איך מתחברים לתשעה באב?

היי, אני שולחת את השאלה הזו כמה דקות לפני כניסת הצום גם אם לא אקבל תשובה היום. אשמח לתשובה להבא.. לא יודעת איך מתחברים באמת לצום ולכאב שבו, מרגישה אדישה כל כך.. לא משנה מה יעבור לידי. לצערי, את הזמן בצום אני מעבירה בסדרות טורקיות על אהבה .. לא מצליחה לעשות אחרת, לא מצליחה להתחבר, […]

לעבוד את ה' או את עצמי?

רציתי לשאול האם יש מעשה או דרך עבודת ה שניתן לעשותה ללא שום אינטרס אישי.
אני יסביר למשל אברהם אבינו שנראה שבעקידת יצחק הוא עשה את המעשה שהכי היה נטול טובה אישית שהרי הוא כמעט הרג את בנו בכל זאת מה שנראה (לי בעיניים מצומצמות) הוא בחר שבכל דבר הוא עושה את רצון ה וזה היה הדבר שהניע אותו שהוא הבין שה יודע הכי טוב מה טוב ואם הוא לא יעשה את המעשה הזה הוא בוגד בדרך חיים שעושה טוב (כי ברור שה' הוא תכלית הטוב גם אם בעיניים גשמיות לא תמיד אנו מבינים)ונמצא שהוא פשוט מונע מהדבר שהכי מספק נפשית. אין לי שום כוונה לזלזל באברהם אבינו וברור לי שהוא היה מהאנשים הגדולים שהיו בעולם אך פשוט אני לא מצליח למצוא דרך או מעשה שבו האדם הוא נטול אינטרסים נפשיים או גשמיים כי גם אם אדם בוחר למשל לחיות בזבל הסיפוק הנפשי והמשמעות שהוא השיג היא גם מחייה אותו.
עצם שאילת השאלה שלי היא גם קצת אינטרס כי מאוד קשה לי עם המחשבה שכולנו צרכנים ופשוט בוחרים בצרכנות העליונה ביותר שכשאתה אוהב מישהי אתה לא אוהב אותה אלא את מה שהיא גורמת לך או את הרגשות שאתה מרגיש כלפיה אני רוצה לאהוב את אשתי אותה ולא את עצמי אני רוצה לעבוד את ה ולא את עצמי! אני ממש מצטער על האירוך וההתפלספות אבל השאלה מציקה לי ברמות איך שיצא שבת ישבתי לכתוב אותה תודה רבה ושה' יהיה איתנו!