מאת:

התפרסם בתאריך:

20/01/2017

מי תרצה אותי?

שאלה מקטגוריה:

שלום. אני בחור חרדי בן 19.היה לי קשר פעם עם 2שכנות שלי. אני כל הזמן פוגם בברית. אני כבר ממש רוצה להתחתן. אבל אני לא יודע אם בכלל מישהי תרצה אותי. אני חייב עזרה ומענה.
א.מה אפשר לעשות בנוגע לפגם הברית. זה הורס לי את הנפש
ב.איך אני יכול למצוא את בת הזוג שלי כבר…חשוב לציין שכבר ההורים שלי ממש רוצים שאני אתחתן כבר. נמאס להם לראות אותי בבית כבר.
ג.איך אני מוציא מהראש את 2 השכנות שלי…למרות שהם בחורות ממש טובות. ולפעמים יש לי מחשבות. מה הבעיה. הם אחלה בחורות. אז למה לא?!?!
תודה רבה על האתר היפה הזה!!!!

תשובה:

שואל יקר, ראשית אני מוצא את עצמי מתפעל מהכנות והאמת שאתה שופע בשאלה. לא קשה להרגיש בדבריך שהמצב הרוחני שלך חשוב לך. חילקת את שאלתך לשלושה, אך אנסה לענות באופן שיגע בכל חלקי השאלה, בתפילה שאצליח. שאלת על פגם הברית. תילי תילים של ספרים נכתבו על חומרתו אך מעט מאוד ראיתי על הדרך בה ניתן לפתח אישיות חזקה יותר המסוגלת יותר לעמוד בפני נסיון. היות ולא משגיח אנכי ולא בן משגיח, אפתח בנקודה למחשבה. האם בטוח הנך כי לאחר נישואיך שלווה תאפוף אותך? וכי יצרינו ותאוותינו מתפוגגים להן עם היכנסנו מתחת לחופה? האם יודע אתה כי לכל שלב בחיים יש את הניסיונות שלו ואולי אם נשכלל ונאמן את 'שריר הנסיונות' שלנו, נגיע חזקים ומסוגלים יותר לשלב הבא? הייתי מציע לתת דגש על תכונה שמאתגרת כל בן אנוש באשר הוא, "דחיית סיפוקים", – היכולת להמתין במחשבה בין רצון למעשה. דחיית סיפוקים רלוונטית לא רק בעניין שהזכרת, אלא בכל תחומי החיים. נניח אתה חש להט לאכול פיצה ואתה עוצר וממתין עם זה 10 דקות, זו דוגמה לשלב התחלתי בעבודה על מידה זו, עם הזמן ובעבודה נכונה ומושכלת, המסוגלות האישית שלך לעמוד בפני ניסיונות תלך ותשתפר. וזה כשלעצמו מפתח להצלחות בתחומים רבים. אם יש בקרבתך אדם שאתה סומך עליו ומעריך אותו, כדאי לשבת ולפתח תכנית עבודה שללא ספק תשדרג את עבודת המידות שלך ותצייד אותך בכלים שיסייעו לך בהמשך הדרך. ציינת כי קשר עבר עם שכנותיך מסיח את דעתך ומבלבל אותך. עם זאת, לא נתת מספיק מידע על מידת ההתאמה שלהן לרמתו הרוחנית של הבית אותו הנך שואף להקים, על הסיכוי בהסכמת הוריך לשידוך מסודר איתן ובדרך המלך, אלו סוגיות שצריכות להיות נידונות בכנות וכובד ראש ולא מתוך סערת רגשות. חשוב לזכור כי רבים הסיכויים שכאשר תמצא את שותפות חייך האמיתית לא יוותרו בך זיכרון וערגה לקשרי עבר זמניים ומושפעי להט נעורים. כמו כן ציינת כי אתה מעוניין להתחתן ואף להוריך, אני מצטט, "נמאס לראות אותך"… מנימת דבריך אני יכול רק לשער כי אתה גדל בקהילה בה מקובל ורצוי להינשא בגיל שלך, יידע את הוריך, מוריך ומכריך כי אתה נכון לכך, שא תפילה אמיתית למזווג הזיווגים ותן לו לעשות את שלו. סייעתא דישמיא מיוחדת ניתן לראות דווקא בנושא השידוכים ולפעמים לא משנה כמה אסטרטגיות תנקוט, הישועה תגיע מכיוון שלא חלמת עליו. אסיים באיחול שמהרה יישמע קול ששון וקול שמחה. שלך יעקב [email protected]  

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן