מאת:

התפרסם בתאריך:

01/11/2019

המטפלת של אשתי מפרידה ביננו

שאלה מקטגוריה:

אני אברך חסידי פרוד עם שלושה ילדים, אשתי נקשרה למטפלת רגשית שהיא ממש תלותית בה ופשוט איבדתי אותה
איך אפשר פשוט לנטרל אותה מהמטפלת הרגשית שהיא חסידית ולבנות הקשר בחזרה אני מרחם על אשתי וילדיי?

תשובה:

בס"ד

דוד היקר!

קראתי את שאלתך, ולבי עליך.

למרות שחסרים לי די הרבה פרטים, כדי להבין כיצד ומנין באה עליך הצרה הזאת, עדיין אפשר לחוש בכאב שבין המילים, כאב נורא, כמדקרות חרב. בטח הנך מרגיש כי חרב עליך עולמך, ולבך נקרע לגזרי גזרים.

מדבריך ניכר רצון עז וטהור להשיב את הבית על מכונו, ובלבך שכולו זהב, אינך מרחם על עצמך ועל ילדיך בלבד, אלא גם על זוגתך, למרות שהפנתה לך עורף! עצם הדבר, מוכיח על גדלות נפשך, וכי עד כמה אף בן אדם, ושום דבר בעולם, לא יוכל לקחת ממך את מה שאתה! את נפשך, רוחך ונשמתך! תזכור את זה תמיד, בכל עת ובכל מצב. הצרות הקשות הללו עלולות לתעתע ברגשותיך, ההתנכרות מצד אשת נעוריך, עלולה לתת לך תחושות לא-טובות, לגבי מצבך באופן כללי. אל תיתן לו, לסבל, לפגוע בך, בתדמיתך ובביטחון העצמי שלך.

כאמור, עדיין חסר לי רקע, והשאלות שעולות לי למקרא שאלתך הן רבות, כגון: מה היה מצב הזוגיות שביניכם לפני המקרה, ועל איזה שרטון היא עלתה. מדוע הייתה זוגתך זקוקה לטיפול, ומדוע נסחפה אחריה עד כדי תלות נפשית. מהי הסיבה שבעטיה היא בחרה להיפרד ממך, והאם אותה מטפלת שמעה גם את הצד שלך בעניין לפני שהחליטה להפריד ביניכם, ועוד כיו"ב.

מה שאני כן יודע, שעשית כהוגן, שפנית להתייעץ. ואנא ממך, אל תתייאש מלהושיט יד לעזרה וייעוץ, מלבקש שיבינו ללבך, ומלדרוש שישמעו גם את הצד שלך, מגיע לך שקול דמיך הנשפך יישמע מן האדמה עליה אתה מרגיש נדרס. יתכן, שהמקרה הקשה שלך גרם לך, ודי בצדק, שלא לתת מדי הרבה אמון במטפלים ואנשי מקצוע. אולם דע לך נאמנה, כי לא נטש ה' את עמו, וב"ה, עדיין ישנם בעולמנו אנשי מקצוע בעלי לב ורגש, שלא חושבים רק על עצמם ועל עובי ארנקם, אלא נותנים באמת את כל לבם להקשיב ולסייע סיוע של ממש. ובכן, באם תרצה, תוכל תמיד לחזור אלי באימייל האישי, או דרך הארגון, ולבקש שנעזור לך למצוא אנשים שכאלה, בעזרת ה', וסודיות מובטחת כמובן. או שתפנה לאנשי מקצוע אחרים שהנך מכיר. בכל מקרה, אל תהסס מלהיפתח למי שיפתח לך את לבו להקשיב לך, ולעזור לו לעזור לך.

ובזכות לבך הגדול ותכונות נפשך הנפלאות, יעזור לך ה', ובקרוב ממש תראה את ביתך נבנה מחדש, ברוב פאר והדר, בית נאמן בישראל, זוגיות טובה ומוצלחת, כשאיפת לבך הטהור, אמן.

בהצלחה רבה

משה

[email protected]

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן