מאת:

התפרסם בתאריך:

24/01/2018

מראה חיצוני של בחור

שאלה מקטגוריה:

שלום וברכה, אני יוצאת עם בחור כבר חודשיים. כבר בפגישה הראשונה הרגשתי שמפריע לי המראה החיצוני שלו
והכוונה לא רק לנתונים המולדים אלא גם הרבה מזה נבע לדעתי מהלבוש שהיה מרושל ובסגנון זרוק ולא אלגנטי כמו שאני אוהבת. אבל רציתי להכיר אותו מעבר לכל זה לכן התעלמתי מזה והמשכנו בהיכרות. כיום אנחנו כבר לאחר היכרות קרובה, יש לנו קשר טוב והוא אדם מיוחד וירא שמיים, יש כל מיני דברים שגרמו לי להתלבט לגבי ההמשך של הקשר (ללא קשר למראה) ואנחנו חושבים איך אפשר לגשר עליהם אך הדבר היחיד שלא דובר מעולם בינינו הוא הנושא הזה. אני לא חושבת שהוא מעלה על דעתו שיש לי קושי עם המראה שלו וזה נראה לי גם נושא רגיש שקשה לי לדמיין את עצמי מדברת איתו עליו למרות שמישהו שמכיר אותו אמר לי שלדעתו הוא לא יפגע מהדיבור על זה כי זה לא מעסיק אותו. הוא בחור שבאמת לא מעניינים אותו הדברים האלה,  ואני גם מרגישה שלא יהיה לי נעים עם תגובות מהסביבה לגבי המראה שלו.

ומצד שני נוצר בינינו קשר משמעותי לכן אני מתלבטת מאוד מה לעשות, קשה לי לחשוב שאולי אפגע בו אם אדבר איתו על העניין ומצד שני להשאיר את זה ככה זה גם בעייתי. האם להמשיך להיפגש ולראות אם משהו משתנה? אנחנו כבר הרבה זמן בקשר ואפילו עשינו חודש הפסקה כי ייעצו לי לחשוב על הדברים שמפריעים ולראות איך אני מרגישה. עכשיו אני אחרי החודש הזה ועדיין בהתלבטות כי אני מחבבת אותו מצד אחד ונוצר בינינו קשר משמעותי ומצד שני העניין הזה מפריע לי. מה אפשר לעשות?

תשובה:

שלום לך יקרה, את נמצאת בתקופה סוערת ומבלבלת אבל נראה שאת בהחלט מודעת להנחת הבסיס: לכל אחד יש חסרונות. לכל אחד יש חסרונות, גם לבחור הזה. משתמע מדברייך שהחיסרון שהכי מפריע לך זה הלבוש. לכאורה, לבוש אפשר לשנות, מצד שני לא מתחתנים עם אדם מתוך מטרה ברורה לשנות אותו!!! חייבים להגיע לנישואים מתוך הסכמה שאת מקבלת את האדם הזה על חסרונותיו, ומתוך מטרה לקבל ולהכיל אותם אם אח"כ נוצר פתח לשינוי מתוך כבוד הדדי – מה טוב ומה נעים, אבל אי אפשר להתחתן מתוך ידיעה ש"זה ממש נוראי ואני הולכת לשנות את זה מיד אחרי החתונה". כמו"כ, את כותבת: "יש כל מיני דברים שגרמו לי להתלבט לגבי ההמשך של הקשר (ללא קשר למראה)" אבל את מפרטת רק את ענין המראה. מדוע את מפרטת רק את עניין המראה, ולא את שאר הדברים שגרמו לך להתלבט? כנראה כי זה דבר ברור ומוגדר בעוד שאר הדברים מעורפלים ויותר קשה להגדירם (ובד"כ רגשות, במיוחד בכאלה מצבים, הם קשים להגדרה…) אבל כדאי מאד שלמרות הקושי תתאמצי ותגדירי מה מפריע לך חוץ מהמראה כי אחרי שתגדירי זאת – הדברים יתבהרו ויהיה קל יותר להניח את האצבע על הנקודה הנכונה. זכרי, את ורק את תחליטי עם מי להתחתן אך לא משנה עם מי תחליטי- יהיו לו חסרונות ודברים שממש לא תתלהבי מהם. בסופו של דבר זה עניין של תעדוף. האם בגדים מרושלים עדיפים, למשל, על בחור שמאד בררן באוכל? האם בגדים מרושלים עדיפים, למשל, על בחור הססן במיוחד? רק את יודעת את המינון האמיתי של הצרכים שלך ורק את יכולה להחליט אם לקבל ולהכיל זאת או לא. המשפט הבא עורר אצלי נורה אדומה: "ואני גם מרגישה שלא יהיה לי נעים עם תגובות מהסביבה לגבי המראה שלו והבגדים הזרוקים שלו" אם את מתביישת בו- אז יש פה בעיה אמיתית. השאלה אם מדובר באמת בבושה או במן חוסר נעימות קלה שעבור ברגע שתגיעי להחלטה של: "הוא שלי". מי יודע את התשובה? רק את. בד"כ אחרי החתונה רואים דברים אחרת ולפעמים דברים שהיו נראים לפני החתונה כמהותיים הופכים שוליים אחריה, אבל אי אפשר להתחתן רק על סמך זה; כי הרבה פעמים קורה גם ההפך ודברים שהיו שוליים לפני החתונה פתאום נראים מהותיים… את בהחלט במצב מאתגר ואנסה לשאול אותך כמה שאלות שאולי יהיו לך לתועלת: • אם תשמעי שמחר הוא התארס עם חברתך הטובה, מה תרגישי? (האם תרגישי שהפסדת משהו אמיתי?) • אם תשמעי אנשים שאכפת לך מהם אומרים שהוא נראה טוב, מה תרגישי? (האם זה יתן לך את האישור שאת מחפשת? האם את בעצם מחפשת אישור?). • אם תשמעי שכמה מהאנשים שאת הכי מעריכה אומרים שהוא מקסים מבחינה אישית ושהחיצוניות בכלל לא משנה לגביו, מה תרגישי? (שוב, עניין האישור הסביבתי). • האם המראה שלו לא מוצא חן בענייך שלך או שאת חוששת מאיך שהחברה תראה את זה? האם באמת כך החברה רואה את זה או שמדובר יותר בחששות? • איפה את רואה אותו ואותך בעוד 10 שנים? מאחלת לך המון הצלחה וסייעתא דשמיא בכל אשר תפני, יעל [email protected]>

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן