The Butterfly Button
איך להיפטר ממחשבות טמאות?

שאלה מקטגוריה:

שלום , אני מתמודדת עם בעיה שלא נותנת לי מנוח !
אני אוהבת את השם מאוד .אבל אני לא מצליחה לחשוב תמיד בצורה טהורה . קורים לי המון פעמים שמחשבות טמאות או לא טהורות תוקפות אותי ואני מרגישה שזה עוון חמור !!! הרהורי עבירה קשים מעבירה !! אני בחורה מאוד צנועה מבחינת שמירת נגיעה .. תמיד הקפדתי ! אני חושבת שהמחשבות נובעות גם מפחד מוגבר לחטוא ואז התוצאה מביאה את ההפך הגמור !!!
מה לעשות רוחנית כדי להתפטר מהמחשבות האלה?? זה מייסר אותי מאוד!!
חשוב לי לציין שאני חווה אהבה נכזבת ואינה אפשרית . אולי זה תוצר של זה ?
על כל פנים .. אשמח לדעת אם יש תיקון ? ואיך לכפר על העוון .? מרגישה שאני חושבת כפייתי ולא יודעת למה . איך להכניס טהרה ויראה מתונה ? מה לעשות רוחנית ? אני מאוד מתחברת לרוחניות חייבת לציין ודווקא במקום של הרוחניות הרבה אני מרגישה מצד שני הכי פיתוי וחשיבה לא טובה . מוטרדת .. אשמח לעצה !!!

תשובה:

שלום לך,

מאז שקיבלתי את פנייתך ועד שהצלחתי לפנות זמן בכל תקופת הלחץ הזו לאחרונה, ליווית אותי במחשבה בלי סוף,

הרגשתי שאת נמצאת בצומת מאוד לא פשוטה, מצד אחד רוצה מאוד להתקדש ולהזדכך ומצד שני, קופצות ועולות מחשבות לא פשוטות שסותרות לכאורה את הדרך שבה את רוצה לילך.

הדיסוננס הזה יכול לתסכל עד מאוד,

אני יכולה להבטיח לך יקירה, את לא לבד בהתמודדות הזו ובטח לא הראשונה שמתמודדת איתה,

העם היהודי, מעצם התהוותו מתמודד עם התופעה, של מאבק בין היצר הרע ליצר הטוב.

זו עבודת חיים של כולנו.

אנחנו כולנו מורכבים מחלקים שונים ומשונים, ואנו מכילים בתוכנו עולם קטן שיש בו הכל,

מטוב מוחלט ועד רע מוחלט, והשאלה הנותרת לאדם היא לבחור באיזה חלקים הוא מתמקד, מפתח, מעצים ואיזה חלקים הוא מנמיך, מחליש וממזער. אבל כדי להצליח הוא תחילה חייב לקבל את כל החלקים שמרכיבים אותו, להבין שכך ברא השם את האדם, על כל המורכבות שבו, שזה רצונו.

את מתארת קושי לחשוב תמיד בצורה טהורה, הייתי מנסה לברר מה זה תמיד? האם נדרש תמיד לחשוב בצורה טהורה, ואם כן, מה זו מחשבה טהורה? האם מחשבה שאין בה יצר על כל גווניו, היא מחשבה טהורה?

האם ייצר האכילה הוא פגום? ייצר התאווה הוא פגום?

כל היצרים הללו, נמצאים בנו מאחר והם משרתים תנועה מסוימת במציאות שנדרשת לאדם על מנת לחולל שינוי והכרח על מנת להתקיים, אם זה מצד האכילה הנדרשת לחיות הגוף, או מצד מצוות הפרו ורבו, שמאפשרת את המשך קיום המין האנושי.

וזו רק דוגמא קטנה ובולטת בתוך התאוות והיצרים הפועלים בתוכנו, והם עוד מגוונים, ושונים בסוגם ובעוצמתם מאדם לאדם. אבל הם קיימים, בהחלט, אצל כולנו בדר”כ.

ועכשיו, נוכל לגשת לנקודה, שאמנם תיארת במשפט אחד, אבל, למיטב הבנתי, עומד מאחורי המחשבות שטורדות את מנוחתך,

את מציינת שאת חווה אהבה נכזבת ושאינה אפשרית,

החוויה הזו היא חוויה כואבת, מאוד.

הרצון והעוצמה במחשבה להתחבר, להרגיש ולאהוב אדם אחר, וממול המציאות שאינה מאפשרת זו, בהחלט יוצרת טלטלה, קריעה בין דמיון פורה, מחזק, מרומם, משמח, מרגש ובין מציאות הפוכה, קשה ומנוכרת לכל הפנטזיה הזו, שנקראת אהבה לא ממומשת.

רק זה כשלעצמו, יכול לגרום למחשבות המתעוררות מעוצמת הרגש לכלות כל חלקה טובה, לא רק של קדושה, אלא של כל מחשבה ועשייה נורמטיבית, שכן, הקושי מלווה ועוטף אותך בכל רגע ורגע מהיום יום נמצא שם, נושם את התסכול ועולה במחשבה בין אם תבקשי את זה ובין אם לאו.

התחלת התהליך שלך צריך להיות לרצות לקבל בהבנה את המציאות לא ניתן לשנות, ואני יוצאת מתוך נקודת הנחה, שאם ציינת שהאהבה אינה אפשרית, אז כנראה שהיא אכן כך.

ואם לא ניתן לשנות את המציאות, אז מה התהליך הזה שעברת מלמד אותך, מה הוא נותן לך ואיזה מדרגה את יכולה לעלות בעקבותיו.

כמה כוחות יש באמתחתך על מנת להתמודד בהשלמה עם המהלך הכואב הזה, האם את מסוגלת לדמיין את העתיד שלך בנישואין לאדם אחר, האם את רוצה לבחור בעתיד אחר, יכול להיות מאוד שבשלב זה התשובה שלך תהיה שאין לך כוחות ושאינך מסוגלת לדמיין, וזה כל כך בסדר, וזה מראה בעיקר על החיבור הרגשי החזק שיש לך לאותה אהבה נכזבת, ויכול להיות שזה עניין של זמן ויכול להיות שתזדקקי לשיתוף עם דמות שתוכל להושיט לך עזרה ולאפשר לך לצמוח מתוך הקושי, תוך התבוננות פנימה לאדם החזק והמופלא שאת.

ועל מנת לחזק את התפיסה המתוארת מעלה, אני מציפה שאלה חשובה למחשבה,

מתי החלו המחשבות ה”טורדניות” הללו, משחר בגרותך או שמא מאז החל תהליך האהבה או האכזבה,

זו שאלה חשובה, ואני מניחה שרק את יכולה לדעת את התשובה,

בכל מקרה,

כאשר אני קוראת בין השורות את הרצון שלך להיות בעלת מחשבות טהורות יותר, אני בטוחה, ש”בדרך שאדם רוצה לילך בה מוליכין אותו”, זה אומר שהוא לא הולך בכוח, נגד הכיוון, אלא מוליכין, אותו,

תשתחררי מהחשש מעצם המחשבה, תקבלי את החלק המאוכזב שבך, הכואב, תטפלי בו, ובע”ה תראי את השינוי. הרבה מתוך מה שאת מתארת נובע מהפוקוס ומהרגשות הקשים שיש לך בעקבות המחשבות, מה שאנחנו שמים עליו זרקור-גדל,

לכן לא כדאי להאדיר את הדברים השליליים בחיינו ולראות בהם חזות הכל, לא לתת להם להגדיר אותנו, להתייחס אליהן בנינוחות, בסלחנות, בחמלה, לדון את עצמנו לכף זכות.

ההתעסקות בזה רק מפרה את המחשבות האלו, מציעה לך להניח לזה, להרפות, פשוט לא לעסוק בזה, אם חולפת בך מחשבה לא להתעסק איתה, והיא תחלוף, כמו שאורחים לא קרואים חולפים, אם נציע לאורחים הלא קרואים בית פתוח ספה וכיבוד הם יחזרו, אם נהיה אדישים אליהם הם לא יבואו לבקר יותר..

מאמינה ביכולת שלך להגיע לזה,

בהצלחה!!

שירה ח.

shironhasson@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

נפילות בעניינים שבקדושה-יש מה לעשות עם זה?
אני בחור ישיבה בתקופת שידוכים לא קצרה ולא קלה, הכל אצלי רגיל, אני ברוך ה’ יושב ולומד ויחסית שמור, אבל יש בעיה אחת שמעיקה עליי ולא נותנת לי מנוחה – שוב ושוב אני נופל בעניינים שבקדושה שוב ושוב כך שכל החלטה שאני מקבל בנושא הזה וכל גדר שאני מציב לעצמי...
למצוא חזרה טעם בחיים אחרי הנפילות
לפני שאשאל את השאלות שלי אני רוצה לתת רקע קטן על חיי: אני בן 17, נולדתי בחו”ל ועשיתי את עליה שלי בגיל 10, חייתי במשפחה דתית. תמיד הייתה לי יצר חזק . זה עם טלפון לא מסונן וזה נותן התמכרות בגיל 11-12 לתוכנים לא צנועים. תמיד רציתי להפסיק אבל המאמצים...
האם הנפילות שלי בגדר הנורמלי? זה בעיתי להתחיל כך שידוכים?
תודה רבה רבה על האתר הנדיר באיכותו ובסוגו, אתם עושים עבודת קודש מדהימה! יישר כוחכם! אני בחור ישיבה ליטאי מאחת הישיבות הטובות בארץ (בהמשך תבינו למה זה רלוונטי). כבר שנים שאני נופל בצפייה במראות אסורות באינטרנט, סרטים, סרטונים תמונות וכו’. זה התחיל לאט בגיל מאוד צעיר (12 כמדומני) והמשיך לאט...
התחתנתי, ועדיין הקב"ה רוצה עבודה כ"כ קשה?...
שלום. אני רוצה לשאול שאלה, אע”פ שבאתר יש תשובה דומה, זה לא סיפק אותי כ”כ. אני נשוי קצת יותר מחצי שנה. וב”ה לצערי הגדול, כל פעם שיש לי אפשרות, מחשב עם רימון הגנה גבוהה (אפילו שם! לא הכל חסום…), או ח”ו דברים יותר גרועים, אני נופל ונופל ונופל. אציין, אני...
מה המקום של אשמה ביחס לנפילות?
ראיתי הרבה פעמים בכל מיני ספרים שכשאדם נופל אז לפני הנפילה הוא צריך להילחם ולנסות וכן’ אבל אחרי הנפילה הוא צריך להאמין שזה משמיים ושאלתי איך זה מסתדר עם זה שהכל בידי שמיים חוץ מיראת שמים? וכל הבחירה הנתונה ביד האדם ואגב אשמח מאוד להתייעץ אם מישהו תורני בנושא הזה...
התחתנתי ועדיין יש לי ניסיונות...
אני נשוי טרי חודש פלוס וכבר קרה לי פעמים תוך השבוע אחרון רצון חזק להכנס לאתרים עם דברים אסורים אין לי מושג מה אני מחפש שם בבית יש לי אשה יפה מאוד טובה חכמה נעימה לא מבין למה זה ככ חזק הנטיה. והכי חשוב לי לדעת האם אם אני לא...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן