מאת:

התפרסם בתאריך:

25/05/2021

אחותי עומדת להתארס ואני מוצפת רגשית

שאלה מקטגוריה:

ראשית תודה גדולה על האפשרות לפנות, לשפוך את הלב ולשמוע עצות מדהימות!!
אז ככה: בשעה טובה אחותי שמעליי עומדת לפני אירוסיה, שזה לכשעצמו דבר מאד מרגש ומשמח.  אחריי כ"כ הרבה שנים של תפילות וציפייה. אבל…משהו לא ברור עובר עליי, אני מרגישה מאד מבולבלת ומוצפת רגשית. אולי יש פה קינאה??? אציין שאנחנו חברות מאד טובות ומסתדרות מעולה בכל מצב, ממש כיף לנו ביחד. אולי החשש שאשאר בלעדיה כ"כ מפחיד אותי?? במקום להתרגש ולקפוץ משימחה אני ממש מדוכאת ומתאפקת לא לבכות בכל רגע. בנוסף, היא לא משתפת אותי בפרטים, בהתקדמות ובכלל איך מרגישה עכשיו ומה קורה איתה. גם זה כמובן מעכיר את האווירה, לא נעים בכלל ותחושה מוזרה מאד לאור החברות הקרובה שלנו בימים שבשגרה…קשה לי שברקע האווירה עם תחושות שמחות ואני במתח ובולעת את הדמעות…
אודה ואשמח אם תוכלו לענות לי על הדברים-מדוע ככה אני מרגישה ומה אוכל לעשות כעת??
תודה גדולה מאד מאד

תשובה:

שלום יקרה, ומזל טוב.

כמה משמח לקרוא שיש לך קשר מעולה עם אחותך הגדולה, וכמה משמח לקרוא שהיא עומדת לקראת אירוסיה אחרי כ"כ הרבה שנים של תפילות וציפייה. ועדיין, בתוך כל השמחה הזו לא קל לך רגשית, את מוצפת ומבולבלת ולא ממש מבינה מה עובר עלייך. יקירה, אני רוצה לומר לך שאת הכי נורמלית בעולם. כן כן קראת טוב. נורמלית לגמרי, ואפילו בריאה. מה? למה? כמה? איך?

אז ככה:

שינוי בחיים, כל שינוי, ואפילו המשמח ביותר, כרוך בתהליך של פרידה או אבדן. פרידה מהמצב הקודם ואבדן של חלק מהדברים המוכרים והידועים שהיו כרוכים בו. קחי לדוגמא ילד בכור שנולד לו אח. לידת אח היא מאורע משמח, נכון? אבל מבחינת האח הבכור יש פה פרידה. פרידה מהסטטוס של בן יחיד, אבדן תשומת הלב המוחלטת של ההורים, ועוד. ניקח דוגמא נוספת שקשורה בעקיפין לשאלה שלך: חתונה. כן, גם עבור הכלה, חתונה היא שינוי שדורש פרידה מעולם הרווקות, מהחוויות המוכרות של חברות, לעיתים אבדן של המקום היציב והבטוח כל כך שלך בבית וצורך להגדירו מחדש, ועוד.

גם הסיטואציה שאת מתארת בשאלתך, היא סיטואציה כזו. אחותך הגדולה מתארסת, ואין דבר משמח מזה, אך יחד עם זאת עבורך זה שינוי לא קל שכרוך בפרידה ואבדן. פרידה מהקשר הכל כך קרוב שלכן, הבנה שיש לה עכשיו עולם שהיא צריכה לבנות ולא תוכל לשתף אותך בחלק ממנו, שינוי במבנה המשפחתי המוכר ועוד ועוד.

אירועי פרידה או אבדן, כרוכים לר בשלב של "התאבלות" מסויימת על מה שאבדנו, לאור כך, חשוב להבין שהתחושות שאת מתארת של מוצפות, פחד, עצב ועוד, הן תחושות טבעיות ונורמליות.

שאלת מה תוכלי לעשות כעת.

ובכן. אני חושבת שאחת הדרכים החשובות שיעזרו לך בהתמודדות היא דבר ראשון קבלה. קבלה של הרגשות הקשים שמציפים אותך, הבנה שהם נורמלים ושיש להם מקום. אני מאמינה שכאשר תצליחי לקבל ולהכיל אותם, הם יירגעו במקצת ויפנו את מקומם גם לרגשות חיוביים של שמחה והתרגשות.

מימד נוסף שיכול לסייע לך בכך, הוא לעסוק בעשייה חיובית הקשורה למאורע. חז"ל אמרו לנו: אחרי הפעולות נמשכים הלבבות. תוכלי ליישם את הכלל הזה כאן.

דוגמאות לעשייה חיובית שקשורה לאירוע? הכנת עוגה לאירוסין, התעסקות בעיצוב של הבר או של המתנות, עזרה לאחותך בבחירת שמלה ועוד כיד הדמיון הטובה עלייך.

מנסיוני נוכחתי לראות, שעשייה חיובית, גם אם היא מאולצת בתחילה, יש בכוחה להכניס אותנו לאוירה הרצויה, ולגרום לנו לחוש טוב יותר.

מאחלת לך שמחות בלב שמח תמיד!

אפרת

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן