The Butterfly Button
לא שלמה בנישואיי-האם להישאר בהם?

שאלה מקטגוריה:

שלום וברכה ותודה מראש,
אני נשואה 6 שנים, אנו חובקים ילד נסיך של ממש בן שנה וחצי.
אם להיות כנה, התחתנתי שלא מסיבות שכולן נכונות, הייתי כבר בת 35 ורציתי להתחתן, אפילו רעיון של משפחה לא היה לי בראש, רציתי להיות נשואה. בעלי, היה גרוש ללא ילדים, ובסך הכל בחור טוב, שהרגשתי שיאהב אותי וחשתי שיש פוטנציאל לממש את הנישואין וקשר הזוגיות שכל כך רציתי. לא הייתי שלמה, הרגשתי שיש משהו שלא שלם בהחלטה זו אבל החלטתי לקפוץ למים. אחרי החתונה, הדברים לא התפתחו כפי שרציתי, הרגשתי שממש אין ברכה בביתנו, בעלי נקלע לקשיים בעסק ולקח את כל כספי החתונה כדי שחשבון הבנק שלו לא יקפוץ ובכלל לא היה יציב מבחינת התנהלות כלכלית. יחד עם הרקע שלי שבית הורי פשט רגל ולאחר מכן גירושי הוריי, ולא משנה כבר ביקשתי והתחננתי ממנו שישנה את התנהלותו, כבר איבדתי סבלנות שבעלי ישנה דרכיו. דעכתי, שמנתי, איבדתי כל חשק לכלום ושום דבר, רבים מלא. אנחנו מנהלים משק בית משותף, מנסים מידי פעם טיפול זוגי אבל אין עדיין התקדמות של ממש. אני מייחלת לזוגיות בריאה וטובה, מלאת שמחה ותשוקה וברכה בביתנו אבל אני לא מצליחה להגיע לשם עם בעלי. ומצד שני, אני לא מצליחה לקבל ולהבין ולהרים מהלך של לקום ולהתגרש, אין לי תלות כלכלית בו. אנחנו כבר למודי טיפולים זוגיים וטיפולים פרטניים וסוג של מיואשים, הרבה פעמים אני מרגישה שאנחנו פשוט לא מתאימים ולכן לא מוצאים את הרצון ל”התאבד” על הקשר שלנו, אני גם חושבת שזו ההרגשה שלו והוא עכשיו נשאר בקשר שלנו כי יש לו התעסקויות רבות עם ענייני פרנסה ולא בא לו להתעסק בפרידה וגירושין. הוא גם אמר שהוא מסכים שאבחן את האופציות שלי ומבלי לפרק את הבית שלנו. גם כשאני חושבת על לעוף על הקשר שלנו, אני חושבת על להתקרב אליו אני מרגישה רתיעה של ממש, פחד, פחד להיפגע, לצאת פרייארית, כאילו שברור לי שאני אפגע ממנו וכל הנורות האדומות הבהבו לפני כן ואני התעלמתי מהן. ונמאס לי כבר, החיים נועדו לחיות אותם בתשוקה ושמחה ואני כבויה. אני מבקשת הכוונה, איני יודעת אם הכוונה להתחזק כדי שיהיה בי האומץ כדי לקבל החלטה להתגרש או משו אחר אבל אני רוצה להתחיל לחיות ולהיות דוגמא שמחה וטובה לבני. אנא עזרתכם ככל שתוכלו.

תשובה:

שלום לך שואלת יקרה

שאלתך, הכתוב בבהירות ובכנות, כואבת מאוד ומהדהדת את לבטייך באשר למצב שבו את נמצאת.

את מתארת את הזוגיות שלך, במצבה הנוכחי, כסוגיה מורכבת שהכאב שבה גורם לכם לרצות לפרק את הבית שהשקעת הרבה בבנייתו. את מתארת את עצמך, מיואשת, כואבת וכבויה. ודבר ראשון אני רוצה שתדעי שכאבך הוא כאבי וליבי איתך. את נשמעת אישה כל כך בהירת מחשבה ובעלת רצונות נכונים וטובים. רק שהמציאות לא מסתדרת סביב זה וכמה זה כואב.

אני חייבת להסביר כבר בתחילת כתיבת התשובה שאני לא יכולה ולא רוצה לחזק אותך בכוונה לתת לך אומץ להתגרש, אני גם לא רוצה ולא יכולה לדחוק בך להישאר בזוגיות שבה את סובלת. הסיבה העיקרית לכך היא, שהשאלה שלך נותנת לי הצצה לחיים שלך אך לא מעבר. אינני מכירה אותך, את נסיבות חייך, את החוויות שבנו אותך, את הניסיונות הקודמים שלך בזוגיות, את חוויות הילדות שלך. בקיצור, הבנת?

מה אני רוצה ויכולה? דבר ראשון להגיד לך שהמצב שתיארת עורר בי רצון להיות לצידך ולתת לך יד. כל כך קשה להיות בזוגיות אך בבדידות. כל כך קשה להרגיש את האכזבה ממה שהיה אמור להיות ההבטחה הגדולה של חייך. לא פשוט להיות במקום שאתם כבר למודי טיפולים ופשוט מבינים שאתם לא מתאימים.

השאלה שאת מעלה היא מה עדיף? חיים בבדידות עם פוטנציאל לשיפור, או חיים ביחד כשזה כל כך מסובך ולא טוב?

ועוד שאלה חשובה שהעלית היא, איך אהיה אימא טובה יותר? אם אבחר בפרידה וגירושין או אם אבחר בזוגיות שמכבה אותי?

השאלות הללו הן שאלות שמאפיינות את הדור שלנו. אנו רוצות להיות אימהות שמחות שנותנות את כל כולנו לילדים אך משאירות גם מקום לעצמנו וניזונות גם מההגשמה שלנו. אנו כנשים רוצות לחיות בזוגיות שבה אנו מקבלות ולא רק נותנות, שבה אנו נהנות מחבר, משותף, מאיש שמכיר אותנו ורוצה בנו ואנו רוצות לרצות בו גם, להעריך ולכבד. והידיעה שאנחנו יכולות לפרנס את עצמנו מאוד לא מקלה על מערכת השיקולים. אני מכירה נשים שבחרו כך ונשים שבחרו אחרת. והאמת? יש כאילו שהצליחו כשהן בחרו לצאת מזוגיות שלא סיפקה אותן ויש כאילו שלא. יש כאילו שהצליחו לשמוח ולהגשים את עצמן בזוגיות לא מספקת ויש כאלו שלא.

כדאי שתבחני את עצמך, את קשרייך הקודמים, את קשרי הזוגיות של ההורים שלך ותבדקי עם עצמך מה הנרטיב הזוגי שלך? מה הסיפור שאת מספרת לעצמך כשאת חושבת על זוגיות? כמה מזה מציאותי וכמה מזה.. פחות? מה מבחינתך את נותנת בזוגיות שלך ומה את רוצה לקבל? את התחתנת עם מישהו שהוא “סך הכל אדם טוב” למה? למה אדם טוב הספיק לך אז וכבר לא מספיק לך היום?

זוגיות מלאה תשוקה וברכה היא באמת הרצון של כולנו ואני מאמינה שמגיעה לך בדיוק כזאת זוגיות. יכול להיות שהאיש שבחרת לא מצליח להחזיק את הרצון הזה ויכול להיות שהוא מצליח להחזיק חלק מזה? ואת יכולה להשלים?

את זוכרת שכתבתי בהתחלה שאני לא מתכננת לשכנע אותך להישאר בזוגיות לא מספקת? אז למה אני כותבת את כל זה? בגלל שאני מאמינה שיש דברים שהם שלנו, שאנחנו מביאות איתנו לזוגיות ואנחנו מצפות להיתקן (שיתקנו אותנו) על ידי הזוגיות ועל ידי בן הזוג שלנו. אני מאמינה שאכזבה כזאת עצומה לא קורת ביום אחד וחוסר יכולת להתקרב לאחר שנפגעת, גם היא יכולה להיות תוצר של ניסיון קודם. ואם זה המקרה, אז כדאי לבחון את נושא הזוגיות ורעיון הגירושין מזווית אחרת ולעשות זאת על ידי טיפול אישי, שלך, טיפול מעמיק על ידי אשת מקצוע מוסמכת ובעלת ניסיון. יחד איתה תוכלי להכיר את עצמך טוב יותר. להבין למה נכנסת לזוגיות הזאת לכתחילה דווקא איתו, להבין למה את מרגישה פחד כשאת שוקלת להתקרב אליו? להבין על מה את יכולה לדבר איתו ועל מה לא? מה בריחה מעצמך ומה הגנה נכונה וטובה על עצמך?

חשוב לי גם להבהיר שבעיני, יש כזה דבר אנשים שלא מתאימים להיות בני זוג מושלמים. הרבה פעמים הם מתאימים להיות חברים טובים ומצליחים לפתח קשר מאוד עמוק שלא מבוסס על תשוקה אבל מביא ברכה ושקט וביטחון. ויש זוגות שלא יכולים להיות חברים טובים ולא יכולים לתת ברכה ושקט וביטחון ואז בעצם אין סיבה להישאר וחבל. זה קיים. עצוב מאוד אבל קיים.

אני בטוחה שאת תהיי אימא מצוינת אוהבת ותומכת לנסיך שלך גם אם תישארי איתו וגם אם תחליטי לחיות בלעדיו. אני מקווה שתעשי את ההחלטה הזאת אחרי שתעמיקי בעצמך תמצאי את מצבורי הכעס, הכאב והאכזבה ביחד עם מטפלת תומכת ואחרי שתתנקי מהם תוכלי להישאר מלאת כוח ותקווה ולהחליט מה הכי נכון לך מה יאפשר לך לחיות הכי קרוב לערכים שלך ולא לכבות חלילה אלא לדלוק ולהאיר לך, לבן הזוג שלך, לבן שלך, ולעולם כולו.

אני מאמינה בך, בכנות שלך, ביכולת שלך לשאול את השאלות הנכונות ולחפש באות אחרי התשובות. התהליך הזה יאיר לך בסופו של דבר את הבחירה הנכונה ביותר עבורך אותה תוכלי לעשות בלב (כמעט) שלם.

שלך

נועם

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

אני לא רוצה להיות בזוגיות הזו
רוצה להתייעץ. אני בן 25, היא בת 23. בדיוק מסיימים שנה ראשונה. אני לא רוצה להיות בזוגיות הזו. אחרי האירוסין התחלתי להבחין בנורות אדומות, שהיא אישה לפעמים שתלטנית, אגרסיבית, קשה לה שאחרים אומרים לה משהו – והחלטתי להבליג ולקוות לטוב, אני מאין שפשוט פחדתי לבטל את האירוסין. שנה עברה, אנחנו...
לא מצליחה להקשיב לרעיונות שבעלי אומר
אנחנו נשואים 7 שנים והבעיה היא שבעלי מאוד זקוק להקשבה. הוא אדם מאוד חכם ותמיד יש לו מה לומר, רעיונות חדשים ומורכבים אינטלקטואלית. הרבה פעמים הוא פונה אלי לשתף ברעיונות שלו ואני לא פנויה לזה – אין לי ממש כח להקשיב, הוא יכול לפנות אלי באמצע שהבית רוחש בילדים שמרעישים...
אני יותר צדיק מאשתי
איך אוכל להרגיש קרוב לאשתי כשכל מה שמעניין אותי רחוק ממנה? ואסביר, אני אדם שעבודת הבורא הוא חלק הכי משמעותי בחיים שלי. אני לומד תורה, אני מתפלל, אני מקפיד בהלכה, אכפת לי כל כך להיות יהודי טוב ואשתי…… רחוקה מזה. עושה את המינימום בהלכה ולפעמים גם את זה לא. מתלבשת...
אשתי יותר צול"ית ממני
אני נשוי ב”ה שנה וחודשיים, זכיתי ב”ה באשה מקסימה ומסורה, אני מעריך אותה מאוד, ובהחלט כיף לי איתה, עד שמשהו משגע אותי ואז נתקע לי, ואני אסביר. גדלתי בבית ממש שמור, אבא שלי נוהג להחמיר בכל דבר אפשרי, וכמובן שגם בטכנולוגיה, בצניעות וכו’, אני הייתי ילד ממש מרדן, ומלא מרץ,אני...
מוצא חסרונות באשתי כאוב ומתוסכל מאד
המצוקה שלי מייצר כאב נוראי, ובבקשה תנסו לעזור לי אנסה לקצר, אקדים שאני סובל מבעיות רגשיות, דיכאון קל חרדות ובעיקר בדידות וכאב זה מגיע עקב שנות הילדות שעברו עלי בלי יחס ואהבה ועד היום אני מרגיש דחף נוראי לאהבה וקשר, גם עם חברים אני לא כל כך מתחבר בקלות עקב...
המשפחה של בעלי חשובה לו יותר ממני!
אני ובעלי ביחד 4 וחצי שנים, התחתנו לפני שנה, אנחנו בזוגיות מאוד טובה, בריאה, חזקה ועם תקשורת פתוחה אך עדיין יש משהו מסוים שמאוד מפריע לי, בכל פעם שיש סיטואציה שקשורה במשפחה שלו, אני מרגישה שלא משנה במה מדובר הוא תופס את המקום שלהם ומגן עליהם בפניי שלא לצורך, זה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן