מאת:

התפרסם בתאריך:

20/10/2017

מי יהיה הסנדק של הבן שלי?

שאלה מקטגוריה:

שלום אני צפויה ללדת בקרוב בן בע"ה.
אצל בננו הראשון אבי בעלי היה סנדק, עכשיו כאשר תורו של אבי, בעלי החליט שהוא רוצה להיות סנדק של בננו.
חשוב לי מאוד שאבי ישב, על מנת לכבדו. אני חוששת שאם בעלי ישב אבי יפגע מאוד. מצד שני אני לא רוצה להיכנס למריבות עם בעלי על נושא זה.
מה מומלץ לעשות?

תשובה:

שלום שואלת יקרה,

ראשית אאחל לך המשך הריון בריא וקל, ובהגיע השעה שתהיה לידה קלה ומהירה.

לעיתים קרובות אני נדרשת לשאלות מן הסוג הזה, שכן הסנדקאות היא מן הסתם נטילת חלק בעולמו העתידי של המולד ואולי גם האצלה מסוימת מאישיותו של הסנדק לתינוק. הגברים במשפחה מאוד נידרכים עם היוולד בן זכר ואכן זהו נושא למחלוקות וגם דרך או הזדמנות ללמוד עוד דברים ,להתעמק במה שחשוב באמת ולחזק את ההורות המשותפת.

מקריאת השאלה עולה שדרכך היא דרך השלום והזוגיות הטובה מעבר לכל שיקול אחר, ואני מחזקת אותך על רצונך לא להתעקש ולהיות בשלום עם בעלך.

לכאורה מצד ההגיון הקר ,היה עכשיו אמור להיות תורו של אביך, ואם נוסיף לכאן מנהגים ומסורות יתכן והיו תשובות מגוונות לעניין

אולם, וכאן הנקודה המרכזית, בעלך כנראה מרגיש שמקומו כרגע להיות סנדק של בנו, יתכן ויש עימו סיבות פנימיות שלו, רגש עמוק לבן שיוולד ואולי רצון להתחזק ולהיות בקשר עמוק יותר עם הבן שיוולד. על פניו אולי זה לא תואם את ציפיות ההורים שלך או שאר בני המשפחה, אך מה שחשוב הוא ההחלטה שלכם המשותפת כזוג וכהורים לרך הנולד.

לכן טוב את עושה שמחשבתך הבסיסית היא לא להגיע למריבות ולצעוד יחד עם בעלך בדרך משותפת לחינוך וגידול הילדים.

לגבי רגשותיו של אביך, ראוי כאן לאמפת את תחושותיו, לנהל איתו שיחה אישית מכילה ואוהבת ולהסביר בעדינות שאתם אוהבים ומעריכים מאוד את אבא, ומקוים שהוא יהיה סנדק לחיים של הילד. שישפיע עליו מטובו שיאהב אותו ויתמוך בדרככם החינוכית ואתן בטוחים שהוא ימשיך להיות סבא נהדר ואוהב , וגם אפשר לתת לו כיבוד אחר משמעותי בברית (כסא של אליהו, אמירת ברכות וכדומה)

שתהיה לידה קלה ותינוק בריא ושמח

בימיו יבוא גואל

בברכה

רינה

 

[email protected]

 

נ.ב אני מצרפת לך תשובה נוספת מהאתר בנושא סנדקאות  https://akshiva.co.il/%D7%AA%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%95%D7%AA/%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%94-%D7%9C%D7%94%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%A1%D7%A0%D7%93%D7%A7/

 

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן