מאת:

התפרסם בתאריך:

12/10/2016

כלום לא מצליח לי

שאלה מקטגוריה:

בן 30 רווק השנה האחרונה נראה כאילו חרב עלי העולם. חוסר הצלחה בזוגיות. בעבודה הולך 5 צעדים אחורה. לא מתקדם לא מצליח לשדרג תעצמי כלכלית איפה שאני נוגע תמיד הולך הפוך .כל כמה זמן נפצע נחבל בשנה האחרונה סבלתי מחרדות קשות .חברים התרחקו המשפחה התרחקה משהו לא טוב מלווה אותי. ביום יום לא מכיר אנשים שיכולים להתעורר עם הנסיבות האלה בבוקר בחיוך. אני מחוסר אנרגיות יכול להיות שאני צריך להשלים אם זה שזה הגורל כי בדרך כלל שאני מעלה שאלה כזאת אצל רב אז אני נענה בתשובה של אתה לא שומר שבת אז בגלל זה. אני חייב לציין שאני אומנם לא שומר שבת אבל כן מסורתי מאוד. תפילין קידוש ומאוד מתחבר לחגים ומאוד רוחני שמבקר המון בקברי צדיקים ושיעורי תורה ומצד שני החברה שרואים את זה כבר צוחקים עלי בזה שאני כל כך מחובר וכל כך עושה השתדלות ורואה שחור יום יום האם זה הגיוני (רק חייב לציין שאני לא מתלונן על ה' והאיסורים אבל מודה שכן לפעמים אני נשבר בזה שדייי זה לא אמיתי שזאת המציאות).

תשובה:

פונה יקר

שלום רב

אני מנסה לראות אותך בעיני רוחי. מנסה לדמיין את פניך המיוסרות ואת גווך המכופף.

אני מנסה לראות צל שחור עוטף אותך מכל עבר

אבל איני מצליח..

למרות כל הנתונים הקשים אותם העלית  בפנייתך, קשיים שחלק מהם כבר מספיקים לשתק יותר מאדם אחד, אני חש בצורה מאוד ברורה ביכולות שלך להתמודד עם הקושי, בכך שפנית, שיצרת קשר אתנו, ובראש ובראשונה עם עצמך.

מצורת כתיבתך אני מתרשם מכך שאתה אדם מחושב ומסודר. אתה מציין חוסר הצלחה בזוגיות, תחושה כואבת בהחלט, אינך מתקדם ואף צועד אחורה, אתה מציף חוסר אנרגיות ועוד.

נתחיל מכך שאני מבקש ממך, בכל לשון של בקשה ליצור קשר עם רופא משפחה במטרה לשתף אותו בחבלות, חוסר אנרגיה וחרדות. יתכן ובדיקת דם שגרתית ופשוטה תגלה חוסר בסיסי בויטמינים או חומר אחר שהגוף שלך זקוק לו, יתכן ובעקבות הקושי התזונה שלך לא מאוזנת או אולי אף לא מלאה באבות המזון הנדרשות לך כגבר צעיר. יתכן.. אינני רופא אך נסיוני רצוף בפתרונות טובים מאוד לקשיים שהועלו על ידי נועצים ונפתרו באמצעות התערבות רפואית פשוטה.

יתכן והרופא ימליץ לך גם על טיפול שיעזור לך עם החרדות. קיימים כיום תכשירים רבים ומגוונים, חלקם אף מבוסס על צמחי מרפא שמיוצרים במעבדות רפואיות ומשכך, נדרשים למרשם רופא. יתכן ותכשיר רפואי שאולי יומלץ לך על ידי הרופא שלך לתקופת זמן מוגבלת ,יוכל לעזור לך לשלוט טוב יותר במעגלים המלפפים אותך במלתעות של כאב.

במקביל, אני מזמין אותך לצלול יחד איתי למספר דקות של מחשבה בטקסט הבא, המובא בליקוטי מוהר"ן קצ"ג

"דַּע שֶׁהַמַּחֲשָׁבָה יֵשׁ לָהּ תּקֶף גָּדוֹל

וְאִם יְחַזֵּק וִיגַבֵּר מַחֲשַׁבְתּוֹ עַל אֵיזֶה דָּבָר שֶׁבָּעוֹלָם

יוּכַל לִפְעל שֶׁיִּהְיֶה כָך

וַאֲפִילּוּ אִם יְחַזֵּק מַחֲשַׁבְתּוֹ מְאד שֶׁיִּהְיֶה לוֹ מָמוֹן, בְּוַדַּאי יִהְיֶה לוֹ

וְכֵן. בְּכָל דָּבָר

רַק שֶׁהַמַּחֲשָׁבָה תִּהְיֶה בְּבִּיטּוּל כָּל הַהַרְגָּשׁוֹת"

כל כך הרבה מחשבות קשות ושליליות מציפות אותך.. הכל הפוך.. כולם מתרחקים..אני נשבר…

אכן, אני מאמין לך שלא קל לך. יחד עם זאת, אני גם רואה בך כל כך הרבה כח!!כל כך הרבה אמונה פשוטה ותמימה!!

תראה אותך, בן 30 שהצליח לעמוד מול המראה ולהוציא ממנו את ה'. לא טעיתי. אינך מכניס לתוכך את ריבונו של עולם!הוא עמוק בתוכך! אתה מוציא אותו החוצה ומאפשר לו לעטוף אותך בכל כך הרבה חום ואהבה.

תחשוב על הזכות הגדולה שיש לך בכך שאתה כה רוחני. מבקר בקברי צדיקים, מתחבר לחגים. זה המון! ברור שגם אם תשמור שבת מ14:00-16:00 תרגיש טוב מאוד, כי אתה רוחני!! ברור שבעזרת ה' כשתשמור שבת או שבתות מתחילה ועד סוף תרגיש תחושה עילאית יותר מכל תחושה טובה שבעולם, מאותה סיבה, כי אתה אדם רוחני.

קח אתך את ההצלחות שלך, בהנחת תפילין, בקידוש, בכל הדברים הטובים שאתה עושה עבור נשמתך הגבוהה ותתחיל להאמין שה' הטוב, שנמצא אצלך עמוק בתוך הלב ,יצא באמצעותך דרך המחשבות שלך החוצה ויעזור לך להתקדם לאט לאט.

קשה לך עדיין, לעניות דעתי, למצוא את הזהות האולטימטיבית שלך, לכן גם קשה לך למצוא בת זוג בקלות. אני מאמין בכל ליבי שאינך מחפש בת זוג למטרות שאינן קדושות ומלאות הוד של קיום בית יהודי ולכן לא קל לך למצוא נפש תאומה שעסוקה בחיפוש, כמו שלך.

אני מאמין גם שקשה לך בהתמודדות נוספת מול חברים , "נשמות טובות" שמקנאים בתהליך המאוד לא קל ולא פשוט שאתה עושה עם עצמך..

שים לב, באותה מידה שמחשבות שליליות מעכבות, מחלישות, כואבות, מפילות, מחשבות חיוביות מרוממות, מחזקות, מעודדות, מחזקות. הבחירה תמיד תהיה שלך. באלו תחושות ומחשבות לבחור, במחשבות שליליות, שהופכות את החושב עליהם לקרבן ומסכן, או במחשבות חיוביות, שגורמות לך להיות גיבור!! לא קל להיות גיבור. הוא עובד קשה תמיד ובדרך כלל מקבל את התהילה רק בסוף הדרמה. אולם סוף הכבוד לבא..

כעת אתה עמוס במחשבות קשות ושליליות על עצמך. תבטל אותם! לא כמו שאנשים חושבים: לבטל = לא לחשוב. שטות והבל לחשוב כך. איננו מכונות או רובוטים. קיימים אצלנו תחושות ומחשבות ששוכנות קבע בליבנו ואין מצב שבו נצליח למחוק אותם. הכוונה בביטול המחשבות היא בכך שתכניס אותם ללבך, כי אין לך ברירה בינתיים, אבל תוציא אוותם כלעומת שבאו ללא חשש. תדמיין אותך מזמין ספות בצבע כחול, משלם עליהן במיטב כספך , מצפה למשלוח שמגיע בסופו של דבר עם ספות בצבע אחר. לאחר שתסיים להתאכזב, תחזיר את הספות לספק ותצפה לצבע המקורי אותו הזמנת.. לא שכחת מהספות. פשוט שילחת אותם לאחר כבוד לספק והתחלת לצפות למשהו אותו הזמנת ..

אינך מעוניין להרגיש שהחיים אינם מאירים לך פנים. אין גם סיבה לכך שתחשוב כך. אתה מקדם את עצמך ככל שביכולתך, יחד עם זאת, התחושות הקשות ממשיכות להלום בך ומשכך אתה מרגיש שאתה חוזר לאחור.

בטל בבקשה את המחשבות הללו.. תחזיר אותם לשולח.. לא יתכן שאדם כמוך, שאוזר כח ואומץ וכותב לנו את קשייו, שמניח תפילין מידי יום, שעושה קידוש, שמבקר בקברי צדיקים, שמאמין..ייפגע ממעשיו אלו.

אני ממליץ לך לחפש חבר טוב ,דתי, מאמין, שישמש לך חברותא. מצא לך ולו זמן משותף ללימוד נושאים שונים ביהדות, לאט, בהנאה, בלי לחץ. שאל אותו שאלות. תקשיב לו. אני משוכנע שתרגיש טוב יותר ותוכל באומץ רב יותר לבטל עסקאות שלא מתאימות לך.

שואל יקר, אינני מכירך מעבר למה שכתבת אולם אשמח לשמוע ממך ואותך באמצעות המייל המצורף, לשאול אותך שאלות נוספות, מפורטות יותר על מנת לנסות ולמצוא יחד אתך רעיונות נוספים שיעזרו לך כמו גם לנסות ולמצוא עבורך "חברותא" מתאימה .

אני מעריך אותך על מאמציך, מתפלל להצלחתך בתוך שאר הנשמות הטובות של העם היהודי ומצפה לשמוע ממך על הצלחותיך בעזרת ה'

 

בברכה

ישראל

 

[email protected]

 

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן