The Butterfly Button
הקורונה בבני ברק

שאלה מקטגוריה:

הקורונה בבני ברק

שלום לאתר אקשיבה
אני בת 19 מבני ברק
אני רואה את כל החולים שיש פה
וזה פשוט מזעזע אותי
אני לא מבינה
1) איך השם עושה ככה לציבור שעובד אותו הכי הרבה?
2) איך אנשים מזלזלים ככה בחיים שלהם ושל הסובבים אותם. יש לי אח שהיה לו סרטן וכעת המערכת החיסונית שלו חלשה וכשאני רואה איך השכנים שלי לא שומרים על ההוראות זה מכעיס אותי מאד כי זה מסכן את החיים של אח שלי!!! הוא עלול למות בגללם!!! ל-מ-ו-ת.
איך הם לא מתביישים? אני לא אסלח להם לעולם!

תשובה:

שלום לך יקרה

השאלות שלך הן שאלות כבדות משקל מאד.

אני לא דוברת של הקב”ה ולא יכולה לומר למה ומדוע הוא נוהג כפי שהוא נוהג, אני כן יכולה לומר שהשם מנהיג את העולם בדרך הטבע, ומה שקרה בבני ברק – הוא טבעי. נכון שיש ניסים, וכולנו ציפינו וייחלנו לנס שיוכיח ויראה לכולם את מלכות השם, אבל פה זה לא קרה מסיבות שאנו בראייה האנושית שלנו לא מבינים.

ברוך השם שאצלכם בבית פנימה שומרים על ההוראות כך שאחיך ב”ה מוגן. (אפשר להתייעץ עם “זכרון מנחם” “עזר מציון” וכד’ איך למגן אותו עוד יותר ובשעת הצורך אולי ללכת לקרובי משפחה בעיר אחרת?)

בנוגע לנקודה השנייה, אודות אנשים שמְסַכְּנִים אחרים: לא מעט רבנים זעקו וקראו לשמור על ההוראות ואמרו שמי שלא עושה כן הוא בגדר רוצח כמעט. ובכל זאת את רואה במו עינייך שאנשים לא עושים כך ואין ספק שזה מכעיס ומבהיל. אני לא אסנגר ולא אצדיק את האנשים הללו כי הם באמת נוהגים מאד לא בסדר.

אני רק אזכיר לך שהם לא מייצגים את התורה ולא את דעת תורה. בורא עולם נתן לנו תורה טהורה ויקרה שציוותה עלינו “ונשמרתם מאד לנפשותיכם”. כידוע לך “פיקוח נפש” דוחה כמעט הכל, השם רוצה שנוקיר את המתנה הכי מדהימה שהוא נתן לנו: החיים.

האנשים שנוהגים ההפך מ”ונשמרתם” אינם מייצגים את דעת גדולי הדור (שגם אלה שהתירו ללכת למניין וכדומה הורו לעשות זאת רק עשרה אנשים, עם שמירה של שני מטר זה מזה, עם כיסוי לפה וכו’ וכו’, ואנו רואים אנשים שלא עושים כן) .

עלינו להבדיל בין התורה שעליה מבוססת היהדות, לבין בני אדם שלפעמים הם טועים, לעיתים הם שוגים ולא תמיד הכי נבונים.

כללית, כדי לחיות נכון יש להבדיל בין עיקר לטפל; גם פה, נסי לזכור שהעיקר זה לקדש את החיים: לשמוח בהם ולקיים את התורה מתוך בריאות ושמחה. אנשים ששוגים – הם לא העיקר. הם לא מייצגים אותך, אותי ועוד רבבות מהציבור שלנו שכן שומע לגדולי הדור ומציית להוראותיהם.

בנושא הסליחה לאותם שכנים – לא נראה לי שכרגע את צריכה לחשוב על סליחה, את זה אפשר לדחות בכמה חודשים אחרי שבע”ה הסכנה תעבור והכל יהיה בע”ה יותר בהיר ואז תכתבי לי שוב וניזכר בכל המוסדות וגופי החסד העצומים שיש בבני ברק…. אבל זה בעתיד, לא כעת כשאת מבוהלת, תשושה וכועסת. בינתיים, עד שהכל יעבור, כשאת מרגישה כעס גדול שעולה בך תביני שזה מאד טבעי ונורמלי.

אל תנסי להדחיק, אבל כדי שהרגש המר הזה לא יצא מכלל שליטה נסי להסיח את דעתך בעזרת ספר, משחק, שיחת טלפון נחמדה, בישול ואפייה או כל דבר אחר שעושה לך טוב. (כדאי לך לעשות רשימה של דברים שמשמחים אותך כדי שאם אופפות אותך מחשבות לא חיוביות מיד תוכלי “לשלוף” מהרשימה פעילות שתנתב אותך למקום הנכון).

הימים הללו לא פשוטים לאף אחד, בטח לא למי שחווה טלטלה בריאותית כמו במשפחה שלך, לכן אנחנו צריכים להיות רכים עם עצמינו ולתת לעצמינו חיזוקים, אור ומחמאות. נסי לפתח תחביבים בעת הזו (אני התרשמתי שאת כותבת מצוין, אולי זה הזמן לתעל זאת לאפיק מקצועי?)

מאחלת לאחיך היקר הרבה הרבה בריאות, בע”ה, ואורך ימים טובים ומאושרים.

יעל ר.

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

אבדה לנו שגרה! אין לי כוחות כבר!
הנה זה מגיע. ברוכה הבאה לחוסר השגרה. כמה התגעגעתי אליה. עד כלות. רק חודש של שגרה חלף עבר, כשבמהלכו: נשמתי, נרגעתי, שמחתי, נהניתי, בקיצור- חייתי. ושוב: אזעקות, טילים, ממ”ד, ובעיקר- איןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן לימודייייייייייייייייים. מבחינתי- אין כלום. הכול מתפרק. הילדים סביבי ואיתי 24/7. אלפי דקות. מאות שעות. לא יוצאים לשום מקום. מתוחים...
איך אני יכולה ללמוד להעריך את בעלי?
הי אני רוצה לדעת אם אני יכולה איך שהוא למצוא מקום בעצמי להעריך את בעלי- לראות בו משהו שאני ירצה להביא אתו עוד ילדים להאמין בדרך שלו (גם אם הוא בעצמו מבולבל ולא מאמין בעצמו) הקורונה רק עשתה יותר בעיות בנישואין אני מרגישה מותשת – אני מרגישה שאולי אני לא חזקה...
שנת הקורונה שעברתי לקחה לי את הכוחות
היי, מצחיק שאני פונה אליכם… אין לי שאלה מוגדרת ואני יודעת מראש את התשובה, אני חושבת…. מאז הקורונה אני לא בעצמי. עייפה, עצבנית, איבדתי משמחת החיים שלי, שנה בבית עם 4 ילדים קטנים… אני לומדת תואר שני והמבחנים היו בדיוק בתקופת הסגר השלישי והשקעתי- גרם לי ללחץ גדול מאד כי...
אני לא מעוניינת להתחסן נגד קורונה-למה הרבנים אומרים להתחסן???
אני לא מעוניינת להתחסן נגד קורונה, ואני אסביר את השיקולים שלי קצת. לצורך הגנה על הסביבה- החיסון לא הוכח כמונע הדבקה, ז"א גם אם מישהו מחוסן ולא ידבק בעצמו, הוא עדיין יכול להעביר את המחלה. אז בשביל להגן על הסביבה זאת לא סיבה. בשביל להגן על עצמי, אני לא בסיכון...
חנוקה בבית ובתוך עצמי
רציתי יש לי מחשבות מעיקות מאוד. מחשבות של דאגה גדולה. ובעיקר רדיפה עצמית. אני כל היום בביקורת על עצמי ולא יכולה להתנתק מזה. כמובן שזה ניסיון גדול מאוד של כעס, מרירות, עצבות.. אני כמעט בגיל 18, ואני חנוקה בבית שלי (בפרט עכשיו שאנחנו בסגר) ההורים שלי סופר קיצונים ולא נותנים...
עודף זמן בזמן הקורונה
ערב טוב, הרבה זמן התלבטתי אם לשאול כי חשבתי שדברים יסתדרו לבד אבל לא ממש הצליח לי לסדר אותם.. רק אבקש אם אפשר לא לכתוב לי ללכת לייעוץ כי אני כבר בייעוץ ובחרתי לא לשאול את היועץ את השאלה הזאת מסיבות מסוימות. בעבר הייתי בדיכאון של שלוש שנים לא יודעת...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן