עשר שאלות קשות על היהדות

עשר שאלות על היהדות | הקדמה לספר הזוהר | בעל הסולם

עשר שאלות קשות על היהדות: מי אמר שאלוקים קיים? אם יש אלוקים – למה יש כל כך הרבה ייסורים וסבל בעולם? למה צדיקים סובלים בעולם? איך יכול להיות ילדים חולי סרטן?

למה הקב"ה ברא ייסורים?

למרות כל הספרים ומאמרים ועלונים וכו וכו וכו שקראתי בנושא אמונה וקבלת יסורים וכו, אינני מצליח להשקיט שאלה שמנקרת בי קשות וגורמת לי קשיים אמיתיים בקיום מצות.
אם הקב"ה הוא כל יכול מדוע ברא יסורים?
כל התשובות של "מרצון הטוב להיטיב" ו"נהמא דכסופא" ו"שכר בעוה"ב" ודברי המס"י בפרק א' וכו וכו וכו לא עונים על שאלה פשוטה מאוד מאוד כנ"ל!
הרי הקב"ה כל יכול!! וא"כ יכל להיטיב בלי להיות מוגבל לחוקים של "נהמא דכיסופא" וכו וכו!!

לא עדיף היה שלא היינו נבראים?

"אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא"- מה שאומר שאין לנו סיכוי לעבור את העולם הזה בלי לחטוא. מה שאומר שמראש אנחנו מיועדים לגיהנום. מה העניין לברוא אנשים, לגרום להם לחטוא, ובעצם להתעלל בהם? לא עדיף היה שלא היינו נבראים?

איך אתם כל כך בטוחים שאלוקים הוא טוב?

אני יודעת המון הוכחות למציאותו של אלוהים אבל בסופו של דבר את כל ההוכחות אפשר להפריך,ותמיד נשאר בחמישים אחוז לכל כיוון,אז איך אני יכולה לדעת שאני לא מקדישה את חיי לטעות?
2-ואם אלוהים קיים למה שהיה רוצה שנהיה בספק לגבי קיומו?הרי אם הינו יודעים בודאות שהוא קיים, עדין היה נשאר לנו עבודה לקיים את דבריו.
3-וגם חשוב לי מאוד להבין איך אתם כל כך בטוחים שאלוהים הוא טוב,אני לא מצליחה להבין את כמויות הרוע שיש בעולם,למה צריכים למות ולפצע מאות איש ברעידות אדמה,שואה…..ויותר מזה אם אלוהים הוא כמו אבא אוהב למה יש כאלה שעתידים לסבול בגהנום,הרי כל אב היה מוחל ומוותר בסופו של דבר!
כלומר עדיין איני יודעת אם ארצה קשר איתו ,גם אם יוכח לי שהוא קים ללא ספק, אני מרגישה שאם יש אל כזה אני מוצאת בתוכי טרעומת כלפיו.
4-למה יש כל כך הרבה פרטי פרטים להלכות?כמו הלכות שבת לדוגמא,מה זה בעצם משנה אם פתחתי את המקרר ונדלק האור….
5-אם אלוהים כל כך גדול למה אנחנו צריכים לשבח ולהודות לו כל הזמן[ברכות,תפילות…]בעיני מישהו שצריך שכל הזמן יפארו שמו בעולם וימליכו אותו נתפס כמטופש,זול,לא דמות שהיתי רוצה לעבוד.

אריכות ימים

אבי ז"ל נפטר בשנתו ה66. בחיים חיותו הקפיד אבי ז"ל הקפדה יתירה שלא לדבר בבית הכנסת שיחה בטילה. שלא לדבר על אמצע התפילה ובין גברא לגברא! מעולם לא שמעתי מפיו דבר לשון הרע. הוא הקפיד על שניים מקרא ואחד תרגום בקול נעים. אם כן עולה לי השאלה מדוע לא זכה לאריכות ימים? ברור לי שהקב"ה מנהיג את עולמו ואין לנו שום מושג קל באופן הנהגתו… אבל עדיין שאלה זו מנקרת בראשי מדי פעם. אשמח לבירור בענין.

החיים שלי כל כך קשים!

מה אומר ומה אדבר, מה ריק מתוכן עם שום שאיפה לכלום, כל מה שגדלתי וחונכתי היה בהפחדות, השפלות, איומים, גידופים, מכות, עונשים, אני לא מתחבר לשום דבר לא תפילה לא לימוד, מה שאני רגיל אני שומר עם השיניים במלחמת חרמה של ממש, כמו הנחת תפילין, שמירת שבת, שמירת הברית, טהרת המשפחה, וקצת מצוות שבין אדם לחברו, אך ללא טעם וסיפוק לשום דבר מצווה, קשה לי להאמין שזו היא דרכה של תורה כמו שחינכו (חינקו) אותי, חיברו אותי לכל הטוב האמתי והנצחי בצורה כזה שלכל דבר שאני ניגש אני מתמלא חרדה וחלחלה, והגעתי כתוצאה מזה כבר לטיפולים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים, ואייני יודע לאן מצבי עוד ידרדר, אין לי שום טעם בידישקייט בדת וביהדות השם ירחם ואת עמו הטוב ינחם, נולדתי בבית חרדי ואני חי כחרדי אבל מבפנים הנשמה זועקת שאני לא בכיוון הנכון אך היא לא זועקת היכן כן המקום הנכון, גדלתי על דברים שלי אסור ולאחרים מותר כלומר בעל המאה הוא בעל הדעה, לי אסור סמארטפון ולהוא מותר, לי אסור לצאת לנופש ולהם מותר, לי אסור ואסור ורק להם מותר ומותר, אני רואה בעיניים איך שהמושחתים הגנבים הנוכלים האנסים, העסקנים עוזרים להם, והם עושים חיים ואילו הטובים אוכלים קש וליהודים ההגונים חסרי האונים וחסרי הישע שום כלום, נאדה ! אנא מכם עזרו בעצה ובתושייה בבקשה.

הבל הבלים הכל הבל?

.אם קהלת אמר שהכל הבל ושהוא שונא את החיים מה אנחנו אמורים ללמוד מזה מה הטעם פה אם הכל סבל

איך אלוקים נותן לאנשים להמשיך לבחור ברע?

תמיד בלימוד מוסר אנו שומעים כמה צריך להיזהר מעבירות כגון חילול שבת או לשון הרע וגזל. וכמה עונשם חמור. אז מדוע עדיין רוב בני האדם נוהגים כנגד רצון השם? ולא קורה כלום כביכול אע'פ שהדברים חמורים. וכביכול השם הוא זה שמאפשר לאותם האנשים לחטוא….כי אין אדם יכול לנקוף אצבע אם לא גוזרים מלמעלה. ואם תאמר שבחדי האדם הבחירה- אז למעשה אין בחירה כי הוא אמור לעשות את המצוות מאונס. כיוון שאם לא יקיימו מצוות לא יקבלו שכר ,אלא עונש…אז איפה הבחירה. וגם מה העניין לחכות לאדם עד סוף ימיו ואז בעולם הבא יקבל עונש של ממש. אז כביכול מאפשרים לאדם לחטוא -בידיעה שלמעלה ייענש ו"יסגרו איתו חשבון". נשמע פסיכופטי בעיניי????

א-ל מסתתר בשפריר חביון. לכל הרוחות, למה?!

למה החושך הזה? למה הערפל? למה לא מבינים? למה לא יודעים? למה לא רואים?
למה אל מסתתר כל כך עמוק בשפריר? וכי כשהוא לא הסתתר הכל היה בסדר? בבית המקדש גם עשו עבירות אז לא הבעיה היא הבחירה אז למה? אם רק הייתי יודע שאני בדרך הנכונה היה לי כוח להילחם באמת. אבל אני לא בטוח ולא יודע! מי אמר שאני לא טוחן מים? מי אמר שמה שאני עושה זה מה שה' רוצה? (ומה זה משנה מה)
לא מפרט כי לא צריך וזה שאלה שכולם קשה להם!
למה?
למה?!!??!!

למה יש כל כך הרבה רוע בעולם ? אם יש אלוקים למה הוא לא מונע את זה ?

ייתי ילדה מאוד מאמינה , מאוד . הייתי שומרת בשר וחלב וגם לפעמים שומרת שבת , לא היה דבר כזה לאכול במקום לא כשר . לאט לאט ככל שהתבגרתי וראיתי כל הזמן כמה דברים רעים יש בעולם הזה , כמה סבל לחסרי ישע אמרתי לעצמי איך אלוקים לא עוצר את הזוועה הזאת איך הוא יכול לשתוק אם הוא רואה התעללות בבעל חיים מסכן בכלב מסכן שסובל על לא עוול בכפו , איך הוא יכול לראות התעללות במבוגרים מסכנים בבתי אבות , רצח , , מלחמות , שנאה ולא לעשות כלום . אם אני הייתי כל יכול לא הייתי עושה ולא טיפת רוע בעולם הזה
ובטח שלא לחסרי ישע תמימים שלא יכולים אפילו להחזיר . אשמח שתסבירו לי את זה אני פשוט לאט לאט מתרחקת מהדת יותר ויותר ואפשר להגיד שאני מפחדת מאלוהים אפילו שאני כבר כמעט לא מאמינה … אתמול ראיתי פוסט בפייסבוק על ילדים ששמו לכלב מסכן נפצים בגוף והרגו אותו איך הוא לא מנע דבר כזה לגור מסכן שסבל כל כך הרבה שלושה ימים עד שמת … תסבירו לי בבקשה .