מאת:

התפרסם בתאריך:

05/06/2017

רוצה להיות טובה יותר!

שאלה מקטגוריה:

שלום.
בזמן האחרון אני ממש מתוסכלת. אני מרגישה שאני בירידה מכל הבחינות , גם מבחינת עבודת המידות . אני נמצאת בעומס של לימודים ומרגישה שאני גורעת כרגע גם בלימודים וגם במידות. כלומר: פחות עוזרת להורים , יותר נופלת לקנאה ותאווה , יותר מדברת שטויות , פחות מתרכזת בלימודים , פחות מצליחה .
הדבר מוביל לתחושת החמצה נוראית שהרי אני תמיד משתדלת שהאדם היחיד שאני אשתדל להיות טובה ממנו הוא האדם שהייתי אתמול. והנה, אני מרגישה שאני נכשלת בזה. כמובן שיש גם דברים שהשתפרתי בהם ב"ה אך בתמונה הכוללת אני מרגישה שאני נעה במסלול הפוך , וזה דווקא בגיל בו אמורה בעיניי להיות מקפצת ההתבגרות הגדולה ביותר.
העניין הזה גורם לי גם להשוות את עצמי לאחרים קצת , והרי מתי אדם משווה עצמו לאחרים ? כאשר אינו שלם עם עצמו. והנה , עוד מגרעה שנוספה , ההשוואה הזאת . זה מן גלגל כזה של עבירה גוררת עבירה שממש מעציב אותי.
אני באמת רוצה להיות אדם טוב יותר !! איך אוכל לעשות זאת ? בטוחה שאין פתרון קסם , אבל אולי בכל זאת עצות פרקטיות או רעיון תורני מסוים הקשור בעניין שאשאב ממנו השראה?
תודה רבה רבה.

תשובה:

שלום לך בת שמונה עשרה יקרה, שאלתך נוגעת ללב. כמה תום וטוהר יש בה – בך! את בחורה מדהימה!!רוצה טוב. עושה טוב. חושבת טוב. ומרגישה רע! איך זה יכול להיות? קראתי פעם אחר פעם את שאלתך, וראיתי לפני דמות של בחורה מלאת ערכים, נמצאת בצומת של גדילה ומעבר בין הנערות לבחרות. בתקופה עמוסת מבחנים [בטח "חוצים" בגרויות וכאלה…] בחורה שדורשת מעצמה, שלא עושה הנחות. שלא מוכנה לקבל את עצמה לא מושלמת. התחלת ברף גבוה מאד. "האדם היחיד שאני אשתדל להיות טובה ממנו הוא האדם שהייתי אתמול" – משפט יפה. מרים ומפיל בו זמנית. מצד אחד הוא גורם להתקדמות בעבודה העצמית ומצד שני הוא מעביר לך מסר שכל יום אני עדיין לא בסדר!! הוא גורם לך להחמיר עם עצמך, לא להיות מרוצה במי שאת ובסוף הוא גם מרפה. בחורה יקרה, תעצרי רגע מהרצון לעליה מתמדת, מלצעוד בצעדי ענק ולא ליהנות לרגע ממה שכבר השגת. תנסי לחשוב מהו הקול שדורש ממך להמשיך הלאה בלי לטפוח לעצמך על השכם ולומר וואו. כמה טובה אני. כמה איכותית. נכון. אדם תמיד צריך לעבוד "אדם לעמל יולד". עבודת חיינו לא מפסיקה. אבל כדי להתקדם צריך דלק. הדלק זה הפרגון העצמי, זה ההקשבה לרצונות שלי והתיווך בין הרצון שלי לבין תפקידי בחיים, היכולת שלי לקבל את עצמי גם בנסיגות ולהבין שזה אנושי, שוב קוראת את מילותיך ורצה לומר לך בקול חזק וברור: את כבר אדם טוב!! אבל אדם מטבעו הוא לא שלם. קבלי את הטוב שבך ואת מה שלא שלם בשמחה, בנינוחות. מציעה לך לרשום לעצמך את הדרך שעשית. את מידותיך הטובות, את שאיפותייך הנאצלות ואת היכולות שלך לקרוא אותם יומיום ולשנן. אחרי שתשהי במקום הטוב הזה, תרשמי נקודות לשיפור ולאט לאט, עם המון הערכה עצמית שמגיעה לך בדין ולא בחסד תוכלי להמשיך הלאה. מקווה שמילותיי הכנות יהיו לך לעזר. אשמח שתשתפי אותי בהמשך, אם מתאים לך. הרבה הצלחה ושמחה חוי [email protected]

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן