מאת:

התפרסם בתאריך:

08/06/2015

חוזר בתשובה ויש לי שאלות

שאלה מקטגוריה:

היי שלום אני חוזר בתשובה כבר שנה כמעט ואני נכנס לוויכוחים אם ההורים שלי. בעיקר אם אבא שלי הוא אמר לי אתה מאמין בגלגולי נשמות? אמרתי לו כן. אז הוא אמר לי אוייש שטויות זה של הגויים בכלל אסור ללכת בחוקות הגויים הוא אמר לי שזה בלבול שכל הוא אמר לי זה לא כתוב בתורה וסתם שטויות. אשמח לקבל תשובה לגבי השאלה הזאת בבקשה. ושאלה שנייה הרבה אמרו לי ההיסטוריה לא קשורה לתנ"ך בכלל זה לא מתחבר ביחד ולא הולך יחד אז אמרו לי איך אתה מסביר את זה.? אשמח לקבל תשובה לגבי שאלה הזאת. ואמרו לי מי אמר שהדת שלנו נבראתה לפני הנצרות ? ולפני האיסלם זה רק שמועות. אשמח לקבל גם תשובה לגבי שאלה הזאת. ועוד שאלה שאני מאוד מתעניין בה. הדת האינדואיזם באיזה שנה הדת נולדה ובאיזה שנה בודאיזם ובאיזה שנה כל הדתות האחרות נולדו כי השאלה לי אם יש דת קצת יותר וותיקה משלנו. זה כל השאלות אשמח לקבל עליהם תשובה תודה ערב טוב 🙂

תשובה:

 

שואל יקר ,

קראתי את שאלתך והיא נגעה מאוד לליבי , ניכר שאתה עובר תקופה של שינוי והתחלה חדשה ובזמנים כאלו חוסר סדר ובהירות הם מצויים וזה בסדר, זה  אומר שאתה מתקדם ועושה דרך חשובה שתעניק עומק ומשמעות לחייך.

הרשה לי לענות על שאלתך לא כסדר כי לדעתי דווקא החלק הראשון בשאלתך לגבי התקשורת עם הוריך הוא החשוב והעיקרי ביותר והייתי רוצה להרחיב את התשובה בנושא ולסיים דווקא בה.

אתחיל לגבי שאלתך בנוגע לזמנים שבהם נולדו דתות בעולם ואם ישנה דת יותר ותיקה מהיהדות: הדת הותיקה ביותר היא היהדות ולפני שקיבלנו את התורה בהר סיני היו כל עמי הארץ עובדי אלילים , כוכבים ומזלות, כוחות השמיים וכוחות הטבע למעט זרעו של שם שהיו עובדים לאל אחד ואחריהם אברהם שהפיץ והגדיל את שמו של הקב"ה ופרסם אותו בעולם וצאצאיו אחריו עד ליציאת מצריים שם התפרסם שמו של הקב"ה בגלוי לכל העולם כולו ובמתן תורה כאשר ניתנה התורה לישראל התחילו גם עמי הארץ לפתח תרבויות ודרכי הנהגות חברתיות סוציאליות המושתתות על חסד ועזרה לזולת וכן החלו להתפתח תרבויות יותר ויותר אנושיות.

יש לציין שגרעין ההנהגה הממוצעת של הניהול ואורח החיים התקין והמסודר של אומה שחיה ע"פ חוקים הומניים ושכליים התחילה בעצם ביסודה של האומה הישראלית ואותו סדר מופתי והיררכיה שלטה בהם כבר בלכתם במדבר , כל שבט מיוחס ע"פ שטחי יחוסין ,לכל אחד מקום מיוחד ותחום משלו והייחודיות שלו בשם ובמקום ובדגל מסויים וכן מעמדות של כהנים ולויים וישראלים כל אחד לפי עבודתו ,סדר זה של אומה התחיל דווקא באומה הישראלית וממנה למדו כל שאר גויי הארץ.

את הדת הבודהיסטית ייסד גאוטמה סידהארתה בשנת 563 לפני הספירה כלומר לפני 2563 שנים בהודו , אחריו החלה התנועה הנוצרית כ 4 שנים לאחר הספירה ע"י תלמידיו של ישו שהפיצו את תורתו  והאיסלאם ע"י מוחמד בשנת 570 לספירה.

נמצא שהדת היהודית היא הותיקה ביותר.

ויותר מכך הדת הנוצרית וכן האיסלאם הם בעצם מבוססות על הדת היהודית כמו ענפים ממנה ובספרים שלהם כתוב את מה שכתוב בתנ"ך שלנו למעט תוספות שנוספו ע"י הנביאים שלהם , כלומר שרוב אוכלוסיית העולם היום בעצם מודה בוותיקות של הדת היהודית.

ואדרבא גם ההיסטוריה והתאריכים של מאורעות העולם מסתמכים על הספירה הנוצרית ומאז מותו של ישו החלו לספור את השנים לעולם החדש אבל אנחנו מונים את השנים מאז בריאת העולם ולא ממות ישו.

לגבי מה ששאלת  בנושא גלגול נשמות, בוודאי שאין אמונה זו של הגויים.  ביהדות מאמינים בגלגול נשמות כתהליך של הנשמה לתקן את החלק שלה בחטא אדם הראשון ועד שהיא מסיימת את תפקידה אם אינה מוסיפה עוד חטאים, היא בעצם חוזרת ובאה בעולם הזה כמה וכמה פעמים בצורות שונות על מנת להשלים את תיקונה.

יש ספר שלם בנושא לאריז"ל שנקרא שער הגלגולים ,רק שנושא זה אינו מדובר כ"כ בגלוי ובציבור כך שיתכן שאנשים בכלל לא מודעים שחלק זה שייך גם לאמונה היהודית.

ומכאן הייתי רוצה להתייחס ליחסים עם ההורים בשלבים הראשונים של החזרה בתשובה. חשוב מאוד להבין את התהליכים ששני הצדדים עוברים בו זמנית, הבן בוחר לו דרך חדשה , שונה משל הוריו ואין לו עדיין את ההבנה השלמה בדרך בה בחר, הוא הולך אחר אמונות ליבו וזה מה שהניע אותו להתחיל להתקרב ליהדות.

אני בטוח שההבנה השכלית תבנה עם השנים ועם הניסיון, יש המון מה ללמוד ,המון תחומים להכיר עד שמקבלים תשובות ברורות והלב מתיישב באותם נושאים. לא צריך לפחד או להילחץ אם אין לך תשובות לענות עליהם להוריך או חבריך ואולי גם לא יהיו לך בזמן הקרוב ,מה שיוצר מתיחות הוא הצורך שלך להגן על בחירתך,להוכיח שזה נכון וצודק בעוד שהאמת היא שאתה עדיין לא יודע איך,אתה רק פועל מתוך אמונה תמימה ופשוטה ואת זה עליך לקבל בעצמך ולומר להוריך שאתה עדיין לא יודע את כל התשובות אבל בתוך ליבך אתה יודע שזו האמת. ועוד חשוב שתבין שאף אחד לא יתקוף את השני אם הוא לא מפחד וגם הוריך מונעים ופועלים בעצמם מפחדיהם שלהם, מדאגה לעתיד ומה יהיו התוצאות של הבחירה שלך, הם פוחדים לאבד אותך כבן ולהיכשל בתפקידם כהורים לכן מאוד חשוב שתבין זאת ובכך תוכל לקבל את טענותיהם יותר בחמלה והבנה .

תודה רבה על שאלתך המחכימה ועל ההזדמנות לענות לך עליה.

ליאור

[email protected]

 

 

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן