The Butterfly Button
התלבטויות באמצע פגישות שידוכים

שאלה מקטגוריה:

שלום,ביתי נמצאת בפגישות שידוכים עם בחור ( שמכיר את משפחתנו שנקראת אמידה), והשאלות שהוא שואל אותה, זה האם תרצה בית של ילדים “מתוקתקים”, והאם המשפחה שלה הולכת לבתי מלון, והאם תרצה בית מטופח ויפה, ואם לא תמצא עבודה “כשרה”, האם תעבוד במקום מעורב עם גברים? והאם היא מבינה שגם אברך שלומד תורה יכול ללבוש סטייל, וכל השאלות האלו כביכול מבחור ירא שמיים. אנחנו ההורים מרגישים שהבחור החל את השידוך הזה, כי ידע שאנחנו אמידים וכנראה גדל “בבית מצומצם” לחלוטין, ועכשיו זה נראה חושב “לנצל”.
.האם להמליץ לבתנו “להוריד” את הבחור ? למרות שהוא מצהיר שהוא רוצה בית של תורה.
מעבר לזה, יש חשש שהוא קמצן .

תשובה:

שלום וברכה להורי הבחורה המחפשת את זיווגה

קראתי את שאלתכם שוב ושוב וחיפשתי סממן או רמז למוטיב העיקרי שעליו נסוב השידוך וכל נושאי הפגישות, חיפשתי רמז לשאלה האם הבחורה מרגישה איזשהו חיבור ושפה משותפת עם הבחור, האם היא מרגישה בנוח בזמן הפגישות, האם נעים לה בחברתו, האם הוא מתאים לה? שאלתכם נסובו סביב החששות שלכם אך לא נתתם בשאלה שום משקל על תחושותיה של בתכם, שזהו עיקר השידוך, ודאי שאתם כהורים צריכים להאיר את עיניה בסיבות ובזרקורים נוספים, אך בשאלתכם העיקר חסר מהספר., אני מקווה מאוד שהשאלה נכתבה כך בלא כוונה ושלא במציאות כך הם הדברים.

מעבר לזה חסר לי נתון בסיסי להבין האם שאלות אלו נשאלו בתחילת פגישה ראשונה או במהלך 7 פגישות או בכלל בפגישה עשירית, נתון שהכרחי להבין את תמונת הדברים.

אך היות ואתם באמצע שידוך וחז”ל הורו לנו שצריך להשתדל ולמהר בנושאי שידוכים, אכתוב את התרחישים האפשריים ואת הנראה לי בס”ד בעניין זה כפי שלמדתי ממורי ורבותיי.

תרחיש א’- לבחור ולבחורה טוב יחד!

אם בתכם מרגישה בחברתו של הבחור שנעים לה, והא בר שיחה שמעניין אותה, וכו’ והדבר היחיד שמעיק זה החששות הנ”ל, על הבחורה לקבל הדרכה טובה ע”מ לעלות בפניו את השאלות ולגלגל אליו את הכדור ע”מ שהיא תוכל לעמוד על דעתו ולהבין האם באמת “סיבת השידוך” היא רצונו ב”משפחה אמידה” או שדווקא מתוך שהוא מרגיש איתה טוב הוא הרשה לעצמו לשוחח בפתיחות ואולי גם בגלל ההכרות המוקדמת שהזכרתם שקיימת ברקע הוא חש בפתיחות הזו, ולכן אם הבחור מוצא חן בעיניה רק שאלו הדברים מפריעים ברקע, מהראוי להסב את תשומת ליבו ולשמוע את דעתו על הנושאים הללו.

תרחיש ב’ לבחורה לא טוב או מתלבטת!

הבחור לא מוצא חן בעיני בתכם באופן מיוחד וביחד עם השאלות הללו הסיפור רק נעשה מורכב יותר, מציע מאוד (לבחורה לבדה!) לעשות חלוקה מסודרת על דף מה הם מעלותיו של הבחור, מה הם חסרונותיו, מה מוצא חן בעיניה מה לא, אלו דברים הוא מיוחד, ובאלו דברים הוא רגיל, ואז לעשות שיכלול נתונים, אם הרוב שלילי אז יש לה תשובה ביד, ואם אין הכרע לכאן ולכאן אולי זקוקים לעוד פגישות ע”מ לברר את הדברים, ובאותם פגישות שתשאל ותתמקד בנושאים הללו.

תרחיש ג’ לבחורה טוב, אבל לכם (ההורים) קצת פחות!

הבחור מוצא חן בעיני הבחורה אבל לא בעיניכם! בגלל השאלות הללו ואולי בגלל דברים נוספים, אם אתם סומכים על בתכם שהיא בגיל שידוכים ויכולה להקים את ביתה כבר, תסמכו עליה גם בבחירת בחיר ליבה ותנו לה לעשות את בחירתה לפי תחושת ליבה הרי הוא אמור להיות “בחיר ליבה” ולא לבכם! ואם היא מרגישה שהוא טוב עבורה, תודו לה’ על כך ותתחילו בהכנות לקליטת החתן החדש.

לגבי החשש לקמצנות!

קמצנות זה חולי רע שהפיל הרבה בתים, לו הייתי מסגנן את השאלה הייתי מציב את חשש זה בראש סדר השאלות, אני מציע לעשות בירור מדוקדק אצל חברים ככל הניתן, להגיע לחברים דוברי אמת הקרובים אליו, ואם אכן החשש מבוסס מציע לעשות שאלת רב גדול, כי קמצנות זה חולי קשה שפוגע בשלום הבית!

וההערה/ההארה לסיום:

אולי הבחור שואל את הבחורה את השאלות הללו מתוך חשש שבגלל שבתכם גדלה כדבריכם בבית אמיד, והוא חושש על פתיחות או סגנון שאינו מתאים לו ולכן הוא שואל את השאלות הללו והוא עושה מה שאנחנו מגדירים “הפוך על הפוך”!?

אין לי אלא לברככם שהקב”ה יוביל אתכם בדרך נכונה ובעצה טובה!

אברהם ב.

a0507333664@gmail.com

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

מה המקום של התלבטויות אחרי האירוסין?
בן 29 ממשפחה דתית גדלתי כדתי לאומי ובשנים האחרונות התחזקתי בדת והתפיסה שלי יותר נוטה לכיוון החרדי או החרדלי,קובע עיתים ומבין את החשיבות של לימוד תורה וכן רוצה שהילדים ילמדו במסגרות יותר תורניות ולא דתיות לאומיות. מבחינת לבוש אני מתלבש בסיגנון הרגיל מכנסיים או גינסים וטי שירט סולידים כיפה שחורה...
מה צריך להרגיש כשנפגשים?
יש לי שאלה שמעסיקה אותי מאד בנושא שידוכים השאלה היא: מה צריך להרגיש. כולם אמרו לי כשזה יגיע את תדעי. ולא. אני לא יודעת. אם נחמד לי זה נקרא שאני מרגישה? האם לחשוב עליו יום למחרת זה נקרא להרגיש? או שאחרי הפגישה צריך להיות פרפרים וכו? אני פשוט לא יודעת...
מתלבטת לגבי הבחור - האם יש בינינו פערים?
אני בת 26. חרדית בחורה ביישנית ומעט מופנמת. יצאתי לשידוכים בגיל מאוחר כי סיימתי סמינר בתחושה מאד מבולבלת – מי אני, מה אני מחפשת? חיפשתי את עצמי מאד. אפשר לומר שמצאתי. בשביל הרקע: גדלתי בבית פתוח אבל עד רמה מסויימת (רואים סרטים, שומעים מוזיקה ישראלית / לועזית), אבל הרוח וההלכה...
אכזבה עמוקה משידוך שירד
אני בחור ישיבה כבר תקופה ארוכה בשידוכים , נחלתי אכזבות רבות במהלך הבירורים פגישות וכו’. אבל בימים האחרונים קרה משהו ששבר את ליבי לגמרי, נפגשתי עם בחורה כמה פגישות, ופעם ראשונה שנהניתי מכל רגע, היתה זרימה, התחברתי, וכך גם היא נתנה את התחושה, שהיא נהנתה וכו’, לפני כמה ימים קבענו...
נעלמה לי המשיכה אחרי שהתחזקתי מהנפילות
אני בחור כבן 22 התמודדתי בעבר בנסיונות קשים של צניעות אחרי כל פעם שראיתי ברחוב מה שהו זה גרם לי להיכשל על בסיס יום יומי, עד שקראתי איזה ספר שפתחתי שסידר לי את הראש וגרם לי לחשוב ולהפסיק לקשר בין מה שרואים ברחוב לבן המעשים שנכשלים אח”כ, וככה יצאתי מזה...
איך אפשר להמשיך להאמין שזה יגיע?
רווקה בת 32. אני כבר לא מסוגלת לעמוד בביקורות או בכלל ״להגן על עצמי״ מפניהן. אני מרגישה שלא נשארה לי טיפה של הערכה עצמית או כבוד עצמי בעיקר מצד המשפחה והסביבה. והאמת,שאני בכלל לא צריכה את הביקורת הזאת,כי אני עושה את זה נפלא בעצמי! נעשיתי אטומה. גם אם יש הצעה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן