מאת:

התפרסם בתאריך:

01/05/2016

אני מרגישה שעשו לי עוול כשפיטרו אותי

שאלה מקטגוריה:

 

אינני מבינה איך פוטרתי מעבודתי. כ-3-שנים לערך,אני עובדת כפקידה בחברה. מתחילת עבודתי,חלו בי תחושות שסומנתי ע"י המנהלת הממונה עליי.במהלך הזמן,תחושות אלו גברו,עד כדי מעשים בשטח.מלים לא נעימות,דיבורים בטונים גבוהים,דיווחים שקריים על צורת העבודה שלי,חוסר-תפוקה כיוון שאני מסתובבת,מקשקשת עם עובדים,(והכל שקר וכזב,כן?!).בנוסף,בחצי שנה האחרונה,זה הפך להיות הגרוע מכל.בכבודה ובעצמה,כינסה המנהלת היקרה עובד עובד אל משרדה,והחלה במסע של תחקירים שישמשו לרעתי,…היא לא נחה….על זה אין ספק,אה?

ואני,?????משתדלת להקפיד על המימרה הבאה של ר נחמן מברסלב זצ"ל:"כי עיקר התשובה,שכשישמע בזיונו?!,יידום וישתוק"!!!! יתרה מזאת,"ונפשי כעפר לכל תהיה",חוויתי בכל רגע.מאידך גיסא,לא החזרתי לרגע,באותה המטבע.חדורת-מטרה מהיום הראשון,נתינה אין-סופית של שעות נוספות,מבלי להסתכל על כסף.אני חוזרת 3-שנים אחורנית,נתתי במערכת את כל-כולי.הכתובת היתה תמיד על הקיר.שידרתי אותות-מצוקה,ותמיד השתמשו בקלפים אלו כנגדי.עצם העובדה,שלא הייתי מסוגלת לעבוד בימים האחרונים,וללא התראה מוקדמת,יצאתי,וכמובן שהודעתי למנהלת טלפונית לאחר שיצאתי,לא מצריכה לפטר,ועוד לאלתר.לא ציינתי,שאני שומרת תורה ומצוות,ומשתדלת לראות את הקב"ה בכל דבר.מציקה פה האמת הנעדרת,עובדי ההנהלה,בחרו שלא לראות,ופשוט בימים האחרונים פוטרתי מיידית.איך אתה לא נופל לתחושות של:"אני חסרת ערך"……!אני לא בוכה,ומאידך,ההלם לא קטן.אני משתדלת לומר כל הזמן,שאני מוחלת וסולחת לכל מי שהכעיס והקניט אותי,ומקווה שהכל יתהפך לטובה.אני כ"כ רוצה לנקות את כל הלכלוך,שהשאירה המנהלת אחריה.הלכלוך הזה,הוא השם שלי!!!!!!הלכלוך הזה,הוא הכבוד שלי!!!!!!!!!!!!!! להרפות,זה מה שאני רוצה.נלחמתי כ"כ הרבה.בין ,בין בתפילה,בין בשתיקה-בשעה שמבזים אותך,בין להאיר פנים לכולם.גם לאלו שהרעו לי…………..לסיום,אני מתנצלת על אריכות-הדברים.ובד-בבד,אני מודה לכם על האפשרות שאתם מעניקים לאנשים,לשאול את כל אשר עולה על ליבם.לא מובן מאליו!!!!!

תשובה:

שלום רב

מקריאת שאלתך עולה תחושת התפעלות והערכה גדולה על ההתמודדות שלך בסיטואציה לא פשוטה כלל, כאשר מצד אחד את נותנת את כל כולך לעבודה במסירות, בהשקעה ובעבודה שעות נוספות ומצד השני המנהלת, לא רק שלא מעריכה את עבודתך אלא גם יוצאת נגדך במסע הכפשות דבר שגורם בסופו של דבר לעזיבתך/פיטורייך מהעבודה.

חשוב שתדעי שדינמיקה בין עובד/ת למנהל/ת היא לא פשוטה כלל, זוהי בעצם סוג של התקשרות בין עובד ומעביד אשר אמורים לבלות זמן רב במהלך היום באינטראקציה של עובד ומעביד דבר שיכול לגרום למתחים רבים. פעמים רבות העובדת יכולה להיות מסורה ומצטיינת ונותנת את כולה לעבודה אך עדיין המעסיקה תראה בה עובדת לא יעילה ולא מקצועית שיש להתפטר ממנה כאשר זה לא באשמתה של העובדת כלל, פעמים שהדבר נובע מקנאה של המנהלת בתכונות שיש בעובדת, פעמים שהמנהלת מוצאת בעובדת הטובה והמסורה מקום להוכיח את כישור הניהול שלה ולהראות לכל העובדים כמה היא קשוחה וחזקה ומנצלת את היותך עדינה ולא מתעמתת לטובת מטרה זו, ופעמים שפשוט שהיא משליכה עליך את הכעסים והמתחים שיש לה בעבודה מבלי שיש לך בזה חלק אמיתי. יש גם פעמים שהעובדת מזכירה לה מישהי שלא באה לה טוב עין, שהיא לא סובלת ואז המנהלת כל הזמן תציק לה מבלי שהעובדת תדע מה היא עשתה רע והיא באמת לא עשתה שום דבר רע.

כדאי לשים לב זה שמה שקרה לך בעבודה הזאת לא מעיד בכלום על היותך לא שווה אלא להיפך ההתנהלות שלך כפי שעולה בתיאור שלך בצורה של התנהלות מכבדת על אף הסיטואציות הלא פשוטות בכלל מעידות שאת שווה גם שווה, ואדרבה אם במקום העבודה הזה לא הצליח הקב"ה יעזור לך למצוא מקום עבודה טוב יותר עם תנאים נוחים ומכבדים יותר ובמקום שנסגרת דלת אחת נפתחת דלת אחרת.

הדבר החשוב ביותר הוא זה שתדעי שסיטואציות במקום עבודה כפי שתיארת הם לא בהכרח תלויים בך ואין שום סיבה שתרגישי לא שווה או לא מוערכת כאשר האמונה והתחושה שלך שאת בניסיון ואת עומדת בו בגבורה, הם כח עזר גדול וחשוב להתמודד עם סיטואציות לא פשוטות אלו.

חזקי ואמצי.

בתודה מאיר.

[email protected]

 

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן