The Butterfly Button
רוצה למצוא את עצמי

שאלה מקטגוריה:

שלום וברכה. אני כבר בן 20.כבר יותר משנתיים בלי מסגרת. אני מעסיק את עצמי בדרך כלל.עד לפני ארבעה חודשים הייתי בקשיים ובכישלון גמור עם כל הנושא של שמירת הברית.
והנה זה. ברוך ה אני כבר נקי מזה הרבה מאוד זמן.
אני בחור די שמור. ללא אינטרנט לא כשר.אני מחפש להגדיר את עצמי ואני לא יודע איך.אני מחפש מה לעשות עם עצמי. וגם זה אני לא יודע איך.
אני מאוד רוצה כבר להתחתן.
בגלל שמיציתי את הבחרות שלי. מיציתי את התועבה של הבחרות.
אני לא יודע מה לעשות בנושא הזה. אני חייב להתקדם הלאה בחיים. כל יום שאני בבית. זה הורס אותי יותר ויותר.
השאלה אם אני אתחתן מה זה יעזור לי בחיים(אני חושב שאני בשל להתחתן)
תמיד היה לי בעיות בישיבות ואפילו בחיידר.
אני איש לא בעייתי. חיפשתי עקשן. זה לא אומר כלום!!!!
אני לא היפראקטיבי.למרות שחשבו שכן
אז כמובן נתנו לא ריטלין. אבל אני לא. אני בן אדם די רגוע. …
בקיצר תעזרו לי להגדיר תעצמי. ולמצוא את מקומי
תודה רבה!!!

תשובה:

בחור יקר, שלום לך!

כנותך מעוררת הערכה רבה. אתה עושה חשבון לעצמך, לא נותן לחיים לזרום סתם כך, מחפש את ה”אני” האמיתי שלך ולא נותן לעצמך להתפנק. אלו כלים נפלאים שבעז”ה תוכל להתקדם איתם רבות.

התפעלתי מהכח שלך לומר לעצמך שאתה לא מה שכולם חושבים עליך. הדבר מוכיח על עוצמה, על נחישות פנימית, ועל כוחות נפש גדולים.

הפנית אלי בקשה גדולה – לעזור לך להכיר את עצמך. צר לי שאין לי את היכולת לעשות זאת. אינני מכיר אותך, ומעבר לכמה שורות שכתבת אין לי שום כלים לדעת על כוחות נפשך, על קווי האופי שלך, ועל עולמך הפנימי העשיר. לא התברכתי בנבואה.

אני מכיר מישהו שמכיר אותך מצוין, איכפת לו ממך יותר מכל אחד, הוא רוצה מאוד שתצליח בחיים, ויש לו העוז לחלוק על דיאגנוזות של אחרים. ממש כל המעלות האפשריות. ממליץ לך להתייעץ איתו. הבעיה היא שהוא לא תמיד פנוי. הוא עונה רק אם מתיישבים איתו בפינה שקטה, עדיף במקום מנותק ורגוע כמו שפת הים או בלב חורשה שקטה, וגם שם – הוא משתף פעולה רק אם אתה באמת באמת איתו.

האיש הזה הוא אתה עצמך.

הרב וולבה מיצר בכתביו על כך שלא כל אחד מכיר את עצמו, ויש אנשים שבורחים מעצמם. אבל עושה רושם שאתה לא מאלה. ממכתבך ניכר שאתה מודע לעצמך ויש לך דיאלוג פנימי עם עצמך. אם כך – חבל לחפש מראות שיראו לך את חזותך החיצונית בטשטוש. עדיף ללכת לצילום רנטגן, ואין טכנאי יותר טוב ממך עצמך.

אוכל לכתוב לך רק קווים כלליים שמתאימים לכל בחור בשלב זה של החיים, אולי הדבר יביא לך תועלת.

בין בחור לאדם נשוי יש הבדל תהומי, מהותי.

חיים עם אשה לצידך זו לא עוד מטלה, לא עוד חברה, לא עוד עול. זה משהו אחר לגמרי. ורבים מהנשואים לא קולטים זאת ומפסידים את עיקר החוויה ועיקר ההתקדמות שבחיי נישואין.

חיי נישואין משנים את תפיסת ה”אני”.

כל אדם מרגע בריאתו חי את חייו סביב “אני”. אני רוצה לאכול, בא לי לשחק, יש לי חשק לעשות כך וכך, אני מתחרט על כך, אני רוצה ללכת לשם, אני מדוכא, אני מבסוט.

חיי נישואין אמיתיים משנים את תפיסת ה”אני”. הם הופכים אותנו לשותפים.

אנחנו חולקים את חיינו האינטימיים ביותר עם בת זוג לצידנו. שותפה להתמודדויות, ללבטים, ליצרים הקטנים, להנאות ולחוויות. אנחנו קולטים את החיים מנקודת מבט הרבה יותר בוגרת ואחראית – לא לחשוב רק על עצמנו האנוכי והמצומצם, אלא על הסובבים אותנו היקרים לנו.

לא מגיעים לשותפות הזו ביום אחד. יום החופה הוא בסך הכל נקודת התחלה לתהליך ארוך המתמשך כמה עשרות שנים, עם עליות וירידות, ובעיקר עם המון השקעה. אבל זה היעד, ולשם הדרך מובילה – אם מוכנים לצעוד בה.

השותפות הזו מפרה, מעצימה, מגביהה את האישיות לגבהים, מחזקת את הרוח ונותנת כח בשעות קשות.

הייתי אומר שחבל לגשת לחיי נישואין בלי מוכנות לזה. אם ניגשים להתחתן סתם כי למה לא, כי נמאס לי מהקטע של להיות בחור ובוא נבדוק איך זה עם אשה – זו נקודת התחלה לא טובה כלל וכלל. חיי הנישואין נותנים המון – רק כאשר יש מוכנות כל שהיא לחוויה שבהם.

הבסיס הוא לצאת קצת מנקודת ה”אני” הילדותי ולרצות באמת להרחיב את המעגל, לחוות קשר אמיתי וקרוב, לחוות איכפתיות על שולמם וטובתם של אחרים.

איך עושים זאת? על ידי נתינה. הנתינה לאחרים עוזרת לצאת מבועת ה”אני” ולהרחיב את ההסתכלות על העולם ועל האנשים החיים בו.

אצרף עצה, שאיני יודע אם היא מתאימה לפי מצבך ולכן אני כותב זאת כהמלצה בלבד – להעמיק את הקשר עם אמך. לשוחח מידי פעם, לרצות לגרום לה תענוג ונחת ולמצוא את הדרכים לכך.

כמובן – אל תעצור כאן. העולם מלא באנשים המשתוקקים לתמיכה, למילה טובה, להתייחסות, להערכה. קל לפתוח גמ”ח, אבל הרבה יותר קשה להטות אוזן לאחרים, לחוות אותם, ולרצות באמת שיהיה להם טוב.

אפשר לרכוש זאת אט אט, ואין רכישה יותר משתלמת מזו – היא משפרת את כל איכות החיים ונותנת לך חיים מאושרים, עם עצמך ועם סובביך, ובעיקר – בביתך העתידי.

הרבה הצלחה, כתיבה וחתימה טובה

יעקב

b0548407520@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

מה המקום של התלבטויות אחרי האירוסין?
בן 29 ממשפחה דתית גדלתי כדתי לאומי ובשנים האחרונות התחזקתי בדת והתפיסה שלי יותר נוטה לכיוון החרדי או החרדלי,קובע עיתים ומבין את החשיבות של לימוד תורה וכן רוצה שהילדים ילמדו במסגרות יותר תורניות ולא דתיות לאומיות. מבחינת לבוש אני מתלבש בסיגנון הרגיל מכנסיים או גינסים וטי שירט סולידים כיפה שחורה...
מה צריך להרגיש כשנפגשים?
יש לי שאלה שמעסיקה אותי מאד בנושא שידוכים השאלה היא: מה צריך להרגיש. כולם אמרו לי כשזה יגיע את תדעי. ולא. אני לא יודעת. אם נחמד לי זה נקרא שאני מרגישה? האם לחשוב עליו יום למחרת זה נקרא להרגיש? או שאחרי הפגישה צריך להיות פרפרים וכו? אני פשוט לא יודעת...
מתלבטת לגבי הבחור - האם יש בינינו פערים?
אני בת 26. חרדית בחורה ביישנית ומעט מופנמת. יצאתי לשידוכים בגיל מאוחר כי סיימתי סמינר בתחושה מאד מבולבלת – מי אני, מה אני מחפשת? חיפשתי את עצמי מאד. אפשר לומר שמצאתי. בשביל הרקע: גדלתי בבית פתוח אבל עד רמה מסויימת (רואים סרטים, שומעים מוזיקה ישראלית / לועזית), אבל הרוח וההלכה...
אכזבה עמוקה משידוך שירד
אני בחור ישיבה כבר תקופה ארוכה בשידוכים , נחלתי אכזבות רבות במהלך הבירורים פגישות וכו’. אבל בימים האחרונים קרה משהו ששבר את ליבי לגמרי, נפגשתי עם בחורה כמה פגישות, ופעם ראשונה שנהניתי מכל רגע, היתה זרימה, התחברתי, וכך גם היא נתנה את התחושה, שהיא נהנתה וכו’, לפני כמה ימים קבענו...
נעלמה לי המשיכה אחרי שהתחזקתי מהנפילות
אני בחור כבן 22 התמודדתי בעבר בנסיונות קשים של צניעות אחרי כל פעם שראיתי ברחוב מה שהו זה גרם לי להיכשל על בסיס יום יומי, עד שקראתי איזה ספר שפתחתי שסידר לי את הראש וגרם לי לחשוב ולהפסיק לקשר בין מה שרואים ברחוב לבן המעשים שנכשלים אח”כ, וככה יצאתי מזה...
איך אפשר להמשיך להאמין שזה יגיע?
רווקה בת 32. אני כבר לא מסוגלת לעמוד בביקורות או בכלל ״להגן על עצמי״ מפניהן. אני מרגישה שלא נשארה לי טיפה של הערכה עצמית או כבוד עצמי בעיקר מצד המשפחה והסביבה. והאמת,שאני בכלל לא צריכה את הביקורת הזאת,כי אני עושה את זה נפלא בעצמי! נעשיתי אטומה. גם אם יש הצעה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן