מאת:

התפרסם בתאריך:

14/06/2016

בעלי לא רוצה אינטרנט מוגן

שאלה מקטגוריה:

בעלי לא מוכן לשים אינטרנט כשר.

יש לנו פלאפונים לא כשרים, והוא לא מוכן להחליף לכשר, אז אמרתי לו לפחות נעשה חסימה של רימון אך עדין אין לו תשובה . והוא שונא שאני מנדנדת לו על זה כל פעם. וזה גורם להרבה מריבות הוויכוחים. השאלה איך לנהוג איתו?

 

תשובה:

שלום רב

 

האינטרנט הנו מכשיר רב עצמה, לטוב ולמוטב. מחד הוא מהווה כלי עבודה חשוב יעיל ונח. אמצעי תקשורת בידור ופנאי. מאידך הסכנות הרבות שאורבות בתוכו עליהם לא צריך להרחיב.

ההתמודדות שלך הנה התמודדות שמאתגרת אנשים רבים, גברים ונשים, רווקים ונשואים צעירים ומבוגרים.

לא ציינת האם יש לך ילדים – והאם הם חשופים ונגישים למכשירים, או שהחשש הנו רק מול בעלך. בייחס לילדים שהנם בעלי יכולת שיפוט התמודדות והבנה נמוכים יותר ללא ספק הגישה לאינטרנט ללא סינון יכולה להיות חמורה והרסנית, אני מניח שבעלך יבין את זה וישתף פעולה – בצורה נכונה של תקשורת שרלוונטיות לכל שיח הבנה ואינטראקציה זוגית.

במידה והחשש שלך נוגע יותר לבעלך –  אין ספק ש"אין אפוטרופוס לעריות" כך למדו אותנו חז"ל, לא צריך להיות רשע או בוגדני בשביל להיחשף לדברים לא הולמים, שמאוד לא היית רוצה שבעלך ייחשף – ובצדק. השאלה מה האלטרנטיבה – לכפות בכח דברים בזוגיות זה דבר לא מומלץ בכלל. תמיד הדרך הנכונה זה לשתף לשוחח לנסות להסביר את הפחדים החששות והדאגות שלך.

במידה והרצון שלך מבוסס על ידיעה ספציפית של מאורע שלילי מבחינתך, או לחלופין חשש כבד שמטריד מאוד את מנוחתך את יכולה להציב גבולות ולדרוש באסרטיביות את השינוי, יש גבולות וקווים אדומים שמותר ואפילו צריך למתוח גם בזוגיות אוהבת,  אולם התנהלות כזו תלויה מאוד באופי שלך ושלו, ובאופי הזוגיות הספציפי  שלכם. מה עוד שכפיה בדרך כלל לא מחזיקה מים, במידה ואדם מחפש משהו (חס וחלילה) הוא תמיד יוכל למצוא אותו, הפיקוח והמשטר שלך לא יעזור, ישנם אנשים שהכעס והמירמור יכולים להוביל אותם לצעדי דווקא מטופשים –  את בוודאי מכירה את בעלך היטב.

מה שהייתי ממליץ לך זה למצוא זמן רגוע, שאתם נמצאים בקרבה רגשית. להעלות את הנושא, להדגיש שאת אוהבת אותו, שאהבה שלו אליך חשובה לך מאוד, שאת לא חושדת בו בשום אופן, אבל בכל זאת את מלאת חרדות, את כנראה שמעת לא סיפור אחד ולא שתיים על זוגות שנפגעו מהאינטרנט, לפעמים בדרך אל חזור. וזה פוגע בך, את יודעת שהאינטרנט מנגיש דברים גם אם לא מחפשים אותם, וכל אדם יכול למעוד – גם האדם ירא השמיים ובן הזוג המסור ביותר – זו הסיבה שחז"ל תקנו את איסור יחוד – על כל בן אדם בכל גיל ובכל רמה רוחנית ותורנית. את מבקשת ממנו בשם האהבה בשם הזוגיות בשם הרצון שלו לדאוג לך ולהיטיב אתך לעשות את השינוי הזה.

במקביל – במידה והוא טוען לצורך אמיתי שלא מתאפשר לו דרך המסננים – את יכולה לבקש להיות חשופה לפלאפון שלו, שיהיה לך גישה, את יכולה להגיד לו שזה פשוט ירגיע אותך, ולבקש ממנו לקבל ולכבד את החשש הזה שלך.

בתקווה שהדברים יהיו לעזר, במידה ואת זקוקה להבהרה או הדרכה נוספת, אשמח להיות לעזר

נתנאל

[email protected]

 

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן