The Butterfly Button
חברה שמתחתנת ואני בודדה!

שאלה מקטגוריה:

יש לי חברה ממש טובה
חברה בנפש
עברנו חיים דומים וקשיים דומים ותמיד תמכנו אחת בשניה.
עכשיו היא מתארסת ואני נגמרת מזה
לא מפסיקה לבכות ולכעוס על כל העולם
אפילו ברמה שקשה לי לדבר איתה בטבעיות שהייתה לנו תמיד
לא יודעת מה לעשות
אני הולכת ונכבת לתוך עצמי בלי חשק לכלום
מרגישה הכי בודדה בעולם גם כשאני מוקפת באנשים
אפשר עזרה?

תשובה:

יקרה!

בטח שאפשר עזרה! וכל הכבוד לך שפנית לעזרה, מצטערת על העיכוב בתשובה, נשמע שאת במצוקה מאד מאד גדולה!

את מספרת על חיים מלאי קשיים שהיו נחלתך עד היום ונשמע ממה שכתבת שצלחת אותם בעזרת חברתך לנפש, כתבת שתמכתן אחת בשניה, שהיא היתה במקום זהה לשלך. איזו מתנה זו להרגיש שאני לא לבד בהתמודדות שלי, שיש עוד מישהו שמבין מה שאני עובר, זה לא רק אני שעובר דברים קשים אלא יש עוד אנשים שמתמודדים בעולם.

כל התחושות הללו הן צורך בסיסי של הנפש להרגיש תמיכה, נירמול של המצב, להרגיש “ביחד” בתוך הכאוס, בתוך ההתמודדות. שמחה בשבילך שהיתה לך את המתנה הזו, וכמו שאני מבינה ממה שאת כותבת, עכשיו את מבוהלת ו”נכבית לתוך עצמך” כי את מרגישה שאת עומדת לאבד את כל הדבר הזה שהיה עבורך לחוסן ולמשענת.

ממש מובן שאלו הרגשות שממלאים אותך אותך עכשיו. את נמצאת מצד אחד במקום שמכיר את הערך של מה שהיה, ומפחדת לאבד אותו, חוששת שאת צריכה להכין את עצמך ל”פרידה” שזה עצמו רגש קשה, אנחנו לא רוצים לאבד ולהיפרד מדברים שהיו טובים עבורינו ובטח כשאנחנו יודעים שאין לנו תחליף אחר. הרי כתבת שאת עצמך עוברת דברים קשים אז מובן שאת חוששת להשאר לבד מול הכל ואולי את מרגישה כבר חוסר אונים להתמודד בזירה שלך כשאין לך את החברה שלך. הפחד מלאבד משענת, מלהיות לבד מול קושי הוא פחד אמיתי, והכל ביחד מתקבץ לשק של רגשות קשים ממש! ממש!

אז יקירה, התגובה שלך לדאגות שעולות בתוכך היא נורמלית ומתבקשת, ואת צודקת, הלבד הוא קשה ממש.

הייתי מציעה עבורך 4 דברים.

א- להבין שאת במצב נורמאלי, לא להיבהל מלהרגיש את הפחד, את הלבד, את האי ודאות מהשינויים, את החוסר שליטה במצב, זה בסדר גמור להרגיש את הרגשות הללו אפילו שהם מאד כואבים, זה אנושי, זה מתבקש. ככל שתחבקי את עצמך ותתני מקום לרגשות הללו, הם יקבלו הרבה פחות משמעות, ויכאבו פחות עם הזמן.

ב- דברי את זה להשם, ספרי לו, הוא איתן תמיד! בבדידות, בכאב, באי ודאות ובקושי שהחיים מאתגרים אותך בו, זה ממנו, והוא כאן בשביל שנחזיק בו.

ג- נסי להציע לעצמך להשאיר דלת פתוחה לחיים, כלומר, הרי אין לדעת בודאות איך הקשר בין חברתך לנפש ובינך יהיה לאחר שתתחתן, אולי תתפלאי לראות שלא באמת איבדת אותה, זה רק ענין של מינונים ושל טיימינג? מאמינה שאם הקשר שלכן היה קשר אמיתי, היא לא תנטוש אותך אלא הקשר יקבל צורה קצת אחרת אבל האהבה, התמיכה והאכפתיות תשאר שם תמיד גם אם לא כמו שהתרגלתן (בתקווה)

ד- כמו שכתבת, הבדידות היא מסע כבד בפני עצמו, מקשה על ההתמודדות שלנו מול קשיי החיים והופכת את הכל ללא פשוט עבורינו בני האנוש. אולי עכשיו, כשחברתך מתחתנת תראי בכך הזדמנות למצוא עוד נשים שתוכלי לסמוך עליהן ולהעזר בזמן הקושי, כלומר להרחיב את מעגלי התמיכה שלך שאולי עד עכשיו לא ראית והם יכולים להיות שם לצידך, ואולי אפילו לקחת את זה כצעד נוסף ולהעזר בטיפול מקצועי שגם לא משאיר אותך לבד ומצד שני נותן לך כלים וכוחות כדי להתקדם מהמקום בו את נמצאת למקום חזק יותר שנשאר אצלך ולא תלוי סביבה. (תוכלי לקבל מאיתנו המלצות)

אז יקירה, כבוד על האומץ לפנות ולהעזר, המשיכי כך עד שתמצאי את המקום שבו תרגישי שאת יוצאת ממנו מחוזקת יותר, כי תתפלאי, אבל יש לנו כוח הרבה יותר ממה שנדמה לנו, ואין ספק שאת תמצאי את הכוח הזה, לפעמים צריך עזרה אבל זה שלך, הכוח בסוף יבוא מתוכך, כמו גם לפנות לעזרה זה צעד שלך!

וחשוב לזכור ששום דבר לא קורה סתם, הכל בא לטובתינו, עכשיו בחושך קשה לראות אבל בעומק עומק של הדברים חשוב שנדע את זה! הכל בא כדי לחזק אותנו וכדי שנמצא את שלות הנפש שלנו – את מי שאנחנו באמת.

מאחלת לך הצלחה במציאת העוגן ועוד יותר, שבמהרה תזכי גם את לבנות בית משלך עם בן זוג אוהב ותומך ותהיי מאושרת ממש!

כאן לכל שאלה,

הרבה כוח

ריקי

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

מה התכלית של זה הכאב?
שאלה לי והיא מטרידתני. אפשר ותראה כמתריסה, או שמא כנודניקית ספקנית. אך, במטותא מנכון, העבירו על מידותיכם, והשתדלו לתת לה מקום של כבוד באימיילכם. החיים ריקניים הם, חסרי תוחלת הנאה ומשמעות. אינם אלא כבועת סבון אדירה ונוצצת שכיון ובאת לעמוד על טיבה מתנדפת היא בקול רחש חרישי. אשרי מי שזכה...
איך להניע חבר ללכת לטיפול?
אני בחור ישיבה חרדי ויש לי חבר (בן 22 בערך )שלטעמי וכן לדעת רבני הישיבה וכל החברים הקרובים אליו ואפילו אלה שפחות חושבים שהוא צריך יעוץ (הבחור בעצמו מעולם לא הזכיר את הנידון בעצמו כמובן…) ראשית אציין שמדובר בבחור שעד גיל 18 ישב ולמד ללא הפסקה יש מצב שהוא גם...
מפחדת מביקורת ומלהרגיש מותקפת
מאז שאני זוכרת את עצמי אני נמצאת במצב שאני לא מרוצה ממנו. במשפחה שלי תמיד הייתי מותקפת, בעיקר מאחותי, שבכל הזדמנות הייתה חייבת להוריד אותי ולציין שאני גרועה בהכל, גדלתי לשנוא את עצמי ולהיות כל הזמן במצב מגננה. והעניין הוא שאפילו לר הייתי מודעת לזה. בשנתיים האחרונות נפל לי האסימון...
איזה קושי הוא בידי ומה בידי שמיים?
ממה שהצלחתי להבין כל קושי ואתגר, שהאדם עובר בחיים הוא מאת הקב”ה. עוד דבר שאני מקווה שהבנתי נכון הוא שדרך התורה הוא בכיבוד האחר,בעזרה לאחר ובכללי בעשיית טוב לאחר בין אם זה חברים קרובים משפחה וכו. השאלה אם יש גבול מסוים או שפשוט לקבל שכל דבר מאת הה’ יתברך? האם...
איך מתמודדים עם נרקסיסטים?
יש לי שאלה שמאוד מעניינת ומעסיקה אותי. איך מתמודדים עם נרקסיזם במשפחה- כלומר הורים, גיסות, חמות, שאם אני מדברת איתם לפעמים- הם גורמים לי להרגיש בעצמי חסרת ערך , ואפילו לפעמים לכעסים חזקים- מול בעלי. וגם אני מרגישה שאלו אנשים מהצד הלא טוב של היקום. כלומר מהצד של היצר הרע-...
איך לא נפחד מהמוות אם יש מצב לגיהנום?
תודה שיש כאן מקום לשאול- יש לי שאלה, יש לי פחד גדול מלמות , פחד שמורכב מהמון נקודות כמו החוסר וודאות , כמו האיבוד שליטה , כמו לא להגשים את עצמי ועוד ועוד. ככל שעובר הזמן אני מבינה, שכשאדם מפחד ככ למות, הוא הרבה פעמים לא זוכה לחיות.. כי הוא...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן