מאת:

התפרסם בתאריך:

09/06/2015

מה אלוקים רוצה ממני??

שאלה מקטגוריה:

הרבה פעמים קורה לי שתוקפים אותי הרהורי תשובה ורצון להשתנות ואז אני מתחיל להתחזק אלא שאז אני מרגיש כמו בסיפור על יוסל'ה מסלוצק פתאום אני מקבל כל מיני יסורים מאחר אוטובוס חוטף מכות מחפצים וכאן צועקת שאלתי למה? למה דווקא שאני מתחזק הקב"ה כביכול נזכר לסגור איתי חשבון על מעללי??? וגם אם נאמר שזה השטן למה הוא נותן לו רשות להתעלל בי? כדי שאקבל יותר שכר אז למה הוא לא מחכה שתעבור עליי תקופת חיזוק ארוכה???
המצפה לתשובה מהירה

תשובה:

שלום וברכה

אני מרגיש שאתה עובר מסע משמעותי מאוד בתקופה האחרונה, מסע אתגרי ואולי אף מסע הישרדות. בוודאי לא קל לך, ואני תפילה שמעת לעת נפשך הסוערת חשה את קרבת האלוקים, הבלחי הארה, רגעים של להתענג על ד' שנותנים דלק להמשיך במסע.

מקסימה הכותרת שנתת לשאלתך "בעניין שמאל דוחה" התחושה שהדחייה היא רק בשמאל מראה עד כמה עמוק החיבור שלך לבורא ולעבודתו.

אתה מתאר חוויה של 'התעללות' שאתה עובר. ראשית אשאלך הכצעקתה?! האמנם רק כשאתה מחליט להתחזק אתה מתחיל לקבל מכות מחפצים, להפסיד אוטובוסים וכו'?

אולי אלו דברים שקורים באופן טבעי יום יום ויש לך ציפייה שביום שבו אתה חפץ להתחזק ועושה איזו פעולה המוכיחה על כך שהקב"ה ישדד מערכות הטבע וירפד את דרכך בצמר גפן?!

אם התשובה שלך היא שבאמת רק אז אתה חווה את זה אשאלך האמנם?! אולי דווקא כשיש לך ציפייה לייחס טוב מהבורא אתה שם לב למכות הללו ואילו כשאין לך ציפיות אתה לא מייחס להן חשיבות?

תוך כדי שאני חושב על שאלתך אני אומר לעצמי, תשמע, הבחורצ'יק הזה חי בדרגה גבוהה מאוד של אמונה. כל מכה קטנה שהוא חוטף הוא מיד מקשר את זה לקב"ה, אני לא חי כך, אם אני חוטף מכה ממשהו שנופל עלי אני מתעצבן על מי שהניח את החפץ הזה לא במקום ולא על הקב"ה, זו דרגה גבוהה מאוד ואז אני אומר לעצמי שאולי זו בכלל לא התעללות אלא הזדמנות שאתה מקבל לקיים מצות אמונה, ואתה צריך לחייך לעצמך מתחת לשפם ולחשוב הנה, עוד פעם אתה פה לידי… מה אתה מנסה הפעם?!

ואולי, דווקא כשאתה מתחזק, הקב"ה מנסה לשמור עליך, וגורם לך להפסיד אוטובוס כי כדאי לך יותר לא לנסוע בו כעת, אולי כדאי לך להישאר בישיבה/לנסוע אח"כ/ללכת רגלי… אולי המכות שאתה מקבל הם נסיונות של הקב"ה לעצור אותך שלא תעשה משהו מסויים?

ויתכן גם  שהחוויה שלך היא זו הנכונה, ושזהו באמת ניסיון, והשטן מנסה לשרוף את העיר כי יש לך כוחות עצומים ואם תתחזק לתקופה הוא יודע שהוא יותר לא יוכל עליך.

מי יודע?!

לו ידעתיו – הייתיו!

מן הסתם אתה מכיר את הסיפור על החסיד המובא בחובות הלבבות.

יש סיפור מאוד יפה של רבי אליהו כי טוב בקובץ הסיפורים 'כחודו של מחט', ממש בסיפור האחרון על חסיד מיוסר, הייתי מצטט כאן את מילותיו אבל זה יהרוס לך את האפשרות להנות מהסיפור, אז אני יכול רק להמליץ לך לקוראו.

המשך לשאת ולתת באמונה,

בקנאה,

אליעזר

 

 [email protected]

 

 

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן