The Butterfly Button
התלבטויות באמצע פגישות שידוכים

שאלה מקטגוריה:

שלום,ביתי נמצאת בפגישות שידוכים עם בחור ( שמכיר את משפחתנו שנקראת אמידה), והשאלות שהוא שואל אותה, זה האם תרצה בית של ילדים “מתוקתקים”, והאם המשפחה שלה הולכת לבתי מלון, והאם תרצה בית מטופח ויפה, ואם לא תמצא עבודה “כשרה”, האם תעבוד במקום מעורב עם גברים? והאם היא מבינה שגם אברך שלומד תורה יכול ללבוש סטייל, וכל השאלות האלו כביכול מבחור ירא שמיים. אנחנו ההורים מרגישים שהבחור החל את השידוך הזה, כי ידע שאנחנו אמידים וכנראה גדל “בבית מצומצם” לחלוטין, ועכשיו זה נראה חושב “לנצל”.
.האם להמליץ לבתנו “להוריד” את הבחור ? למרות שהוא מצהיר שהוא רוצה בית של תורה.
מעבר לזה, יש חשש שהוא קמצן .

תשובה:

שלום וברכה להורי הבחורה המחפשת את זיווגה

קראתי את שאלתכם שוב ושוב וחיפשתי סממן או רמז למוטיב העיקרי שעליו נסוב השידוך וכל נושאי הפגישות, חיפשתי רמז לשאלה האם הבחורה מרגישה איזשהו חיבור ושפה משותפת עם הבחור, האם היא מרגישה בנוח בזמן הפגישות, האם נעים לה בחברתו, האם הוא מתאים לה? שאלתכם נסובו סביב החששות שלכם אך לא נתתם בשאלה שום משקל על תחושותיה של בתכם, שזהו עיקר השידוך, ודאי שאתם כהורים צריכים להאיר את עיניה בסיבות ובזרקורים נוספים, אך בשאלתכם העיקר חסר מהספר., אני מקווה מאוד שהשאלה נכתבה כך בלא כוונה ושלא במציאות כך הם הדברים.

מעבר לזה חסר לי נתון בסיסי להבין האם שאלות אלו נשאלו בתחילת פגישה ראשונה או במהלך 7 פגישות או בכלל בפגישה עשירית, נתון שהכרחי להבין את תמונת הדברים.

אך היות ואתם באמצע שידוך וחז”ל הורו לנו שצריך להשתדל ולמהר בנושאי שידוכים, אכתוב את התרחישים האפשריים ואת הנראה לי בס”ד בעניין זה כפי שלמדתי ממורי ורבותיי.

תרחיש א’- לבחור ולבחורה טוב יחד!

אם בתכם מרגישה בחברתו של הבחור שנעים לה, והא בר שיחה שמעניין אותה, וכו’ והדבר היחיד שמעיק זה החששות הנ”ל, על הבחורה לקבל הדרכה טובה ע”מ לעלות בפניו את השאלות ולגלגל אליו את הכדור ע”מ שהיא תוכל לעמוד על דעתו ולהבין האם באמת “סיבת השידוך” היא רצונו ב”משפחה אמידה” או שדווקא מתוך שהוא מרגיש איתה טוב הוא הרשה לעצמו לשוחח בפתיחות ואולי גם בגלל ההכרות המוקדמת שהזכרתם שקיימת ברקע הוא חש בפתיחות הזו, ולכן אם הבחור מוצא חן בעיניה רק שאלו הדברים מפריעים ברקע, מהראוי להסב את תשומת ליבו ולשמוע את דעתו על הנושאים הללו.

תרחיש ב’ לבחורה לא טוב או מתלבטת!

הבחור לא מוצא חן בעיני בתכם באופן מיוחד וביחד עם השאלות הללו הסיפור רק נעשה מורכב יותר, מציע מאוד (לבחורה לבדה!) לעשות חלוקה מסודרת על דף מה הם מעלותיו של הבחור, מה הם חסרונותיו, מה מוצא חן בעיניה מה לא, אלו דברים הוא מיוחד, ובאלו דברים הוא רגיל, ואז לעשות שיכלול נתונים, אם הרוב שלילי אז יש לה תשובה ביד, ואם אין הכרע לכאן ולכאן אולי זקוקים לעוד פגישות ע”מ לברר את הדברים, ובאותם פגישות שתשאל ותתמקד בנושאים הללו.

תרחיש ג’ לבחורה טוב, אבל לכם (ההורים) קצת פחות!

הבחור מוצא חן בעיני הבחורה אבל לא בעיניכם! בגלל השאלות הללו ואולי בגלל דברים נוספים, אם אתם סומכים על בתכם שהיא בגיל שידוכים ויכולה להקים את ביתה כבר, תסמכו עליה גם בבחירת בחיר ליבה ותנו לה לעשות את בחירתה לפי תחושת ליבה הרי הוא אמור להיות “בחיר ליבה” ולא לבכם! ואם היא מרגישה שהוא טוב עבורה, תודו לה’ על כך ותתחילו בהכנות לקליטת החתן החדש.

לגבי החשש לקמצנות!

קמצנות זה חולי רע שהפיל הרבה בתים, לו הייתי מסגנן את השאלה הייתי מציב את חשש זה בראש סדר השאלות, אני מציע לעשות בירור מדוקדק אצל חברים ככל הניתן, להגיע לחברים דוברי אמת הקרובים אליו, ואם אכן החשש מבוסס מציע לעשות שאלת רב גדול, כי קמצנות זה חולי קשה שפוגע בשלום הבית!

וההערה/ההארה לסיום:

אולי הבחור שואל את הבחורה את השאלות הללו מתוך חשש שבגלל שבתכם גדלה כדבריכם בבית אמיד, והוא חושש על פתיחות או סגנון שאינו מתאים לו ולכן הוא שואל את השאלות הללו והוא עושה מה שאנחנו מגדירים “הפוך על הפוך”!?

אין לי אלא לברככם שהקב”ה יוביל אתכם בדרך נכונה ובעצה טובה!

אברהם ב.

a0507333664@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

האם כשאתארס אצליח להיות יותר שמחה?
גמרתי סמינר מהמצוינים בארץ. כיום עובדת מעט במשרה חלקית. גרה בבית שלא קל לשהות בו. כבר כחצי שנה בשידוכים. רב החברות שלי נשואות. פעם היו אומרים עלי שאני בת שמחה. כיום אני רוב הזמן בעצבות, מרגישה שהחיים קשים. בימים שלא הולך טוב בעבודה אני מרגישה בזבוז בעולם, למה לחיות סתם...
אם אצא ללימודי מקצוע זה יתקע את השידוכים שלי?
אני לומד בישיבה ליטאית נחשבת ובזמן האחרון הרגשתי תחושת מיצוי וחוסר סיפוק ורצון להוציא את היכולות שלי בתחומים נוספים והחלטתי בשיתוף עם ההורים לצאת ללימודים להשלים בגרויות ואני מאד שמח עם ההחלטה ורוצה את זה אבל הפחד הגדול הוא שידוכים כי הורגלתי וחונכתי בממסד לחשוש משידוכים (גם אם לא אומרים...
רוצה להתחתן אבל מפחדת להתנתק מהבית ומההורים
יש לי בעיה מצד אחד אני רוצה להתחתן ומצד שני אני ממש מפחדת להתנתק מהבית ומההורים אף פעם לא ישנתי מחוץ לבית ותמיד הייתי עם ההורים שלי בקשר מאד קרוב לא נעים להגיד אבל אני מפחדת לישון בלי שאני יודעת שהם בבית אני אוהבת ממש להיות קרובה אליהם ומפחדת מנישואין...
מחפש את עצמי אחרי כמה שנים בישיבה
אני בחור מתחזק כבר 5 שנים לומד בישיבה והתחזקתי מאוד וכרגע אני נמצא במצב שאני לא הולך לישיבה ומחפש את עצמי כי דיי נמאס לי מהישיבה ואני רוצה לעשות דבר שיתן לי סיפוק וייתן לי פרנסה כי ללמוד כל היום זה דבר שמקשה עליי מנטלית כי אני לא מאמין בזה...
הבחור הזה באמת בעייתי?
יצאתי עם בחור חכם ועמוק מאוד במשך תקופה (בערך 10 פגישות כולל שיחות טלפון רבות והתכתבויות ארוכות) במהלך הפגישות הבחור העלה נושא בעייתי מאוד שבו הציג את עצמו כחוקר דתי, שבו בגישה שלו לדת היא קצת שונה מהרגיל והוא אפילו עושה דברים משונים בתהליך הזה. לא נבהלתי משום אמרה או...
מרגישה שאני יותר חזקה ממנו מבחינה רוחנית
היי אני בת 22 יוצאת עם בחור בגיל 26 בחור ממש טוב חמוד מעניין חכם יש כמה דברים שמפריעים לי בפגישה הראשונה הוא אמר הרבה דברים שהיתי בשוק והיה לי ממש מוזר תחביבים ומשפטים מוזרים שהוא אמר אבל גם הרמה הרוחנית מפריע לי מאד הוא עובד רוב היום ולומד תואר...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן