פחד מפיגועים ופחד מאיבוד האמונה

בזמן האחרון (כנראה כתוצאה מגל הפיגועים) אני חולמת על עצמי, ורואה איך אני נקלעת למצב בו מנסים להתנקש בי ולנסות לפגוע בי, אני מתעוררת בידיעה שנרצחתי בחלום.
זה גורם לי לתחושה מתסכלת, חלילה לא לאיבוד אמונה, זה לא גורם לי להתערער באמונה שלי, אבל זה מציף בי המון שאלות.
מה פשר החלומות? למה ה' מראה לי מראות כאלה בחלום? למה אני חווה הרגשה של איבוד חיים בחלום? מה אני אמורה ללמוד על עצמי? אני משתדלת ללמוד על תקופת ימי המשיח והגאולה, כי אני נחלשת בזה. אני מרגישה שלא מגיע לנו בתור עם להיגאל, לכן אני לומדת יותר על מנת להתחזק בנושא הזה. אני אציין שוב שאני מאמינה באמונה שלמה שאנחנו עתידים להיגאל, ומאמינה שבכל יום יכול המשיח להתגלות, אבל רק בחסדי שמים, כי בתור עם אנחנו מפולגים מבפנים בהרבה תחומים, אז אני מרגישה מעיין אכזבה.
אני מקווה שהחלומות האלו יעברו, אבל הם פוגעים לי בנשמה. איך אני יכולה להתגבר על זה?

תמיד לשמוע לרב??

השאלה שלי היא לאיזה כיוון לפנות בזמן מבחן? האם לעשות מה שרב שהוא בן אדם רציונלי לחלוטין כמוני אומר לי לעשות כי לטענתו זה בשם ה'? או לעשות את מה שאני מרגיש מבפנים לעשות וללכת עם האמת האישית שלי? האם זה חטא ללכת אחרי האמת שלי ועם כן אז למה? זה לא הגיוני שאני צריך להאמין לבן אדם רציונלי שהאמת שלו שונה משלי. אין רב שה' מדבר מתוכו ולכן אין סיבה שאני אאמין לכל אחד!

למה להתנדנד בין הגשמיות לרוחניות?

האם מותר ליהנות מהעולם הזה? האם חייבים ליהנות מהעולם הזה? מדוע ה"בבא סאלי" התענה שבוע שלם ברציפות ואדם אחר נענש על שהזיר את עצמו מן היין?

איך מתחברים לתשעה באב?

היי, אני שולחת את השאלה הזו כמה דקות לפני כניסת הצום גם אם לא אקבל תשובה היום. אשמח לתשובה להבא.. לא יודעת איך מתחברים באמת לצום ולכאב שבו, מרגישה אדישה כל כך.. לא משנה מה יעבור לידי. לצערי, את הזמן […]

עשר שאלות קשות על היהדות

עשר שאלות על היהדות | הקדמה לספר הזוהר | בעל הסולם

עשר שאלות קשות על היהדות: מי אמר שאלוקים קיים? אם יש אלוקים – למה יש כל כך הרבה ייסורים וסבל בעולם? למה צדיקים סובלים בעולם? איך יכול להיות ילדים חולי סרטן?

מי אמר שאלוקים קיים?

מי אמר שאלוקים קיים

שלום לצוות אקשיבה!! תודה רבה על האתר הנפלא, אני קורא בו הרבה ומוצא את עצמי מחכים מאוד. רציתי לשאול: איך אני יכול להאמין בבורא עולם? א. אינני רואה אותו. ב. אינני יודע מיהו. ג. לא יודע בכלל אם הוא קיים. תודהה

אני לא מצליח לכפור

אני אברך בכולל שנחשב רציני , אקדים ואומר שגדלתי למשפחה טובה אבל מבחינה רגשית לא גדלתי מאוזן אפעם(כנראה בשל הזוגיות הגרועה בין הורי שהיתה רק בבית אבל בחוץ היינו נחשבים משפחה של רבנים ובאמת גם בבית היינו משפחה טובה מכל הבחינות וללא שום צביעות אבל הזוגיות היתה ממש גרועה ) זאת אומרת שתמיד הייתי במצבים משתנים או שהיה לי תמיד פער קיצוני וניגודים בתוך ליבי וכן במי שאני
מה שקורה שבתכלס כמעט בכל תחום של מידות, אמונה ,תפילה, יר"ש , תורה , תכונות נפש , אופי, התנהגות, השקפות , מצבי רוח , חברה, יש לי ניגודיות משוועת שהיתה ועודנה קורעת אותי מבפנים ומבחוץ.
עכשיו בזמן האחרון עקב נסיונות ומשברים שיש לי הגם שהם סטנדרתיים אבל אין כח להתמודד וזה הוביל אותי להתחיל לדבר לקב"ה בכעס , כאילו אני כל פעם שמשהו קורה לי אני כאילו אומר לו אוקי הבנו אתה כל יכול אבל מה הקטע שך וידעתי שתעשה לי את זה כי בתכלס לא מגיע לי או הרי הבאת לי משהו טוב אז חייב להביא גם משהו מעצבן כי למה שאני יהיה מאושר (המאמר "ביקש יעקב לישב בשלווה , קפץ עליו רוגזו של יוסף" התחיל להתפרש אצלי במוח ובתחושה בקטע סדיסתי ) . כאילו אלוקים נימצא עם שופל ענק מאחוריך ואם קצת תעצור עוד שניה אני ידרס
עכשיו תדע שאני יודע שזה לא נכון ונסיון משמעותו לא מבחן אלא נס להנוסב ולהתרומם ואלוקים אוהב וכל המאמרים וכולי (אני נחשב לדרשן הכי מוצלח גם בכולל וגם במשפחה ואחד המוצלחים בישיבה , ויש לי ידע תורני נרחב)
אבל כאילו אני מרגיש שאין לי כבר כוח למשחקים האלו וכל סיפרי ההשגחות פרטיות כאילו נמאסו עלי מה הקטע, ההוא הפסיד את הרכבת וניצל מתאונה והשני הפסיד והתבאס ועכשיו השני צריך לדעת שכמו הראשון אז גם אתה הכל מלמעלה וזה לטובה אבל עכשיו לא תראה את זה אולי עוד שנה או 100 שנה או למעלה או בגלגול הבא , מה הענין ? ולמה אי אפשר גם לקבל משהו טוב ולא לפחד כל רגע מאיפה עכשיו יכיע לי הבאסה
אני הגעתי למצב שאני הולך לכולל ולא מתפלל כלום לא שחרית לא מנחה לא ערבית וכאילו אני סוג של כופר שלא יכול לכפור כמ אני מאמין באמת בעל התורה ובחז"ל אבל אין לי כוח לכל זה (הרבה אני אומר לה' אתה רואה שאני לא מצליח להתמודד אז למה אתה ממשיך להתעלל בי עש שאני יתדרדר לגמרי ? קח אותי אבל בלי יסורים ותסגור ספור)
עוד דוגמא ב"ה נולדו לי 3 ילדים צפופים אחרי החתונה ובשנתיים וחצי האחרונות עצרתי וכאילו אני ידעתי שזה לא יעזור לי ואם אני ינסה לברוח מהלחץ יבוא לי ממקום אחר וכך באמת אני מרגיש שזה קורה ואני משתגע למה לעזאזאל כל מה שאני יעשה יבוא לי משהו מצד אחר
מה עושים? האם אפשר לצאת מזה , כי לי אין כוח

איך אתם כל כך בטוחים שאתם צודקים?

גדלתי חרדי. אני לא יודע איך וגם לא מעוניין להגדיר את עצמי. אבל כבר בגיל צעיר היו לי תהיות לגבי קיום האל וגם אם הוא קיים מי אמר שהוא האלוהים כמו שחינכו אותי במוסדות החרדיים. תכלס אף אחד לא באמת יודע אם הוא קיים או לא, אף אחד גם לא יודע מה נכון או לא נכון ואפשר להתווכח על הכל. כל אדם מאמין במה שהוא מאמין בגלל הסביבה שלו. 99 אחוז מהעולם יוולדו וימותו באותה אמונה שבו הסביבה שלהם גידלה אותם. אדם שרוצה להאמין במשהו ימצא את כל ההוכחות והדרכים כדי להוכיח שהוא צודק ויעלים עין מהדברים שסותרים את אמונתו. זה טבע האדם, אנחנו חייבים משמעות כדי לשרוד את העולם הלא ברור הזה. כמו שאתם (עוני השאלות) כל כך בטוחים בדרככם יש כנראה מאות אתרים לדתות ואמונות אחרות עם רבנים בדיוק כמוכם שעונים לקהל שלהם את אותם תשובות שאתם עונים רק בדרך שמסתדרת עם אותה דת.
הנקודה שלי היא שאין אמת אחת ברורה, אתם מאמינים במה שאתם מאמינים משתי סיבות: אחת-כי ככה חינכו אותכם.שתיים- כי זה מרגיע לכם את הנפש ונותן לכם משמעות לחיים.
אני לא פה בשביל להתריס אני פה בשביל לקבל תשובה. (כי גם אני ייצור אנושי שצריך משמעות וכוסף לאמונה תמימה ופשוטה)
איך אתם כל כך בטוחים שאתם צודקים אולי אתם טועים אולי אין אלוהים? ואולי יש אבל זה לא אותו אלוהים שאתם חושבים שהוא? אולי הוא אלוהים של כולם ואוהב את כולם בצורה שווה? אולי היהדות שרדה כמו שהיא שרדה בגלל האמונה העמוקה הזאת שאנחנו העם הנבחר, והאחדות היא זאת שהצילה אותנו במשך כל הדורות, ולא אלוהים? קשה לי מאוד להאמין ולקיים מצוות ואורח חיים דתיים כי לא הגיוני שסתם באנו לעולם הזה- וואוו תראה את גוף האדם וכמה הוא מורכב חייב להיות אלוהים ואלוהים הוא של היהודים כי הוא נתן לנו את התורה מול 600 אלף איש- ונראה לך יכלו לעבוד על 600 אלף איש? נמאס לי שכל האמונה שלי צריכה להיות מושתתת על כמה תשובות שאם באמת נעמיק בהם אפשר גם להפריך אותם.
קיצור יש לי משבר חזק באמונה, ואשמח שתאירו את עיניי.

איפה הקב"ה בחיי היום יום שלי?

נהיו לי קשיים לאחרונה ומחשבות על מציאות הבורא האם יכול להיות שהוא לא קיים חס ושלום?האם הוא שומע את תפילותי?
איך הוא מעורב בחיים שלי ביום יום?
נושא ההשגחה מאוד קשה לי, אם לדוגמא מישהו צועק אליי בכביש ,הוא בחר לצעוק עליי אז איפה ההשגחה פה??
איפה הקדוש ברוך הוא בחיים שלי ביום יום?
תודה רבה

התקפי כעס שנובעים מכעס על הקב"ה ועל החיים כולם

אני בעיקרון מאובחן כחולה סכיזופרניה. הבעיה אצלי שכשאני מתחיל להיות לא מרוצה ממשהו בחיים- מחכה הרבה זמן בתור וכדומה, אני מתחיל להתמלא בכעס על החיים ועל הקב"ה, וברצון לא לחיות, ובעקבות כך אני נהיה מוצף מחשבות והרגשות רעים. אני לא יודע איך אפשר להתמודד עם זה, ואני נהיה מיואש לגמרי. אני מבקש ומתחנן שתציעו לי איזו עזרה, כי אני במצב מיואש מאד. סליחה על הבלא