מאת:

התפרסם בתאריך:

24/07/2015

לצאת פעם נוספת עם הבחור?

שאלה מקטגוריה:

שלום, אני בחורה בת 23, שבוע שעבר נפגשתי עם בחור(פעם ראשונה שאני נפגשת), השיחה די זרמה והרגשתי די בסדר.
מיד לאחר שיצאתי מהפגישה, התחלתי לשחזר את הפגישה, ופתאום ממש נחרדתי מהמראה שלו, ממה שהוא סיפר על החברים שלו, ופתאום התחלתי למצוא המון המון חסרונות כמו: בקושי נתן לי לשאול שאלות, הוא לא הפסיק לשאול…(שאלתי רק 4 שאלות ובכח…), הוא כל הזמן ניסה להצטדק ולהראות שאין כמוהו ושהוא מבין יותר…
אני לא יודעת מה להחליט לגבי פגישה שנייה, כיוון שהשקפות העולם ממש תואמות לשלי.
אשמח מאד לתשובה בהקדם. תודה מראש.

תשובה:

בחורה יקרה,

התחלת שלב חשוב ומאתגר מאד בחייך ואני מצטרפת לתפילתך ולתקוותך  שתקופה זו תעבור בקלות, ובמהירות ותמצאי את הבחור הנכון עבורך עימו תוכלי לבנות בית על יסודות איתנים של אהבה כבוד הדדי ושותפות אמת.

אתחיל מהסוף – פגישה ראשונה בד"כ אין בה כדי לומר דבר.  

אנשים מתרגשים, ולעיתים לא מתנהגים כפי שהם בדרך כלל.  יתכן שגם את הנך בחורה ראשונה עבורו, עמה הוא נפגש.

בדיוק כפי שניתן להתלהב יותר מדי לאחר פגישה אחת, כך גם ניתן להסיק מסקנות ביקורתיות וחפוזות,ויתכן  שגם מוטעות,אחרי פגישה אחת.

לפיכך – אני סבורה כי נכון  לתת צ'אנס נוסף, פגישה נוספת אחת (ואם הדברים לא מתבהרים בוודאות, אז אולי גם אפילו שתיים נוספות) אחרי כן ניתן לוודא שנורות האזהרה האדומות שנדלקו במוחך אכן יש להן על מה להתבסס.

 משאלתך אני לומדת כי את בחורה חכמה, ערנית לדקויות, ושמה לב גם למה שבין המילים. לא רק לנושאי השיחה המעניינים והזורמים אלא גם ליכולת של זה שמולך להקשיב לך, להיות ערני לכך שאת רוצה לומר משהוא ולתת לך את ההזדמנות לכך, וגם לדרך שבה אדם מציג את עצמו ומביא את יכולותיו לידי ביטוי, האם בעדינות ובצורה נעימה, האם ביהירות ודורסנות תוך מתן תחושה לא נוחה לאחר, באופן שנותן לו לחוש 'קטן' , או 'חסר ערך' בגלל שהוא אינו 'ברמתו', או בגלל שהוא רואה את הדברים אחרת ממנו.

 אין ברצוני להמעיט מחשיבותן של השקפות זהות, שכן ביכולתן ליצור בסיס ערכי משותף שעשוי לחסוך הרבה מחלוקות. יחד עם זאת, אנשים מתבגרים במהלך חייהם, מחכימים, הופכים למנוסים יותר, וממילא עשויים לשנות את נקודת מבטם על העולם, על החיים, על החברה ובכלל. זהו תהליך טבעי ובריא וצריך להתכונן אליו. לכן חשוב יותר לשים דגש דווקא על 'המידות' , על תכונות האישיות ולבחון, כפי שאני מסיקה משאלתך, שאכן כך נהגת, האם השני מסוגל להקשיב, להרגיש אותי, להיכנס לנעלי, לחוש את חוסר הנוחות שחשתי, להבין לאיזו מצוקה הוא הכניס אותי בהתנהגותו, ולראות גם איך הוא מגיב לאחר שהוא מבין זאת, או לאחר שהסבתי את תשומת ליבו לכך.

האם הוא 'מאשים' אותי, האם הוא מודה או מבין את תרומתו לסיטואציה, או שהוא רק מתגונן ומגן על הדרך שבה הוא נהג.

 לפיכך, אני בהחלט ממליצה על פגישה שניה. נסי לבחון אם הדברים חוזרים על עצמם. אולי גם תנסי לשתף אותו בעדינות בתחושותיך לגבי מה שארע בפעם הקודמת, ותבחני את תגובתו. האם הוא נותן לגיטימציה למה שהרגשת, אולי אפילו מתנצל או מנסה לפייס, או לכל הפחות – וזה העיקר: מנסה לתקן בדרך שבה השיחה מתנהלת בפגישה השניה.

 לגבי המראה החיצוני – רמזת בשאלתך כי 'נחרדת מהמראה שלו' ויתכן שהסתכלותך הביקורתית נובעת מהסלידה מן המראה ותו לא. ראשית אציין שהמודעות הגבוהה שלך לכך שאנו עשוים לחרוץ דין שלילי על אדם רק בגלל שסלדנו מפרט כלשהוא בחיצוניותו, גם היא מצביעה על התבוננות מעמיקה ורפלקטיבית, והיא עצמה סיבה טובה לתת הזדמנות לפגישה נוספת. בדיוק לשם כך – כדי לבחון שלא מיהרנו להסיק מסקנות מוטעות רק בגלל הטייה חיצונית, שלא הייתה לה בסיס אמיתי.

 מראה חיצוני הינו פרט חשוב, לא כשלעצמו, אלא באופן סובייקטיבי. עלינו להינשא למישהוא שהוא נאה בעינינו, והיופי הוא בעיני המתבונן. עם ההיכרות המעמיקה והולכת עם תכונותיו של בן הזוג, המתגלות ביתר בהירות במשך הפגישות, עשוי להטשטש חוסר ההדר החיצוני, או גם להיפך, אדם נאה אובייקטיבית עשוי להתגלות כדמות שלילית שלא רוצים לראותה עוד. לכן, אם מראהו החיצוני דוחה אותך, וגם פגישות נוספות לא מצליחות  לעמעם במאום תחושות אלו, הרי שאין מנוס אלא ללכת לדרכך. אך אם פגישה ועוד פגישה יגלו לפניך אישיות מכילה, אמפטית, רגישה וקשובה, יתכן שגם מראהו החיצוני יתפס בפניך אחרת, עד כדי כך שכבר לא תביני מה הפריע לך בפגישה הראשונה. 

 בחורה יקרה, שאלתך, על כל היבטיה, הינה חשובה ביותר, וראוי שיהיו אנשים בסביבתך הקרובה, אוהבים ומנוסים (הורים, חברה קרובה ומנוסה, או מדריכה/מורה שמכירה אותך מקרוב) שעימם תוכלי לשתף ולהתייעץ בנושא חשוב זה. מפנייתך לאתר בענין כה רגיש, אני מניחה כי יתכן ואין לך אחד כזה בסביבתך הקרובה, או שאולי לא בחנת די את סביבותיך במשקפיים אלו. נסי למצוא במעגל חייך הקרוב דמות קרובה וחכמה שעימה תוכלי לעבור תקופה זו תוך שיתוף והתייעצות. במידת הצורך את מוזמנת לפנות שוב גם באופן אישי.

 בהצלחה רבה וסיעתא דשמיא תלווה אותך בכל בחירה שתעשי

 ורדית

[email protected]  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן