מאת:

התפרסם בתאריך:

01/03/2016

מתי החושך יגמר…למה כל כך רע לי?

שאלה מקטגוריה:

אני ממש לא יודע מה לכתוב ואיך להתחיל .
טוב אני בן 40 (ממש לא מרגיש כך) והתחתנתי בגיל 25 עברתי  שנים של נישואין קשים מאוד ממש התעללות פיזית ונפשית אני לא יכול לתאר בכלל מה שעברתי .
ניסיתי להחזיק מעמד בנישואין כי האמנתי שאם אעשה טוב אקבל טוב בחזרה וזה לא קרה . אחרי כמה שנים  נשברתי נפשית ממש דיכאון עמוק וחרדות , רציתי למות כפשוטו , בקיצור (אבל ממש כי אני יכול לכתוב על זה בלי סוף) עברתי ואני עובר המון חושך.
כיום אני בקושי מחזיק ביהדות אני גרוש כמובן כבר 7 שנים בערך ואני מרגיש חי מת , הנישואין הרגו אותי גשמית ונפשית אני חי לבד בקושי יוצא מהבית (בגלל בעיות נפשיות) מרחיק ממני את החברים הבודדים שנשארו לי . הבדידות בלי אישה טובה ובונה (שאני לא יודע מה זה…) הורג אותי.
מה שמשגע אותי זה שרציתי רק טוב ועשיתי רק טוב במסירות נפש אז למה?? למה כל מה שאני מקבל תמורה זה חושך גמור שלא ניתן לתיאור. אומרים שיש גבול לחושך אז איפה הוא?
אני כותב את הדברים בלב מרוסק ובדמעות שכבר נגמרו לי…. ואני לא יודע מה זה יועיל אבל אמרתי לעצמי מה יש לי כבר להפסיד הרי הפסדתי כבר את הכול…

תשובה:

שלום לפונה היקר, קראתי והתרגשתי. הצלחת בכמה משפטים להעביר תחושה של סבל וקשיים, אך גם של התמודדות, כוחות ותקווה. אתה מסיים את מכתבך שפנית כי אין לך כבר מה להפסיד, וזה בדיוק מה שמחזיק ויחזיק אותך לעת עתה – הידיעה שאין לך מה להפסיד. הידיעה שעשית הכל, והשתדלת, והשקעת, וכעת הכל מעל לכוחותיך, לא בידיים שלך, ובאמונה שלנו – בידיו של הקדוש ברוך הוא! מסופר על רבי סעדיה גאון כמדומני שסיפרו לו פעם על אסון ענק שקרה לו ולמשפחתו והוא החל לצחוק. שאלו אותו לשמחה מה זו עושה, והשיב שמפה אפשר רק לעלות! כי החיים הם כמו גלגל ענק. פעם למעלה ופעם למטה. אין עצירות. גם אם נדמה שיש. אני מציע שתפנה לטיפול נפשי מקצועי. בארה"ב מקובל שלכל אדם כמעט יש פסיכולוג. פה בישראל זה נתפס כפתרון רק לחולי נפש משום מה, וחבל. חבל כי יש לפסיכולוגיה מה להציע לך בלי קשר לבעיה הנפשית ממנה אתה סובל. היא תעזור לך להפחית את העומס הנפשי העכשווי בו אתה מצוי. היא תצמצם את תחושת האסון שמקיפה אותך מכל עבר, ותעזור לך לחשוב במונחים של שליטה יחסית על חייך. גם עצם העובדה שמישהו ישמע אותך ויישא אתך בנטל הנפשי ולא תחוש שאתה לבד עם זה, עשויה לשפר את הרגשתך ולהחזיר אותך אל בין החיים. אם תרצה אוכל להפנות אותך לכמה אנשי מקצוע באזור מגוריך. ניתן גם לבדוק מול קופת החולים כי כעת יש מענים רגשיים בסל הבריאות. השינויים שעשית בחייך, וההתמודדויות אתן בחרת להתמודד, כמו גם אלה שלא בחרת ובאו עליך שלא ברצונך, יכולים בהחלט למוטט ולחרב כל אדם. אך יחד עם זה הם גם יכולים לבנות ולהצמיח כל אדם! אתה לא הגעת לקצה, לחושך ולריק, שהרי הנה אתה פה! מתמודד! זהו האור בעצמו! אני מכיר המון מקרים של אנשים שתיארו את חייהם כפי שתיארת, ובחרו לראות בהם רק את הצד השלילי והכאוטי. אני מבין אותם וליבי אותם. אי אפשר לשפוט אותם. אך הם לא הגיעו לכלום. הם נשארו בחושך ובריק. מתוך דבריך נראה ברור שאתה לא כזה! אתה מתמודד למרות הכל! אין כאן שאלה למה אלוקים גומל לך רע על כל הטוב שעשית. הוא גומל לך טוב בעצם זה שהוא נותן לך כוחות לכתוב כאן, לברר, להמשיך להיאבק, לתת הכל כדי לחיות את החיים! הרבי מסאטמר שאל פעם: כתוב לא תחמוד אשת רעך, עבדו, שורו, וחמורו, וכל אשר לרעיך. למה צריך לשוב ולכתוב וכל אשר לרעיך? והשיב: אתה יכול לחמוד את כל מה שיש לרעיך, אך כשאתה לוקח ממנו את מה שיש לו, קח הכל! כולל הכל! גם את הצרות הרבות שיש לו, ולא ידעת עליהם. כולנו באותה סירה ידידי. כולנו מתמודדים איש איש עם קשייו וניסיונותיו. אין דבר כזה חיים ללא התמודדות. כלומר יש, אבל זה לא חיים! אני מאמין בכוחות שלך גם מבלי להכיר אותך. מאמין שתחושה של אין מה להפסיד יכולה להרים אנשים רבים משפל אל על. חזק ואמץ ותראה אור!!! נתי [email protected]

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן