The Butterfly Button
הדחיינות שלנו הביאה אותנו לחובות

שאלה מקטגוריה:

שלום ראשות אקדים לומר בעלי הוא בעל ואבא נהדר והרבה יותר מכך!
יש לו יראת שמים ומידות טובות באמת!!!! והוא אדם מיוחד!
אך יש לנו בעיה משותפת שיוצרת בלגן.
אנחנו דחיינים דוחים הכל עד למצבים נוראים ביותר אנחנו דוחים בכסף עד שעכשיו אנחנו בחובות של 400000 שח בלי דירה
ברוחניות שזה ממש מפריע לי. הוא לא מצליח לקבוע עיתים אפילו לא קצת. לפתוח ספר לעיין ככה כי הרצון בוער זה לא קיים וזה חסר לי מאוד.
איך אני יכולה לדרבן אותו באהבה לעשות את זה. למען שנינו…

תשובה:

שלום יקרה,

כמה טוב לשמוע על הערכה הרבה שיש לך לבעלך. זה בסיס איתן לזוגיות טובה.

בדברייך הקצרים מאד התייחסת לשתי נקודות, ואולי לשלוש.

כתבת על חובות גדולים וכתבת על עיתים לתורה והזכרת עובדה שאתם דחיינים.

יתכן ושלושת הדברים תלויים זה בזה ויתכן שלא.

ואתחיל באמירה כללית,

כאשר זוג מתחתן לפעמים מקובל לומר ששני חצאים נפגשו ומשלימים זה את זה אבל תרשי לי לנסות לדייק את הדימוי הזה ולהגיד שכאשר זוג מתחתן הרי זה שני שלמים היוצרים שלם נוסף.

למה כוונתי?

בתוך הזוגיות יש את היחד שיצרנו, את הקשר ביננו, את המשפחתיות. ולצד זה יש את הנפרדות של כל אחד ואחד מאיתנו. יש מקומות שנשארים עבודת המידות הפרטית של כל אחד, יש את החלומות והכישרונות של כל אחד וצריך בחכמה רבה לדעת מתי אנחנו מתעסקים בנושא זוגי ומי בנושא פרטי.

אתייחס לדבריך ואנסה ללכת דבר דבר לפי סדר כתיבתך,

נושא החובות וההתנהלות הכלכלית הוא עניין זוגי, של שניכם. יתכן ואחד מכם יותר מאורגן והשני יותר מפוזר אבל התוצאה נוגעת לשניכם ממש וגם לילדים ולכן צריך לעבוד בשיתוף פעולה.

במצב שאת מתארת של חובות מאד גדולים, בלי חסכונות ואני מבינה שגם עם ילדים אז נראה לי הכי נכון לפנות לעזרה מקצועית בניהול כלכלי בבית. זה ידרוש מכם לארגן את הניירת שלכם, זה ידרוש מכם משמעת עצמית אבל אם אכן תשתפו פעולה זה יעזור לכם להיות במקום אחר.

מקומות שהייתי פונה אליהם הם פעמונים או מקימי. שניהם ארגונים שעוזרים למשפחות במצבכם להתארגן ולהיות במצב אחר.

פעמונים: https://www.paamonim.org/he/

מקימי: https://www.mekimi.org.il/md/?gclid=EAIaIQobChMIpvyIk6-D6gIVQuvtCh3U5gm9EAAYASAAEgKSIPD_BwE

תתחילי בלקרוא חומר באתרים שלהם וממש מציעה לפנות לאחד מהם. לי יש נסיון עם משפחות שעברו ליווי של פעמונים ויצאו מבורות כלכליים גדולים.

לעומת זאת ובשונה מהתנהלות כלכלית שנוגעת לשניכם יחד ולבית שאתם מקימים, קביעת עיתים לתורה היא אחריות של איש על עצמו. זו המצווה שלו, הקושי שלו, ההנאה שלו וממילא ההתמודדות שלו.

מקום האישה היא להיות עזר כנגדו, להיות שם למה שהוא צריך.

מכיוון שכתבת בתמצות אני לא יודעת בדיוק מה הרקע אצלכם

אבל, אם יש אדם שההתמודדות שלו עם לימוד היא גדולה מסיבות שונות, קשה לו להתרכז, הוא נלחץ, הוא לא מבין מהר, אין לו חברותא טובה או מכל סיבה אחרת בד”כ בסביבה חרדית הוא ירגיש לא בסדר עם עצמו. מקום האישה להבנתי במצב כזה היא להיות המקום התומך ולא עוד זירת התמודדות.

המקום שלך זה להגיד- אני יודעת שזה קשה לך אני כאן לעזור במה שתרצה. לא להחמיץ פנים אם לא לומד, לא להלחיץ אם יושב עם עיתון. לשמוח בכל פעם שכן לומד ולאפשר את המרחב גם אם זה לא תמיד נח.

יש אנשים שיותר טוב להם ונכון להם לעבוד חצי יום וללמוד רק בערב והם עדיין אנשים יראי שמיים, צדיקים ואוהבי ה’.

תזכרי שזו מצווה שלו וגם התמודדות שלו.

והדבר האחרון, נושא הדחיינות.

אני חושבת שעבודה עם ליווי על הנושא הכלכלי תחייב את גם לגעת בנושא הדחיינות שכתבת שיש לשניכם. האם אכן זה של שניכם? האם זה יותר רלוונטי לאחד מכם?

דרך הליווי הכלכלי הייתי ממליצה לכם לברר למי יותר קשה ומי יותר יכול לקחת אחריות על נושא תשלומים, הודעות, רישומים ועוד.

במידה ואחד מכם דחין באופן שפוגע בבית זה נושא לטיפול בפני עצמו.

אני בטוחה שעם אהבה, תמיכה אכפתיות ורצון אמיתי תצליחו להתקדם ולבנות את ביתכם.

ברכת ה’ עליכם.

רחל

rygutman@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

מובחנות בזוגיות תעזור לי לא להיפגע מבעלי?
עד הנישואין הרגשתי שהלב שלי הוא ברשותי. היתה לי גישה מאד בוגרת . לא נפגעתי מאחרים בקלות. הייתי סולחת בקלות . לא הייתי מושפעת מלחץ חברתי . (לדוגמה התחזקתי מבחינה דתית יותר מהחברה בתיכון שבו הייתי והלכתי עם האמת שלי ולא היה חשוב לי כהוא זה מה חושבים עלי ....
חלוקת התפקידים בזוגיות לא נראית לי הוגנת
ראשית תודה על אתר שעונה בדיוק על מה שצריך הציבור החרדי ופותר הרבה ספקות פנימיים . ומכאן לשאלתי: חשוב לי להדגיש שאני מסתכלת על העולם בעיניים של צדק ושויון ולכן יש לי שאלה שלא ברורה לי . לפני דור או שניים היה ידוע שהתפקיד של האישה זה לבצע את צרכי...
אני לא מרגישה שאני רוצה להתחתן... יש לי בעיה?
אני בחורה דתיה חזקה, כך שבציבור שלנו כבר יחסית מקובל שבנות יתחתנו בגיל הזה(לצורך העניין כבר יותר מחצי מהכיתה שלי התחתנה…). הבעיה היא שתמיד הרגשתי שונה מאותן הבנות… כאשר כולן היו קושרות מטפחות, מקוות ומייחלות להקים משפחה זוגיות כבר מגיל קטן, אני לא הרגשתי את זה, הרגשתי שאני קטנה מידי,...
לשתף בזוגיות בסערות שעוברות עלי?
ממש תודה על התשובות באתר, ניכר שהצוות כאן מקצועי ומבין בתחומו! הקדמה שאולי פחות נצרכת: ב”ה ארוסתי ואני נתחתן עוד חודשיים. לא מזמן קרה שהיה לי יום עם תחושת תסכול גדולה מאוד מכל מיני דברים שהצטברו, דיברתי עם ארוסתי היא שאלה אותי מה שלומי ואז פשוט הבכי התפרץ… שיתפתי. יום...
מה יהיה עם הזוגיות שלנו?
אני בת 27 . אני ובעלי נשואים 7 שנים ויש לנו 2 ילדים מתוקים .. מתחילת הנישואים היו קשיים . בהתחלה הוא היה מסור וקשוב וניסה לעשות הכל כדי שיהיה לי טוב . אני כנראה לא הייתי בשלה לנישואין והיה לי מאוד קשה עם השינויים שהנישואין הביאו איתם ונתתי לו...
פערים שהולכים וגדלים ביני לבין אשתי
כבר תקופה ארוכה שמפריע לי משהו בזוגיות שלנו שלי ושל אשתי. אז קצת רקע על הזוגיות שלנו :יש לנו זוגיות יחסית טובה אני מגדיר את זה הכי טובה, כי בשבילי זה טוב. אנחנו הורים ל-2 תכף לשלושה ברוך ה’, שנינו בערך באותו גיל התחתנו לפני 10 שנים, סך הכל הפערים...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן