה מקטגוריה:

קשה לי עם כל הנושא של בורא עולם
אינני מצליחה לעשות מצוות, להתפלל לעלות ברוחניות מתוך שמחה מתוך אפשרות של בחירה, וכתוצאה מאוד רע לי.
בכל הזדמנות ראשונה שיש לי אני עושה את ההיפך למשל אני לא אוהבת לחכות שש שעות בין בשר לחלב כשההורים שלי או מישהו מהמשפחה רואה אותי אז לידם אני לא יאכל חלבי אחרי בשר שלא במרחק של שש שעות אבל אם אני לבד או שאני אצל דודים, אני יאכל ולא יקפיד על כך.
אני לא מבינה בכלל מה זו המשמעות בת של מלך כולם מדברים על בת מלך את בת של בורא עולם אז מה אני לא מבינה את זה
מאוד קשה לי להתפלל, לעשות מצוות, אני מרגישה שאין לי אהבה כלל מבורא עולם וכמובן שגם אני לא אוהבת אותו….
אני לא יודעת מה לעשות…
אני מרגישה שאת הכל אני עושה באילוץ.
אבקש עזרה.
תודה רבה

תשובה:

שואלת יקרה שלום לך,

השאלה שלך הולכת איתי כבר כמה וכמה ימים, ואני חושבת עליה הרבה.

עוד לפני שאני עונה, רציתי להביע את ההערכה וההתפעלות שלי מעצם השאלה. יש כל כך הרבה אנשים שנותנים לחיים לסחוף אותם, עושים מה שהם הורגלו ולא עוצרים לחשוב.

ואילו את לא מוכנה לעשות כי ככה. את עוצרת, את מתבוננת, את מחפשת איפה את בתוך כל הדבר הגדול הזה, מה המקום שלך מול האמונה, מול בורא עולם.

זו תכונה מדהימה ומיוחדת, הרצון לעשות מתוך חיבור ומתוך הבנה ולא מתוך אילוץ והרגל. אבל היא יכולה גם להביא איתה הרבה קושי ותהיה, והרבה כאב שנובע מהפער בין מה שאת מרגישה וחווה לבין מה שאת יודעת שאת מחויבת.

אני כן מרגישה מהשאלה שלך שיש לך נקודת מחויבות חזקה. אולי בעינייך את עושה מאילוץ, אבל מעצם העלאת התחושות שלך כשאלה, יש לי תחושה שיש ליבה פנימית שאת כן חשה אותה – ואותה את מבקשת לחזק ולהעמיד על מכונה.

וכאן אני פונה אליך, שואלת יקרה, ושואלת אותך – מהי הליבה הזו?

בשאלה שלך תיארת ופירטת את המקומות שבהם את לא מרגישה מחוברת.

יש אנשים שפועלים מהחוץ אל הפנים. הם זקוקים למסגרת מעשית ברורה וידועה מראש, והקיום המעשי מוליד אצלם את החיבור. אבל יש אנשים שפועלים מהפנים אל החוץ, שזקוקים להבנה פנימית, לתחושת חיבור וקשר, ומשם נובעים ומתהווים המעשים שלהם.

מהשאלה שלך אני חושבת שאת שייכת יותר לסוג השני…ולכן בעיניי גם התהליך והעבודה שיכולים לתת לך מענה – הם כאלה שמתחילים מבפנים.

וכאן אני פונה אליך ומזמינה אותך למסע של בירור עם עצמך.

מהי אמונה עבורך?

מה גורם לך להאמין במישהו או לאהוב אותו?

איך את בונה קשרים ומחזקת אותם?

מה גורם לך למוטיבציה לעשייה?

השאלות האלה לא קשורות דווקא לאמונה,

אבל הן כן קשורות.

כי הכלים של אדם הם אותם כלים ותכונות לכל המסעות שהוא צולח בחיים, לכל ההתמודדויות שהוא ניצב בפניהן. ומה שמתאים לאחד – לא יתאים לשני, וגם אם יש אנשים רבים שאמירות מסוימות נותנות להם כוח ומוטיבציה – ייתכן מאד שעבורך אותן אמירות בדיוק תהיינה חסרות משמעות.

בתחושה שלי, עדיין לא מצאת את המילים והשפה שתואמת את שפת הלב והתכונות שלך.

אבל יש תקווה… כי את לא לבד. כל כך הרבה אנשים ניצבו מול אתגרים של אמונה, של אהבת ה’, של קשר איתו, כל אחד בדרכו וכל אחד בנתיבו.

יש כל כך הרבה שפות למערכת הזו של אמונה ושל חיבור למצוות, ויש אנשים שהפכו את השפות האלה למאמרים, לספרים, לשיעורים.

לדוגמא, אהבת ה’ היא מושג רחב כל כך, שיש בו כל כך הרבה אפשרויות לחיבור אישי וליישום שמתאים עבורך – האם זו אהבה של הכרת הטוב? אהבה של התפעמות ותחושת פליאה מהעולם? תחושה של חיבור לחלק הרוחני בחיים?

לכל אחד מהכיוונים שכתבתי יש מקורות רבים שמרחיבים ומבססים אותם, ואני מאמינה שלכל אחד יש את חלקו בתורה, את הדרך המיוחדת שלו להתחבר ולהשיב אל לבבו את הידיעה כי ה’ הוא האלוקים.

אשמח להמשיך להתכתב איתך כדי לדייק איתך את החיפוש שלך אחרי תשובה שתתיישב על ליבך, תענה על השאלות הקיומיות שלך ותתאים לתכונותייך וכלייך,

אסתי, esti05484@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

אני מרגישה רעה ומלאת ביקורת עצמית
יש לי ביקורת עצמית מאוד גבוה על כל דבר שאני עושה אני מרגישה פשוט רעה מפנים .שהמהות שלי רעה. אני נגעלת מעצמי. וזה קשה לי עם התורה כאילו אני עושה ככ רבה עבירות באמת אינסוף כאילו אז מה הסיכוי בכלל שלא אהיה בגיהנום. אין שום מצווה שאני עושה בשלמות או...
"קיבלתי קבלה ונושעתי"?
אתם בטח מכירים את הסיסמאות של “תרמתי ונושעתי” “הבטחתי ונושעתי” ודומיהן. כל תקופה עוד מישהו צץ עם משהו כזה. ואני לא מזלזל חלילה בכל הקבלות הטובות. אם זה לא לדבר עם תפילין או לא לדבר בבית הכנסת, בשעת התפילה וקריה”ת, קבלת שבת עשר דקות יותר מוקדם, עשרה פרקים ביום ועוד...
איך אוכל לשמור על עצמי כשאני בבית ספר חילוני?
אני בחור דתי אבל ההורים שלי שולחים אותי לבית ספר ממלכתי. נימוקיהם של הורי האהובים הם שאין כזה הבדל בין ממלכתי דתי לממלכתי, וגם אותו הממלכתי נחשב הכי טוב ומתקדם, ובעל אפשרויות. כך שלעומתו, החינוך הממלכתי דתי נראה “מסכן” כביכול. עוד הורי מנמקים, כי בבית הספר הדתי ישנם ילדים שעלולים...
מי שהולך בדרך התורה מפסיד הנאות?
יש לי בת דודה בת 16 גרה בקיבוץ חילוני לגמרי אבא לה לפני כמעט עשור חזר בתשובה אבל כל המשפחה חילונים לגמרי והיא כבר יותר משנה שומרת שבת וממש ממש מתחזקת והיא מבחינתה ממש רוצה להיות חרדית מאוד קשה לה בפן החברתי גם מצד החברים וגם המשפחה והדודים והיא נמצאת...
איך להוציא את עצמי מהבוץ?
שוב אני שואל כי אני מוצא כל כך מקום כאן.. שאלתי היא – כיצד אני יוצא מהבוץ? אני צריך תרופה חזקה לזה.. ואסביר – מגיל 17 התחלתי לחזור בתשובה, במעשי. (מחשבות ודיבורים ומעשים קטנים היו לי עוד לפני ברוך ה׳), ממש פשוט לעזוב הכל וללכת לישיבה. הבעיה שכנראה עשיתי את...
לא אכפת לי מקיים מצוות...
אני “בעל תשובה” כבר שנה רביעית ולא אכפת לי מקיום תורה מצוות. אני מתבייש בעצמי. אני מתבייש שאני אומר את זה. אני מרגיש רע שאני אומר את זה. הכול התחיל מאז אותו משבר. לא מצליח להאמין באלוהים גם בתקופות קשות. אני מכריח את עצמי לקום כל בוקר לתפילה, במניין, להגיד...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן